نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 196871
دیدگاه فانی درباره تعطیلی پنج‌شنبه مدارس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۴۷
سرپرست روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش گفت: آقای فانی معتقد است که در روزهای پنج شنبه باید فعالیت‌های فوق برنامه و پرورشی پرداخت در حالیکه هم‌اکنون مدارس در این روز کاملا تعطیل هستند.

حمیدرضا کفاش در گفت‌وگو با تسنیم در رابطه با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر تعداد روزهای تحصیل دانش‌آموزان اظهار داشت: در دنیا بر اساس مطالعات تطبیقی روزهای تحصیل بین ۱۸۰ تا ۲۲۰ روز است که این دوره در کشور ایران براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش ۲۰۰ روز اعلام شده است. وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به تعطیلی پنج شنبه‌های مدارس روزهای تحصیل دانش‌آموزان کمتر از ۲۰۰ روز است با این حساب احتمال لغو تعطیلی پنج‌شنبه‌های مدارس وجود دارد؟ گفت: آقای فانی معتقد است که پنج‌شنبه‌ها تعطیل نباشد و فعالیت‌های فوق برنامه، پرورشی و ورزشی در این روز در مدارس انجام شود.

سرپرست روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در برنامه درسی پنج شنبه‌ها باید به فعالیت‌های پرورشی و آموزشی اختصاص یابد، گفت: قرار بود در روزهای پنج‌شنبه‌ برنامه‌های فوق برنامه و پرورشی در مدارس انجام شود اما هم‌اکنون عملا پنج‌شنبه‌ها مدارس تعطیل هستند در حالیکه پنج شنبه‌ها باید به انجام فعالیت‌های پرورشی، فرهنگی و تربیتی پرداخت؛ آقای فانی در این زمینه معتقد است که باید به تدریج مدارس را به سمتی سوق داد که در روزهای پنج‌شنبه به فعالیت‌های فوق برنامه بپردازند.

وی در رابطه با دیدگاه فانی در رابطه با برون‌سپاری هنرستان‌ها عنوان کرد: هم‌اکنون نیز بخشی از آموزش‌های مهارتی به بخش خصوصی واگذار شده است؛ اگر یک دانش‌آموز در حوزه کار و دانش از موسسات مورد تائید سازمان فنی و حرفه‌ای گواهینامه بگیرد این گواهینامه معادل چند واحد درسی محسوب می‌شود ولی آقای فانی معتقد است که باید با برنامه‌ریزی و توسعه بیشتر در این حوزه گام برداشت و از ظرفیت بخش خصوصی بیشتر استفاده کرد.
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۰۱:۴۵:۲۷
نظر ایشون درسته دانش آموزان ایرانی باید بیشتر درس بخونند ولی کیفیت آموزش هم باید بهتر بشه (1595592) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۰۲:۰۵:۵۰
باید حذف بشه (1595601) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۰۷:۴۹:۲۶
آقای فانی آمورش و پرورش محل آزمایش و تست و ... نیست مواظب باش آنرا فانی نکنی!! (1595669) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۰۸:۳۰:۳۸
آقا تورو به جد بزرگوارت یه پنج شنبه دلخوشیمونه این رو ازمون نگیر/ بابا نمیدونم چرا هر کی از راه میرسه فقط به معلما گیر میده (1595711) (alef-10)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۰۸:۳۶:۲۴
جای ورزش وبازی برای بچه هابسیارخالی است .درفضاهای بسته آپارتمانهاومدارس هیچ جایی برای بازی وورزش نیست .بخداازدست بی حوصلگی بچه ها نق زدنشان وگریه وزاریشان که جایی برای بازی ندارندکلافه شده ایم .بچه هاعقده ای بارمی ایند.اگرپنجشنبه هافقط به ورزش وبازی درحیاط مدرسه (نه دراطاقهای دربسته )اختصاص یابدخیلی خوب می شود. (1595717) (alef-10)
 
ali
۱۳۹۲-۱۱-۱۱ ۲۲:۴۹:۱۷
بعد اگر شما به دلیل ازدحام برای کودکت که توی حیاط میدوه و پاش سر می خوره و می افته و یک قطره خون از دماغش می چکه آیا شر به پا نمی کنی ؟؟؟ خوب فکر کن (1942805) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۰۸:۴۶:۱۷
تصمیم به تعطیلی پنجشنبه ها چه برای مدارس و چه ادارات و سازمانها یک تصمیم کاملا درست می باشد. این موضوع را بهتر است از متخصصان سوال کنید اما به نظر من تعطیلی یک روزه به هیچ وجه نمی تواند آرامش روانی لازم را برای یک هفته فراهم کند این موضوع را مخصوصا دانش آموزان و به طور خاص تر دانش آموزانی که در مدارس شبانه روزی تحصیل می کنند را کاملا درک می کنند. البته مخالفان این طرح احتمالا کاهش راندمان کار را مطرح می کنند که اگر به راندمان کار در پنج روز دیگر دقت کنید این موضوع عملا قابلیت طرح نخواهد داشت (1595727) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۰۸:۴۸:۲۲
با سلام
آقاي فاني چون خود داراي چند آموزشگاه هستند مي خواهند با اين كار خود بهر حال استفاده دو سويه برده باشند (1595733) (alef-10)
 
آرمین
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۰۸:۵۰:۲۹
لطف کنید اجازه دهید معلمان و دانش آموزان خودشان در خصوص پر کردن روزهای پنج شنبه خود برنامه ریزی کنند. اگر تمامی کشورهای پیشرفته دنیا دو روز در هفته تعطیل هستند احتمالا به نتایج مثبتی رسیدند که هر سال این رویه را زیر سئوال نمیبرند. ظاهرا این کشور حتی در مورد مسائل خیلی ساده و حل شده نیز هیچگاه نمیخواهد به ثات برسد. (1595735) (alef-10)
 
ali
۱۳۹۲-۱۱-۱۱ ۲۲:۴۷:۴۰
سلام
آقای وزیر هر طرحی را که می خواهید اجرا کنید (به صورت آزمایشی ) اجرا کنید فقط از شما می خواهم در چند شهرستان هم اجرا کنید چون نتایج اجرای آزمایشی شما که معمولا مربوط به تهران می شود قابل بسط به کل جامعه نیست .
زیرا فرهنگ و رفتار هر قومیت فرق دارد به عنوان مثال بنده که در روستا تذریس می کنم دانش آموز روز پنچ شنبه در حال کمک کردن به خانواده برای امرار معاش است . همین الان هم در طول هفته دانش آموزانم که غیبت دارند در حال کار در کنار خانواده هستند تا به نوعی به اقتصاد خانواده کمک کنند.
ولی در تهران کدام دانش آموز کار می کند معلومه که اگر تعطیلی هم برداشته بشه باید برای مناطقی برداشته شود که دانش آموز در آن منطقه بی کار است.
خودتان هم حتما در این طرح کلاس داری کنید تا مشکلاتش را ببینید.ممنون (1942801) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته