توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 403528
پیشگیری از ابتلا به سرطان پستان با مصرف هر روز تخم‌مرغ
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۲
به گفته محققان، اگرچه هنوز علت دقیق بروز سرطان نامعلوم است اما پیروی از رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم می‌تواند ریسک ابتلا به سرطان را کاهش دهد. مصرف روزانه تخم مرغ نیز یکی از عوامل کاهش ابتلا به سرطان پستان است.

به گزارش مهر، کارشناسان معتقدند خوردن تخم مرغ، ریسک سرطان سینه را کاهش می‌دهد اما از آنجا که زرده تخم مرغ سرشار از کلسترول است، اکثر افراد یا تخم مرغ را از رژیم غذاییشان حذف می‌کنند یا فقط سفیده آن را می‌خورند.

تخم مرغ سرشار از اسیدچرب اُمگا-۶ است. اسیدهای چرب اُمگا-۶ موجب کاهش ریسک سرطان سینه از طریق افزایش ترکیبات ضدالتهابی می‌شوند. همچنین حاوی کولین، ویتامین B کمپلکس، است که نقش مهمی در عملکرد عادی سلول‌ها، بدون توجه به سن و جنسیت ایفاء می‌کند و موجب کاهش خطر بروز سرطان پستان هم می‌شود.

مطالعات قبلی هم این فایده تخم مرغ را تایید می‌کنند. مطالعه سال ۲۰۰۳ منتشرشده در مجله تحقیق سرطان سینه نشان می‌دهد زنانی که در طول نوجوانی رژیم غذایی مملو از تخم مرغ، سبزیجات و فیبر داشته‌اند، کمتر از سایر زنان مبتلا به سرطان سینه می‌شوند. طبق این مطالعه، خوردن یک عدد تخم مرغ در روز موجب کاهش ریسک سرطان سینه تا ۱۸ درصد می‌شود.

در مطالعه سال ۲۰۰۵ هم، مشخص شد زنانی که حداقل در هفته ۶ تخم مرغ می‌خوردند ۴۴ درصد کمتر از زنانی که دو تخم مرغ یا کمتر در هفته مصرف می‌کردند، مبتلا به سرطان سینه شدند.
 
کلمات کلیدی : سرطان سینه+تخم مرغ +رژیم غذایی+سرطان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.