نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404725
هرچه میزان مهریه بالاتر باشد دوام زندگی کمتر است
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵
 حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد بامداد امروز در دعای ندبه مسجد مقدس جمکران به ایراد سخن با موضوع ازدواج آسان پرداخت و گفت: رسول اکرم(ص) می فرمایند که بهترین ازدواج، آسان ترین ازدواج ها است.

سخنران مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: تجملات، رسم و رسومات و چشم و هم چشمی، زندگی ها را زایل کرده است؛ این شیوه زندگی کردن برکت را از بین می برد.

به گزارش رسا، وی ادامه داد: اخلاق، ایمان، صلح، محبت و وفای به عهد اصول زندگی است و این تجملات یا مهریه سنگین زندگی ها را تثبیت نمی کند؛ پسر و دختر دو اصل اساسی آغاز زندگی است و بقیه آن فرعیات است.

کارشناس دینی رسانه ملی افزود: در شهرهای بزرگ که مهریه ها بیشتر است، آمار طلاق هم بیشتر است در حالی که آمار طلاق در روستاها و ازدواج هایی که میزان مهریه پایین بوده، بسیار کمتر است؛ این که می گویند مهریه باعث می شود که پسر پس از ازدواج عقب نکشد کاملا غلط است.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد ابراز داشت: در روایت آمده که روز قیامت وقتی شعله های آتش جهنم فوران می زند، در سوره مبارکه فجر آمده که جهنم را می آورند و نشان می دهند و همه از دیدن آن وحشت می کنند و از هم فرار می کنند.

وی تأکید کرد: با آوردن ماهواره در خانه خود و خانواده را جهنمی نکنید و در این دنیا مراقبت کنید؛ با شرکت کردن در جلسات گناه آخرتتان را خراب نکنید؛ در آخرت پدر و مادر و همسر و فرزند از هم فرار می کنند؛ در هنگام زلزله مادری بوده که اول خودش را نجات داده و بعد متوجه شده که فرزندی هم در خانه داشته است.

سخنران مسجد مقدس جمکران بیان داشت: روایت آمده که حضرت یعقوب و یوسف علیهم السلام هم در آخرت از هم فرار می کنند؛ هنگامی که جهنم را می بینند همه بیدار می شوند و دیگر کاری از دستشان بر نمی آید؛ الان وقت تذکر است که خودمان ار از دنیا بکنیم و مراقبت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: خداوند متعال به پیامبر اکرم(ص) بشارت داد که در قیامت که همه مردم، حتی انبیاء از هم فرار می کنند، امت ایشان در امان است و به واسطه ائمه معصوم(ع) شفاعت می شوند.

کارشناس دینی رسانه ملی به حماسه عظیم اربعین اشاره کرد و گفت: امروز چه شده که میلیون ها زائر با پای پیاده ده ها کیلومتر را تا کربلا می پیمایند؛ امام حسین(ع) با فداکاری و گذشت جان و مال و اهل بیت(ع) خود را یک جا با خدا معامله کرده که بشریت نجات پیدا کند.

وی در پایان تأکید کرد: هر یک از امامان معصوم(ع) با وظایفی که داشتند کمتر از عاشورا نبود اما کار امام حسین(ع) بروز و ظهورش بیشتر بود؛ به همین دلیل است که می گوییم سالار شهیدان(ع) کشتی نجات است؛ حضرت در طول این سفر مستمر در پی نجات افراد بودند.
 
کلمات کلیدی : مهریه، طلاق
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۱۳:۳۱:۱۳
من مهریه ام بسیار کم بود زندگی زناشوئیم هم دوامی نداشت ! هیچ کدام اینها ملاک نیست ملاک شعور وتفاهم دو طرف است ! (3981589) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۲۱:۲۳:۴۳
طبق قانون مرد ميتواند هروقت دلش خواست زنش را طلاق دهد ، جلوى اين را بگيريد امار طلاق پايين خواهد امد ، مهريه هم نباشد كه نباشد ...... (3981960) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.