نظر منتشر شده
۵۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 330826
ما شوهر می خواهیم ،‌ چرا به فکر ما نیستید ؟! + تصاویر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۱
برخی از پسران که برای ازدواج پا جلو نمی گذارند به این دلیل است که شرایط ازدواج ندارند و ...

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ؛ جالب است این روزها برخی افراد تمامی مسائل ازدواج را به گردن دختران می اندازند مثلا می گویند دختران خواستگار ندارند و از همه بدتر به دنبال شوهر می گردند گرچه در بطن ماجرا ، این گونه نیست.

* عکس دست کاری شده کارکنان معترض سازمان محیط زیست

چندی پیش در سایت ها و کانال های تلگرام، تصویری با این مضمون که دانشجویان یکی از دانشگاه ها تجمع کردند و از مسئولان کشور برای یافتن شوهر کمک خواستند، منتشر شد و اعتبار رسانه ای و منزلت یک زن دست به دست چرخید و این در حالی است که در این عکس برخی از زنان متأهل و حلقه در انگشتان خود داشتند و عکس اصلی ، متعلق به تجمع کارکنان زن معترض سازمان محیط زیست بود.
 
ما شوهر می خواهیم ،‌ چرا به فکر ما نیستید ؟!
 
ما شوهر می خواهیم ،‌ چرا به فکر ما نیستید ؟!
 
*‌ پسران بی شرایطند یا دختران ، بی خواستگار؟!
 
کافی است کمی منطقی باشیم و بدانیم عدم ازدواج جوانان در این روزها چون تسبیحی است که از دانه های زیادی به وجود آمده و به هیچوجه صحیح نیست برخی از ما در هر محفلی ارزش و شأن یک دختر را پایین بیاوریم و با شوخی و خنده سرسری از این موضوع رد شویم.
 
سپیده، 24 ساله، دانشجو، می گوید: برخی از پسران که برای ازدواج پا جلو نمی گذارند به این دلیل است که شرایط ازدواج ندارند اما حرف های بیهوده می زنند و سعی می کنند دختران مجرد را بدون طالب جلوه دهند. 
 
امان الله قرایی مقدم، جامعه شناس، در این باره می گوید: در طول تاریخ همواره مجنون به دنبال لیلی بوده است و این مردان هستند که در دنیا تقاضای ازدواج از زنان را دارند. نباید کم کاری برخی مسئولان و پسران را به گردن دختران انداخت چون وقتی گروهی از پسران،  نمی توانند به لحاظ اقتصادی، میزان درآمد، بیکاری و فقر ازدواج کنند ،دختر را زیر سوال می برند و این موضوع اصلا ربطی به دختر ندارد .
 
*لزوم درک متقابل میان همه افراد جامعه 
 
آنچه در وهله نخست می بایست به آن توجه داشت اینکه با وجود تمامی مشکلات بر سر راه ازدواج لزوم وجود درک شرایط اجتماعی بصورت متقابل از سوی دختران و پسران و همچنین خانواده هاست چرا که بدون درک صحیح ، عمیق و همه جانبه از سوی همه ی آحاد جامعه نمی توان به راه حلی کارساز برای حل سوء تفاهمات اجتماعی دست یافت.
 
