نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356774
حواشی حضور مقلدان مرتضی پاشایی در خندوانه
تاریخ انتشار : جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۴
مخاطبان در فضای مجازی واکنش‌های متفاوتی نسبت به رامبد جوان و برنامه خندوانه با موضوع تقلید برخی افراد از چهره‌های سرشناس نشان دادند.

به گزارش آنا، برنامه خندوانه که در شب ۴ خردادماه به موضوع تقلید از برخی چهره‌های مطرح همچون مرتضی پاشایی پرداخت با واکنش‌های متفاوتی در فضای مجازی به ویژه در صفحه اینستاگرام رامبد جوان مواجه شد.

رامبد جوان در این برنامه با انتقاد از افرادی که با پوشیدن لباس، عینک و کلاه سعی می‌کنند چهره و ظاهر خودشان به مرتضی پاشایی شبیه کنند گوشزد کرد که بهتر است با استعدادها و توانایی‌های خودشان شناخته و مطرح شوند تا با تقلید از شخص دیگری.

وی همچنین با وادار کردن این افراد به برداشتن کلاه و عینک و درخواست از آنها برای اینکه بدون تقلید از پاشایی قطعه آهنگی را اجرا کنند به آنها اثبات کرد که نیازی به تقلید ندارند و خودشان به اندازه کافی توانایی و استعداد برای پیشرفت و شناخته شدن دارند.

یکی از دیگر نکاتی که جوان در این برنامه مورد توجه قرار داشت نداشتن شناخت کافی این افراد از اسطوره و الگویی است که برای خود ساخته‌اند؛ موادی همچون علایق شخصی و خصوصیات اخلاقی این افراد.

یکی از افراد مورد بحث جوان در برنامه کودک ۶ ساله‌ای بود که علاوه بر پوشیدن کت، کلاه و عینک مشابه مرتضی پاشایی حتی در راه رفتن روی استیج نیز از او تقلید می‌کرد و در بخشی از صحبت‌هایش اشاره کرد که یک بار گوش دادن به یکی از ترانه‌های پاشایی او را به گریه انداخته است.

در ادامه جوان ضمن ابراز ناراحتی از این مساله طی یک روند برنامه‌ریزی شده از این کودک خواست تا عینک و کلاهش را در بیاورد و پس از آن با تمجید از چهره واقعی او این کودک را به مرور به سمتی برد که وقتی از او خواست ترانه‌ای که دوست دارد را بخواند و اینکه اگر مایل است و احساس گرما می‌کند کتش را در بیاورد کودک با حالتی که گویی حس آزادی و رهایی پیدا کرده کت را در آورد و به شروع به خواند یک ترانه شاد کودکانه کرد و در ادامه جوان و حضار در سالن نیز با او همراه شدند.

این موارد از همان ساعات ابتدایی برنامه با واکنش‌هایی از سوی افراد مختلف در فضای مجازی و صفحه شخصی رامبد جوان در اینستاگرام که پیش از آغاز برنامه اعلام کرده بود همراه بود.

عده‌ای با توهین و الفاظ نامناسب رامبد جوان را متهم به توهین به اسطوره خود دانستند و به شدت او را مورد نقد قرار دادند. این افراد او را شایسته و مناسب برای بیان این موضوع ندانسته و رفتار و این قسمت از برنامه وی را توهین به اسطوره‌ای دانستند که از دنیا رفته است. حتی برخی از این افراد اعلام کردند که از این به بعد برنامه خندوانه را نخواهند دید.

برخی از این افراد معتقد بودند که جوان برای بررسی موضوع تقلید نباید به سراغ پاشایی می‌رفت و می‌توانست افراد دیگری را به عنوان مثال و نمونه مطرح کند.

در مقابل عده‌ای معتقد بودند که جوان با این حرکت علاوه بر بررسی یک موضوع اجتماعی و فرهنگی و گوشزد کردن یک رفتار نادرست، یاد مرتضی پاشایی را زنده کرده و از او تقدیر کرده بودند.

آنچه در صفحه اینستاگرام رامبد جوان مشهود است اینکه تعداد مشخصی از افراد که غالبا در آی دی خود نیز نشانه‌ای از علاقه‌شان به مرحوم پاشایی مشهود بود کسانی بودند که این اعتراض‌ها را به صورت مکرر تکرار می‌کردند و با دیگران به بحث و جدل و در مواردی توهین پرداختند.

