توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437170
عربستان ظرفیت تولید گاز خود را افزایش می دهد
تاریخ انتشار : جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۱
شرکت ملی نفت عربستان (آرامکو) در صدد است تا میزان گاز بیشتری را از دو پالایشگاه گازی «الحویه» و «حرض» برای تامین نیاز داخلی روز افزون انرژی عربستان، تولید کند.

به گزارش جمعه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، هزینه طرح مذکور بالغ بر چهار میلیارد دلار خواهد بود ،‌ به این گونه که شرکت های مهندسی درصدد خواهند بود که توان فراوری در پالایشگاه الحویه به صورت روزانه را یک میلیارد و 300 میلیون فوت مکعب افزایش دهد.

این پالایشگاه هم اکنون دو میلیارد و 500 میلیون دلار روزانه گاز فرآوری می کند ، افزایش تولید گاز یک رکن مهم در برنامه عربستان برای تنوع سازی منابع انرژی خود و کاهش استفاده از نفت خام است.

منابع آگاه تاکید کردند که آرامکو بزرگ ترین شرکت تولیدکننده نفت و گاز در جهان است که در صدد است تا تولید گاز در نیروگاه «حرض» را از طریق نیروگاه فشارهای آرامکو از شرکت های مشتاق خواسته است تا طرح های خود را برای این طرح ها ارائه دهند که انتظار می رود مزایده آن در ماه مارس (اسفند/ فروردین) ماه برگزار شود.

مسئولان نفتی عربستان تاکید کرده بودند که آنها در صدد هستند تا میزان استفاده از گاز به عنوان سوخت را از 50 درصد در حال حاضر، به 70 درصد برسانند.

شرکت آرامکو در نظر دارد تا در ده سال آینده، تولید گاز خود را روزانه به رقم 23 میلیارد فوت مکعب برساند.

این شرکت بزرگ نفتی عربستانی، در یک برنامه بزرگ درصدد است تا از طریق توسعه میدان های گازی، تولید فرآورده های پتروشیمی و تولید گاز برای استفاده در نیروگاه های برق را افزایش دهد.

در همین راستا، این شرکت در زمینه حفاری گازی و توسعه آن در شمال عربستان گام های اساسی برداشته است، به گونه ای که مدیر عامل این شرکت اعلام کرده بود که آرامکو درصدد برداشت گاز از منابع غیر سنتی است.

آرامکو سال گذشته قراداد طرح گاز موسوم به فاضلی را به قیمت 50 میلیارد دلار امضا کرده است.
خالد فالح وزیر انرژی عربستان هفته گذشته گفته بود که این کشور قصد دارد تولید برق از طریق انرژی های تجدید پذیر را تا سال 2023 به 50 میلیارد دلار برساند.
 
کلمات کلیدی : عربستان+گاز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.