*‌ منطقی که بار سفر بسته است
 
اگر به پای منطقمان بنشینیم و کلاه خود را قاضی و هر دو گروه را به حق داوری کنیم می بینیم که وضع ازدواج نه ربطی بی خواستگاری دختران دارد نه ربطی بی مسئولیتی پسران چرا که هر انسانی اعم از دختران و حتی همان پسرانی که هم اکنون شرایط ازدواج ندارند و با غرور بی خواستگاری را به دختران برچسب می زنند در ذات خود بیم تنهایی دارند. اینکه سال به سال به سن شان افزوده شود و شرایط ازدواجشان مهیا نشود ، اینکه اختلاف سن شان با فرزندانش شکاف نسل را ایجاد کند. حال برخی از ما بیاییم به جای آن که پیکان اتهام را به سوی هم نشانه بگیریم و یکدیگر را در فضای مجازی و واقعی به رگبار ببندیم، فقط کمی خود را به جای هم بگذاریم.
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۰۹:۳۱:۵۴
ببینید متولدین دهه بیست و سی علاوه بر افزایش دو برابری جمعیت ایران اقدام به ایجاد رسم و رسومات سنگین و هزینه های بسیار سنگین در امر ازدواج در دهه 60 و 70 به بعد کردند طوری که ازدواج بصورت یک پروژه پرهزینه درامد همزمان هم وضعیت معیشت وو وضعیت اقتصادی روز به روز بدتر شد(با مدیریت همین دوستان متولد دهه بیست و سی) طبیعی است که وقتی هزینه ها و توقعات با واقعیت جامعه تناسب نداشته باشد پسرها هم از ازدواج گریزان شوند و قطعا این فرار از ازدواج ادامه خواهد یافت. برای پسران هم افزایش سن اهمیت ندارد چون وضعیت اقتصادی و..امکان ازدواج مناسب و بدون دغدغه را از انها سلب کرده و مزایای ناچیزی در ازدواج به نسبت هزینه ها و گرفتاری های ان برای متولدین دهه های 50 به بعد وجود دارد. لذا منطقی است که این افراد عاقلانه دنبال این نوع روابط قاونی که مسئولیت سنگین در شرایط اقتصادی بد ایجاد می کند نروند. (3534976) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۰۹:۳۳:۰۵
عکس بی ربط (3534982) (alef-11)
 
سحر خانم
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۰۹:۴۱:۰۰
متاسفم که همیشه دختران هستن که قربانی میشن (3534993) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۰:۱۵:۵۱
ظاهرا که در جامعه ما فقط پسران قربانی میشن، طعمه مهر چندصدسکه و اخرشم یا زندانو یا کلفته خانوم شدن... (3535088) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۲:۲۳:۵۳
این همه مهریه میگیرن کی قربانی شده ؟؟؟ (3535492) (alef-11)
 
آریابان
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۱۵:۳۳
هر دو طرف !!!! ؛
مهریۀ بالا فقط عاملی شده برای پز دادن، اونهم توسط افراد بسیار کم جنبه به کم جنبه تر از خود هاشون !!!! ؛
اگر غیر از این بود اینهمه شاهد آمار فزایندۀ طلاق و از اونطرف هم شاهد آمار فزایندۀ زندانی های مهریه نبودیم ؛ (3536528) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۵۷:۲۹
بابا اصلا می خواید زن ها بیان به شما مهریه بدن؟ این طوری راضی می شید؟ من حاضرم نفقه و مهریه بدم ولی به جاش تمام حقوق دیگه ای رو که یه مرد داره داشته باشم (3536628) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۱:۳۳:۵۵
باشه من تضمين ميدم، من از دوستام پرسيدم اونام راضي بودن، چندتا از اين حقوق هاي اختصاصي رو نام ميبريد؟؟؟ (3536752) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۱:۲۹:۱۱
مگر دیگر حقی هم برای مردها گذاشتند اینکه پسرها پا جلو نمی گذارند یکیش زن سالاری و بی اهمیتی زنها به شوهر است. (3537073) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۳:۱۳
چی ربطی داده درسته شرایط برای دخترا سخت تره ولی برای پسرها همچین گل و بلبل نیست (3536097) (alef-11)
 
