توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421627
امیر کویت خواستار گفت وگوی کشورهای حوزه خلیج فارس با ایران شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۷
امیر کویت بر گفت وگوی کشورهای حوزه خلیج فارس با ایران بر اساس احترام به حاکمیت کشورها٬ حسن همجواری و عدم دخالت در امور داخلی تاکید کرد.

به گزارش فارس٬ شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح شب گذشته طی نطقی در افتتاحیه سی و هفتمین اجلاس شورای همکاری خلیج فارس که در بحرین برگزار شد٬ خواستار گفت وگوی کشورهای حوزه خلیج فارس با ایران بر اساس احترام به حاکمیت کشورها٬ حسن همجواری و عدم دخالت در امور داخلی شد. 

به نوشته روزنامه القدس العربی٬ امیر کویت در این سخنرانی خود اظهار داشت: ما در عین حال که اهمیت برگزاری گفت وگوی سازنده بین کشورهای عربی و جمهوری اسلامی ایران را درک می کنیم اما تاکید می کنیم که موفقیت و استمرار این گفت وگو نیازمند آن است که بر اصول قانون بین المللی مربوط به روابط بین کشورها که بر احترام به حاکمیت کشورها٬ حسن همجواری و عدم دخالت در امور داخلی تاکید دارد٬ تمرکز داشته باشد. 

وی در رابطه با مسئله سوریه نیز بر حمایت از تلاش های صورت گرفته برای دستیابی به راه حل سیاسی به منظور پایان دادن به خونریزی ها در سوریه و حفظ تمامیت ارضی این کشور تاکید کرد.
 
کلمات کلیدی : کویت+امیر کویت+ شورای همکاری خلیج فارس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.