نظر منتشر شده
۵۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 195520
وزیر پیشنهادی اطلاعات:
گزینه برخورد قهرآمیز باید آخرین گزینه باشد/ ساحت وزارت را از تهمت، افترا و انتقامجویی پاک می‌کنم
بخش داخلی الف، 22 مرداد 92
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۰
نمایندگان مجلس بررسی صلاحیت وزیر اطلاعات را به عنوان سومین وزیر پیشنهادی از کابینه حسن روحانی در دستور کار قرار دادند.

نخستین مخالف وزیر اطلاعات: تاسیس معاونت سیاسی امنیتی در ریاست جمهوری خبر عجیبی است
نماینده مردم بروجرد در مخالفت با وزیر پیشنهادی اطلاعات سخنرانی کرد.
 
وی تاکید کرد: پیشنهاد می شود در صورت امکان مانند بررسی اعتبارنامه اینگونه مباحث در جلسات غیرعلنی گفته شود اما در خصوص صلاحیت تخصصی ملت باید در جریان مذاکرات قرار گیرند. بیرانوند گفت: خوشحال می شدیم رئیس جمهور در جلسه رای اعتماد به کلیات کابینه حضور پیدا می کرد. نماینده مردم بروجرد در مجلس با بیان این که مخالفت خود را با وزارت علوی اعلام می کنم، گفت: با توجه به ماموریت های ذاتی وزارت اصلاعات مقابله با جریان های خارجی و ضد انقلاب داخلی از وظایف ذاتی این وزارتخانه است و تخصصی است و عدم تسلط مدیر خسارت آور است.
 
وی ادامه داد: اگر بگوییم اهمیت ندارد پس شنیده ها چیز دیگری می گوید. شنیده ها حاکی از این است که در حوزه رئیس جمهوری معاونت سیاسی امنیتی در شرف تاسیس است که خبر عجیبی است.بیرانوند گفت: اگر قرار باشد این معاونت تاسیس شود حد و مرز و خطوط قرمز فعالیت آنها چیست و با کدام قانون محاسبه خواهند شد. در مواردی که رئیس جمهور قرار است تصمیمی بگیرد کدام گزارش مدنظر است.
 
وی با بیان این که دو برگه اطلاعاتی از علوی در اختیار داریم، گفت: چیز دیگری که به نمایندگان داده شده است چیز دیگری است و ما با آنها مسئله داریم. دو برنامه برای وزیر اطلاعات ارائه شده است.  نماینده مردم بروجرد با بیان این که در برنامه وزیر پیشنهادی به حذف اجباری مدیران همسو اشاره شده است، گفت: قرار است در این ماموریت تعدادی از مدیران سال های قبل و فعلی نیز بروند و این درگیر کردن وزارت اطلاعات به مسائل داخلی است.
 
بیرانوند با بیان این که قانون میثاق ملی و حاصل زحمات نخبگان است، گفت: در فتنه 88 عده ای با پذیرش لوازم انتخابات به آن ورود کردند و دانسته و یا ندانسته نقشه شوم دشمن را تکمیل کردند و عده ای خاص پس از حضور برادرانه مردم در انتخابات زیر میز بازی زده و از همه خطوط قرمز عبور کردند. آنها با طرفداران خود هم به صداقت رفتار نکردند. وی با بیان این که اگر کسی این توان و بصیرت را ندارد برادران خود را به زحمت نی اندازد، گفت: بازگشت وزارت به وظایف ذاتی و قانونی در برنامه تاکید شده است و با توجه به این که منابع خبری وزارت اطلاعات همه مردم هستند و با توجه به اعتماد به سیستم تمام تحرکات دشمنان را به سیستم اعلام می کنند.

 
قوامی نماینده موافق وزیر پیشنهادی اطلاعات
‫برنامه آقای علوی تنوع دارد‬. / ‫آقای علوی چهار دوره در کمیسیون تخصصی بوده که مسائل مربوط به وزارت اطلاعات در آن مطرح میشده است‬./ ‫وزارت اطلاعات باید محیط را برای تحقق حماسه اقتصادی امن کند. ‫مردم جواب افراط ها را داده اند/ ‫وزیر پیشنهادی ویژگی های لازم برای تحقق این موضوع را دارد‬/ ‫این وزیر پیشنهادی خودش را وزیر نظام میداند به همین دلیل بعد از ردصلاحیت از شورای نگهبان این موضوع را قبول کردند‬. /‫رئیس جمهور در خصوص چند وزارت مخصوصا وزارت اطلاعات با رهبری مشورت میکند‬.  ‫اگر مواردی بوده ایشان پیشنهاد نمی شدند‬. / ‫برنامه اول اشتباهی آمده و ربطی به آقای علوی نداشته است.