مسعود
۱۳۹۴-۱۱-۲۴ ۱۱:۰۶:۱۹
این همه خیانت دختران به شوهرانشان هست که باعث شده پسرا از ازدواج بترسن (3541204) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۰۹:۴۱:۳۶
اگر بخواهم مقداری سربسته بگویم این است که یک دلیل دیگر این است که پسران دختران را بدون ازدواج می خواهند و تعدادی از دختران هم با این موضوع مشکلی ندارند اما همان پسران و البته پسران دیگر در زمانی که بخواهند ازدواج کنند نمیتوانند به دختران به راحتی اعتماد کنند. به کرات شنیده ام از پسران جوانی که شغل و درآمدمناسبی دارند اما به این دلیل قدم جلو نگذاشته اند . البته این یک دور باطل است و هم پسران و هم دختران و هم خانواده هایی که فقط به فکر تامین خوراک و پوشاک و کلاس زبان و کنکور فرزندان خود هستند و درس زندگی کردن به آنها نمی دهند در ایجاد آن مقصرند. (3534995) (alef-11)
 
ش
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۱:۰۲:۱۹
کاملا موافقم و متاسفانه مجموعه از عوامل طی سالیان متمادی دست به دست هم داده تا به این وضعیت برسیم .اما من تنها چاره را تغییر در رفتار های افراد و نو نگرش آنها به مفهوم زندگی و بخصوص هدف از زندگی مشترک داشتن می دانم .تا این دیدگاه ها اصلاح نشود و فقط زندگی را برای خوشگذرانی و سیر در عوالم بالا و رویا یی تصور کنیم و اینگونه انتظار داشته باشیم نه تنها اوضاع بهتر نخواهد شد بلکه بدتر از این را باید شاهد باشیم.الگوی جوانان ما و خانواده ها همان فیلمهای خیالی است و چشم و هم چشمی و مقایسه با دیگران .در صورتیکه هر کس شرایط خاص و منحصر بفرد دارد. (3535224) (alef-11)
 
سودا
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۲:۲۳:۱۴
حالا به نظر شما پسران چقدر قابل اعتمادند!!!
از هرمنظر که به طلاق وپایان ناخوشایند یک زندگی نگاه کنیم زن متضررتر است .
واینکه هرچقدر بشریت در منجلاب فحشا فرو رود مردان به دلایلی همچون محق دانستن خود یک قدم پیشند
دراخر تجربه من در ازدواج نشان داد که اگر عقلانی تصمیم بگیریم حداقل ها به دست می ایند ..وشما بهتر است بدانید برای زندگی بایستی اعتماد کرد..
خداوند به اندازه لیاقت ما به ما نعمت میدهد (3535489) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۱:۳۴:۰۷
سودا خانم از جبهه گیری شما و حس خشم نوشته شما متوجه شدیم چرا دیگر نمی توان زنی را یافت که یار و مونس باشد. (3537081) (alef-11)
 
سودا
۱۳۹۴-۱۱-۲۳ ۱۸:۳۱:۲۳
اتفاقا اصلا ناراحت نشدم واقعیت هست ولی من بعنوان یک زن تا پای مردی درمیان نباشد قادر به خیانت نیستم پس اول مرد خیانت میکند خواه من خائن باشم یا نه
برای بشریت متاسفم که ارجحیت زندگی را خوی حیوانی قرار داده البته که همه اینگونه نیستند در پاسخ من تنها گوشزد کردن تهمت کلی زدن بود وناراحت از اینهمه احساس بدبینی جوانان بود (3540115) (alef-11)
 
شماعی زاده
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۰:۰۷:۴۳
اگر دختران میخواهند که ازدواج ها رونق بگیرد کمتر در فکر دوستی خیابانی و موبایلی و انترنتی باشند و عفت و شخصیت خود را مثل زنان 50 سال قبل نگهدارند. (3535059) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۰:۱۸:۵۳
خودمونیم ، شبکه های اجتماعی خوب رسانه های دیگر را تحت الشعاع قرار دادند و دستمایه ای برای ابراز عقاید شده اند . لازمه بدانید ، شغل و مسکن و خانواده داشتن جزء حقوق اولیه ی هر انسانی می باشد . (3535097) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۰:۲۶:۱۳
سلام .در وضعیت ایجاد شده همه مقصریم .ولی درصدها فرق می کنه.ولی خود دخترها دارن به خودشان خیانت می کنند . پسرهائی می شناسم که علارقم تلاش خانواده تن به ازدواج نمی دن . جرا برای اینکه دخترها نیازهای انها رو با دوستی تامین می کنند بدون داشتن هیچگونه مسئولیت وهزینه و تعهد و پاسخگوئی و از طرف دیگه یه بد بینی نسبت به دخترها پیدا می شه چون این موضوع توی ذهنشان ایجاد شده که ممکنه قبلا این با کسی دیگه بوده باشه . ممکن درصدی درست باشه نمی تونه به عنوان یه اصل مطرح بشه (3535125) (alef-11)
 
