نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489128
رسوایی اخلاقی دلیل برکناری بن‌نایف
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۵
فعال رسانه‌‌ای عربستانی، که اخبار محرمانه دربار آل‌سعود را فاش می‌کند، تاکید کرد رسوایی برنامه‌ریزی شده اخلاقی، ولیعهد سابق سعودی را به پذیرفتن کناره‌گیری از قدرت وادار کرد.

به گزارش ایلنا، «مجتهد» فعال اینترنتی عربستانی فاش کرد «محمد بن‌نایف» ولیعهد سابق پس از گرفتار شدن در یک توطئه رسوایی اخلاقی مجبور شد بدون مقاومت، کنار رفتن از قدرت به نفع «محمد بن‌سلمان» را بپذیرد.

مجتهد نوشت: «علت دیگری که محمد بن‌نایف را به کنار رفتن از قدرت بدون مقاومت وادار کرد، باج‌گیری اخلاقی از وی در یک توطئه برنامه‌ریزی شده توسط عوامل امارات به نفع محمد بن‌سلمان بود.»

وی افزود: «این باج‌گیری اخلاقی پس از آن صورت گرفت که محمد بن‌سلمان، محمد بن‌نایف را از بسیاری از اختیاراتش خلع و طرفدارانش را از وزارت کشور اخراج کرد. به نظر می‌رسد محمد بن‌نایف شخصا در برابر این باج‌گیری تسلیم نشد، اما برادر بزرگ او، سعود بن‌نایف تحت تاثیر این باج‌گیری قرار گرفت و آن را عامل از بین رفتن وجهه فرزندان نایف دانست و محمد بن‌نایف را زیر فشار قرار داد تا کنار رفتن از قدرت را بپذیرد. البته سعود بن‌نایف هم در این باره انگیزه صادقانه‌ای نداشت، بلکه با این پیشنهاد جذاب روبرو شد که عبدالعزیز، فرزندش به عنوان وزیر کشور و سپس ولیعهد معرفی شود.»

مجتهد خاطرنشان کرد: «محمد بن‌سلمان برای دادن ضمانت به سعود بن‌نایف درباره اینکه فرزند او را به عنوان ولیعهد معرفی خواهد کرد ساختار اساسی تعیین شاه و ولیعهد را تغییر داد تا شاه و ولیعهد از نوادگان دو فرزند متفاوت عبدالعزیز آل‌سعود انتخاب شوند. سعود بن‌نایف به این شیوه، به بهانه باج‌گیری اخلاقی و رسوایی محمد بن‌نایف، او را کنار زد تا راه برای فرزندش هموار شود. زیرا او بزرگترین فرزند نایف بن‌عبدالعزیز است.»
 
کلمات کلیدی : محمد بن سلمان + ولیعهد عربستان + آل سعود + ملک سلمان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۲۲:۲۷:۳۰
مردم فلک زده عربستان لیاقتشان چنین آدمهایی است! (4458890) (alef-11)
 
رضا
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۰۱:۵۰:۵۹
بهتان زدن به دیگران کاری بسیار ناشایست و دور از اخلاق انسانی و اسلامی است. (4459057) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.