توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 145976
خط و نشان جدید اردوغان برای نظام سوریه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۰۰
نخست وزیر ترکیه با ادعای حمایت دولت خود از علویان این کشور، مدعی لزوم پاسخگویی رئیس جمهوری سوریه درباره خشونتهایی شد که عامل اصلی آن گروههای مورد حمایت غربی ها و متحدان آنها هستند.

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، در پی حملات افراد مشکوک به خانه چند شهروند علوی در شرق ترکیه، "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر این کشور حمایت خود از این اقلیت را اعلام کرد.
بر این اساس، امروز سه شنبه افراد ناشناس به ۲۵ خانه متعلق به شهروندان علوی در شهر آدی یامان حمله کرده و به غارت اموال آنها پرداختند.

وزارت کشور ترکیه ضمن اعلام این مطلب از نشانه گذاری این خانه ها با رنگ قرمز توسط افراد مهاجم خبر داد. این در حالی است که وقوع مجدد چنین حمله ای نگرانی مقامات دولت ترکیه را در مورد بروز درگیری داخلی در این کشور برانگیخته است.

در سال ۱۹۷۸ نیز به دلیل حمله مشابهی به اقلیت علویان در ترکیه درگیریهایی بروز کرد که در نهایت به کشته شدن دست کم ۱۰۰ نفر انجامید.

در همین حال اردوغان که در تجمع اعضای حزب حاکم "عدالت و توسعه" سخن می گفت با اشاره به وضعیت سوریه مدعی شد "بشار اسد" رئیس جمهوری این کشور باید پاسخگوی خشونتهای بروز کرده در مجامع قانونی باشد.

این سخنان در حالی اظهار می شود که با شکست شورشیان ضددولتی و مورد حمایت غربی ها، رژیمهای عربی و ترکیه در باب عمرو و پاک شدن این منطقه از وجود آنان، اوضاع به حالت عادی بازگشته است.
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته