توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436621
تفاوت‌های ریاست‌جمهوری ترامپ با سایر روسای جمهور آمریکا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۶
اخبرگزاری فرانسه گزارش داد: کاخ سفید ترامپ ممکن است بسیار متفاوت با کاخ سفید رؤسای جمهور قبل از او باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ خبرگزاری فرانسه در آستانه مراسم تحلیف دونالد ترامپ در گزارشی به قلم اندرو بیتی به تغییراتی که کاخ سفید با ورود دونالد ترامپ پیدا خواهد کرد، پرداخت و نوشت: از نقش بانوی اول گرفته تا تجهیزات ریاست جمهوری، کاخ سفید دونالد ترامپ ممکن است بسیار متفاوت با کاخ سفید رؤسای جمهوری قبل از او باشد.

­-سخنرانی‌ها و توییت‌ها-
سخنرانی‌های فرانکلین روزولت از رادیو پخش می شد، جان اف کندی تماشاچیان را پای نخستین تلویزیون‌های سیاه و سفید جذب خود می کرد و برای سخنور ماهری مثل باراک اوباما مشکلی وجود نداشت که با یک سخنرانی خوب حل نشود.

اما دونالد ترامپ عاشق توییتر است. عشق او به توییت کردن به حدی است که به نظر نمی رسد با ورود او به کاخ سفید این عادت تغییر کند. حتی مشاوران نزدیک ترامپ اذعان می کنند که هیچوقت از قبل نمی دانند او چه موقع پیام140 کاراکتری خود را ارسال خواهد کرد و این توییت در مورد چه موضوعی خواهد بود.

-نقل مکان کاخ سفید به فلوریدا-
بیل کلینتون، رئیس جمهور پیشین آمریکا زمانی به شوخی درباره کاخ سفید گفته بود: «نمی دانم آیا این بهترین ساختمان دولتی در آمریکاست یا جواهر زندان‌های آمریکاست.»

رئیس جمهور بودن مزایای خود را دارد اما اگر رئیس جمهور بخواهد پایش را بیرون از کاخ سفید بگذارد تیمی از مأموران سرویس مخفی برای حفاظت از او باید تشکیل شود، کاری که همیشه ساده نیست.

بسیاری از رؤسای جمهور آمریکا برای تعطیلات به اقامتگاه کمپ دیوید می روند. باراک اوباما اغلب به جزیره زادگاه خود هاوایی می رفت اما دونالد ترامپ احتمالا یکی از اقامتگاه‌های مجلل خود را ترجیح می دهد.

با این حال، برج ترامپ نیویورک جایی که او در یک تریپلکس در سه طبقه آخر آن زندگی می کند، برای تیم حفاظت او دردسر ساز خواهد بود زیرا ترافیک هوایی نزدیک آنجا زیاد است و تأمین امنیت این ساختمان بسیار سخت است.

بنابراین این میلیاردر ممکن است اقامتگاه خود در فلوریدا را به عنوان مقصد ترجیحی برای استراحت و تعطیلات انتخاب کند.

-بانوی اول-
روزالین همسر جیمی کارتر در بسیاری از نشست‌های هیأت دولت حضور داشت، الینور روزولت در کنفرانس‌های مطبوعاتی شرکت می کرد، هیلاری کلینتون اصلاحات بیمه سلامت را پیش می برد و میشل اوباما ابتکارات بر ضد چاقی را افزایش داد.

بخت کمی وجود دارد که ملانیا ترامپ بانوی اولی باشد که در عرصه سیاسی فعالیت کند. او حتی شاید در کاخ سفید حضور نداشته باشد. او و پسرش بارون ترامپ احتمالا تا پیش از پایان سال تحصیلی کنونی از نیویورک نقل مکان نخواهد کرد.

اما ایوانکا ترامپ، دختر چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا ممکن است چهره برجسته‌ای باشد و جرد کوشنر شوهرش هم اینک به عنوان مشاور عالی کاخ سفید انتخاب شده است. تقریبا هیچیک از فرزندان رؤسای جمهوری قبلی آمریکا نقش رسمی در کاخ سفید نداشتند به ویژه به علت قانونی که بر ضد خویش‌پرستی وجود دارد.
 
-قدرت چهارم-
باراک اوباما هوادار سرسخت مطبوعات نبود اما حضور آنها را تحمل می کرد. دونالد ترامپ به نظر می رسد در جنگ با رسانه‌هاست در عین حال که با آنها مصاحبه می کند. حملات او به گزارشگران را بسیاری از رأی دهندگانش که از رسانه‌های بزرگ متنفرند و آنها را فعالان یک عده نخبه ترقی‌خواه می دانند، دیده‌اند.

تیم این میلیاردر اعلام کرده است که لحن او با مطبوعات پس از برعهده گرفتن مسئولیت ریاست جمهوری احتمالا تغییر نخواهد کرد. اطرافیان ترامپ می گویند جلسات روزانه با خبرنگاران احتمالا حذف خواهد شد و خبرنگاران ممکن است از کاخ سفید بیرون رانده شوند. روابط ترامپ با مطبوعات احتمالا پیچیده خواهد ماند.
 
کلمات کلیدی : انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا+ترامپ+پیروزی ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.