سودا
۱۳۹۴-۱۱-۲۳ ۱۸:۳۷:۱۴
بالا هم گفتم برادر من اقایی که خودش اهل دوستی ورابطه قبل از ازدواج هست چرا انتظار دختر سالم دارد ندید قول میدم هروقت ازدواج کنه دختر پاک نصیبش نمیشه
من نمیگم خدا زن پاک را برای مرد پاک افریده وبالعکس (3540127) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۰:۲۹:۲۹
روابط نامشروع ضربه سختی به ازدواج زده و زنها را برای مردها سهل الوصول کرده، خود خانم ها، با قبول این نوع از روابط شأن خودشون رو پایین میارن. (3535136) (alef-11)
 
امير
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۱:۲۱:۲۱
فقط اونها نيستن شوهر مي خوان ما هم زن مي خواهيم منتهي با كدام شغل با كدام خونه با كدام پس انداز بريم در يكي بكوبيم نمي خواهيم كه يكي هم بدبخت كنيم (3535286) (alef-11)
 
حسن
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۲:۰۴:۴۶
سلام. توی این کشور بلاخره یک نفر پیدا نمیشه شرایط شما رو قبول کنه و بتونه همراه شما بشه؟ (3535425) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۸:۵۰:۲۴
چرا پیدا می شه .ولی بقیه چکار کنند ؟به تعداد ادمهایی مثل ایشون که فاقد امکانات هستند باید دختری پیداشه که اصلا فکرش قد نده به اینی که زندگی نیاز به شغل و پس اندازهست .پس این راه حل نیود ! (3536452) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۱:۲۲:۲۹
خنده داربود بابا بخندید والا بخدا ما پسران و مردان مجرد هم زن میخاهیم واسه زندگی مشترک و لذت از عمری ک خداوند بهمون عطا فرموده ... (3535289) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۱:۳۷:۲۵
مسئله ازدواج جوانان درست ولی ارائه عکس هائی که معلوم نیست منشاش از کجاست واقعا جای تاسف دارد (3535348) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۱:۳۷:۳۳
سلام به همه عزیزان
ازدواج.راه اندازی شغل .شروع کارهای بزرگ و... توکل خیلی زیاد میخواهد.
تجربه شخصی خودم و دوستانم است.
در هر زمان و مکان مشکلات هست فقط کمیت اش متفاوته
ازدواج مسوولیت پذیری و صبر و توکل به خدا را مطلبد.
باید دل را به دریا زد بقیه کارها کم کم حل میشه
میشه از پدر ومادر ها نسل قبلی ها سوال کرد
یا علی مدد (3535350) (alef-11)
 
