نظر منتشر شده
۴۰۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 197716
شاید «نعیما» نخواهد «خمینی» باشد
رضا نساجی، 14 شهریور 92
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۵
نعیما طاهری؛ دخترِ دخترِ دخترِ امام خمینی(ره) است. دخترِ دخترِ دخترِ امام، یعنی نسل سوم انقلاب. انقلابی که پدربزرگ مادرش با اعتقاد به اسلامِ شیعه‌ی انقلابی، تئوریزه و با پشتوانه مردم به پیروزی رسانده و ده سال پس از پیروزی هم، رهبری کرده بود. نعیما؛ نسل سومی است، یعنی الان بین ۲۰ تا ۳۰ سال دارد، امام و جنگ را یا ندیده یا بنا به مشاهده نفهمیده است. نعیما اسمِ خمینی ندارد، شاید هم نخواهد داشته باشد. شاید نخواهد انقلابی باشد و شاید نخواهد حتی مذهبی باشد. نخواهد حجاب داشته باشد و نخواهد در ایران زندگی کند. همچنان که الآن در کانادا درس می‌خواند - خوب هم درس می‌خواند و جایزه می‌گیرد - و همچنان که با حجاب نصفه نیمه در مراسم حاضر می‌شود.

شاید دلش بخواهد با هویت خودش زندگی کند، نه هویت پدربزرگ مادرش. دلش بخواهد صفحه فیسبوک، اینستاگرام و پینترست داشته باشد. عکس‌های خودمانی بگذارد و... اما مانعی وجود دارد. مانعِ نعیما، مادرِ نعیماست؛ نعیمه اشراقی. اتفاقاً مادر نعیما هم مثل اوست. صفحه فیسبوک دارد، اصلاح طلب است و در سیاست آزادانه فکر و اظهار نظر می‌کند. عقاید خاصی راجع به حجاب دارد، عکس های آرایش کرده‌اش عده‌ای را ناراحت می‌کند و ...

اما مادر نعیما روی دیگری هم دارد. می خواهد خودش را به پدربزرگش منتسب کند، بی‌آنکه چندان به وی متشبث و متشابه باشد. غافل از اینکه نسبت با خمینی(ره)؛ ایدئولوژیک و تئوریک است نه الیگارشیک و ژنیک. امام خمینی(ره) یک عالم شیعی در فقه و فلسفه و عرفان بوده. یک رهبر سیاسی با تفکر انقلابی و عدالت خواهانه بوده که خود آن را «اسلام ناب» می‌نامید و در مقابل «اسلام امریکایی» و ... قرار می‌داد (همچنان که در مقابل اسلام متحجران موضع تندی داشت). یک رهبر مردمی، ساده‌زیست و بی‌ادعا بود.

بنابراین اگر کسی می‌خواهد از نسبت خود با امام(ره) بگوید یا ادامه‌دهنده راه او در علوم اسلامی باشد (نظیر برادر خانم اشراقی و دایی‌زاده هایش که معمم هستند)، یا تفکر اسلام ناب او را در نظر و عمل پیاده کند (بخصوص در عالم سیاست)؛ البته باید مثل پدربزرگشان مردمی، بی‌ادعا و ساده‌زیست باشد.

خمینی؛ اشراف زاده، سناتور یا ثروتمند نبود که لقب اشرافی، نفوذ سیاسی و مکنت مالی او به فرزندانش به ارث برسد. خمینی رهبر آزادیخواهان و عدالتخواهان جهان اسلام بود که شاگردان و پیروانش در پاکستان (شهید صادق حسینی)، عراق (شهید باقر صدر)، لبنان (امام موسی صدر)، جمهوری آذربایجان (اکرام علی اف) و... کشته شدند، ربوده شدند، زندانی شدند، شکنجه شدند و...

«خمینی» بودن سخت است. شاید «نعیما» نخواهد این بار را به دوش بکشد. شاید دلش بخواهد راهش را خودش انتخاب کند و در این راه، راحت باشد. مقصر مادرش «نعیمه» است که این بار را روی دوش او می‌گذارد، بی‌آنکه خود او بخواهد. مادرش نعیمه که خود دچار تناقض است؛ هم می‌خواهد به دخترش افتخار کند (همان گونه که هست) و هم می‌خواهد چیزی باشد که نیست. این است که عکس دخترش را با فتوشاپ ناشیانه‌ای اصلاح و محجبه می‌کند و بعد که که عکس اصلی منتشر می شود، پست خود را حذف می کند. تناقض از مادر نعیماست، نه خود او. بیچاره نعیما که به خاطر مادرش، حریم خصوصی اش نقض می شود و باید جوابگوی کسانی باشد که با آنها کاری نداشته و ندارد. حرص مادر نعیما بر انتساب خود به امام، حق زندگی آزادانه را از نعیما می گیرد.
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۰۰:۰۲
والا حجاب این خانم برای کانادا بسیار عالیست.
اتفاقا امام خمینی هم همین نظر رو داشت وقتی در اوایل انقلاب به خانمی که مانتو داشت گفت حجاب شما برای فرانسه خوبه و نه برای ایران. این یعنی در نظر گرفتن زمان و مکان.
اما البته این نظر با نظر طالبان و القاعده متفاوته. (1616943) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۰:۵۷
دوست عزیز تصور شما از فرمایش امام سطحی است....در ضمن اینجا کسانی که با اندیشه های امام سنخیتی ندارند نقد شده اند!
از فتوشاپ ناشیانه مشخصه. (1617175) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۰۲:۳۸
جدا کردن انگیزه از انگیخته از اصول اخلاقی و فلسفی است. یعنی هر کس مسئول اعمال خودش است.

اگر پدری بد بود دلیل نمی شود که پسرش بد باشد و بلعکس. اگر نوه امام حجاب کامل برایش یک ارزش است دلیلی ندارد که دخترش هم مثل او عمل کند. حساب هر دو آنها و طرز تفکر آنها در باره حجاب از یکدیگر جدا است. ضمن آنکه پدر نعیما خانم هیچ رابطه نسبی با حضرت امام ندارد.

