توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508522
رئیس شوراری شهر تهران: سوگندنامه شهرداران قانونی شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵
رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: قانونی شدن سوگند شهرداران پیگیری شود.

به گزارش مهر، محسن هاشمی در جلسه علنی روز سه شنبه با بیان اینکه ادای سوگند توسط شهردار از ابتکارات شورای پنجم بود، گفت: از فرماندار محترم و شورای عالی استان ها می خواهم که موضوع سوگندنامه را قانونی کنند تا در تمامی شوراها به اجرا دربیاید.

او همچنین با اشاره به رزومه اجرایی محمدعلی نجفی گفت: وی شش سال در شورای شهر تهران حضور داشت و ۱۰ سال نیز به عنوان وزیر آموزش و پرورش فعالیت کرد. معاوت ریاست جمهوری و مشاور رئیس جمهور و ... از دیگر سمت های او است بنابراین تجربه بالایی برای انجام این مسئولیت دارند.

وی با اشاره به تهیه متن سوگندنامه گفت: در ۳۰ جلسه آغازین شورای پنجم که هنوز رسمیت نداشت بحث میثاق نامه شهردار تهران مطرح شد که به پیشنهاد برخی به سوگندنامه تغییر کرد.

وی ادامه داد: متن سوگندنامه توسط کمیسیون نظارت منتخبان به ریاست امینی تشکیل شده بود و پیش از رای رسمی به نجفی، وی موافقت خود برای قرائت سوگندنامه را اعلام کرده بود و قرار بود در اولین جلسه که امکان حضور فراهم شود این سوگندنامه ادا شود.
 
کلمات کلیدی : محسن هاشمی + شورای شهر تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.