نظر منتشر شده
۴۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423328
روحانی جشن شکرگزاری خودکفایی گندم؛
27 دی 94، اسرائیل را عزادار کردیم/ پیروزی ما فقط در برجام نبود/ بعضی نسبت به دولت غیرمنصفانه حرف می‌زنند
بخش سیاسی الف،‌ ۲۲ آذر ۹۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۸
رئیس جمهور با بیان اینکه با افزایش تولید نفت در کشور، در اجلاس اوپک قدرت چانه‌زنی داریم، گفت: روز اجرایی شدن برجام یعنی 27 دی 94، روز عزای اسرائیل بود و هم اسرائیل سیاه‌پوش شد و هم یکی از کشورهای منطقه که مسیر غلطی را طی می‌کند، سیاه پوش شدند.

به گزارش تسنیم، جشن شکرگزاری برداشت محصول صبح امروز در سالن اجلاس سران با
ما در سال 83 یک بار جشن خودکفایی در دولت اصلاحات گرفتیم و در آن زمان آقای خاتمی رئیس‌جمهور وقت اعلام کرد که بعد از 40 سال ایران در گندم به خودکفایی رسید. ادامه‌اش در سال‌های بعدی چه شد؟ در سال 80 ما رقمی حدود 6/77 میلیون تن نیاز به واردات گندم از خارج داشتیم. سال 83 به خودکفایی رسیدیم، اما در سال 88 حدود 6/77 میلیون تن مجددا به گندم نیاز داشتیم و دو مرتبه به نقطه سال 80 رسیدیم.
حضور رئیس‌جمهور برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی طی سخنانی در این مراسم، گفت: بسیار خوشحالم که ملت بزرگ ایران امروز شاهد جشن بزرگ ملی برای دستیابی به نعمات خداوند و محصولات کشاورزی به‌ ویژه محصول استراتژیک گندم هستند؛ این جلسه، جلسه شکرگزاری از خداوند و جشن افتخار ملی برای تبلور بزرگ‌ترین بخش اقتصاد مقاومتی است.

روحانی ضمن گرامیداشت میلاد پیامبر اسلام(ص)، گفت: اولین تشکرم از کشاورزان است که پایه اصلی افتخار هستند؛ کار و تلاش آنان امروز ما را به این نقطه پرافتخار رسانده است؛ این مهم است که نگاه آدم به آسمان باشد و انسان روزی را در آسمان‌ها ببیند، از لطف خدا ببیند که وقتی باران می‌بارد شکرگزار باشد.

رئیس‌جمهور گفت: کشاورزی این نیست که به فکر محصول و پول آخر کار باشد، بلکه با گیاه و دام و نیات زندگی می‌کند. شاید اغراق باشد، اما درست است که کشاورز به محصولاتش به چشم فرزندانش نگاه می‌کند.

روحانی با بیان اینکه کشاورزی زیباست، آن کسی که مسیر کشاورزی را انتخاب کرده در خلقت نیات و دام در کنار خدای خلاق قدم بر می‌دارد که وقتی محصول آماده می‌شود زکات آن را می‌پردازد، تاکید کرد: ما امیدواریم که کشاورزان با دستان پرتلاش و بازوان قدرتمندشان، غذای شهروندان ما را آماده کنند که ما به آن افتخار می‌کنیم.

وی با تاکید بر امنیت غذایی به عنوان یک مسئله مهم گفت: همواره بر مسئله کشاورزی و محصولات غذایی امام راحل تاکید داشتند و امروز هم رهبری بر آن تاکید دارند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: مسئله کشاورزی این نیست که چه مقدار اشتغال جامعه را تامین می‌کند که آن هم مهم است، بحث این نیست که در رشد و تولید ناخالص داخلی چقدر تاثیر دارد، مهمتر از همه اینها قدرت و پایداری ملی و استقلال کشور است، به نوعی قدرت چانه‌زنی ما در دنیاست.

