توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507325
وزیر بهداشت کرد: کمبود 70 هزار تخت بیمارستانی در کشور
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۵
وزیر بهداشت ابرازامیدواری کرد تا دو سه سال آینده 70 هزار تخت بیمارستانی در کشور ایجاد شود.

به گزارش ایسنا، دکتر حسن قاضی زاده هاشمی شامگاه امروز در جمع خبرنگاران، سرانه تخت در کشور را به ازای هر هزار نفر 1.6 تا 1.7 دانست و اظهار کرد: به تازگی سند درمان را تصویب کردیم و به زودی ابلاغ خواهد شد و طبی توافق با سازمان برنامه و بودجه باید سرانه تخت بیمارستانی تا افق 1404 به ازای هر هزار نفر به 2.3 برسد.

وی افزود: برای رسیدن به این هدف 70 هزار تخت نیاز داریم که از این تعداد، سهم بخش دولتی 40 هزار تخت است و بقیه را علاقه‌مندیم بخش خصوصی سرمایه‌گذاری کند.

قاضی‌زاده هاشمی ابرازامیدواری کرد: بتوانیم با کمک وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و اگر مجلس هم موافق باشد و در صورت وجود تسهیلات مالیاتی برای تشویق بخش خصوصی به منظور سرمایه‌گذاری بتوانیم در دو سه سال آینده به این هدف دست یابیم.

وی اظهار کرد: کمبود تخت بیمارستانی در کشور قابل توجه است البته در دولت یازدهم 24 هزار تخت بیمارستانی ساختیم و تحویل شد و افزون 2.5 میلیون مترمربع نوسازی و بازسازی شد اما با آنچه رضایتمندی مردم را فراهم کند، فاصله داریم.
 
کلمات کلیدی : وزارت بهداشت + بیمارستان + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.