نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506074
رئیس کمیسیون اجتماعی: کمیته امداد سالانه ۱۰۰ هزار نفر را خودکفا می‌کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد در قالب برنامه ششم توسعه گفت که کمیته امداد در حوزه اشتغال سالانه ۱۰۰ هزار نفر را خودکفا می‌کند.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا عزیزی در جلسه علنی امروز مجلس و به‌دنبال ارائه گزارش رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: علیرغم اینکه دولت از کاهش تورم به عنوان یکی از دستاوردهای اقتصادی نام می برد، گزارش‌ها و درآمد اقتصادی خانوارها به ویژه قشر ضعیف برای سومین سال متوالی حکایت از سیر کاهشی دارد.

وی تصریح کرد: در آبان سال ۹۴ کاهش تورم به وجود آمد که این اتفاق حقیقی نیست، زیرا تورم زمانی کاهش می یابد که تولید داشته باشیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین بیان کرد: وضعیت افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند کمتیه امداد و بهزیستی با توجه به افزایش مستمری آنها که توسط مجلس در برنامه ششم توسعه صورت گرفت، بهتر شده البته تاثیر زیادی در قدرت خرید آنها نداشته است. ضمن اینکه سرانه حمایتی ماهانه برای مددجویان کمیته امداد یا افزایش مستمری آنها که از طریق هدفمندی یارانه ها پرداخت می شود، ۲۵۲ هزار تومان است. شایسته است که رئیس‌جمهور و مسئولان ذی ربط درجهت بهبود قدرت خرید این خانوارها تلاش کنند.

عزیزی ادامه داد: از دولت به‌خاطر اجرای ماده ۷۲ قانون برنامه ششم در جهت افزایش مستمری مددجویان کمتیه امداد و بهزیستی تشکر می کنم البته در این قانون تاکید شده حداقل دریافتی ۲۰ درصد باشد که توسط  کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شود اما سازمان هدفمندی یارانه ها آن را می پردازد که کار غلطی است که متولی اصلی که بهزیستی و کمیته امداد هستند به وظیفه خود عمل نمی کنند.

وی در پایان با بیان اینکه کمیته امداد و بهزیستی سیاسی نیستند و با مددجو نمی شود سیاسی برخورد کرد، گفت: کمیته امداد امام در حوزه اشتغال بسیار عالی عمل کرده و سالانه ۱۰۰ هزار نفر را خودکفا می کند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۲:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۸:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۱۴:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۰۹:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۱۴:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۵ ۰۷:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۶ ۲۱:۰۶
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۲ ۲۳:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۰ ۱۱:۳۷
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۱ ۱۵:۰۶
 
 
کلمات کلیدی : کمیته امداد + اشتغال مددجویان + پرویز فتاح
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۰:۰۸:۵۷
یعنی برای اینکه بتوانی 2 میلیون نفر را به قول خودتان خود کفا کنی به 20 سال
زمان نیاز دارید ؟ بهتر نیست تعطیلش کنی ؟ یعنی امید وارید آن نیازمند برای اینکه
نوبتش برسد بایستی 20 سال صبر کند ؟ امید وارید که تا آنوقت زنده بماند؟ (4537027) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.