توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508270
جزییات دستگیری مزاحم اینترنتی قبل از گروگانگیری و قتل
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۲
پسر ۳۰ ساله ای که با اسلحه به دیدن خانواده دختر مورد علاقه اش رفته بود، برای تسویه حساب برادر و شوهر خواهر دختر مورد علاقه اش را به قتل تهدید کرد و متواری شد.

به گزارش مهر، ساعت ۲۳:۳۰ شب گذشته از طریق تماس یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع داده شد فردی مسلح به سلاح کمری در منطقه ولنجک-خیابان ایثارگران شمالی مشاهده شده است که بلافاصله موضوع به کلانتری ۱۶۳ ولنجک اعلام و گشت کلانتری جهت بررسی موضوع به محل اعزام شد.

مأموران کلانتری ۱۶۳ ولنجک با حضور در خیابان ایثارگران شمالی اقدام به شناسایی یک دستگاه خودرو پژو پارس سفید رنگ با سه نفر سرنشین کردند که سرنشین صندلی جلوی خودرو یک قبضه اسلحه کمری در اختیار داشت.

فرد مسلح داخل خودرو به محض مشاهده مأموران، به صورت پیاده اقدام به فرار کرده و تعقیب و گریز آغاز می‌شود.

در تعقیب و گریز، فرد مسلح اسلحه کمری خود را در چند مرحله به سمت مأموران می‌گیرد تا شاید مانع از تعقیب آنها شود. نهایتا طی یک تعقیب و گریز و شلیک چندین تیرهوایی، فرد مسلح بنام امیر۳۰ ساله توسط مأموران دستگیر و در همان لحظه دستگیری یک قبضه اسلحه کمری آماده شلیک همراه با ۹ تیر جنگی و دو قبضه سلاح سرد از وی کشف می‌شود.

دو سرنشینِ دیگر پژوپارس که پس از دستگیری فرد مسلح داخل خودرو، توسط مأموران به کلانتری منتقل شده بودند در اظهارات اولیه عنوان کردند که قصد مذاکره با "امیر. پ" را داشته، اما او با سلاح گرم (اسلحه کمری) اقدام به گروگانگیری آن‌ها و در ادامه تهدید به کشتن شان کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "اقدام به گروگانگیری" پرونده به همراه متهم در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. دو سرنشین خودرو پژو پارس سفید رنگ با حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی عنوان داشتند که دارای رابطه خویشاوندی با یکدیگر بوده و به قصد مذاکره با متهم به در منزل وی مراجعه کرده بودند که توسط متهم و با سلاح گرم تهدید به قتل شدند.

یکی از شکات به عنوان شاکی اصلی پرونده در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: متهم چندی پیش و از طریق شبکه مجازی اقدام به ایجاد مزاحمت برای خواهرم کرده بود تا اینکه طی شکایتی این شخص توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد؛ در ادامه و با درخواست خانواده‌ متهم مبنی بر دادن رضایت و به شرط اینکه این شخص دیگر مزاحمتی برای خواهرمان ایجاد نکند، در آن پرونده رضایت دادیم، اما متأسفانه بر خلاف وعده‌ی اولیه‌ متهم مجددا وی مزاحمت هایش را اینبار با تهدید از سر گرفت.

شاکی اصلی پرونده در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۲۱:۳۰  به همراه دامادمان به قصد صحبت با متهم به نزدیکی خانه‌ شان در خیابان ایثارگران جنوبی رفته بودیم تا شاید با مذاکره او را راضی کنیم تا دست از مزاحمت‌ها و تهدیدهایش برای خواهرم بردارد؛ برای آنکه من بتوانم راحت‌تر با امیر صحبت کنمم، دامادمان در صندلی عقب ماشین نشست، اما زمانیکه امیر وارد ماشین شد، ناگهان اسلحه‌ای را به سمت ما دو نفر گرفت و ما را تهدید به کشتن کرد؛ امیر با قدرت نمایی و نشان دادن اسلحه در اظهاراتش عنوان کرد که خواهرم را باید به او تحویل دهیم و در غیر این صورت او ما راخواهد کشت؛ در همین زمان مأموران از راه رسیده و امیر با مشاهده آن‌ها به سرعت از ماشین پیاده شد و اقدام به فرار کرد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: متهم امروز  با انجام تحقیقات اولیه برای  صدور قرار قانونی و تعیین شعبه رسیدگی به دادسرای امور جنایی تهران اعزام شد.
 
کلمات کلیدی : گروگانگیری + دستگیری + قتل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.