حمید رسایی، مخالف وزیر پیشنهادی اطلاعات
‫امیدوارم در این دوره بصورت حقیقی شعار زنده باد مخالف من محقق شود نه مانند دوران اصلاحات که عده ای شعارش میدادند و ما عمل می کردیم‬.  ‫یکی از اشکالات مهم این است که ایشان سابقه و تجربه با این حوزه حساس را ندارند‬.  ‫چرا کسی که با این حوزه ارتباطی نداشته معرفی شده است؟‬

‫آقای پورمحمدی سابقه و تجربه برای این حوزه دارد‬.  ‫وقتی آدم بی تجربه در وزارت اطلاعات قرار بگیرد افراد باتجربه در تمکین کردن مشکل پیدا میکنند و کسانیکه مشکل دارند از این بی تجربگی استفاده میکنند‬ . ‫آقای علوی روحیات شخصی دارد که در غیروزارت اطلاعات حسن است اما نه در وزارت اطلاعات‬.

‫در مجلس روحیه لابی گری وجود دارد گاهی این روحیه در آدم نهادینه می شود این روحیه در آقای علوی هست که این به درد وزارت نمیخورد‬ . ‫ایشان برای رای آوردن با شخصیتهایی لابی کرده است‬ . ‫آقای علوی در جلسه ای که کسانی مثل فردی که سابقه دارد در پرونده مشهور شهرام جزایری دعوت شده اند ایشان هم دعوت بودند و آقای علوی گفت من خبر نداشتم این اشتباه است‬.

‫وزیر اطلاعات باید زرنگ تر از این حرفها باشد‬.  ‫ایشان در یکی از محافلی گفته بودند من برای وزارت کشور مناسب ترم.  ‫چون من خیلی اهل نگه داشتن برخی از حرفها نیستم‬.  ‫آقای علوی دو بار برای نمایندگی مجلس کاندیدا شدند هر دوبار شورای نگهبان ایشان را ردصلاحیت کردند‬.  ‫اگر در ردصلاحیت شورای نگهبان تردید کنید در تایید صلاحیتها هم تردید وارد می شد.‬

‫باید حرمت شورای نگهبان را رعایت کنیم‬.  ‫آیا این معرفی اعتدال بود یا تندروی؟‬  ‫عدم آشنایی با وزارت اطلاعات آسیبهای زیادی وارد میکند.‬  ‫در سال 76 وزیری برای اطلاعات معرفی شد که آشنایی نداشت.‬
‫حزب مشارکت یک حزب امنیتی بود که جنگ روانی دوران اصلاحات را برعهده داشت‬.  ‫ما منتقد آقای هاشمی هستیم اما هیچوقت نگفتیم ایا ایشان قاتل است‬.  ‫دلیل این جور رفتارها بخاطر تصدی یک وزیر بی تجربه در وزارت اطلاعات بود.‬

‫این بی تجربگی باعث شد که وزیر را دور زدند که مهمترین دلیل قتل های زنجیره ای ضربه به همین وزارت بود‬. گفتند آقای علوی برنامه اولی که در مجلس توزیع شده بود تایید نمیکند‬. آقای علوی همین الان دارند برای شما برنامه درست میکنند‬. چه کسی این برنامه رو اول داده که ایشان میگوید این برنامه مورد تایید من نیست؟‬ 

‫در سال 76 همین اتفاق افتاد‬. به بهانه قتلهای زنحیره ای وزارت اطلاعات را زدند‬. ‫به بهانه کوی دانشگاه نیروی انتظامی را زدند‬. ‫به بهانه ترور یکی چهره افراطی که دوباره فعال شده سپاه و بسیج را زدند‬. ‫آقای روحانی از کسانی بود که در آن دور تخریب شد‬.  ‫نتیجه این اعمال زمینه سازی برای مجلس ششم شد‬ ‫و در نتیجه وزارت اطلاعات در انتخابات مجلس ششم و هفتم گزارشی از سابقه این عناصر به شورای نگهبان نداد‬. من نگرانم این مسأله دوباره تکرار شود‬.  ‫انتخاب وزرا یک آزمون است‬.