در مجموع دگرگون کردن واقعیتها عمل خوب و پسندیده ای نیست. (1617469) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۲:۰۷:۰۱
پسر آقا مصطفی خمینی (سید حسین خمینی) نور چشم امام اول انقلاب دچار یک اشتباهی شد، امام گوشش را پیچاند. حالا نعیما خانم که جای خودش را دارد. (1618483) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۲:۴۶:۳۸
اون بیچاره تو کاناداس کاری به کسی نداره شما مگه مصلح کلین
بابا اجازه بدین مردم خودشون صلاحشونو تشخیص بدن کسی هم نیاز به قیم نداره (1619338) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۱۱:۲۶
ما که کار بکارش نداشتیم اصلا نمی دونستیم همچین کسی هست مامانش اصرار داشت که این یک مسلمان ایرانیه ما می گیم کهمسلمان انهم شیعه عای این جوری لباس نمی پوشه حالا هرکی مخواد باشه ودر هر جای دنیا-خیلی پرتی عمو (1625564) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۲:۳۳:۰۲
سیدحسن آقافرزندمرحوم حاج سیّداحمد هستن نه شهیدمصطفی (1622014) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۲:۵۵:۴۳
بزرگوار!احتمال نمیدهی شاید حتی 1درصد شما امام خمینی را خوب نشناختی؟ (1622090) (alef-10)
 
م
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۴:۴۵:۵۲
خير ربطي نداره،بدرشون،بسر ايت اللهي ديكر به نام ايت الله طاهري امام جمعه ي وقت اصفهانن
ايشون از دو طرف اخوند زاده هستن!!!! (1618897) (alef-10)
 
sadegh
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۰۴:۰۸
"با حجاب نصفه نیمه در مراسم حاضر می‌شود."

فقط دوست دارم شما رو با خونواده یه بار تو کانادا ببینم بفهمم حجاب کاملتون چحوره (1617474) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۰:۲۴:۳۲
یه پاسخ محکم به کسانی که میگن حجاب خانم نعیما درست بوده:
اگه اینطور بود خانم اشراقی عکس اصلی را منتشر می‌کرد. بنابراین لابد از نظر ایشون هم این پوشش کاملا مناسب نبوده.

توجه کنید بحث سر این نیست که این حجاب درسته یا نه ( به عقیده من اگه از این حد فراتر نره برای کسی که زیاد اعتقاد به حجاب کامل نداره آن هم در جایی که مجبور به رعایت اون نیست اشکالی محسوب نمیشه ) بلکه بحث اینه که این پوشش شایسته شخصی که منسوب به امام هست نیست. (1618718) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۳:۴۴:۱۹
خدایا کی میشه ما یاد بگیریم به حریم و حقوق دیگران احترام بگذاریم (1622245) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۵:۰۶:۳۴
دست کاری در عکس کار عاقلانه ای بوده ....
چرا که درک مادر ایشون درک کردن که ظرفیت فکری جامدات بشری ! چقدر هستش. اتفاقا از جنبه دیگر احترام گذاشتن به همین افراد و از طرفی درست تشخیص دادن که ظرفیت فکری بعضی ها چقدره ... (1622505) (alef-10)
 
م
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۵:۰۲:۰۷
من در امريكا هستم،من وخيليها كه مسلمانن،حجاب كامل اسلامي داريم و هيج مشكلي نداريم،البته از بين مسلمانها بدترين حجابها و بي حجابي در اينجا اغلب مخصوص ايرانيهاست،ما درس ميخونيم،كار ميكنيم بي مشكل!!
ميتوني بياي اينجا ما رو ببيني.....دوس داري كفتم
درسته جادر اينجا سر نميكنم اما حجاب كامل دارم ،لباس بلند،روسري كيب و بوشيده
البته من از دو طرف هم اخوند زاده نيستم!!!!نه خميني ام نه طاهري نه............
ما ملت عقده هاي خاصي داريم كه مختص خودمونه...تقصير شماها نيست،علت داره اين حرفاتون!!!!!!.
البته به من حجاب ايشون و افكار مادر و بدر و مادربزرك و بدر بزرك و جد بدريش كاري ندارم،
دين و احكامش معلومن و اكرهمه هم بي دين بشن ،تكليف ثابته و معلوم (1618901) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۱:۵۶:۲۹
سلام دوست عزیز
اگر خواستین ادرس بدم تشریف بیارین حجاب کامل خانواده هامون رو تو المان ببینید. کانادا که خیلی راحت تره و از هر فرهنگی توش فراوون ان. (1619213) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۱۹:۴۴
خب دوست عزيز اين آقا هم ميتونه مدعي باشه نظر شما سطحي است! (1617522) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۲:۳۰:۵۲
خدا آخر و عاقبت همه رو ختم به خیر کنه.
امیدوارم مثل گلشیفته سر از هالیوود و ... در نیاره (1618519) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۲۲:۴۶:۱۴
این چه ربطی به گلشیفته داره هرکی خارج میره یعنی گلشیفته میشه (2738321) (alef-3)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۷:۱۵:۰۹
الف جان عکس واقعی را چاپ نکردی ! در عکس واقعی "توری " است (1618945) (alef-10)
 
alll
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۰:۰۹:۵۸
چرا اصل موضوع که برای چی جایزه گرفته را ول کردید و چسبیدید به نخوا لباس پوشیدنش !!!!!!!!!! (1619042) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۱:۱۸:۴۷
اگه به جايزه است؟
اوباما كودك كش هم جايزه صلح نوبل رو مي گيره!!
پس بريم براش سوت و كف بزنيم!!!!!!! (1619152) (alef-10)
 