وی با بیان اینکه با افزایش تولید نفت در کشور، در اجلاس اوپک قدرت چانه‌زنی داریم، گفت: روز اجرایی شدن برجام یعنی 27 دی 94، روز عزای اسرائیل بود و هم اسرائیل سیاه‌پوش شد و هم یکی از کشورهای منطقه که مسیر غلطی را طی می‌کند،
در طول 10 ماه تولید نفت ایران از 1 میلیون بشکه به 2 میلیون و 300 هزار بشکه رسید و وقتی قدرت باشد از ما دعوت می‌کنند و ما اداره کننده جلسه می‌شویم و چانه می‌زنیم و تعیین می‌کنیم چقدر تولید باشد، چقدر کاهش داشته باشد.
سیاه پوش شدند.

وی گفت: در طول 10 ماه تولید نفت ایران از 1 میلیون بشکه به 2 میلیون و 300 هزار بشکه رسید و وقتی قدرت باشد از ما دعوت می‌کنند و ما اداره کننده جلسه می‌شویم و چانه می‌زنیم و تعیین می‌کنیم چقدر تولید باشد، چقدر کاهش داشته باشد. پیروزی ما فقط در برجام نبود، در اوپک هم پیروز شدیم. در خرید هواپیما هم موقعیت به دست آوردیم و در صحنه‌های دیگر هم موفق خواهیم بود.

روحانی تصریح کرد: یکی از اهداف مهم این دولت از همان آغاز و حتی زمانی که هنوز دولت را به دست نگرفته بودیم، اولین جلسه با کشاورزان بود؛ وضع ذخایر گندم خوب نبود؛ گزارش‌های مختلفی رسید، حتی گزارشی رسید که وضع گندم یک استان برای سه روز بود، مشکلات ارز داشتیم و از همه طرف سختی داشتیم، آن مشکل باعث شد وزارت کشاورزی ما با اراده‌ای مستحکم‌تر حرکت کند؛ در آن جلسات اولیه اولین مشکلی که آقای حجتی مطرح کرد نرسیدن کود بود و ما ارز مورد نیاز را برای این کار اختصاص دادیم. آقای حجتی جز وزرای با اخلاص ماست، همه مخلصند، اما اخلاص ایشان را بیشتر احساس می‌کنیم؛ یک وزیر پرکار و با ایمان و متخصص در کارش است و بزرگ‌ترین توفیق دولت زمانی است که آدم‌های متخصص و دلسوز را دور یک میز جمع کند.

وی گفت: بعضی آدم‌ها نسبت به دولت یازدهم غیرمنصفانه حرف می‌زنند، اما باید دعا کنیم که در این روزهای
کشاورزی این نیست که به فکر محصول و پول آخر کار باشد، بلکه با گیاه و دام و نیات زندگی می‌کند. شاید اغراق باشد، اما درست است که کشاورز به محصولاتش به چشم فرزندانش نگاه می‌کند.
میلاد، خداوند هم انصافی بر دل اینها نازل کند تا منصفانه فکر کنند و حرف بزنند. اولین جلسات دولت، قبل از آغاز مسئولیت رسمی‌ کار، درباره کشاورزی بود، چون مسئله تامین گندم برای ما مهم بود و به همه گفتم این مسئله را حل کنید تا کشور دچار مشکل نان نباشد.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: ما در سال 83 یک بار جشن خودکفایی در دولت اصلاحات گرفتیم و در آن زمان آقای خاتمی رئیس‌جمهور وقت اعلام کرد که بعد از 40 سال ایران در گندم به خودکفایی رسید. ادامه‌اش در سال‌های بعدی چه شد؟ در سال 80 ما رقمی حدود 6/77 میلیون تن نیاز به واردات گندم از خارج داشتیم. سال 83 به خودکفایی رسیدیم، اما در سال 88 حدود 6/77 میلیون تن مجددا به گندم نیاز داشتیم و دو مرتبه به نقطه سال 80 رسیدیم.

