توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 397076
ورود مافیای ساخت و ساز به تخریب بناهای تاریخی فرسوده
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۲
رئیس کمیته میراث فرهنگی، گردشگری و بافت‌های تاریخی شورای شهر تهران گفت: به نظر می‌رسد با کاهش فضای خالی در تهران و دستور صریح رهبر معظم انقلاب برای ممنوعیت هرگونه ساخت و ساز در فضای سبز و حفظ محیط زیست، مافیای ساخت و ساز و تجاری‌سازی به سمت تخریب بناهای تاریخی فرسوده آمده‌ است و این اتفاق تلخی است که اخیراً با آن مواجه شده‌ایم.

احمد حکیمی‌پور در دیدار با شبکه سازمان‌های غیردولتی میراث فرهنگی و گردشگری افزود: در سال ٨٤ بنابر مصوبه شورای شهر، تفاهمنامه‌ای برای حفاظت و احیای میراث تاریخی و توسعه گردشگری منعقد شده بود که متأسفانه اقدام مناسبی برای اجرای آن صورت نگرفت و در شورای شهر چهارم با ایجاد کمیته میراث فرهنگی و بافت‌های تاریخی شورای شهر تلاش شد تا آن مصوبه اجرا شود.

وی افزود: در راستای توجه و تسهیل برای حفاظت میراث تاریخی تهران این هفته نیز طرح جامعی به صحن شورا ارائه کرده‌ایم که انتظار می‌رود با اکثریت آرا مصوب شود تا بتوانیم با کمک دوستان در نهادهای مدنی گام‌های مهمی را برای تحول در این حوزه برداریم.

حکیمی‌پور تصریح کرد: تهران موزه‌ای به وسعت یک شهر است که از ظرفیت مناسبی برای جذب توریسم برخوردار است ولی مهم آن است که بسترهای لازم برای توسعه گردشگری شهری فراهم شود که متأسفانه تاکنون هدر رفت هزینه در این زمینه داشته‌ایم.
منبع: روزنامه ایران
 
کلمات کلیدی : مافیا،ساخت و ساز، بناهای تاریخی، فرسوده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.