M
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۲۳:۵۰:۳۷
جایزه‌ای که تیم شامل دختر نعیمه اشراقی برده مربوط به یک مسابقه فیلم دانشجویی آنهم فقط در منطقه اونتاریو است! این مسابقه فیلم دانشجوئی هرسال در حاشیه یک کنفرانس برگزارمیشود و در آن از دانشجویان منطقه اونتاریو خواسته میشود که یک فیلم ویدوئی "سه دقیقه ای" درباره ابداعاتی که به ذهنشان میرسد، بسازند. سپس از بین تیمهای که فیلمهایشان را به این مسابقه دانشجوئی فرستاده اند، سه تیم اول انتخاب میشوند. اعضای تیم اول امسال افراد زیر هستد علی صادقی، مسعود شادنام، نعیما طاهری (دختر نعیمه اشراقی)، محمد فرجی، فانسو جیسیمی.
تعداد شرکت کنندگان در این مسابقه چیزی در حدود ۱۰۰ نفر باید باشد که در قالب تیم‌های چند نفره از دانشگاههای مختلف با هم رقابت میکنند. در ضمن تم کلی این گردهمایی هم مباحث مربوط به کارآفرینی و رابطه صنعت و دانشگاه هست و این مسابقه ویدئویی هم یکی از بخش‌های جانبی این گردهمایی هست.
این اعلام از طرف نعیمه اشراقی که در صفحه فیس بوکش منتشر کرده بود دروغی بیش نبود : «نعیما طاهری دختر جوان ایرانی در مسابقه اک از ایالت انتاریو کانادا مقام اول را کسب کرد. حدس بزنید این دانشجوی ایرانی کیست؟ دخترم نعیما دانشجوی رشته روابط بین الملل.»
و همینطور این ادعای امروزش : نعیما, دختر دلبندم، کسب مقام اول مرکز نخبگان ایالت انتاریو کانادا را به تو تبریک می گویم.
(1620745) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۴۱:۲۲
سلام
مشکل نوع پوشش ایشون نست بلکه وجود تناقض در رفتار واعتقادات ما در مکان ها وموقعیت های مختلف هستش .متاسفانه اکثر ما ایرانی ها دچار چند شخصیتی شده ایم در محل کار به یک نوع رفتار میکنیم در خیابان یک نوع دیگر ،در کنار خانواده به گونه ای رفتار می کنیم و در خلوت وت نهایی رفتار دیگری داریم واقعا نمی دانم آیا در جوامع دیگر هم این گونه است که هرکس سعی درمخفی کردن اعتقادات واقعی خود دارد. (1625716) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۲:۳۹
بابا جان، موضوع حجاب نیست. موضوع کاسبی کردن از اعتبار امام خمینی است. (1617177) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۴:۳۲:۱۳
صرف اینکه کسی از خانواده امام باشد دیگه حق نداره برای خودش نظر داشته باشه ؟ مگه نوه امام گفته چون من نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی هستم پس همۀ حرفهایم درست است ؟ کدامیک از حرفهایشان اینگونه بوده؟ (1617683) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۷:۳۳:۱۰
یعنی بنظر شما ایشون که طبق گفته نویسنده خوب هم درس میخونه و جایزه میگیره داره از اسم حضرت امام استفاده میکنه و اساتید بهش نمره میدن که فرمودید کاسبی میکنه؟؟؟؟؟ (1618005) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۱:۳۲:۵۴
میدونید هزینه تحصیل و زندگی اونجا از کجا تامین میشه؟ چرا من نمی تونم مثل اون برم اونجا تحصیل کنم؟ چون مادر پدرم نمی تونن با استفاده از اسامی و عناوین پست های پر درآمد بگیرن! مادر ایشون میگه تحصیلات و سابقه داره. قبول. پس چرا بقیه سابقه دار ها و تحصیل کرده ها مثل این خانواده درآمد ندارن؟ (1619176) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۶:۰۴:۵۸
جهت اطلاع شما دانشگاههای خارج به دانشجو های با هوش و نخبه در مقاطع بالا تر از کارشناسی بورس تحصیلی می دهند که کاملا کفاف زندگی و تحصیل در آنجا را میدهد و نیازی به ساپورت مالی پدر و مادر نیست. شما هم اگر در این حد هستی بفرما. حداقل با چند دانشگاه خارجی مکاتبه و شانس خود را امتحان کن. (1619758) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۱:۵۵:۱۹
ايشون خودش در ايران داره كاسبي ميكنه نه دخترش در كانادا (1621871) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۰:۰۳:۵۳
نه فامیلش خمینی است نه هر جا که رفته خودش رو به امام چسبونده . بلکه خودش کار می کند و خودش پاسخگوی کار خود است . چه ربطی به کاسبی کردن از اعتبار امام دارد ؟ (1618678) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۷:۴۷:۰۵
یعنی مادرش بدون اعتبار نوه به این جایگاه رسید! (1619972) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۶:۱۳
خوب شد شما به دنیا اودمید. وگر نه کی می خواست افکار امام رو تفسیر کنه یا بگه منظور امام از فلان حرف و فلان جمله چی بوده...
در این تصویر مادر نعیما خانم برای دخترشون دامن نچسبی با فتوشاپ تدارک دیدند، که چنانچه عکس اصلی رو ببینین، متوجه منظور بنده میشید. سایت الف لطف کرده این عکس رو گذاشته و از اون یکی صرف نظر کرده. دوست عزیز، نص قرآن توی سوره احزاب آیات مربوط به حجاب(تا جایی که به یاد دارم حدود آیه 52) چیز دیگه ای رو میگه. لطفا قرآن رو هم مطالعه بفرمایید.
(1617191) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۲:۲۵
قرآن خیلی چیزای ذیگه هم میگه برو همشو بخون (1617259) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۱۱:۲۵
« ...و لن تجد لسنه الله تبدیلا»
البته شما می تونین نفی کنین... (1617489) (alef-13)
 
دختر دختر دختر يك بدبخت
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۳۳:۴۲
اما فكر كنم ، زمانيكه اين خانوم بخواهد از يك خدمات و يا امتيازات يا استخدام ... استفاده نمايند ، حتما ذكر خواهند كرد كه چه چه نسبتي با چه كساني دارند!!!!!!!!!!

و مثل ما نباشند كه با مدرك فوق ليسانس از دانشگاه معتبر و معدل 19 ، هشتش گروي نه باشه!!!!