روحانی تصریح کرد: پیشرفت در یک سال مهم است، اما مهمتر از آن تداوم است. اگر رشد ادامه پیدا کرد مهم است. سال گذشته کشاورزی به داد ما رسید و اگر رشد کشاورزی نبود رشد کشور به سمت منفی شدن حرکت می‌کرد. رشد نزدیک 2 درصد به خاطر رشد 5/4 کشاورزی بود و کشاورزی به میدان آمد و معلوم شد قیمت نفت و فشار آن در بخش کشاورزی خیلی زیاد نمی‌تواند تاثیر بگذارد. انشاءالله
روز اجرایی شدن برجام یعنی 27 دی 94، روز عزای اسرائیل بود و هم اسرائیل سیاه‌پوش شد و هم یکی از کشورهای منطقه که مسیر غلطی را طی می‌کند، سیاه پوش شدند.
رشد کشور امسال بالای 5 درصد خواهد بود و امیدوارم رشد کشاورزی هم 5 یا بالاتر از 5 درصد باشد.

وی با بیان اینکه "باید از فناوری روز استفاده کنیم چراکه کشاورزی سنتی جواب نمی‌دهد"، تاکید کرد: از تجربه جهانی باید استفاده کنیم؛ یک عده فکر می‌کنند دور کشور دیوار ببندیم، خیلی خوب می‌شود؛ از پیغمبر یاد بگیرید مومن هرجا علم و حکمت باشد، دنبالش می‌رود. بعضی آدم‌ها مدعی‌اند که قرآن میخوانند که حتماً می‌خوانند، مدعی‌اند اسلام شناسند که حتما هستند، می‌گویند خداوند نسیان را از کجا آورده بعضی‌‌ها می‌گویند انسان ریشه اش از نسیان است و بعضی ها هم می‌گویند از جنس انس است، ما هم دومی را قبول داریم اما آنها ظاهراً از جنس اول هستند و فراموش‌کارند.

روحانی گفت: ما باید از تجربیات دیگران استفاده کنیم.محصولات کشاورزی بسیار مهم است دولت حامی کشاورزان است. خاک و آب در کشاورزی مهم است و باید آن را حفظ کنیم. کشورهای جنوبی خلیج فارس را ببینید که چگونه به خاک اهمیت می‌دهند و خاک ایران را با لنج می‌برند.
۱۳۹۵/۰۹/۲۲ ۰۹:۴۶
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۸ ۱۳:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۳ ۱۴:۵۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۳ ۱۵:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۰ ۱۵:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۴ ۱۹:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۴ ۱۲:۰۳
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۷ ۱۹:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۲ ۲۳:۱۲
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۱۱:۳۵
 
