توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445423
هشدار مرکل درباره حملات تروریستی به فرانسه و آلمان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۸
صدر اعظم آلمان پس از دیدار با نخست وزیر فرانسه گفت که دو کشور با خطرات تروریستی مواجه هستند.

به گزارش تسنیم، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان امروز با شرکت در یک کنفرانس مشترک خبری با حضور برنار کازنو، نخست وزیر جدید فرانسه گفت: موضوعاتی نظیر امنیت داخلی و مبارزه با تروریسم در گفتگوهای امروز ما مطرح شدند. اینها مسائل مهمی هستند چون هم جمهوری فدرال آلمان و هم فرانسه با خطرات تروریستی مواجهند. به همین علت فقط با همکاری تنگاتنگ است که می توان راه مقابله با این خطرات را هموار کرد. خوشحالم که امروز در این خصوص گفتگوهایی داشتیم.

وی افزود: طبعا ما در مورد مناسبات دوجانبه میان آلمان و فرانسه نیز با هم صحبت کردیم. ما در مورد سیاست های اقتصادی با هم تبادل نظر کردیم. اقتصاد آلمان و فرانسه به واسطه روابط اقتصادی بسیار نزدیکی که با هم دارند به هم وابسته و در هم تنیده شده است.

مرکل گفت: اروپا فقط زمانی می تواند مقتدر باشد که دو کشور آلمان و فرانسه به لحاظ اقتصادی بتوانند موفق باشند و پیشرفت کنند. به همین خاطر لازم است نظم و انضباطی در روابط دو کشور در مفهوم اروپایی آن وجود داشته باشد. ما امروز همچنین در مورد سیاست های مهاجرتی و پذیرش آوارگان، مناسبات فراسوی اقیانوس اطلس و اوضاع اتحادیه اروپا با توجه به آماده شدن برای برگزاری شصتمین سالگرد معاهده رم با هم گفتگو کردیم. مشاهده می کنید که موضوعات گسترده ای برای تبادل نظر میان دو طرف وجود دارند و می خواهم یک بار دیگر بابت این دیدار از شما تشکر کنم. 

صدراعظم آلمان افزود: برداشت ما آن است که ما در تمامی سطوح با هم همکاری داشته باشیم. به گفته فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، مناسبات دو کشور می تواند در واقع موتور (محرکه) تلاش های اتحادیه اروپا باشد. نخست وزیر جدید فرانسه زمانی که وزیر کشور بود تلاش و فعالیت زیادی با همتای آلمانی خود داشت تا در نهایت راه حل های اروپایی برای مشکلات یافت شود و به همین علت معتقدم که اگر ما مناسبات میان آلمان و فرانسه را نداشتیم، امروز پلیس مرزی اروپا و خیلی چیزهای دیگر را نداشتیم. ما امروز همچنین درباره مسائل اقتصادی، اشتغال و دفاعی نیز با هم صحبت کردیم.
 
کلمات کلیدی : مرکل+آلمان+فرانسه+حمله تروریستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.