اي كاش .... (1617556) (alef-13)
 
زهرا
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۰:۳۵:۳۲
من اصلاح طلبم اما معتقدم که هیچکسی را نباید بخاطر نسبت خونی تعریف و تمجید کرد. این در بوق و کرنا کردن این خانم چه معنایی دارد! من با صد زحمت و صد قرض و اینها به دکتری رسیدم، هزینه شرکت درهیچکدام از کنفرانسهایی که پذیرفته شدم نداشتم و ندارم. کسی هم از حالا ما را وزیر امور خارجه آینده و اینها خطاب نمیکند که هیچ، گاهی باید این فشار اجتماعی را هم تحمل کنیم که چرا با این وضعیت مالی اصلا به سراغ درس رفتی! (1618326) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۱:۰۴:۲۰
البته بر اساس تفکر شما این جایزه علمی هم با توجه به نسبت به ایشان داده شده است. (1618376) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۱:۳۴:۵۳
از کجا می دانید؟ شاید ایشان هم اکنون بورسیه هستند!!!!! (1618431) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۷:۰۰:۵۷
حرف دل منو زدی که با فوق لیسانس دانشگاه تهران بیکار میگشتم (1618937) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۹:۲۹:۰۴
الآن این چه ربطی داشت؟ (1618243) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۱۵:۳۹
دوست عزیز که قران می خونی ، حجاب در قرآن مشخص است در سوره احزاب نور و ...
حجاب پوشاندن زینت و به سر و گردن انداختن شال یا روسری است این خانم حجاب درستی دارد چه با فتوشاپ چه بی فتوشاپ ، اگر چه حجاب کتمل مورد نظز را ندارد ، اما ایرادی هم به او وارد نیست .
می توانی به تفاسیر آنچه در قران خواندی مراجعه نمایی (1617513) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۰:۰۷:۵۵
هههههههههههههههههه اون وقت موهای خانم که ززده بیرون و شلوار تنگی که پوشیدن چیه؟ ضمن این که مفسر و مبین اصلی قران اهل بیت هستند و از روایات وایات بر نمیاد که حجاب یک خانم چنین باشد سیره حضرت زهرا و هم چنین پوششی در کنار اقایان نامحرم با این الفت و دوستی نبوده دقت داشته باشین اسلام اسلامه ! (1618290) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۷:۰۶
شما ظاهرا عکس رو خوب ندیدی بیشتر دقت کن به عکس ها (1617194) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۴:۳۴
برای متحجرها و خشک مغزهایی که این حجاب رو برای بانویی در کانادا کافی نمیدونن از عمق جانم متاسفم. ای کاش خانم اشراقی هم با اعتماد به نفس کامل، عکس اصلی رو میذاشت. شماهایی که از جبهه پایداری انتقاد میکنید با این پست نشون دادید که باطن همتون عین همه: طالبانیزم! خمینی بودن رو هم طالبانی بودن میپندارید! دریغا که مملکت رو با افکارتون بر باد دادید! (1617267) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۴۰:۲۱
امام خمینی در کتاب تحریر الوسیله اش می فرماید : ذره ای از موی بانوان اگر پیدا باشد حرام است همچنین آرایش کرده بودن بانوان در مقابل نامحرمان نیز حرام شمرده شده
بحث بر سر این نیست که آیا نعیما می تواند مطابق میلش رفتار کند یانه بحث بر سر این است که آیا نعیما می خواهد خمینی باشد یا نه (1617402) (alef-13)
 
آیت
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۰۸:۵۰
امیر جان لطفا خاطرات همسر امام رو مطالعه کن. امام(ره) که تعصب بسیار شدیدی روی واجبات داشتند به خاطر احتمالِ! شرکت دخترانشون توی مجلسی که نامحرم(دامادها) بودند به غضب میان و به همسرشون میگن: «این مجلس، مجلس حرام است!!» و همسرشون عرض می کنن: «خب دخترها رو که نمی برم، خودم میرم، آقای اشراقی و بقیه هم که همه با من محرم هستن».
میشه لطف کنی اول زندگی امام رو بخونی؟؟ و با افکار و مواضع امام در اون دهه آشنا بشی؟؟ ، با این موضع و تفسیر شما امام لابد باید پایه گذار القاعده باشن...
دوست خوبم، آیات قرآن(احکام خداوند) کانادا و ایران نمی شناسن. لباس تنگ و ساپورت(که قطعا حجاب به حساب نمیاد و بالعکس بیشتر تحریک کننده هست+موی بیرون ریخته)، بهانه خوبی برای دفاع و مصادره به مطلوبِ موضوع نیست.
من تصور می کنم مملکت رو افرادی به باد دادن که همیشه مدعی حرمت بیت امام و تفسیر تفکر امام بودن، و درون و بیرونشون یکی نیست...
متاسفم. (1617482) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۴:۵۲:۰۵
منطقی باشید! با خشونت و متهم کردن به جایی نمی رسید. (1617726) (alef-10)
 