عبداللهی، موافق وزیر پیشنهادی اطلاعات
هشت سال با آقای علوی همکار بوده ام‬. مطالب آقای بیرانوند سخت و سنگینی نبود که بخواهم آنها را نقد کنم‬، ‫نقد جدی در این سخنان ندیدم. نسبت به مسائل کشور و کشورهای منطقه و همچنین اقوام شناخت دارند‬.‫در رابطه با رعایت حقوق شهروندی حرفهای سنجیده ای دارند‬. ‫الان کشور نیاز به این فضای غیرامنیتی دارد.  سرمایه گذاری نیازمند کشور است که وزارت اطلاعات با سرپرستی شخصی عارف و دانشمند مثل آقای علوی به خوبی میتواند این امر را انجام دهد.


هروی، نماینده موافق
علوی شخصیتی تحصیلکرده و دانا است که شاید برای نخستین بار است که این کسی به ریاست یکی از وزارتخانه های حساس میخواهد منصوب شود . از آقای روحانی به خاطر معرفی این شخص تشکر میکنم.  ایشان انسانی با تفکر باز و خلاق است.

کدامیک از وزرای اطلاعات قبلی سوابق اطلاعاتی داشته اند که الان میگویند آقای علوی ندارد؟ برای اولین بار است وزیری پیشنهاد میشود که چهار دوره نماینده مجلس بوده و این به معنای تعامل جدی است.  آنچه امروز در فضای بین المللی مارا دچار تحریم ها کرده یکی فتنه ها و دسایس دولت های بیگانه برای سرکوب استقلال نظام جمهوری اسلامی است و دلیل دیگر عدم برخورد مناسب دستگاه های اطلاعاتی ما در این قضایا بوده است.

در خیلی از مسائل و مشکلاتی که در مناطق مرزی و محروم داریم رنگ و بوی وزارت اطلاعات کم بوده است.  در مناطق مرزی اختلاف بین گروه های مختلف به دلیل عدم درایت دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی ما را دچار مشکل کرده است.  امروز بسیاری از ضربات که بر پیکر نظام نواخته میشود به دلیل آن است که ما نتوانسته ایم یک وزیر اطلاعات خلاق و تفکر باز و دارای تحصیل در این زمینه را داشته باشیم.

اظهارات وزیر پیشنهادی اطلاعات
مهمترین محورهای سخنان سید محمود علوی، وزیر پیشنهادی وزارت اطلاعات بدین شرح زیر است:
‫سرآغاز سخن از مرجع و مریدم مقام معظم رهبری که با پیشنهاد آقای روحانی مبنی بر تصدی من بر وزارت اطلاعات موافقت کردند سپاسگزارم.  نظرات فقهی مققام معظم رهبری حجت شرعی در روند فعالیتهای وزرات اطلاعات است.
‫اینکه ده سال در درس خارج فقه رهبری شرکت کردم باعث شده با مشی فقهی ایشان آشنا شده ام‬ . ‫آقای روحانی تناسب رنگ را در نظر گرفتند و به من گفتند به استقبال رئیس جمهور سودان برو‬.
 
‫یک نسخه از برنامه، پیشنهادهایی بود که به من ارائه شده بود من آن را برگردادندم که با یک اشتباه اداری متاسفانه این نسخه اشتباها به عنوان برنامه توزیع شده بود‬.‫در جهت تحقق جامعه امن و اجرایی شدن فرمان هشت ماده ای امام در پاسداشت حقوق مردم و پیام هشت ماده ای رهبری در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی تلاش خواهد شد‬
‫تلاش برای افزایش اعتماد جامعه نسبت به وزارت؛ عدم دخالت در حریم خصوصی افراد، امنیتی نکردن فضای کشور، فعال کردن دیپلماسی پنهان، از جمله رویکردهای ملی بنده در مدیریت وزارت اطلاعات خواهد بود.

‫حفظ جایگاه و نقش حاکمیتی وزارت اطلاعات در پرتو هدایت رهبری، حفظ استقلال وزارت و جلوگیی تاثیرپذیری آن از جناحهای سیاسی، رعایت موازین شرعی، قانونی و ارزشهای اخلاقی ، صیانت از پرسنل، تدوین منشور اخلاق حرفه ای، بهره گیری از فناوری های روز، ایجاد نشاط و امید در میان کارکنان از رهگذر توجه به تعالی معنوی و نیازهای رفاهی شان، از رویکردهای سازمانی من خواهد بود‬ . ‫امنیت امروز کشور ثمره مجاهدت خاموش سربازان گمنام امام زمان عج است‬ .‫کارکنان وزارت از کلیت نظام در عرصه جنگ نرم حفاظت می کنند‬. انطباق وظایف سازمانی وزارت اطلاعات بر احکام شرع از دغدغه ها مسئول سازمان است‬.  ‫عبور از احکام شرع را با هیچ توجیهی نخواهم پذیرفت‬.