 
کلمات کلیدی : روحانی + برجام+خودکفایی گندم
 
سیدعلیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۱:۲۰:۰۷
این جشن خودکفائی گندم چیه که یکبار زمان دولت اصلاحات برگزار شد و یکبار در دولت تدبیروامید؟ (4063122) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۳:۱۲:۰۵
این جشن هم بیشتر برای خودنمایی مسئولین دولتی هست تا اینکه اهمیت آنچنانی داشته باشد.
این موضوع را که خود وزارت جهاد کشاورزی و بالطبع رییس جمهور بهتر از ما خبر دارند به دلیل کارایی بالای دولت نیست بلکه به خاطر اینکه اکثر تولیدی گندم کشورمون به صورت دیم (نزولات جوی) کاشته میشه و در سالهایی که خشکسالی داریم تولید گندم به شدت افت می کنه و در سالهایی که وضعیت نزولات جوی مساعدتر هست تولید گندم به مرز خودکفایی میرسه.
نمونه بارز این امر در سال گذشته 94 و سال 82 که پدیده ال نینو باعث افزایش نزولات جوی شده تولید گندم در سالهای بعد یعنی سالهای 95 و 83 افزایش داشته.
پس این اتفاق نه محصول تدبیر و امید بلکه تحت تاثیر پدیده ال نینو سال گذشته برای کشورمون هست و دولت هم که بدنبال خودنمایی جهت انتخابات سال آینده هست موضوع را بزرگ جلوه میدهد. (4063348) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۳:۴۵:۲۸
دولت محمود هم برگذار کرد.خبر نداشتی؟! (4063426) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۴:۱۸:۰۷
درخوزستان گندم درجه 3هندی راوارد کردند کیلوئی 800تومن فروختند به دولت کیلوئی 1250تازه می گن خوزستان رکورد زد
گندم اصلی خوزستان دردزفول وشوش بود که سیل فروردین 95نابودشون کرده بود (4063494) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۰:۲۲:۵۵
با برجامتان اسرائیل را خوشحال و امیدوار کردید !! آقای روحانی !!! (4063952) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۰:۰۰:۳۹
این نشون می ده که در دولتهای اصولگرا کشور به واردات گندم محتاج می شه ولی با معتدلین و اصلاح طلبان دوباره کشاورزی جان می گیرد. (4063926) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۰۸:۰۲:۲۷
و اقای روحانی هم نسبت به دولت قبل بی انصاف نبود اصلا !!!!؟؟؟؟؟ (4064408) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۱:۵۴:۱۱
از سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان که معتقد است استعمار پیر برای بازگشت به منطقه به سیاست تفرقه‌افکنانه روی آورده است باید پرسید پس چرا متولیان دستگاه دیپلماسی برای همراهی با این سیاست روباه‌ پیر نسبت به بازگشایی سفارت انگلیس این قدر تعجیل داشتند؟ آیا باز هم مسائل سیاسی داخلی بر دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم و رفتارهای آن غلبه نکرده بود؟ (4063188) (alef-13)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۱:۵۴:۲۸
آخه برجام چه سودی داشته؟!!
1- دلار که تحریم،
2- نقل و انتقالات پول که مختل،
3- تحریم های جدید در راه
4- فروش نفت ارزان که بازگشت پولش به دلیل تحریم غیر ممکنه به چه ارزد؟!!!
5- در ضمن ایران سهم اسمی خودشو تو اوپک کاهش داده
6- هواپیما که نیاز اول ممکلت نیست، تازه مجلس نمایندگان قانون تحریم فروش هواپیما راهم در صدد تصویب داره، خدا کنه که ترفندی نباشه بابت مصادره پول و عدم تحویل سفارشات (4063191) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۱:۵۴:۲۸