مرضيه رضايي
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۵:۰۶:۴۸
جناب غيرمتحجر پست مدرن!
چارچوب حجاب مشخص است كه همه جا حداقلياتش ثابت و لازم الاجراست... هميشه اندام و موي بانوان بايد پوشيده باشد و بيشتر از آن در اختيار خود فرد است؛ حال آيا پوشيدن ساپورت و بيرون گذاشتن مو، مطابق ضوابط شرعي است يا مطابق اسلام آمريكايي؟! بدتر از آن انتساب اينها به امام راحل است كه درد را دو چندان ميكند... پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد... روحش شاد حضرت روح الله كه ميفرمود: ملاك، حال افراد است. (1617752) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۶:۲۵:۲۲
این عکس اصلا واضح نیست. این خانوم موهاشون کاملا ریخته شده رو کتفشون و آستین لباسشون کوتاه و توریه. خب چه کاریه؟ بعدشم اینکه بحث اینه ایشون اصلا این حجاب رو دوست داره چرا ماادرش باید مخفی کنه این قضیه رو؟ و البته پست های بعدی خانم اشراقی هم جالب (1617872) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۶:۳۵:۰۴
البته من هم وقتي خبر را خوندم با خود گفتم ايراد كار از مادر است نه دختر . نبايد با اين اقدام ناشيانه فتوشاپ اين افتخار ملي وبين المللي را لوث مي كرد (1617897) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۶:۴۷:۲۹
برادر عزیزم مشکل اصلی حجاب ایشون نیست.ریاکاری و سانسور مادرش است (1617919) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۱:۵۹:۰۴
و همين طور حرف هايي كه از طرف امام ميزنه (1621886) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۷:۲۶:۴۹
جدا!!!شما بفرمایید کجای قران گفته تو بلاد کفر اگر مو و دستت پیدا باشه اشکالی نداره . مگه موی جلوی سر با موی بقیه قسمتهای سر چه فرقی داره؟ شما میخوای احکام الهی رو رعایت نکنی خوب نکن اون دنیا هم جوابش رو بده... البته اگر میتونی (1617988) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۷:۳۳:۵۷
چرا توجه نمی کنید که موضوع فتوشاپ عکس است. (1618007) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۰۱:۴۸:۱۵
به شما و 709 نفری که مثبت داده اند عرض می کنم که خدا یکی است ، قرآن یکی است و احکامش هم یکی . آیا در قرآن آمده که مثلا در ایران روزه بگیرید در کانادا کله گنجشکی بگیرید . یا گفته شده خدا خورندگان ربا را در ایران و خاور میانه را عذاب میکند و آنهایی که در آلمان هستند را بیخیال میشود . آیا حجابی که در قرآن واضح بیان شده فقط در بعضی کشورها باید رعایت شود و در بقیه جاها میتوان نصفه
نیمه رعایت کرد ؟؟!!! آیا خدا در بعضی جاها هست و می بیند و در اروپا و آمریکا نیست و یا زیرسبیلی رد میکند ؟!!!!!!!! (1620972) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۱:۵۸:۲۴
ايشون حق داره حتي بي حجاب بشه ولي مادرش حق نداره به اسم امام حرف هاي خودش رو بزنه مسئله اينه عزيزم (1621884) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۳۴:۳۳
ببخشید امام اون نظر رو برای مانتو دادن نه برای ساپورت(البته اگه همچین نطری داده باشن)!
شما هم بی خود بقیه روبه طالبانیزم متهم نکنین
دوست عزیز این طالبان و القاعده هم ساخته ی خود امریکایی ها هستن برای بدنام کردن ماها در جهان، درست نیستت که ما خودمون رو به طالبانیسم متهم کنیم.

درسته که خیلی از کسانی که برای ادامه تحصیل به کانادا می روند بی حجابن و این خانم هم حجاب نسبی دارن، ولی از بستگان امام خمینی انتظار بیشتری میره.
به هر حال همانطور که امام می گفتن اسلام آمریکایی، اینجور حجاب هم یک حجاب آمریکاییه، حالا چه در کانادا باشه و چه در ایران.
فلسفه ی حجاب که زمان و مکان نمی شناسه (1617212) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۰:۵۵
این چیزی که پای این خانمه ساپورت نیست. تا گند یه چیزی رو در نیارین ول نمی‌کنین. دیگه به هر چیزی که به پا چسبیده باشه می‌گن ساپورت انگار! (1617252) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۶:۴۹:۰۹
دوست عزیز در مثل که مناقشه نیست!
در عرف ما به اینجور شلوار میگن ساپورت (1617923) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۱۹:۰۸
این حرفای شما منو یاد یه موضوعی قابل عرض انداخت!
قضیه از این قرار بود که دو نفر از کنار رودخانه ای میگذشتند زنی برای گذر از رودخانه طلب کمک میکند یکی از برادرن در میان تعجب برادر دیگر زن را به دوش میگیرد و از رودخانه عبور میدهد و به راه خودشان ادامه میدهند این ماجرا ذهن نفر دوم را سخت مشغول کرده ودر راه بهش فکر میکنه تا جایی که تحملش تمام میشود و میپرسد که چرا این زن را بدوش کشیده در حالی که با او محرم نبوده و با فرهنگ ما مغایر است که پس مرتکب گناه شده ای آن مرد میگوید که من همانجا که زن را رساندم قضیه را از یاد برده ام اما گناه اصلی را تو انجام داده ای که هنوز در فکر آن زن و ماجرا هستی!
حلا این دو نفر یه تقدیر نامه ای دادن و عکسی به یادگار گرفتن و تمام شد رفت اما شماها زوم کردین که چی پوشیده،روسری داره یا شال، کوتاه یا بلند،دامنه یا شلوار موش چه رنگی تا کجا در اومده خدا میدونه چه فکرای دیگه هم کردین!
در صورتی که هرکس پاسخگوی عمل خویش است
با تشکر (1617343) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۸:۲۲:۰۴
چی بگم دوست عزیز ؛این رسم بدی است که در ایران باب شده که اسمش فضولی تو کار دیگرانه وصد البته منظور از این حرفها وکارها ابدا رضای خدا نیست . یک سری به خودمان هم بزنیم. (1618974) (alef-10)
 
فراموشی!
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۰:۴۸:۰۵
سلام
دوست عزیز ما هم اون قسمتی که شما می فرمایید رو فراموش کردیم اما چه کار کنیم که برخی ها انتسابشون به امام (ره) را فراموش نمی کنند و از آن استفاده می کنند!؟ حالا اجازه هست قسمتی که به فرموده شما قرار بود فراموش بشه را فراموش نکنیم و به یاد افرادی بیاریم که شما سنگشان را به سینه می زنید!؟
انشا الله هر کس ادعای مسلمانی دارد واقعاً تا آخر مسلمانی بماند و با نصفه و نیمه کار کردن آبروی اسلام و مسلمانی را نبرد. (1619104) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۰۹:۳۹:۵۱
آره به یاد بیار اما مسلمانی که فقط به حجاب نیست خوبه یکی حجاب کامل داشته باشه و وقت و بی وقت دروغ بگه یا بیت المال جابه جا کنه؟
چیزی که در اسلام بیش از همه توصیه شده حق الناس و بیت المال و دروغ گفتنه!
قبول کن چیزایی که گفتم در ایران اسلامیمون به وفور هست اونم نه افراد معمولی کسایی که در رده های بالای اجرایی کشور هستند و یقه آخوندی هم میپوشن و ادعا هم دارن!
با این تفاصیر میشه گفت فرامین اسلامی در ایرانمان مو به مو اجرا میشود؟
یعنی ما دروغ و بیت المال و حق الناس شناسی رو در کشور فرهنگ سازی کردیم فقط مونده حجاب زنان و دختران ایران اسلامی؟؟؟!!! (1631499) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۳۷:۵۸
قشنگم شما كه همش چشمت به ديگرانه فرق شلوار رو با ساپورت يعني هنوز نمي دوني؟ (1617393) (alef-13)
 