‫گره خوردن اقتدار با خلالق و قانون ضامن آرامش جامعه است‬.  ‫سو ظن تهمت دروغ افترا و انتقام گیری نباید به وزارت راه بیابد‬.  ‫برای اداره این وزارت نیازی به نگاه به بیرون نیست‬.  ‫من نه با اتوبوس بلکه با دوچرخه به وزارت خواهم رفت‬.
‫مرزبندی وزارت در خصوص فتنه و انحراف خودی و غیرخودی تابع مهندسی رهبر معظم انقلاب خواهد بود‬.  ‫اصل حمل فعل مسلمان بر صحت از پایه های راهبردی وزارت خواهد بود‬.  ‫اصل ممنوعیت تجسس از پایه های بنیادین خواهد بود مگر آنجا که احتمال توطئه باشد‬.  ‫این وزارت را در جهت تحکیم برادری بزرگان نظام هدایت خواهم کرد‬.  ‫در مقام تدبیر در مورد مدیریت بحران معتقدم گزینه برخورد قهرآمیز باید آخرین گزینه باشد‬. ‫دستگاه اطلاعاتی ممکن است در معرض این انحراف قرار گیرد که پرونده ای را برای نتیجه از پیش تعیین شده سامان دهد در وزارت اطلاعات نتیجه تابع بررسی های منطقی خواهد بود‬.

‫وزارت وسیله ای برای تسویه حسابهای سیاسی نخواهد شد‬. ‫مجلس باید همچنان در راس امور باشد‬.پیوندهای مردمی برای وزارت اطلاعات یک امتیاز است .نام وزارت اطلاعات باید برای مردم آرامش بخش باشد. از آقایان رسایی و بیرانوند، دو مخالفی که مسائلی را متذکر شدند تشکر میکنم‬. ردصلاحیت نتیجه پرونده سازی های دور از اخلاق بود.

‫- آیت الله مومن در جلسه ای فرمودند من چیزی مه مبنای صحیحی برای ردصلاحیت باشد ندیدم‬. ملاطفت رهبری با من و بوسه های ایشان برگونه های من تلخی این حادثه را در کام من شیرین کرد‬. ردصلاحیت من هیچ تاثیری در سربازی اینجانب برای نظام اسلامی نخواهد داشت‬. در هر شرایطی سرباز رهبری هستم‬. مصلحت نظام را در لب بستن خود میبینم‬. آرزوی سو استفاده دشمنان انقلاب از این مسائل را بر دل آنان خواهم گذاشت.
 
کلمات کلیدی : رای اعتماد
 
سامان
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۲:۲۰:۰۲
رسایی خوب صحبت کرد (1567794) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۳:۴۲:۳۳
ســــــــــــــــــــــــــــــــــوار بر موج فتنه براي كاسبي . (1568007) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۳:۴۴:۱۹
جلالي خوب رسوا كرد .
زنده باد جلالي نماينده شاهرود . (1568014) (alef-10)
 
م- ه دامغان
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۳:۴۵:۱۱
نقاب از چهره كاسب فتنه افتاد . (1568017) (alef-13)
 
طاهري قوچاني
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۳:۴۷:۰۹
من جاي اين بابا بودم به غير از كميسيون اصل 900 ، كلا " از نمايندگي استعفاء ميدادم . (1568023) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۳:۴۸:۱۴
ولي در مورد برادر زاده اش ، حرفي نداشت براي گفتن . (1568027) (alef-10)
 
کلاکج
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۳:۴۸:۱۷
رسائی به شکلی صحبت کرد که انگار جناح ایشان در انتخابات با اختلاف 90 درصد آرا پیروز شده است. جناب رسائی! اکثریت مردم به آقای روحانی اعتماد کردند لااقل اگر میخواهید بهانه بیاورید سیاسی کاری آن نخ نما نباشد! (1568028) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۴:۴۱:۴۷
این اقا با خودشم فک کنم مخالفه!!! (1568159) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۴:۵۰:۵۵
میشه بفرمائید کجای صحبت این اقا خوب بود جناب سامان خان؟؟؟ (1568183) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۶:۵۸:۳۳
ما رای ندادیم که این آقا اومد مجلس.این بار رای می دهیم و پایداریها را بیرون مجلس جای می گذاریم (1568416) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۲:۲۰:۲۷
علوي ( وزير اطلاعات ) بايد پيگير ماجراي برادر زاده كاسب فتنه باشه (1567797) (alef-1)
 
ساشاهد
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۳:۵۱:۵۸
این چه فرهنگ زشتیه که شما ها دارین؟

چرا طاقت حرف مخالف رو ندارید؟ اما اگه پاش بیفته 1000 مقاله در مورد آزادی بیان و... مینویسید. ما نماینده فرستادیم که حرف بزنه.

