نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422770
زمان حذف صفر پول ملی از زبان سیف
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۷
رئیس کل بانک مرکزی گفت: بحث تغییر واحد پول با استقبال مواجه شده اما صفر پول امسال برداشته نمی‌شود.خبرگزاری مهر: ولی الله سیف عصر شنبه در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی در استان فارس گفت: تورم بالا صفرهای زیادی به همراه دارد که خوشبختانه امروز ما شاهد کاهش تورم به زیر ۱۰ درصد هستیم.

وی ادامه داد: هر چند که امروز وضعیت اقتصادی کشور بعد از چندین سال به ثبات رسیده و شاهد روند مناسبی هستیم، اما برداشتن صفرهای پولی احتیاج به زمان دارد و امیدواریم با ادامه این روند مناسب طی دو سال آینده موضوع حذف صفر را مطرح کنیم.

رئیس کل بانک مرکزی کشور با بیان اینکه تغییر واحد پول به دلیل خواسته های فرهنگی جامعه بود، گفت: جامعه ما از همان اول با ریال بیگانه بود و همواره عرف جامعه این مهم را نمی پذیرفت به همین دلیل ما محاسبات ذهنی را برای مردم تسهیل کردیم و موضوع تغییر ریال به تومان مطرح شد.

سیف تاکید کرد: زمانی که موضوع حذف صفرها نیز مطرح شودبا نظرخواهی و تجمیع افکار انجام خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه وضعیت بانک های کشور مناسب نیست، افزود: در اوایل انقلاب موضوع ملی شدن بانک ها ذهنیتی را ایجاد کرد که برای برخی معنی دولتی بودن بانک را دارد، در حالی که بانک از دولت جدا است. بنابراین باید به صنعتی به نام بانکداری در کشور توجه شود.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: بانکداری در کشور ما یک صنعت اقتصادی و اجتماعی با تکیه بر سپرده های مردم است که باید ساختاری ایجاد شود تا حمایت و توسعه اقتصاد کشور نیز حرکت کند که در این میان بانک ها باید خودکفا باشند.

سیف یادآور شد: پروژه های بانکی باید خلق ارزش کنند بنابراین استمرار فعالیت بانک ها و سیاست در نظام بانکی کشور باید مدنظر باشد.

وی تصریح کرد: با اینکه به طور کامل از رکود خارج نشدیم، اما تورم هم نداریم و شاهد کاهش آن هستیم. بنابراین باید ایده های اقتصادی و سرمایه گذاری در نظام بانکی وجود داشته باشد.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون فعالیت های مناسبی در خصوص توسعه اقتصادی و صنعتی انجام شده است، گفت: تصمیم بر این بود که تا حدود ۶۰ درصد تسهیلات به سرمایه در گردش اختصاص داده شود که در این میان ۶۵ درصد تخصیص یافت که خوشبختانه شاهد رشد ۳ درصدی در موضوع اقتصاد بودیم.

سیف یادآور شد: امروز شاهد ثبات در اقتصاد کشور هستیم و این مهم ترین اولویت برای سرمایه گذاری است؛ چراکه یک سرمایه‌گذار افق های پیش بینی خود را برای آغاز فعالیت مدنظر قرار می دهد.

وی افزود: هر اندازه که ثبات در اقتصاد کشور وجود داشته باشد افق پیش بینی نیز افزایش خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : سیف+بانک مرکزی+ حذف صفر از پول ملی+ تبدیل ریال به تومان+واحد پول ایران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۰۱:۵۶:۴۶
حذف سه یا چهار صفر، باید صورت بگیرد و هیچ معنی ندارد وقتی دو دهه این نیاز اعلام شده به بهانه های مختلف تاخیر به اندازند!
اگر قرار است اسم واحد پول و یک رقم صفر کم شود هزینه ها انجام می شود و سیستم کلی باید تطابق داده و هزینه زمان و سرمایه خرج شود. پس دلیل ندارد این اصلاح تاخیر بیفتد.
مجلس این لایحه درست کند.
لاقل سه صفر کم شود. و نام تومان جدید (نو تومان) اسم گذاری شود که با تومان قدیم اشتباه نشود که معادل ده ریال بود. (4060945) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.