توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477275
روسیه: در صورت ورود آمریکا به کریمه، از سلاح اتمی استفاده می‌کنیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۵
یک نماینده پارلمان روسیه گفت در صورت ورود نیروهای آمریکا یا ائتلاف ناتو به خاک کریمه، مسکو از سلاح‌های اتمی استفاده خواهد کرد.

به گزارش فارس، یک عضو پارلمان روسیه گفت در صورت ورود نیروهای آمریکا یا ائتلاف ناتو به بخش شرقی اوکراین، روسیه مجبور به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای خواهد شد. 

«ویاچسلاو آلکسیویچ»، نماینده پارلمان روسیه، در یک همایش بین‌‌المللی با حضور مقام‌های امنیتی کشورها گفت: «در خصوص موضوع توسعه ناتو در مرزهای ما، زمانی از ارتش روسیه شنیدم که اگر نیروهای ناتو یا آمریکا وارد کریمه یا شرق اوکراین شوند، روسیه در صورت درگیری، بدون استفاده از سلاح‌های اتمی در مراحل اولیه درگیری از لحاظ نظامی بی‌دفاع خواهد بود.»

 به گزارش پایگاه «دیفنس‌وان»، نمایند پارلمان روسیه این اظهارات را در جمع حاضران در همایش GLOBSEC 2017 که روز یکشنبه در شهر «براتیسلاوا»، پایتخت اسلوواکی برگزار شد، مطرح کرد.

دیفنس‌وان نوشته مقام‌های نظامی روسیه قبلاً هم گفته‌اند در صورت بروز درگیری نظامی با ناتو ممکن است از سلاح‌های اتمی استفاده کنند.
 
کلمات کلیدی : کریمه، روسیه، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.