به نظر من نماینده های مجلس اگر توهین یا تهمت نزنن دارن وضیفشون رو انجام میدن. چه رای مخالف بدن چه موافق.

رسایی نماینده فعالیه. نماینده باید فعال باشه چه طرفدار چه مخالف. نه مثل نماینده شهر من که اصلا معلوم نیست کجاست.

مجلس زنده و پویا همینه. اگه همه موافق باشن که فایده نداره. رسایی یکمی تند حرف میزنه... (1568036) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۶:۱۵:۲۰
مشکل اینجاست که شما یادتون نمیاد موقع احمدی نژاد همین آقای رسایی چطور دلا و راست میشد براشون.
الان تازه یادش و یادتون اومده که نماینده باید ... باشه؟؟؟؟ (1568331) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۱:۴۳:۴۴
خوب عکسش مطهریه دیگه ... (1569303) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۸:۳۴:۵۰
آخه قربون شکلت! این آقای رسایی همش داره حذبی و جناحی حرف می زنه
مجلس رو تبدیل کرده به منازعه برای بقای خودش . هی می خواد اظهار وجود کنه بگه ما هستیم.تخیلات و توهماتش رو مبنای قضاوت قرار می ده. یه تحلیل درست حسابی تو حرفاش پیدا نمی شه این بابا ! (1568553) (alef-13)
 
آرش
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۴:۰۳:۰۶
اگراحمدی نژاد درباره برادر لاریجانیها حرف بزنه(باوجودفیلم مستند)بداخلاقی سیاسی و بی ادبی و...ولی اصلاح طلبهای خوش اخلاق اگراین کار رابکنند کار خوبیه...عجبا (1568073) (alef-10)
 
q
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۳:۳۱:۰۶
احمدی اون فیلمو واسه من و تو و مردم رو نکرد بلکه به عنوان باج خواهی این کارو کرد؟؟چرا متوجه نیستین؟ (1569404) (alef-10)
 
دلی خون
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۲:۲۵:۴۴
باز هم موش دواندن افراطیون شروع شد خدایا نجاتمان ده...... (1567811) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۵:۰۱:۲۰
به به وکیل الدوله نبودن عنوانش عوض شده و شده موش دووندن (1568204) (alef-10)
 
درد
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۰:۵۴:۲۶
کشور متعلق به ملت است وبه دلیل بالا رفتن شعور سیاسی حقایق را میبیند ومیگوید برخیز که وقت سحر است .. (1569211) (alef-10)
 
كماسي / بندر انزلي
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۲:۳۰:۵۷
ماجراي برادر زاده دلال فتنه ساكن در رشت چي شد ؟! (1567833) (alef-1)
 
سادات
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۲:۳۳:۴۰
رسایی مگه کیه که برای رئیس جمهور تعیین و تکلیف میکنه که چه کسی رو باید برای پست وزارت انتخاب کند؟! نماینده ها باید برنامه ها رو مورد نقد قرار بدهند یا برای رئیس جمهور تکلیف کنند که چه کسی رو باید انتخاب میکرد موندم خودش رو چی فرض کرده؟!!! (1567842) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۲:۳۴:۳۷
چرا همه چيز را به جناب هاشمي مرتبط مي دهد اين به اصطلاح نماينده، جناب رسايي؟؟
بهتر است يه شمشير بدهيد به ايشان تا اول جناب هاشمي و سپس جناب روحاني و نهايتا 18 مليوني كه به جناب روحاني راي دادن را از بين ببرد تا ايشان راحت شوند
بس است ديگر
چقدر كاسبي مي كني؟
چه گيرتان مي آيد؟ (1567848) (alef-1)
 
ali
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۴:۳۱:۰۶
رسایی 8 سال وکیل ادوله بوده و کلی منافع داشته . حالا که ورق برگشته .
میگه : دیگی که برای من نجوشه توش کله سک بجوشه. (1568133) (alef-10)
 