عده زیادی این حرکت را بسیار هوشمندانه و مناسب دانستند و ضمن تمجید از رامبد جوان و برنامه خندوانه از او به دلیل مطرح کردن موضوع تقلید تشکر کرده و خواسته بودند این روند را ادامه دهد. ضمن اینکه برخی از این افراد سعی داشتند به مخالفان و معترضان گوشزد کنند که موضوع برنامه نه تنها توهینی به مرحوم پاشایی و طرفداران او نبوده بلکه اصولا چیز دیگری مد نظر بوده و این برنامه قصد داشته که مساله تقلید کورکورانه را مورد نقد قرار دهد و به افراد یادآور شود که هر فردی توانایی‌ها و استعدادهایی در درون خود دارد که بدون نیاز به تقلید و الگوبرداری از افراد مطرح، محبوب و شناخته شده‌ای همچون پاشایی می‌تواند در کار، اجتماع و زندگی شخصی خود موفق باشد.

حتی این افراد در برخی از پیام‌های خود به حامیان پاشایی که با اعتراض‌های تند و الفاظ نامناسب رامبد جوان را مورد حمله و توهین قرار داده بودند، یادآور شده بودند که اگر شما معتقد به این هستید که مرتضی پاشایی اسطوره ادب و اخلاق بوده و خودتان را از حامیان او و به نوعی مقلد او می‌دانید نباید چنین رفتار نامناسب و توهین‌آمیزی داشته باشید.

موارد زیر نمونه‌ای از پیام‌های موافقان برنامه خندوانه شب گذشته است:

هم برنامه خندوانه رو کامل دیدم هم آقای پاشایی رو اندازه بقیه میشناختم . ولی این ملت مرده پرست و نمیشناسم . جماعتی که تقلید و با احترام یکی میدونن، عادت کردن همیشه همه چیز رو در لفافه بشنون و از شنیدن حرف صریح میترسن، اسطوره سازی از هر شخصی اشتباه چه برسه ادای کسی رو در اوردن، هر کس خودش یه قهرمانه واسه زندگیش، تمام حرف دیشب برنامه همین بود، عالی هم اجرا شد بدون نقص بدون حرف های نفرت اور دو پهلو. الانم کم نیستن اونهایی که با دل و جون کار میکنن و میخونن، بازی میکنن، ولی حتی اون طور که باید دیده نمیشن ولی همچنان توقع احترام دارن تا وقتی زنده ان، ولی با این اوضاع به نظر میاد بهتره یه اتفاق بد یا حتی خاک سرد نصیبشون بشه تا بعد از اونها سینه چاکان ظهور کنن، و هر منتقدی را با خنجر کج فهمی تکه تکه کنن، واقعا متاسفم.

برای داشتن یه کشورخوب فقط دولت آگاه لازم نداریم ملت آگاهم لازمه بیاین سعی کنیم به موضوعات یه کم عمیقتر نگاه کنیم آقای جوان برنامتون عالی بود انتقاد عالی بود اون جوونا حتی از دورم چیز زیادی از خواننده محبوبشون نمیدونستن اما به نظرمن برای شناخت از آدما حتمن نباید ازنزدیک باهاشون معاشرت داشته باشیم واسه ی من حضرت ابولفضل و امام حسین ع وبقیه ی اماما الگو واسطوره هستن و هیچکدومشونم ازنزدیک ندیدم.

دیشب تابوی پاشایی رو شکستید و به فهماندید که به هر کسی میشه انتقاد و اعتراض داشت این اقدام شما تحسین برانگیزه.

برنامه دیشب عالی و سازنده بود!!اصلا کار اون سه چهار نفر خیلی اشتباه بود!همه میگن رامبد جوان با برنامه ش اشک مادر پاشایی رو در آورد! ولی مادر پاشایی با دیدن اینکه دیگرون خودشونو شبیه پسرش کردن خیلی ناراحت میشه داغش تازه تر.

برخی از پیام‌های قابل نشر مخالفان این برنامه نیز به شرح زیر است:

برنامه دیشب خندوانه قلبها رو به درد آورد ومن که هر شب از این برنامه لذت میبردم بسیار غمگین شدم این برنامه توهین آمیز بود و طرز حرف زدن قشنگ نبود.

من عاشق مرتضی پاشایی ام و آهنگاشو هنوز گوش میدم اما رامبد جوان به کسی توهین نکرده که بخواد عذرخواهی کنه و اینکه این کارای بعضی هوادارنماها ها فقط به وجهه ی زنده یاد آسیب میزنه و باعث تمسخر دیگران میشه.

واقعا متاسفم برات، داشتی رسما سبک پاشایی رو مسخره میکردی، خدا ازت نگذره.

آقای جوان برنامتون خوبه ولی ای کاش سوژه دیگری انتخاب کرده بودین محبوبیت ایشون قبل و پس از مرگشون بر هیچ کس پوشیده نیست ودر ضمن از حرفها تکه کلام شما و اقای مدیری روزانه در جمعها استفاده میشه و اثر گذاره موفق باشید.