یک دختر
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۰۱:۰۰
این ساپورت نیست!!!! شلوار جین مشکیه!! :| (1617460) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۱۳:۵۱
آمریکایی‌ها با وجود تفکری امثال شما نیاز به ساختن القاعده و طالبان ندارن. تفکری که خودش رو مرکز دنیا میدونه و هرچی جز اون هست رو انحرافی و باطل. (1617501) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۱۸:۵۸
الف تورو خدا این منفی رو دوباره بگذار تا امثال اینا پر رو نشن. (1617519) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۴:۴۸:۳۱
با روش استدلال نعیمه 2 ضربدر 2 در زمان امام عزیز 4 تا می شد ولی الان که زمانه فرق کرده است 5000 تا! البته بد نیست که هم خدا را داشته باشیم و هم خرما را. خدا رحمت کند حضرت امام را. چه شهیدانی که حتی امام را در این دنیا زیارت نکردند و در آخرت همدم اویند و چه نزدیکانی که...بماند! (1617718) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۸:۰۵:۵۱
شما هنوز فرق ساپورت با شلوارو نمیدونی حالا کارشناسی میخای بکنی اگه همه چیو اینطوری ببینی وتویلا (1618080) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۲:۱۲:۱۱
الف چرا جواب منو نگذاشتی؟

دوستان عزیز
بحث ساپورت نیست، در مثل که مناقشه نیست، خب قبول اون شلوار جین مشکی کشیه چسبونه! خوب شد؟!
بجث رو اینه که ما چرا اینقد از امام برای توجیه فرزند فرزند فرزندش باید هزینه کنیم؟
من نمی دونم چرا یه عده با هرچی مخالفن بهش میگن طالبان؟!!
اگه این گروه طالبان نبود اینا چی می خواستن بگن؟!
خب این چه طرز برخوردیه که ما با همدیگه داریم؟؟ (1618844) (alef-13)
 
کم سواد
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۴۲:۱۹
1_ چرا وقتی در مورد چیزی تخصص نداری اجتهاد میکنی حجاب حد و حدودداره احادیث کاملا مشخصی داره که حدود و ثغورش رو معلوم میکنه
2_اگه حجابش عیبی نداره چرا دستکاریش کردن؟
3-نویسنده نگفت که چرا حجابش اینجوریه میگه شاید دلش نخواد راه امام رو بره و هیچ عیبی هم نداره ایشون رو بخیر امام رو به سلامت دعوا سر عملکرد مادرشونه (1617233) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۵۷:۴۵
هرچند قبول دارم دستکاری کردنش اشتباه بوده ولی دستکاری شده چون بهرحال جنبه بعضی ها پایینه نمیشه عکس واقعی رو بهشون نشان داد. در ضمن فکر نمیکنم جایی ثبت شده باشه که نویسنده وکیل امام باشه یا بهتر از بقیه امام رو میشناسه.
شیخا تو چنان که می نمایی هستی!؟ (1617454) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۵:۰۴:۴۳
اسمت با نظرت متقارنه ، (1617748) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۹:۵۱:۲۵
_اگه حجابش عیبی نداره چرا دستکاریش کردن؟
جواب: برای بستن دهان متحجرینی مثل شما (1618271) (alef-13)
 
محمد. خدابخش
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۳:۳۱:۰۹
اخه مادرش مي دونه كه تو ايران بعضي ها جنبه اش رو ندارند ورداشت دستكاري كردن. اشتباه كرده بايد عكس اصلي رو ميگذاشت تا بعضي ها بيشر حرصي بشند (1622206) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۰:۳۸:۳۲
حجاب به عنوان یک امتیاز و ويژگی برتر، مختص به زنان مومنه است/ خوب حالا اگر یه خانومی ادعای ایمان نداشته باشه که رعایت حجاب براش مفهممی نداره و اجباری براش نیست. در برخی احادیث گفته شده که مقلا کنیز لزومی به رعایت حجاب نداره حتی در وقت نماز (1618334) (alef-13)
 
ابراهیم
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۴۵:۲۴
کسی نمیگه ایشون باید مثل طالبان باشه مساله انتساب دادن به امام خمینی عزیز هست که با رفتارشون ( مادر ایشون رو میگم) هماهنگ نیست دلیلی نداره که کسی که نوه امام عزیز هست چون نوه امام هست هرکاری کرد هرچی گفت درست و قابل دفاع باشه متاسفانه تو این وسط از نام امام عزیز سوئ استفاده میکنن (1617239) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۰۱:۲۱
بابا بی خیال . دیگه از هرچیزی که نباید دفاع کرد.

این در شان نتیجه ی امام خمینی نیست (1617295) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۳:۴۴:۵۷
خانوم محترم اونجا رفته جايزه گرفته افتخار افريني كرده شما ها ب لباس اون گير دادين همه رو تو قبر خودشون ميزارن جوابشم بخدا ميدن متاسفم (1619427) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۲۷:۳۶
به رساله ي عمليه امام خميني مراجعه كنيد. (1617360) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۴۵:۴۳
آقا ما هم دلمون میخواد خودمون باشیم. (1617417) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۲:۳۰:۰۳
آره اگه ما دلمون بخواد خودمون باشیم باید چکار کنیم...نه هفت قلم آرایش و نه روسری و چادر! (1618516) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۴۷:۳۱
خانم یا آقای محترم