بسيجي واقعي
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۲:۳۵:۵۷
ملت ؛
جلسات بررسي صلاحيت وزيران پيشنهادي رو دنبال كنيد .
خيلي جالبه . آدم چيزايي مي فهمه .
يارو داره نون كلمه « فتنه »‌‌ رو ميخوره و با كلمه فتنه كاسبي راه انداخته براي خودش ، در حالي كه برادر زاده بابا رو توي رشت به جرم ايجاد و حمايت از فتنه دستگير كرده اند !!!!!!!
اونموقع زنگ ميزنه به بازداشتگاه و ميگه برادر زاده من رو آزاد كنيد .
لابد برادر زاده اش ؛ فتنه گر خوب است !!!!!!! (1567849) (alef-1)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۲:۵۱:۵۱
الان که این همه تروریست دور و برمون هستن می خوان بریزن تو ایران، فرد کار نابلد می خوان این آقایون... (1567868) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۳:۵۲:۰۶
میشه اسامی تروریست ها رو نام ببرید؟
فعلا که ما خودمون داریم به خودمون ضرر میزنیم تا تروریست ها (1568037) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۳:۰۶:۲۱
آقای رسایی مگه شما نماینده مردم ایران نیستی؟!؟؟؟
بخدا مردم به احمدی نژاد و طیفش جواب نهههههه دادند، چرا به زور چشم و گوشتونو بستین؟!؟
مطمئنید که میدونید نماینده مردم ایرانید؟!!!؟؟؟؟ (1567902) (alef-1)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۳:۱۱:۳۲
رسایی شان نمایندگی ملت را ندارد
لطفا از مجلس بیرونش کنید
مگر مصلحی که وزیر اطلاعات شد سابقه امنیتی داشته؟؟ (1567911) (alef-1)
 
كوچك زاده
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۴:۳۰:۵۸
من خودم متوجه ام كه رسايي ؛ ما حصل شركت نكردن گسترده مردم تهران در انتخابات مجلس است . (1568132) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۳:۱۹:۴۳
به عنوان یک شهرستانی یه خواهشی از مردم تهران دارم تو انتخابات دور بعد مجلس پای صندوق بیاید تا امثال رسایی دیگه رای نیاره (1567935) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۳:۲۱:۴۰
به نقل از رییس جمهور سابق و در جواب جناب رسایی" آقا آب رو بریز اونجا که میسوزه. اما شما الان داری بنزین میریزی روی تعامل و حس همبستگی ایجاد شده در کل مردم ایران".

یکی از برکات این حماسه خرداد 92 هم این است که چهره افراد فتنه جو و ستیزه جو و به قولی کاسبان فتنه بر ملت شریف ایران نمایان شد.
این کاسبان فتنه با سوار شدن به موج پیش آمده ، قصد پیاده شدن از اتوبوس قبلی و سوار شدن به اتوبوس جدید را دارند. غافل از اینکه دوران اتوبوس سواری انها به پایان رسیده. (1567943) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۴:۰۰:۲۱
وزرا رو بدین آقای رسایی و آقای شریعتمداری انتخاب کنن هم مجلس راحت شه هم مردم هم روحانی

ای خدا مارو از دست افراطیون نجات بده یا اونارو از دست ما نجات بده یکیش رو بکن (1568064) (alef-10)
 
فراز پارس آباد
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۴:۰۰:۵۷
وظیفه ذاتی هر نماینده هست که افشا گری کند .نماینده ملاحظه گر بدرد نمایندگی مجلس نمی خور د .همانطور که توکلی ومطهری همیشه افشاگر هستند رسایی نیز دارای این ویژگی مثبت هست حال که این افشاگری وادای وظیفه نمایندگی به ضرر بعضی ها تمام میشود نباید نماینده را به صلابه کشید ضمنا سخنان امروز رییس کمسیون اصل 90 در مورد رسایی خیلی سبک وبی مغز بود آقای پور مختار ضمن اینکه باید مراقب رفتار وکردار خود باشند باید پاسخگوی رفتار غیر متعارف خود نیز باشند . مورد دیگه اینکه مردم رسایی را دوست دارند . (1568066) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۱:۳۴:۲۷
لطفا توکلی ومطهری را که ماحصل اندیشه امام(ره) و شاگردان ایشانند را با کسی که غرق در یک اندیشه خاص میباشد مقایسه نکنید .
آن دو نفر یاران انقلابند و همه فکرشان دنبال تعالی نظام است در صورتیکه این یکی در سر سودای دیگری دارد .
توکلی و مطهری اصولگراهای اصلاح طلبند و این یکی آدرس را غلط فهم میکند . (1569288) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۴:۱۸:۴۲
نحوه توزيع نمايندگان براي مخالفت و يا موافقت با وزراي پيشنهادي چگونه است؟
تعجب ميكنم چرا آقاي عبدالهي براي وزارت اطلاعات صحبت ميكند؟ تخصص آقاي عبدالهي در خصوص برنامه و بودجه است. و مسائل حوزه انتخابيه اش مسائل توسعه اي، كشاورزي، گاها صنعتي و زيرساختها ميباشد (1568114) (alef-10)
 