چند روز است که منتظریم آقای رئیس‌جمهور غلط‌های زیادی را که نخست‌وزیر انگلیس خبیث علیه ایران به زبان آورده جواب داده و غیرت ایرانی را نشان بدهند. این انگلیس و فرانسه قرار بود برای جوانان ما اشتغال ایجاد کنند؟! (4063192) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۱:۵۴:۵۰
وزیر امور خارجه کشورمان مرتب اظهار می‌دارد به نفع آمریکا نیست که فلان و بهمان کند. چرا ایشان در مورد اینکه چه کاری به نفع ایران هست یا نیست اظهارنظر نمی‌کند؟ این ادبیات نخ‌نما و بی‌اثر دولت در مقابل غرب چه زمانی کنار گذاشته خواهد شد؟ (4063194) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۳:۰۸:۰۶
ظریف هم دو جانبه نگاه کرده و باید متمرکز بشی. اونم نگفته ما ضرر نمی کنیم. (4063338) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۱:۵۵:۰۷
اظهارات نتانیاهو و سران عرب خلیج فارس بعد از انتخاب ترامپ:
ترامپ برجام را پاره نکند برجام ایران را محدود کرده (4063196) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۱:۵۵:۰۸
دریغ از یک قطره مایه شرمساری دولت و دستگاه دیپلماسی لبخند وقتی که حتی یک نفر مخالف در مجلس سنای آمریکا نبود که با طرح داماتو مخالفت کند! چرخ اقتصاد هم که نچرخید وقتی سانتریفیوژها نچرخیدند. چون تمام چرخها بر وفق مراد کدخدا چرخید! امیدوارم دولت در این چند ماه باقیمانده به خود آید. (4063197) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۱:۵۵:۲۵
به رئیس‌جمهور عرض می‌کنم اگر کارها برای خداوند باشد نیازی نیست به این همه بهانه متوسل شوید و پای رهبری را به میان بکشید. آیا شما توصیه‌ها و خواسته‌های بحق رهبری را و از جمله توصیه‌های 9 گانه را اعمال کردید؟ متأسفانه شما در سخنان خود گفتید مردم به تیم ما امید داشتند؟ مشکل در همین‌جاست که امید داشتن به مذاکره با یک قلدر بدعهد را بر امیدواری به نصرت خداوند ترجیح دادید. (4063198) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۱:۵۵:۵۵
بسه آقای روحانی الان سال 92 نیست مردم کارنامه شما را دیده اند (4063199) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۱:۵۶:۲۳
افزایش ده درصدی حقوق 5 میلیون تومانی پانصد هزار تومان می‌شود. ولی افزایش ده درصدی حقوق بازنشسته‌ای که زیر 1/5 میلیون تومان حقوق می‌گیرد در کل 150 هزار تومان است. عدالت آرمان بلندی است که متاسفانه مسئولان فقط شعار آن را می‌دهند. (4063201) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۲:۴۹:۴۴
البته من هم موافق حقوق زیر 1.5 میلیون نیستم اما افزایش حقوق پلکانی است. یعنی برای برخی 10 درصد و برای برخی بیشتر افزایش پیدا میکند. (4063300) (alef-3)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۲:۵۰:۲۵
با پلکانی کارگر و بازنشسته ها را مسخره کرده اند، برکارگر و بازنشسته ای که ۹۰۰ تومن حقوق می گیرند منت می گذارند که افزایش حقوق سال ۹۶ ۱۰٪ درصد است اما برای شما پلکانی ۱۵٪ درصد افزایش حقوق می دهیم، خب، این ۱۵٪درصد می شود ۱۳۵ هزار تومان. سوال ؟ ۱۰٪ صد برای حقوق های مصوب و قانونی ۲۰ میلیونی دولت اعتدال ، چه مبلغی می شود؟؟ مبلغ ناقابل ۲میلیون تومان، چقدر دلسوز کارگر و بازنشسته هستند که افزایش حقوق پلکانی ۱۳۵ هزار تومانی برای آنها در نظر می گیرند ، و چقدر اهل مبارزه با فساد و بی عدالتی هستند که برای نجومی خورهایی که ده ها و صدها میلیون حقوق می گرفتند حقوقی ۲۰ میلیونی تصویب کردند که در مضیقه معیشتی قرار نگیرند و فقط ۱۰٪ در صد افزایش حقوق دارند فقط ۲ میلیون افزایش!!!!!!!!!!!!!! (4064116) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۶:۰۷:۰۴
