توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493420
یک دهم نوزادانِ جهان واکسن سه‌گانه دریافت نکرده‌اند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۴
طبق جدیدترین آمار ارائه شده از سوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) و یونیسف، نبود واکسن جان یک دهم نوزادان جهان را در معرض خطر جدی قرار داده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار فوق تقریبا از هر ۱۰ نوزاد در سال ۲۰۱۶ در جهان یک نوزاد واکسن سه‌گانه (دیفتری، کزاز و سیاه سرفه) را دریافت نکرده و همین امر این نوزادان را با خطر جدی ابتلا به این بیماری‌های کشنده مواجه می‌کند.

تازه‌ترین برآوردهای این دو آژانس سازمان ملل از وضعیت واکسیناسیون نوزادان نشان می‌دهد که حدود ۱۲.۹ میلیون نوزاد در سراسر دنیا در سال ۲۰۱۶ از تزریق اولین دوز واکسن سه گانه محروم بوده‌اند و از این تعداد نیز ۶.۶ نوزاد هر سه دوز این واکسن را دریافت نکرده‌اند.

کارشناسان این مطالعه در سازمان جهانی بهداشت هشدار داده‌اند: همین کودکان محروم مانده از واکسیناسیون تقریبا از سایر خدمات بهداشتی اولیه نیز محروم هستند.

بنا بر گزارش شینهوا، این کارشناسان بر ضرورت گسترش پوشش‌دهی واکسیناسیون نوزادان در کشورهای مختلف به ویژه در مناطق محروم و دورافتاده و ارائه خدمات بهداشتی وسیع‌تر تاکید کردند.
 
کلمات کلیدی : واکسن + سلامت + واکسیناسیون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.