توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485122
پلیس بلژیک: مظنون حادثه انفجار در ایستگاه قطار بروکسل کشته شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۶
پلیس بلژیک اعلام کرد؛ فردی که مظنون به بمب گذاری و اجرای یک عملیات انتحاری در ایستگاه قطار مرکزی بروکسل بوده، به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، سه شنبه شب صدای انفجار کوچکی در یک ایستگاه قطار پایتخت بلژیک به گوش رسید که در ابتدا تصور شد مربوط به یک کمربند انتحاری بوده است.

مردم به سرعت از ایستگاه قطار تخلیه و نیروهای امنیتی به محل اعزام شدند.

مظنون اصلی حادثه که فردی با پیراهن سفید و شلوار جین توصیف شده بود، اندکی بعد هدف گلوله پلیس قرار گرفت و کشته شد.

برخی شاهدان عینی می گویند که او یک جلیقه یا کمربند انتحاری هم به تن داشته است؛ با این حال هنوز هیچ منبع رسمی این خبر را تایید نکرده است.

تحقیقات تکمیلی پلیس نشان داد که صدای انفجار ناشی از بمبی جاسازی شده در یک چمدان بوده است.

رسانه ها گزارش دادند که ساعتی بعد از کشته شدن فرد مهاجم، صدای مهیب دیگری هم به گوش رسیده که مربوط به انفجار کنترل شده یک بمب به دست نیروهای امنیتی بوده است.

دادستانی بلژیک گفته است که در حال حاضر این حادثه را به عنوان یک رخداد تروریستی مورد بررسی قرار می دهد. در این حادثه کسی کشته یا زخمی نشده است.

پلیس بلژیک از زمان حمله تروریستی مارس 2016 (فروردین 95) به بروکسل پایتخت این کشور که بیش از 30 کشته و ده ها زخمی بر جای گذاشت، تدابیر امنیتی را به شدت افزایش داده است. داعش مسئولیت آن حملات را بر عهده گرفت.
 
کلمات کلیدی : انفجار + ایستگاه قطار + بروکسل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.