توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476825
زمین گیر شدن ۲۰۰ پرواز شرکت هواپیمایی ایتالیا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۱
اعتصاب در شرکت هواپیمایی ایتالیا "آلیتالیا" موجب لغو ۲۰۰ پرواز این شرکت شده است.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت هواپیمایی آلیتالیا اعلام کرد: اعتصاب امروز یکشنبه بیش از 200 پرواز شرکت را لغو و زمین گیر کرده است. این شرکت توانسته است تا حدود 80 درصد مسافرانی را که از این اعتصاب آسیب دیده اند، با پروازهای دیگری جابجا کند.

شرکت آلیتالیا سالهاست که با زیان و ضرر روبرو است و از اوایل ماه می که کارکنانش با طرح نجات 2 میلیارد یورویی شامل اخراج 1700 نیروی کار مخالفت کردند، شرایط آن بحرانی تر شده است.

با رد شدن طرح ملی کردن شرکت آلیتالیا، اکنون دولت ایتالیا قصد دارد تا بخش عمده ای از سهام آن را بفروشد به طوری که شرکت هواپیمایی اتحاد ایرویز امارات متحده عربی 49 درصد سهام آن را در اختیار بگیرد. اعتصاب روز یکشنبه که بر پروازهای داخلی و بین المللی تاثیر منفی داشته، در شرایطی بوده است که مذاکرات برای کاهش 1358 نفر از کارکنان این شرکت ادامه داشته است.

این شرکت هواپیمایی 12500 کارمند دارد. اوایل ماه می دولت ایتالیا موافقت کرد تا با پرداخت 600 میلیون یورو وام، این شرکت به مدت 6 ماه دیگر پروازهای خود را ادامه دهد و در این مدت دولت درباره فروش بخشی از سهام آن یا تزریق نقدینگی بیشتر تصمیم گیری کند.

کارلو کالندا وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا، طرح ملی شدن شرکت الیتالیا را پیش از این رد کرد و گفت: شهروندان ایتالیایی پیش از این 7.5 میلیارد یورو طی سال های گذشته برای نجات این شرکت هزینه کرده اند.
کلمات کلیدی : شرکت هواپیمایی ایتالیا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.