توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477824
درد را با ویتامین D و خواب خوب کنترل کنیم!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۱
محققان پی بردند ترکیب مکمل ویتامین D با خواب خوب می تواند به کنترل بیماری‌های همراه با درد کمک کند.

به گزارش همشهری، محققان دانشگاه سائوپائولو برزیل به بررسی تحقیقات مربوط به رابطه بین سطح ویتامین D، خواب و کنترل درد پرداختند و دریافتند میزان ویتامین D همراه با خواب باکیفیت می‌تواند به کنترل مشکلاتی نظیر آرتروز، دردهای قاعدگی و پشت درد مزمن کمک کند.

باوجودی که نقش ویتامین D در متابولیسم استخوان‌ها به خوبی اثبات شده است، اما مطالعات گسترده‌ای در مورد نحوه تاثیر ویتامین D بر انواع فرایندهای بیولوژیکی از جمله موارد مرتبط با باروری، عفونت، درد و خواب در حال انجام است.

مطالعات قبلی نشان داده‌اند که ویتامین D می‌تواند بر واکنش التهابی بدن تاثیر گذارد. واکنش التهابی موجب تغییر حساسیت بدن به درد می‌شود. چندین مطالعه بالینی هم گزارش کرده‌اند که سطح ویتامین D با اختلالات خواب مرتبط است.

یافته‌های این مطالعه نشان می‌دهد مکمل ویتامین D همراه با خواب خوب باکیفیت موجب افزایش کارآمدی درمان‌های کنترل درد می‌شود. این شیوه ساده می‌تواند موجب کاهش هزینه‌های خدمات درمانی و همچنین بهبود زندگی بیماران شود.

تیم تحقیق با بررسی داده‌ها دریافت میزان ویتامین D نقش مهمی در رابطه بین درد و خواب دارد و متخصصان باید در انواع بیماری‌های همراه با درد نظیر آرتروز، پشت درد مزمن و دردهای دوره ماهیانه زنان این رابطه را در نظر بگیرند.

دکتر مونیکا لوی اندرسون، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما معتقدیم مصرف مکمل مناسب ویتامین D همراه با خواب مناسب می‌تواند مدیریت درمانی بیماری‌های همراه با درد را بهینه سازد.»
 
کلمات کلیدی : تغذیه + ویتامین + رژیم غذایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.