توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499479
تحویل 2 میلیون و 500 هزار کارت ملی به تهرانی ها
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵
اعلائی با بیان اینکه تاکنون 3 میلیون و 393 هزار نفر از ساکنان این استان برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کرده اند از تحویل 2 میلیون و 500 هزار کارت به متقاضیان تهرانی خبر داد.

محمد مهدی اعلائی در مصاحبه اختصاصی با صداوسیما با اشاره به اینکه حجم بالایی از کارت های صادره در دفاتر پستی نگهداری می شود تعداد این کارت ها را بالغ بر 600 هزار کارت برشمرد و گفت : این اداره کل براساس قانون می تواند کارت هوشمند ملی افرادی را که به هردلیل از دریافت ان امتناع کرده اند بعداز شش ماه امحا کند.

وی از صاحبان این کارت ها خواست برای جلوگیری از مشکلات بعدی در اسرع وقت اقدام به دریافت کارت هوشمند ملی خود کنند .
اعلائی خاطرنشان کرد : ثبت احوال استان تهران همچنین درنظر دارد کارت قدیمی افرادی را که برای انان کارت هوشمند ملی صادر شده است باطل و بلااستفاده اعلام کند. 

وی همچنین تعداد واجدان شرایط برای دریافت کارت هوشمند ملی در استان تهران را 6 میلیون و 500 هزار نفر دانست و تاکید کرد : آخرین مهلت ثبت نام برای صدور این نوع کارت ها پایان اسفند امسال است.

اعلائی با اشاره به فرایند صدور کارت هوشمند ملی هزینه ثبت نام برای هریک از متقاضیان را 31 هزار تومان اعلام کرد و از مردم خواست برای جلوگیری از هرگونه سواستفاده فقط به دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر پست مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه زمان تحویل کارت هوشمند ملی به متقاضیان تهرانی بین 30 تا 40 است افزود : ثبت احوال استان تهران تلاش می کند کارت هوشمند ملی متقاضیان را در اسرع وقت صادر  در اختیار آنان قرار دهد.

مدیرکل ثبت احوال استان تهران با اشاره به اینکه بیشترین اعتراضات مردم این استان از دفاتر غیرمجاز است بار دیگر از مردم خواست به هیچ وجه برای پیش ثبت نام به این دفاتر مراجعه نکنند .
 
کلمات کلیدی : سازمان ثبت احوال + کارت‌ ملی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.