توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 376222
کره شمالی: آزمایش هسته ای بعدی به رفتار آمریکا بستگی دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۲
وزیر امور خارجه کره شمالی امروز سه شنبه در سخنانی شدید اللحن اعلام کرد که آزمایش بعدی هسته ای این کشور به رفتار و اقدامات آمریکا بستگی دارد.
به گزارش ایرنا، آمریکا و کره جنوبی بتازگی اعلام کردند نقل و انتقالاتی را در سایت اتمی «پونگ گیه ری» ثبت کرده اند که حاکی از آمادگی کره شمالی برای پنجمین آزمایش هسته ای از سال ۲۰۰۶ به این طرف است.
«ری یونگ هو» ساعاتی پس از آن اظهار نظر کرد که جان کری وزیر خارجه آمریکا در حاشیه اجلاس امنیتی آ.سه.آن در لائوس به کره شمالی هشدار داده بود آزمایش هسته ای این کشور عواقب سختی برای پیونگ یانگ خواهد داشت.
وی در مصاحبه ای پس از شرکت در این مجمع امنیتی گفت: متاسفانه رفتارها و اقدامات آمریکا به گونه ای است که بتدریج همه امیدها را در خصوص عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح های هسته ای به یاس تبدیل می کند.
خبرگزاری کره شمالی با انتشار اظهارات وی آورده است که آمریکا با سیاست های خصمانه خود اوضاع را به مراتب بدتر کرده است.
وزیر امور خارجه کره شمالی در اظهارات خود تحریم های آمریکا علیه «کیم جونگ اون» رهبر این کشور را بزرگترین اقدام خصمانه علیه پیونگ یانگ دانست.
وی در بخش دیگری از مصاحبه خود ضمن ابراز نگرانی از سیاست های آمریکا گفت که واشنگتن باید بدون اتلاف وقت نیروهای نظامی خود را که شمار آنها به ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر می رسد از شبه جزیره کره خارج کند.
وزیر امور خارجه کره شمالی گفت که ما شاهد تشدید سیاست های خصمانه و افزایش تهدیدهای نظامی و هسته ای آمریکا در منطقه هستیم.
«کیم جونگ اون» تصریح کرد: ما می توانیم این را از تحریم های سرسختانه آمریکا علیه خود و اقدام بزرگ خصمانه تحریم این کشور علیه رهبر کره شمالی به بهانه حقوق بشر درک کنیم و ببینیم که آمریکا چطور مانع توسعه اقتصادی کره شمالی می شود .
وی در پاسخ به این سئوال که آیا کشورش قصد یک آزمایش هسته ای دیگر را دارد، گفت: هر اقدامی در این ارتباط بستگی تمام و کمال به رفتار و عملکرد آمریکا دارد.
«یون بیونگ سه» وزیر خارجه کره جنوبی نیز امروز در مجمع امنیتی آ.سه.آن خواستار ارسال یک پیام بسیار قوی به کره شمالی شد تا برنامه هسته ای تسلیحاتی خود را رها کند.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی+آزمایش هسته ای+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.