توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508676
کنایه پوتین به آمریکایی‌ها: فرق استرالیا و اتریش را تشخیص نمی‌دهند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۴
رئیس‌جمهوری روسیه در حاشیه اجلاس گروه بریکس در چین با به تمسخر گرفتن اوضاعی سیاسی آمریکا و با کنایه به گاف «جرج بوش» رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا گفت: «گفت‌وگو با مردمانی که هنوز فرق استرالیا با اتریش را نمی‌دانند، دشوار است».

به گزارش فارس، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه وضعیت سیاست آمریکا را به تمسخر گرفت و به حالت شوخی گفت:‌ «گفت‌وگو با آدم‌هایی که فرق استرالیا با اتریش (Austria vs. Australia) را تشخیص نمی‌دهند، دشوار است».

بنا بر گزارش «شبکه راشاتودی»، پوتین همچنین گفت: «هیچ کاری در این رابطه نمی‌توان انجام داد. ظاهرا این سطح فرهنگ سیاسی بخش خاصی از تشکیلات آمریکا است». وی افزود: «آمریکا حقیقتا کشور بزرگی است و مردم آمریکا مردمان خوبی هستند فقط اگر بتوانند این تعداد افراد با چنین سطح پایین فرهنگ سیاسی را تحمل کنند».

رئیس‌جمهور روسیه در مطرح کردن این اظهارات به گاف 2007 «جرج بوش» رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا اشاره داشت که از «جان هاوارد» رهبر وقت استرالیا به خاطر دیدار با نیروهای اتریش در عراق تشکر کرده بود.

بوش علاوه براین، اجلاس همکاری‌های اقتصادی آسیا-اقیانوسیه (اَپک) را با «سازمان کشورهای صادرکننده نفت» (اُپک) در سخنرانی خود برای رهبران اقتصادی در سیدنی اشتباه گرفته بود.

پوتین در کنفرانس خبری در حاشیه اجلاس کشورهای عضو گروه بریکس در چین از مطرح کردن هرگونه انتقادی از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا خودداری کرد و به سوالی با این مضمون که «آیا آقای ترامپ، ساده‌لوح است» جواب نداد و در عوض گفت: «البته آقای ترامپ، عروس من نیست و من هم داماد او نیستم».

رئیس‌جمهوری روسیه در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال استیضاح شدن آقای ترامپ، گفت که صحبت کردن درباره مسائل سیاست داخلی آمریکا برای روسیه اصلا مناسب نیست.
 
کلمات کلیدی : پوتین، ترامپ، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.