میثم
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۱:۴۴:۵۰
چرا نوشته عکس اول با عکس دوم فرق میکنه ،بهتر بود از یه عکس دیگه استفاده میکردید که به آبروی افراد لطمه وارد نشه !!! (3535370) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۲:۲۰:۴۲
باید مجلس محترم فکری به حال جوانان بکند. (3535474) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۲:۴۴:۳۲
عکسها مونتاژشده و فوتوشاپی به عکس اول دقت کنید برگه ای که دست اون خانومه تابلو فوتوشاپه (3535557) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۳:۰۵:۳۹
بازم یه عده متن رو نخوندن نظر گذاشتن..
بابا این عکسی که نوشته ما شوهر میخواهیم فتوشاپه.. (3535631) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۳:۳۷:۵۸
ازدواج یک کالای لوکس هست و احتیاج به مسکن و شغل هست. بدون هیچ یک از این دو زندگی امکان پذیر نیست. اگر قرار هست زندگی سخت و رنج آور داشت چه نیازی به تشکیل زندگی.
من با این حقوق اداره کار اگر هیچی حرج نکنم 10 سال دیگه بتونم خانه بخرم اگر خانه گران نشود. الان سی و سه سال دارم، احتمالا حدود چهل سالگی بتوانم به ازدواج فکرکنم.
در صورتیکه در گذشته ها، فرد با یک پس اندازی، خیلی زود خانه دار میشد و فاصله ی قیمتی خانه و دستمزدها زیاد نبود. قدیمی ها علاوه بر خانه حتی میتوانستند زمین هم بخرند. چون تورم نبوده. الان نتیجه نابودی اقتصاد را میبینیم که نتیجه مرک بر این و اون گفتن و دشمنی با برخی کشورهاست (3535719) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۵:۴۸:۲۷
عجب فتوشاپ کاری بوده (3536073) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۵:۵۰:۰۲
باید پسران و دختران به بی همسری عادت کنند توی چنین شرایط اقتصادی که نمیشه تشکیل خانواده داد (3536083) (alef-11)
 
herba navai
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۶:۱۶:۲۲
برفرض که عکس ها حقیقی هم که نباشند آیامعضل ازدواج جوانان وجود ندارد؟طبق فرمایش مسولین 22میلیون نفر در مرحله ازدواج هستند حالا ازدواج سفید وسیاه وهزار تبعات مشکل دار هم بدنبالش هست کو درآمد کو مسکن کوشغل (3536158) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۶:۲۱:۴۳
این واقعیت نیز غیر قابل انکار است که خیلی از پسران توانایی ازدواج دارند ولی از دختران و زنان امروزی وحشت دارند و ازدواج نمی کنند. اصولا هر قدر زنان و دختران امروزی تر شوند خشن تر می شوند و طبیعتا مردان انگیزه کمتری برای خواستگاری با چنین زنانی دارند. (3536171) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۸:۵۲:۰۰
کدوم توانایی ؟کدوم خیلی ها ؟ (3536459) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۱:۰۸:۵۴
من برادرم روح لطیفی دارد و زود رنج و زود جوش است. وضع مالی اش هم خوبه و خانه و ماشین دارد ولی به دلیل پیدا نکردن گزینه مناسب برای خواستگاری تا امروز مجرد مانده و دارد به 33 سالگی می رود. (3536721) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۱:۳۸:۱۹
خوبه بابا برادر من که 38 سال دارد (3537085) (alef-11)
 
آرام
۱۳۹۴-۱۱-۳۰ ۲۲:۵۳:۲۲
ببخشيد امروزي يعني چي؟اگر منظورتون از زن امروزي زني است كه خاله زنك نيست و به دنبال پيشرفت و مطالعه و بالا بردن كيفيت زندگي خود و خانواده اش است و نميخواد تا دوازد ظهر بخواهد و مابقي وقتش را در كنج خانه به بيگاري بگذراند و در زندگي هدفمند است ، كه واقعا براي طرز فكر عقب موندتون متاسفم.اما اگر منظورتون از امروزي هفتاد قلم آرايش و بي عفتي و كلا اين سبك زندگيه اون زن ، زن امروزي نيست يك آدم مفت خور و عقب مونده ست ولي دو اين قالب. (3554225) (alef-11)
 