شما مقلد آن مجتهدانی هستید که میگویند دلت پاک باک باشه
حالا عرق خوردی و روز عاشورا هم سینه زدی و خرج دادی مهم اینه که دلت پاک باشه حالا حجاب دستور داده شده در قران و نه طالبان را رعایت نکردی دلت پاک باشه به گلشیفته فراهانی هم بی خود گیر میدن چون دلش پاکه حالا لباش رو هم در آورده مگه چی شده؟1111111111
محترم گرامی نفاق همینجور در طول اسلام شکل گرفته و همین روش موجب نمایش بد اسلام شده است (1617419) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۵۴:۰۷
نوع پوشش حجاب در جاهای مختلف میتونه فرق کنه و مثلا در کانادا چادر لازم نیست. ولی کدوم مرجع تقلیدی اجازه میده که شما از حدود شرعی حجاب تجاوز کنی؟! حالا حتی اگه مریخ هم باشه! برداشت شما از صحبت امام به کل غلطه. (1617443) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۵۶:۱۳
این حرف شما یعنی اینکه اگه یه زن مسلمان رفت به جایی که مردمش لخت مادرزاد میان بیرون پس پوشیدن یه لباس زیر کفایت میکنه و حدود شرعی حجاب رو رعایت کرده!؟! بله؟!! (1617451) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۰۰:۳۶
کسب مقام اول مرکز نخبگان ایالت انتاریو کانادا ایشون مایه افتخاره...با آرزوی موفقیت (1617459) (alef-13)
 
Hamed
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۰۱:۳۷
تعیما خانم ، خودت باش ، ایرانی باش . (1617463) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۰۴:۳۱
مطلب خوبی بود.
مشکل از ماست که فکر میکنیم اگه فلانی نوه امامه حتما افکار وعقایدش مثل امام خمینیه.
فرزند امام بیت امام نوه امام فقط یک سری لقب واسه سو استفاده بعضی هاست (1617475) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۰۵:۵۲
اخه اقای محترم به شما چه که حجابش چه طوره از خودت شروع کن بابا تا کی با چوب بد حچابی همه رو از خودمون برونیم بسسسسسسسسسسسسسه دیگه اه (1617478) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۱۹:۴۳
حجاب اون خانم كه در فرانسه بودن رو شما ديد كه داريد مقايسه با اين خانم مي كنيد. (1617521) (alef-13)
 
عرفان
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۳۱:۱۰
سلام.خیلی جالبه این بیام!!!این حجاب واسه کانادا خوبه؟!!! یعنی ادم باید چند رو باشسه؟ چند تیب؟ یکی واسه ایران! یکی واسه کانادا؟!!! منظور تامام اون بیوده که حجابت کانادایی هستو حجاب اسلامی نسیت!!
ی نکته جالب دیگه اینه که بیشتر رای به این مطلب داده شده بس مشخص شد بعضیا هستن که فقط به این افکار خاص مثلا اصلاح طلبی رای میدن و اصلا کاری به این ندارن که این مطلب درسته یا نه!! میگن اگه میخوای کسی رو خراب کنی ازش بد دفاع کن حالا شما هم دفاع کنیند!لا اقل خوبو منطقی دفاع کنید!اصل مطلب اصلیه الف این هست که میخوای حجاب نداشته باشی نداشته باش!میخوای افکار خاص و غیر خمینی وار داشته باشی داشته باش!اما از خمینی مایه نزار! الف لطفا منتشر کن چرا هرچی مینویسم منتشر نمیکنین؟؟!!! (1617550) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۴:۳۷:۵۲
از هر کسی خوشمان نیامد می گوییم طالبان و یا القاعده! عجب منطقی و عجب ادبی! (1617693) (alef-10)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۶:۱۴:۴۰
همین لایک ها میگه که نظر عموم چیه و اونایی که تو مونولوگ فقط حرف برای گفتن دارن کجای کارن (1617860) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۰۹:۳۰:۳۷
عزیزم اولا تو این ساین منفی وجودنداره تا مافق و مخالف تعدادشان معلوم شود در ثانی عزیز هر سایتی رو عده ای بر اساس تفکرات خود می خوانن و دلیل نمیشه تعداد لایک ها به اینکه چیزی رو مشخص کنه ثالثا برای اثبات درستی هر حرفی نباید همه با اون موافق باشن بلکه باید منطق داشته باشه. یا حق (1621370) (alef-10)
 
سلمان شکیبا
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۶:۳۵:۳۴
این حجاب مناسب نیست دفاع بی جهت هم لزومی ندارد و ایشان لااقل ظاهرش میراثی از امام راحل ندارد و ظاهر تابلوی اعلانات فرد است و مهم می باشد و به دیگران پیام می دهد. (1617899) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۶:۵۶:۰۸
اولا اصل دعوا سر نوع حجاب نیست بلکه دعوا سر نفاق و دورویی
اگه از نظر خود ایشون و خانوادشون حجابش مناسبه پس چرا فتوشاپ کردن
اگه اون قدر نا مناسبه که نیاز به فتوشاپ داره پس چرا این لباس رو پوشیدن
نمیشه که یه ادم یه جور رفتار کنه بعد وانمود کنه جور دیگه ای رفتار کرده

دوما چقدر ادمها هستند که به خاطر حجاب سختیهای زیادی رو تحمل میکنن حتی تو کشورهای اروپایی از تحصیل محروم میشوند ادم وقتی این صحنه رو میبینه دلش برای اونا بیشتر میسوزه (1617941) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۰:۰۵:۰۱
شما دارید میگید امام در جواب خانومی که مانتو داشت این دختر خانم که با بلوزه اونم نه بلند:))))))))) خواهشا هر چی رو به امام نسبت میدید وقتی هم نسبت میدید درست نسبت بدید ضمن این که کانادا مسلمون داره که مانتو می پوشن مانتو پوشیدن یا لباس بلند پوشیدن تو اون جا خیلی هم عجیب نیست (1618285) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۰:۱۲:۳۱
چرا الکی و بدون مدرک از قول حضرت امام صحبت می کنی ؟؟؟؟؟؟ یک بار رساله ایشان را مطالعه کن بعد نظر بده !!! (1618688) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۱:۳۲:۵۲
اصلا چرا همه به یک سیاق باشند.ایشان آزادند آن طور زندگی کنند.خیلی هم محجبه و متین هستند. (1618803) (alef-10)
 