زهراسادات
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۴:۲۲:۰۲
خدا به دادمون برسه با بعضی از این وزراء پیشنهادی! (1568118) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۱:۳۷:۲۷
خواهر من زهراسادات خدا به دادمان رسیده ما بصیرت تشخیص آنرا نداریم .
اینکه 20 میلیون با نظام آشتی میکنند و با رأی خویش دست رد به سینه بیگانه میزنند همان کار خداست . (1569291) (alef-10)
 
دریا دل
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۴:۳۱:۴۶
لابی گری رسایی برای آزادی برادر زاده فتنه گرش آیا حمایت از فتنه نیست ؟؟؟

رسایی با فتنه فتنه گفتن هایش کاسبکاری می کند (1568135) (alef-13)
 
محبوب
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۴:۳۶:۱۸
ببخشید مگر وزیر فغلی که در دوره احمدی نژاد توسط شما رای آورد از پرسنل اطلاعاتی یا از قدیم آگاه به کار طلاعاتی و نیروهای آن بوده که الان توقع دارید آقای علوی چنین سابقه ای داشته باشد . (1568144) (alef-10)
 
محمدرضا
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۴:۴۲:۲۴
رسایی دوست داریم (1568163) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۴:۴۳:۴۴
قیافه رسایی وقتی همه وزرا رای بیارند دیدنی می شه
احتمالا از نمایندگی استعفا می ده...
ازش متنفرم (1568169) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۱:۴۰:۲۰
مطمئن باش چنین کاری نخواهد کرد. بعضی کارشان کارشکنی است ولاغیر . (1569299) (alef-10)
 
م.
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۴:۵۵:۲۶
متاسفانه بعضی از این منتقدین ما از دایره انصاف خارجند !

جناب زارعی میفرماید وزیر ارتباطات تحصیلاتشون قدیمیه و از چیپ ست و ریز تراشه ها خبر نداره !! درصورتی که اینروزا بچه دبستانی هم از کامپیوتر و اینترنت سر درمیاره و اینگونه اطلاعات رو داره

جناب رسائی هم انگار توقع دارند وزیر اطلاعات "میر غضب" باشه !!

بعضی هم بر وزیر آموزش و پرورش انتقاد دارند که چرا مدارس ما مثل حوزه نیست و کتابهامون اونجوری نیست !

بابا دست خوش با این انتقاد کردنتون !!! (1568193) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۵:۲۸:۳۷
لحن سخناب جناب علوي را مقايسه كنيد با كسي كه تاييد صلاحيت شده براي نمايندگي(ملت يا دولت رييس جمهور سابق؟) ( جناب رسايي)
خداوند ما را زودتر از اين گروه تفرقه انداز و لجباز و فتنه انگيز نجات بدهد (1568255) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۱:۴۱:۴۹
علوی شخصیتی فرهیخته ، مؤمن ، دانشمند و خدا ترس دارد. (1569302) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۱۰:۴۳:۱۱
این اقای علوی استاد درس اخلاق اسلامی ما در دانشکده صدا وسیما بود . ایشان انسانی بسیار شریف و با اخلاق است به طوریکه انسان با دیدن رفتار او یاد اجداد بزرگوارش می افتد . حدود سالهای 81 ،82 بنده و دو سه نفر از دانشجویان دیگر به جلسه امتحان اخلاق نرسیدیم و از این درس افتادیم . پس به محل کار ایشان در خیابان عباس اباد تهران رفتیم تا شاید فکری به حال ما بکند .این اقا در آن زمان رئیس کل عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی بود. در برابر چشمان تعجب زده صاحب منصبان ارتش (تا دلتون بخواد سرتیپ و سرلشگر اونجا بود که با آقای علوی جلسه ای داشتند) بدون وقت قبلی به حضور این آقا رسیدیم و ایشان قول مساعدت به ما دادند . چند روز بعد آقای علوی به خاطر ما امتحان جدیدی طرح کرد و به اداره آموزش دانشکده فرستاد تا امتحان مجددی از ما گرفته شود . منظور اینکه این فرد بااینهمه مشغله کاری و مقامات دنیایی به خاطر دو سه دانشجوی بینوا که شاید در منظر بعضی از اساتید و کارمندان دانشگاه سرسوزنی ارزش نداشتند حاضر شد چنین عمل بزرگوارانه ای انجام دهد .خدایش توفیق دهد تا به آخر همینطور باقی بماند . (1569798) (alef-10)
 
داریوش
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۵:۳۴:۰۶
حرف های وزیر پیشنهادی در مورد حمل برصحت فعل و ممنوعیت تجسس بسیار خوب است به امید این که عملش راهم ببنیم. (1568261) (alef-10)
 
صادق
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۵:۳۶:۰۳
آقای رسایی دست از سر مردم ایران بردار. شما تو آزمون نماینده مردم بودن رد شدی با پایین ترین نمره (1568266) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۱:۴۵:۵۷
صادق جان ... امثال رسائی در مجلس ماحصل قهر ما هستند.
در انتخابات بعد باید شرکت کنیم و با شناختی که از پایداری ها داریم نباید اجازه ورودشلن را به مجلس بدهیم و سعی کنیم شخصیتهای متعادل را با رأی بالای 3 به نجلس بفرستیم .
هر وقا قهر کردیم همین شد . شورای شهر دوم و سوم را با شورای جدید مقایسه کنید. (1569308) (alef-10)
 
a
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۵:۴۸:۳۲
اگرچه اصلا از رسایی خوشم نمیاد ولی ایراداتش به حق بود.
بالاخره یه کسی که وزیر اطلاعات بشه باید قبلش فعالیت اطلاعاتی کرده باشه.
خب سابقه آیت الله علوی در زمینه مسائل اطلاعاتی کجا بوده است؟
دکتر روحانی وعده دادند که از مدیران با تجربه استفاده می کنند و بیشتر کابینه پیشنهادی در حوزه کاری خودشان با تجربه هستند ولی آقای علوی چه تجربه اطلاعاتی دارد؟ (1568287) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۱:۴۹:۲۰
کسی که وزیر اطلاعات مبشود باید مدیریت بداند ، آگاه به امور باشد .مگر جناب یونسی که بهترین وزیر اطلاعات ما بودند سابقه چنینی داشتند . آقای یونسی یکی از قضات قوه قضائیه است با این فرق که فرهیخته و دانشمند است. (1569313) (alef-10)
 
ايراني
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۶:۵۴:۵۰
اگر تجسس در امور غير امنيتي مردم حرام است ، قانون نظام جامع مالياتي وورود بيگانه ( شركت بول فرانسوي )وغير بيگانه در فعاليت هاي اقتصادي عادي مردم با كنترل حساب هاي بانكي ، چه توجيهي دارد ؟ مگر نمي شود سيستمي طراحي كرد كه هم ماليات عادلانه را از مردم گرفت وهم در فعاليت هاي روزمره شان تجسس نكرد ؟. قطعا مي شود ، به شرط آنكه نخواهيم از اجانب تقليد كنيم . (1568411) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۱۷:۱۴:۳۵
دوست عزیز اگه افتخار میدین شما بجاش وزیر اطلاعات بشو تا کشور به مشکل نخوره یه وقت. (1568436) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۲:۰۱:۳۳
خودمونیم ها رسایی الکی الکی مشهور شد (1568924) (alef-10)
 
معین
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۲:۳۴:۰۵
ا
ین آقایون کی هستند که برا رییس جمهور 19ملیونی که مورد حمایت اکثریت قاطع ملته ومطمئنم اگه الان انتخابات برگزار بشه رای 30 میلیونی میگیره خط ونشون میکشه ودرمخالفت کابینه وشخصیت های مردمی ومتخصص صحبت میکنندیادمه احمدی نزاد یه حرف جالب زدواون اینکه نماینده ای با4هزار رای خودشو نماینده ملت میدونه امارییس جمهورو بارای میلیونی نماینده ملت نمیدونه (1569011) (alef-10)
 
بندپ
۱۳۹۲-۰۵-۲۲ ۲۲:۴۹:۳۳
چرا4سال بعدافشاشدکه برادرزاده ایشان هم دستگیرشده اگرپارتی نداشت که توزندان می ماند.پارتی بازی خوب نیست .والا شاخ آدم درمیاره . (1569064) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۱۴:۴۹:۳۳
نکته اساسی اینجاست که دکتر لاریجانی هیچ واکنشی به طرز گفتار و بی ادبی رسایی نشان نداد در حالی که برای برادرش صادق لاریجانی خود را به آب و آتش میزد !؟ (1570238) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.