توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506920
وجود ۴۸.۲ میلیارد تن ذخیره معدنی در کشور
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷
معاون اکتشافات معدنی وزارت صنعت و تجارت گفت: بیش از ۲۰ درصد مساحت کشور تحت مطالعات ژئوفیزیک هوایی قرار گرفته و ۴۸.۲ میلیارد تن ذخیره معدنی در کشور وجود دارد.

به گزارش ایسنا، برنا در مراسم اغاز بکار مطاعات ژئوفیزیک هوایی پهنه های زمین شناسی خراسان شمالی که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان استانی در بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: یکی از لایحه های مهم اطلاعاتی که منجر به کشف معدن می شود ژئوفیزیک هوایی است که از دهه ۸۰ ژئوفیزیک هوایی وارد کشور شد.

وی افزود: تاکنون ۲۰ درصد از مساحت کشور در مناطق اولویت دار تحت پوشش ژئوفیزیک هوایی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ۹ پهنه زمین شناسی در کشور قرار دارد که از این ۹ پهنه دو پهنه در خراسان شمالی قرار دارد و می طلبد که ژئوفیزیک هوایی در این استان انجام شود.

برنا یکی دیگر از لایحه های مهم کشف اطلاعات را ژئوشیمی بیان و اظهار کرد: ۱۶ ورقه در این استان وجود دارد که تاکنون فقط سه ورقه مورد مطالعه ژئوشیمی قرار گرفته است.

وی بیان کرد: ۳۸ محدوده امید بخش فلزی در کشور وجود دارد که با مطالعات ژئوشیمی شناسایی می شود که در حال حاضر دو درصد ذخایر شناخته شده کشور در خراسان شمالی قرار دارد.

وی تصریح کرد: ۴۸.۲ میلیارد تن ذخیره معدنی در کشور قرار دارد که از این مقدار یک میلیارد تن در خراسان شمالی قرار دارد.

به گفته معاون اکتشافات معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این استان ۳۳۶ سال ذخیره مواد معدنی وجود دارد.

وی تاکید کرد: گلوکونیت یکی از مواد معدنی است که به تازگی در خراسان شمالی کشف شده است.
 
کلمات کلیدی : اکتشافات معدنی + وزارت صنعت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.