بله باید حقوقهای پایین را 25% افزایش داد و حقوقهای بالا را 5% ولی این دولت طرفدار اشرافی گری اینطور عمل میکنه (4063684) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۰:۰۵:۲۰
البته حقوق مبنا 10% بالا می ره نه ته حکم حقوقی . حقوق مبنا برای هیچ کارمند و مدیری 5 میلیون تومن نیست که یهویی 500 هزار تومن بالا بره.
در ضمن عدالت به معنای مساوی بودن همه با هم نیست فراموشمان نشود. باید حداقل دریافت را اصلاح کرد و نسبت به دریافت مالیات بر اساس درآمد واقعی اقدام شود. با کنترل تورم و نظام مالیاتی مناسب عدالت هم برقرار می شود. (4063936) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۰۷:۴۲:۳۹
وقتي حقوق مبنا 10 درصد ميشود بقيه مزايا هم به آن تاسي ميكنند . حرف بازنشسته درست است ضمنا بازنشسته بيش از سي سال كار كرده آنهم زماني كه كشور در جنگ بود و در دوره بازسازي و امروز رها شده است . بازنشستگان بايد در دور انتخابات سال 96 جواب بي مهري ها را بدهند و به كسي راي بدهند كه همه (از جمله 4/5 ميليون بازنشسته) را ببيند نه قشر محدودي را ! (4064388) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۱:۵۶:۴۵
قبض جدید گاز را که مشاهده کردم یخ زدم. یک میلیون و 200 هزار تومان حقوق می‌گیرم. پول گاز بنده 300 هزار تومان شده است. آقای رئیس‌جمهور بیش از این به ملت عذاب ندهید. (4063203) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۱:۵۷:۵۷
سازندگان داخلی و بزک‌کنندگان برجام را به خدا واگذار می‌کنیم. چرا که ذهن مردم را به آینده نامفهوم و نامعلوم سرگرم کردند. (4063208) (alef-13)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۲:۰۸:۴۶
دست مريزاد و خسته نباشيد به شما و همه مسئولين كشور اميدواريم بتوانيم در سايه تلاش و كوشش مردم كشور را سربلند نماييم (4063225) (alef-3)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۳:۰۶:۴۶
محض رضاي خدا دست ازصحبتهاي پوپوليستي برداريد همين ديروز بود نتاناهو اعلام كرد برجام براي امنيت ودوستي با كشورهاي عربي رابه ارمغان اورده وهمين كدخدا داره مصوبه تحريم هارا امضا مي كند كه خود شخص رييس جمهور وديگر مسولين هم اذغان به نقض برجام كرده اند وضمنا اقاياني كه بدون اينكه مطالب راكامل بخوانيد وسرتيترپسنده مي كنيد قدرت هيچ كشوري را نفت مشخص نمي كند شايد ازلحاظ اقتصادي باري ازروي دوش دولتها بردارد ولي تعيين كننده قدرت نيست كه اگربخواهد الان عربستان بايد قدرت اول خاورمياته باشد ويا ديگركشورهاي صادركننده نفت در هرجاي جهان چيزهايي كه يك كشورراقوي مي كند توليدداخلي وهمبستگي مردم وقدرت نظامي است پس اي دوستداران دولت از قدرت سربازان أب وخاك خودغافل نشويد كه اين دسترنج فرزندان اين مرزوبوم است وربطي به گروه هاي سياسي ندارد (4063334) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۴:۴۵:۲۱
بله همان تلاش و کوششی که که پول کشاورز بیچاره را ماهها بلوکه میکند واز آن طرف سود 32% از وامش میگیرید (4063539) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۲:۱۱:۰۳
روحانی دوست دارم (4063231) (alef-3)
 