اقای رامبد شما خواستین تو این برنامه یه جورایی فرهنگ سازی کنید اما متاسقانه باعث ناراحتی و شکستن دل یه عالم طرفدار آقای پاشایی شدید ... و با این نحوه برخورد شما حتی ماهم ک آقای پاشایی رو از نزدیک ندیدیم و فقط با صداش خاطره داریم هم قلبمون شکست..ای کاش این حرفا رو زمانی ک خودش زنده بود جلوش میگفتین نه این که حالا ک رفته و دستش از دنیا کوتاس هر روز شایعه و حرفای بی اساس راجبش پخش میشه ..و الانم تو فضاهای مجازی انواع و اقسام جک و حرفای ناراحت کننده دست ب دست پخش میشه... و مسعولش شمایید... نه به خاطر برنامه تون بلکه بخاطر فرهنگ سازی نادرستی ک تو یک برنامه میلیونی انجام دادید.بیچاره از وقتی ک رفته از دست این ملت یک ثانیه هم در آرامش نبوده..

رامبد من کاری به پیامهای اخلاقی برنامت ندارم اما گاهی رک گویی رو بابی ادبی وبی احترامی به مهمونات اشتباه گرفتی یاد بگیر هر انسانی در هر جایگاهی قابل احترامه همونطور که دویتاتو میاری برنامهو قربون صدقشون میری ادمهای دیگم باید همونطور باشن! بی شک اگر من جای مهمونهای دیشبت بودم جور دیگه ای باهات برخورد میکردم اما مرد ادعا این رو بدون الگو گرفتن از اسطوره ها ومشاهیر امری طبیعی در تمام دنیاس وحال برخی بسیار محبوبترند وچون خیلی زود از بین ما میرن بی شک بیشتر مورد توجه میشن وحال برای برای زنده نگه داشتن یاد اون فرد تیپ صدا و... کارهایی رو انجام میدن ... یعنی اون افراد خودشونن در واقع ! اما در قالب هنرمند ویا ورزشکار مورد علاقشون همونطور که خود تو در کارهات وحتی شخصیتت الگویی ساختی و کپی میکنی ایا کسی هست رک وبی ادبانه مثل خودت بگه رامبد خودت باش رامبد خلاقیت داشته باش و و و امیدوارم این حس من علامه ام در ما ایرانیها روزی کم شه واز بین بره...

به قیمت خندیدن بعضی ها دل طرفدارای مرتضی رو شکستی متاسفم همین.

سلام رامبد عزیز ببخشید ولی برنامه دیشبتون خیلی خوب نبود.شما فرمودید که چرا ما خودمون نباشیم و همیشه خودمون باشیم.قطعا شخصیت ما مهم هست ولی ما باید خودمونو تا میتونیم شبیه بزرگان دین کنیم چه باطنی چه ظاهری.شما نمیخوای خودتو شبیه حضرت علی کنی؟البته قصدم مقایسه نیست و فقط نقد بود. نکته دوم اینکه شما گفتی باید با کسی رفت و آمد کرد تا بشه شناختش و نمیشه از حرف دیگران کسی شناخت و‌الگو گرفت.البته کاملا اینو رد نمیکنم ولی ما بزرگان سرزمینمونو همه رو دیدیم؟ما بزرگان دین رو مانند حضرت امیر رو باهاشون از نزدیک رفت و آمد کردیم؟خیر و بر اساس شنیده ها و آشنایی هامون هست که الگوی ما هستن.دیشب شما از بالا به اون سه نفر نگاه کردین و من نپسندیدم اما باید بگم که عاشق برنامتونم و فقط نظرمو گفتم و قصد توهین ندارم.شما بزرگ سینما و تلوزیون مایی

* تا لحظه انتشار این گزارش پست اینستاگرامی رامبد جوان بیش از ۱۶ هزار کامنت و ۹۰ هزار لایک داشته است.

* کامنت‌های فوق بدون هیچ گونه دخل و تصرف و تغییر و اصلاح منتشر شده است.
 
کلمات کلیدی : رامبد جوان+خندوانه+مرتضی پاشایی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۴:۵۸:۱۶
یه ادم گمنام رو اینقدر بز نکنید پاشایی چه گلی سر ملت ومملکت زده یه اواز خون (3726988) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۶:۱۴:۵۷
همچین نوشته < حواشی حضور مقلدان مرتضی پاشایی > که انگار توضیح المسائل نوشته بوده این مرحوم . (3727088) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۱۰:۰۵:۴۱
کلا" ما خیلی جو گیریم طرف داری از آن مرحو م هم فعلا" کلاس داره . ببخشید رک گفتم (3728032) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۱۲:۰۰:۰۲
آفرین بر رامبد جوان ! (3728226) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.