نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 385178
ایران به بهشت گردشگران مسلمان و شیعه تبدیل می‌شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۱
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه تبدیل کردن ایران به بهشت گردشگران مسلمان و شیعه مهمترین هدف ما است، گفت: ایران این ظرفیت بالقوه را دارد که با جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی بتواند هر ساله ۱۵ تا ۲۰ میلیون نفر گردشگر خارجی را جذب کند.

به گزارش ایسنا، مسعود سطانی‌فر پنجشنبه ۴ شهریورماه در شورای اداری شهرستان ملایر، افزود: جذب گردشگر خارجی سبب توسعه اقتصادی و تبادل فرهنگی شده و این ذهنیتی را که رسانه‌های صهیونیسیتی و امپریالیستی مبنی بر ناامن بودن ایران ایجاد کرده‌اند، از بین می‌برد.

وی عنوان کرد: ۹۰ درصد گردشگران خارجی پس از بازدید از ایران این کشور را به عنوان کشوری توسعه‌یافته، امن، متمدن، میهمان‌نواز و دارای فرهنگ غنی شناخته‌اند.

سلطانی‌فر خاطرنشان کرد: هیچ ابزاری مهمتر از رونق گردشگری خارجی برای توسعه آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی در خارج از کشور وجود ندارد چرا که این مهم، واقعیت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را برای بیگانگان بازگو می‌کند.

وی یادآور شد: دولت بر این باور است که از ظرفیت‌های موجو در بحث گردشگری کشور چون آثار باستانی، ابنیه تاریخی و جاذبه‌های طبیعی به بهترین نحو استفاده کند.
وی با بیان اینکه به دنبال بهره‌گیری از ظرفیت‌های مذهبی و سیاسی در این زمینه هستیم، افزود: تحقق این امر مستلزم فراهم کردن شرایط لازم و زیرساخت‌های مناسب و ساماندهی اماکن اقامتی گردشگران و هتل‌ها است.

سلطانی‌فر با اشاره به اینکه شغل مناسب برای جوانان و تأمین معیشت مردم از طریق فروش صنایع‌دستی و کارگاه‌های تولیدی میسر می‌شود، عنوان کرد: به تازگی چهار شهر کشور از سوی شورای جهانی صنایع دستی به ثبت جهانی رسیده که اسم و مشخصات این شهرها در سایت‌های گردشگری دنیا ثبت است.
وی اصفهان، تبریز، مشهد و شهر ۱۷ هزار نفری لالجین همدان را جزء این شهرها عنوان کرد و افزود: لالجین به عنوان شهر جهانی سفال معرفی شده و امروز مراسم اهدای لوح صنایع‌دستی در این شهر انجام شد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: گردشکری، صنعتی سبز، با ثبات، زودبازده و اشتغالزاست و ما برای اینکه بتوانیم در کوتاه‌مدت مشکلات اقتصادی و اشتغالزایی کشور را حل کنیم چاره‌ای نداریم تا در این زمینه گام‌های مثبتی برداریم.

وی از اتخاذ تدابیر لازم برای ایجاد ۱۴۰ هزار شغل با ثبات ظرف دو سال آینده در حوزه گردشگری و صنایع دستی کشور خبر داد و تصریح کرد: صنایع دستی کوچک و زودبازده این امکان را برای اقشار آسیب‌پذیر، خودسرپرست و حاشیه‌نشین جامعه ایجاد می‌کند تا دارای شغلی مناسب و پایدار شوند.

سلطانی‌فر با تأکید بر اینکه هدف اصلی ما ایجاد رونق مناسب در بخش‌های مختلف است، اظهار کرد: ۱۷۵۲ پروژه با اعتباری افزون بر ۴۰ هزار میلیارد تومان در بحث گردشگری در سطح کشور در حال اجراست.

وی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: رئیس جمهور کشور فرانسه در سفر اخیر رئیس جمهور ایران اعتراف کرده که تمام کشورهای ۱+۵ در طول مذکرات هسته‌ای درباره حمله نظامی به ایران اختلافی نداشتند بلکه تنها در زمان حمله اختلاف نظر داشتند به طوریکه سایه جنگ بر روی کشور بود.

وی با استناد بر سخنان مقام معظم رهبری در دیدار اخبر با رئیس جمهور و اعضای کابینه وی افزود: مقام عظمای ولایت نیز در مورد برجام و تیم مذاکره‌کنند بیان داشتند که من انتقاد و اعتراضی به تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران ندارم بلکه اعتراضم به طرف‌های مذاکره‌کننده است.

وی یادآور شد: چند سال طول می‌کشد تا فشارها و ضرباتی که به ایران بر اثر هشت سال تحریم‌های ظالمانه وارد شد، مرتفع شود.

وی با تأکید بر اینکه آینده روشنی در انتظار این مملکت است، گفت: تمام ارگان‌های نظام تحت نظارت مدبرانه مقام معظم رهبری با جدیت اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی را دنبال می‌کنند و در زمینه تحقق آنها از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.
 
کلمات کلیدی : گردشگران مسلمان+گردشگری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۰:۰۴:۲۲
با کدام زیر ساخت هاتون (3903614) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۰:۲۵:۵۸
حتی دستشویی به اندازه کافی در سطح شهرها ندارید و این ادعا ها را می کنید. (3904037) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۸:۵۸:۱۷
آقای رئیس کمی آهسته تر بروید، بهشت الکی درست نمیشود، سالهاست که این شعار از آن سازمان شنیده میشود. ضمنا بهشت پولی نیست ولی توسعه گردشگری باید توجیه اقتصادی داشته باشد و به اقتصاد مملکت کمک کند نه اینکه محل باصطلاح گردشگران گدا و گشنه باشد. (3904769) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.