توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 377627
رییس کمیسیون شوراهای مجلس: "مینو خالقی" به مجلس دهم نمی‌رسد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۵
رییس کمیسیون شوراهای مجلس: حتی با اصلاح قانون انتخابات "مینو خالقی" به مجلس دهم نمی‌رسد

به گزارش ایسنا، رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت:‌ حتی با اصلاح قانون انتخابات موجود و بنا به پیشنهادات ارائه شده هم "مینو خالقی" نمی‌تواند در مجلس دهم حضور یابد.

محمدجواد کولیوند با اشاره به طرح پیشنهاد اصلاحی در قانون انتخابات از سوی نایب رئیس مجلس که بر اساس آن "اگر نامزدی رای بیاورد ادامه بررسی صلاحیت و یا سلب صلاحیت او تنها در قالب بررسی اعتبارنامه‌اش در مجلس امکان پذیر خواهد شد" گفت: پیشنهاد آقای مطهری که درابتدا به شکل استفساریه از قانون موجود مطرح شده بود، اصلاح دو بند از قانون انتخابات مجلس در دستور کار کمیسیون شوراها قرار گرفت.

وی افزود:‌ یکشنبه آینده این پیشنهاد در کمیسیون بررسی خواهد شد و به احتمال فراوان با تغییراتی جزئی مورد تایید کمیسیون قرار خواهد گرفت و به قانون انتخابات فعلی اضافه خواهد شد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت:‌ با توجه به اینکه قانون عطف به ما سبق نمی‌شود و تنها قیدی که می‌توان در آن مطرح کرد، اجرای قانون از زمان تصویب است، حتی با اصلاح قانون انتخابات موجود و بنا به پیشنهادات ارائه شده هم "مینو خالقی" نمی‌تواند در مجلس دهم حضور یابد.

نماینده کرج در پایان تصریح کرد:‌ طرحی با عنوان اصلاح قانون انتخابات شوراها در مجلس قبل مورد بررسی قرار گرفت که این طرح در این دوره در دستور کار کمیسیون شوراها قرار گرفت اما در مورد اصلاح قانون انتخابات مجلس و ریاست جمهوری ما منتظر ارائه لایحه توسط دولت هستیم و اصلاح ذکر شده بر این قانون انتخابات مجلس نیز در صورت ارائه لایحه از سوی دولت در زمان بررسی لایحه دولت در چارچوب قانون جدید مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 
کلمات کلیدی : مینو خالقی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.