Hamvatan
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۶:۴۰:۵۸
برای پی بردن به جعلی بودن این تصویر خیلی هم نیاز نیست فنی باشید خانم اولی از سمت راست دست اش حلقه است و کاملا هم واضحه
میان تو تلگرام کانال میزنند برای اینکه مخاطب جمع کنند از اینجور حرکات میکنند حالا اگر بنده به این کسی که عکسو جعل کرده فحاشی کنم که الف منتشر نمیکنه اما شما میتونید تو خلوتتان حسابی این جور افراد را مورد عنایت قرا بدهید. (3536215) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۶:۵۶:۱۲
سلام .واقعا در این دور و زمانه اول اشتغال و بعد ازدواج یک معضل شده.همه ما باید کوشش کنیم تا باهم این مشکلات را یک مقداری حل نماییم.این وظیفه من و تو و همه مسئولین مملکت است ولاغیر. (3536242) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۷:۰۷:۵۶
بله دختران طالب دارند،ولی طالبشان کیست؟ پیرمردهای پنجاه ساله که اندک مال و منال و سمت مضحکی دارند چنان دختران این کشور را وسوسه می کنند که حاضر هستند با سی سال
اختلاف سنی به بهای خراب گردن زندگی قبلی مرد هوسباز،وارد زندگی با او شوند.برید یه گزارش تهیه کنید که در دانشگاه ها و شرکتها چه می گذرد؟ (3536265) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۷:۱۹:۵۶
منم دلم میخاد ازدواج کنم ولی با حقوق 800 هزار تومان در ماه نمیتونم اجاره خونه و مواد غذایی و پوشاک بخرم پس مجبورم ازدواج نکنم چون واقعا نمیشه از پس هزینه ها بربیام (3536288) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۷:۳۷:۲۵
دوران زن گرفتن به پایان رسیده است. وقتی زن ها و دختران جامعه ما، در مسیر سیاست های اقتصادی و فرهنگی سرمایه داری حرکت می کنند باید تبعات آن را نیز در انتظار باشند. پسرها هم خیلی خوب خودشان را با این شرایط وفق داده اند. بسیاری از آنها به زندگی مجردی روی آورده اند بسیاری به روابط خارچ چارچوب خانواده و بسیاری نیز به اعتیاد و مشروب. (3536325) (alef-11)
 
یک مرد ایرانی
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۷:۴۳:۳۵
ازدواج برای پسرها یک اشتباه محض است. ولی ازدواج در این وانقسای طلاق و رکود و مشکلات اقتصادی برای زنان و دختران یک گام رو به جلو هست. من توصیه می کنم که پسرها مجرد بمانند ولی با ازدواج زیر بار مسئولیت های سنگین اقتصادی نروند. اگر قدیم ازدواج و خواستگاری رونق داشت یکی از مهمترین دلایلش آسانی و سخت نبودن آن بود. ولی امروز ازدواج یک بی عقلی محض برای پسران و یک خوشبختی محض برای دختران است. (3536329) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۴:۰۳:۰۰
خدا نکشه تو رو! (3537156) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۳ ۱۴:۲۲:۵۲
دقیقا! (3539818) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۱۹:۰۳:۰۸
باور کنید پسرا هم مقصر نیستند مخارج بالاست فیش برق خونه پدر من واسه66 روز اومده پنجاه تومن (3536487) (alef-11)
 
میثم
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۱:۴۶:۴۳
ب همین شرایط راضیم ازدواج-عمرا (3536773) (alef-11)
 
ایرانی زاده
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۳:۵۷:۲۳
سالهاست قانونی تصویب شده، که در صورت طلاق، نیمی از ثروت مرد، از زمان ازدواج بوجود آمده، به زن تعلق میگرد. پس دیگه دلیل موجهی برای دختران و زنان مجرد نیست تقاضای مهریه کنند. (قانون نصف مال)
به نظرم مهریه یکی از عومل اصلی ترس مردان مجرد باری ازدواج است. ما شاهد بودیم طی این سالها تعداد کثیری مرد بخاطر مهریه بهز ندان افتادند!
بایست قانون گذارن این قانون نصف مال، را مشروط کند به اینکه مهریه بیشتر 14 سکه نباشد. یا زن بین مهریه و نصف مال ییک را انتخاب کند.... (3536938) (alef-11)
 
ali
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۰:۲۱:۴۴
ما زن می خواهیم ،‌ چرا به فکر ما نیستید ؟! (3536987) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.