اصلاح طلب انقلابی(طرفدار دولت اعتدال)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۲:۳۳:۴۹
قطعا مجددا به روحانی رای خواهم داد ولو محافظه کاران و بدبینان و تندروها را خوش نیاید.(حتی اگر اصلاح طلب تر از وی تایید صلاحیت شود).

ما همواره قدردان کارهای این دولت خواهیم بود..کاهش تورم از 45 به 9 درصد و افزایش رشد اقتصادی از -6 به +5 درصدو از همه مهمتر برجام و اخیرا خرید 80 هوایپمای مسافربری بصورت رسمی از بوئینگ ایالات متحده آمریکا(بزرگترین قرارداد تجاری ایران-آمریکا در 40سال اخیر)!..

ضمنا معمولا کارهای دولت ها تاثیرش به مردم 3 الی 5 سال با تاخیر میرسد.(الان تاثیرات دولت قبلی هنوز متاسفانه از بین نرفته است و بی شک هنوز در حال آواربرداری هستیم)...خراب کردن راحت است اما درست کردن زمان بر و نیازمند حوصله است. (4063267) (alef-13)
 
حقیقت جو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۲:۴۹:۲۶
خوب شد که از اقای خاتمی به عنوان رئیس جمهور اسبق یا رئیس دولت اصلاحات نام نبرد وگرنه پشتوانه بزرگی از رای دهندگانش را از دست میداد (4063298) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۳:۱۴:۱۹
فکر می کنیم دیگر بس باشد اظهار عدالت برای مردم. صحبت می شود که فهرست مدیران حقوق نجومی تهیه شده است. آیا حقیقت دارد و تا اجرای قطع آن حقوق ها چقدر فاصله داریم؟
چند تن از نیروهای انرژی اتمی و صدها شرکت ایرانی را اخراج کرده اند تا برجام اجرا شود؟ نتیجه چه شد؟
چند فرصت شغلی با مدیران چند ده میلیونی ایشان ایجاد کرده اند؟
بس است دیگر (4063350) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۳:۲۲:۴۰
آقای روحانی زحمت کشیده/ بویزه در بحث برجام / اما خالی از اشکال نبوده /
وی بیش از حد محافظه کاری کرد / از موقعیت این مقام بیشتر و بهتر می توانست به نفع ملت ایران عمل می کرد (4063372) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۳:۲۳:۴۶
واقعا برجام لرزه بر اندام آمریکا و اسرائیل انداخت، این رفتارهاشون هم از عوارض رعشه برجام هست. مخصوصا که اظهارات رعب آور و تکان دهنده وزیر خارجه و رئیس جمهور در این خصوص بیشتر این دولتها را به وحشتی مرگ آور فرو برده است!!! (4063377) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۳:۳۸:۵۳
خودکفایی در تولید گندم علیرغم اسم مثبت و پر زرق و برقش در کل به ضرر کشور است. تولید بیش از حد و یا صادرات محصولات اینچنینی برای کشور هایی که با خشکسالی دست و پنجه نرم میکنند اشتباه محض است. (4063410) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۳:۴۵:۲۶
یک هفته بعد از نقض برجام
در برجام پیروز شدیم !!!!
وافعا رو که نیست (4063425) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۴:۱۵:۴۹
بعدازیک سال هم سهامداران بانکی را عزادارنمودی (4063487) (alef-13)
 
گلین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۵:۰۸:۰۹
چند بار جشن خودکفایی گندم برگزار میشه ؟ یعنی هی ما خودکفا میشیم ، جشن میگیریم. بعد باز خودکفایی مون ، خراب میشه ، دوباره چند وقت بعد خودکفای مجدد میشیم ، جشن میگیریم ؟؟؟ (4063594) (alef-13)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۵:۱۸:۴۷
به قیمت خشک شدن سفره های زیرزمینی اب (4063616) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۱۸:۲۴:۵۱
سلام
فعلا که بنظر همان اسراییل داره میگه برجام لغو نشه. دقیقا کی سیاه پوش شد جز ما؟ تاسیسات هسته ای و دانشمندان چی شدن؟ در فضایی چرا خبری نمیاد؟
چی شد اون پیشرفت های شدید تکنولوژیک در دولت قبل که الان دیگه انگاری چندان ازش خبری نیست؟
موفق باشید. (4063837) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۲۲:۱۳:۵۳
آقا من نمی خوام مغرضانه حرف بزنم فقط هر چی فکر می کنم نمی دانم اسراییل چرا از برجام ناراحت شده است. (4064076) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۳:۵۸:۵۱
این آقای عباس ظاهرا جای نرم و گرمی نشسته و دستش جای خوبی بنده که اینچنین متشکر است ولی اینهمه مردم که ناراحتند را نمی بیند (4064880) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته