نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 325624
ژاپن بیمه دولتی نفتکشهای حامل نفت ایران را نگه می‌دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۲
منابع صنعتی و دولتی در ژاپن اعلام کردند: به رغم لغو تحریمها علیه ایران خریداران ژاپنی نفت این کشور همچنان مجبورند به استفاده از بیمه ویژه کشتیرانی دولت ژاپن برای واردات نفت از ایران در آینده نزدیک ادامه دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، شرکتهای کشتیرانی پس از لغو تحریم‌های ایران در خصوص دریافت پوشش بیمه‌های آمریکایی همچنان با ابهام مواجه هستند و این به معنای اینست که دولت ژاپن احتمالا مجبور خواهد بود موافقت پارلمان را برای تمدید پوشش بیمه پس از ماه مارس به دست آورد.

پس از اعمال تحریم‌ها علیه ایران که توان شرکت‌های بیمه خصوصی برای پوشش بیمه را کاهش داد، توکیو برای کمک به وارد‌کنندگان نفت این کشور از ایران وارد عمل شد.

وزارت خزانه‌ داری آمریکا اکنون بسیاری از تحریم‌ها را علیه ایران لغو کرده و غیرآمریکایی‌ها اجازه دارند با نهادهای بزرگ ایرانی تجارت کرده و آنها را بیمه کنند.

یک منبع دولت ژاپن و یک مقام آگاه در شرکت بیمه خصوصی اصلی ژاپن(جی پی آی) گفت: اما شرکت‌های آمریکایی هنوز قادر به ارائه پوشش بیمه برای کشتی‌های ایرانی نیستند.

این منبع آگاه دولتی که خواست نامش فاش نشود با بیان اینکه شرکت‌های کشتیرانی با استفاده از شرکت‌های بیمه خصوصی حاضر به ریسک نیستند، گفت: تحریم‌ها به صورت مشروط لغو شده‌اند و بنابراین طرح دولت در شرایط کنونی ادامه خواهد یافت.

این مقام JPI افزود: تنها حدود ۹۰ درصد از پوشش بیمه معمولی ۸.۱ میلیارد دلاری برای هر کشتی حفظ خواهد شد، زیرا شرکت‌های بیمه آمریکایی حدود ۱۰ درصد کل پوشش را تقبل می‌کنند.

وی افزود: اگر شرکت‌های بیمه‌ای که به صورت نسبی از سوی شرکت‌های آمریکایی تامین سرمایه می‌شوند یا مقامات اجرایی آمریکایی در هیات‌ مدیره آنها حضور دارند نیز از تجارت با ایران منع شوند این کمبود می‌تواند ۳۰ یا ۴۰ درصد باشد.

کلوب P&I خواستار شفافیت دولت آمریکا در خصوص نتایج لغو تحریم‌ها شده، اما نمی‌داند این نتایج چه زمانی حاصل خواهد شد.

منابع آگاه گفتند: ضمانت بیمه دولت ژاپن ۳۱ مارس منقضی می‌شود، اما به دلیل ابهام در خصوص بیمه‌های خصوصی احتمالا تمدید خواهد شد.

ژاپن یکی از بزرگ‌ترین خریداران نفت ایران است، اما واردات این کشور از ایران پس از سال ۲۰۱۱ تقریبا نصف شده و به حدود ۱۷۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

منابع صنعت نفت می‌گویند، ایران از خریداران ژاپنی خواسته که مقدار واردات خود در قرار‌داد‌ها را افزایش داده و به سطح قبل از تحریم‌ها در سال ۲۰۱۲ برسانند، اما برخی خریداران تمایلی به انجام این کار ندارند و به دنبال خرید نفت ایران در بازار آزاد هستند.

ژاپن ممکن است واردات نفت ایران را از طریق ۱۵ نفتکش که بیمه دولتی به شکل محکم تری آنها را بیمه می‌کند افزایش دهند، اما این امر احتمالا تاثیر محدودی خواهد داشت و یک رقابت قیمتی شدید با نفتهای غیرایرانی وجود دارد.
 
کلمات کلیدی : ژاپن ، بیمه ، نفتکش
 
تئو
۱۳۹۴-۱۰-۲۹ ۱۰:۰۴:۰۳
منظورشون از آینده نزدیک 120 الی 180 روز دیگه اس که اوباما مجددا باید برای این توفق تحریمها موافقت کنه وگرنه همون آشه و همون کاسه
استدعا دارم سایت محترم برای مردم روشنگری کنین .شفاف اعلام کنین که کدوم قسمت از تحریمها متوقف شده.طبق برجام تحریمها برای مدتی فقط متوقف میشن اونم فقط 13 درصد تحریمها (3479400) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.