حسین از مونترال
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۴:۲۵:۲۴
با سلام
اللهم انی اعوذبک من نفسی و غیری
به عنوان یک دانشجوی ایرانی در مونترال-کانادا لازم دیدم چند نکته را متذکر بشم:

1- پوشش در کانادا آزاد است و اگه پوشش این خانم محترم را با دختران جوان کانادایی در فصل تابستان مقایسه کنیم - خوب بسیار عالی و پوشیده دیده می شود - ولی اگر با پوشش خانم های مسلمان -غیر ایرانی - مقایسه کنیم خوب طبیعتا نه تنها ایشان بلکه بسیاری از زنان چادری موجود در ایران نیز نمره قابل قبولی نمی گیرند.
2- با توجه به دیگر عکس های واقعی منتشر شده، ایشان در مقایسه با دختران دانشجوی محجبه - و حتی غیر محجبه - ایرانی به لحاظ پوشش بالاتنه متاسفانه نمره قابل قبولی نمی گیرند.
3- بر اساس قوانین جدید فیسبوک عملا با انتشار عکستان در فیسبوک شما مالک عکس نیستید - بنابراین بایستی با احتیاط بیشتری نسبت به آپلود عکس های خصوصی در فضای فیسبوک اقدام نمایید..
4- جدا از انتشار عکس در فیسبوک، ایشان در مهمانی شخصی و خصوصی حاضر نشده اند که انتشار عکس در مقوله افشای مسائل شخصی قلمداد شود. بلکه در یک جلسه رسمی در دانشگاه شان مورد تقدیر قرار گرفته اند.
5- از دیدگاه اینجانب نظر شخصی ایشان مبنی بر انتخاب هر نوع پوشش قابل احترام است. تصمیم گیری در مورد ثواب و عقاب ایشان هم بر عهده خداوند متعال است نه بنده.
6-به نظر بنده حقیر تصمیم گیری در مورد اختیار انتخاب حجاب در جامعه اسلامی و تبعات آن به مانند سرطانی می باشد که عدم توجه به آن باعث اضمحلال و فروپاشی سیستم از درون خواهد شد. (1618891) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۹:۲۵:۱۴
بحث لباس و شلوارش رو بزار کنار....
موهاش که بیرونه و روی لباسش ریخته رو چی میگی
چقدر تسامح اونم حتما ازنظر شما خوبه دیگه مناسب خارجه .... (1619016) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۰:۱۲:۱۳
زنده باد این خانم افتخار افرین ایرانی که ریا کار نیست و مثل خیلیها با حجاب و چادر کاسبی نمی کند (1619050) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۰:۲۵:۳۵
دوست محترم
نظر امام مانتو بوده نه بلوز.
البته اینجا اصلا بحث نوع پوشش ایشون نیست. این انتخاب شخصی هر فرده. (1619064) (alef-10)
 
نخبه کش ایرانی
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۱:۵۱:۵۱
واقعا متاسفم . یک فرد ایرانی تو اون سر دنیا افتخار آفرین شده حالا افتادین دنبال اینکه چرا موهاش یه کم معلومه یا اینکه اینجور بده و.....
واقعا که ما ایرانیها نخبه کش هستیم و همیشه تو حاشیه بازی می کنیم .
من به عنوان یه ایرانی افتخار می کنم به وجود این خانم که باعث سر افرازی کشورم در عرصه علمی شده و امیدوارم روزی برسه که بتونیم این رشد و تعالی رو به صورت واقعی داخل کشور داشته باشیم ...
به امید رشد و تعالی ایرانی فارق از تفکرات متحجرانه (1619202) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۲۰:۲۹:۵۳
خدايا
امام را از دست خانواده اشراقي نجات بده (1620286) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۱:۱۹:۴۷
خوب و بدش را باید از مادرش بپرسید. وگرنه بحث در مورد خوب و بدش نیست، ولی ظاهرا نعیمه خانم احساس کردند که حجابشون خوب نبوده که متوسل به فوتوشاپ شدند. بنا به نظر شما به نظر می رسد که نظر مادر نعیما (نعیمه) با نظر طالبان و القاعده یکسان است! (1621750) (alef-10)
 
سید علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۳:۱۸:۲۷
آخه خجالت هم خوب چیزیه!
من خودم 20 سال با زن و بچه دارم اونجا زندگی میکنم. دخترم که حجابش کامل و یک تار موشو هم بیرون نمیگذاره به خاطر اینکه داشت دچار تناقض میشد برداشتم و با همه ی مشکلات اومدم ایران. الانم تمام خانوادم شهروند کانادا هستند اما هرگز با این حجاب مسخره تو کانادا نمیگردند.
به خاطر حجاب درست همسر و دخترم اکثرا تو برخورد اول فکر میکنند ما لبنانی هستیم چون متاسفانه ایرانیها اغلب بدحجابند.
(1622162) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۸:۰۶:۳۸
دوست گرامی عکسی که در الف هم منتشر شده فتوشاپ شده است و پوشش ایشان در این حد هم نبوده است. (1626811) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۲-۰۷-۲۱ ۱۴:۴۶:۰۳
اگر حجاب ايشان براي كانادا خوب بود حجاب ايشان توسط مادرش سانسور نمي شد-
و الف پوشش واقعي ايشان را ميگزاشت (1714729) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۶ ۲۲:۴۷:۱۳
حد شرعی رو رعایت نکرده !! ربطی به ایران و اآمریکا نداره (1725955) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۰۵:۰۹
هرکس حق دارد آنگونه که درست دانسته زندگی کند. باید به این حق شخصی هر فرد احترام گذاشت.
احترام ما به بستگان امام نیز تنها معطوف به بستگان درجه یک و آن هم تنها محدود به این نسبت است و احترام بیشتری قائل نیستیم. (1616953) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۷:۱۰


وقتی کسی خودش یک چیزی رو منتشر میکنه و در واقع به حریم عمومی مردم تجاوز می کنه،
اون وقت می تونه ادعای عدم تجاوز به حریم خصوصی خودش رو داشته باشه؟ (1617195) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۲۰:۱۴
حریم عمومی رو خوب اومدیا... (1617524) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۹:۰۶:۲۷
از این به بعد اگر خواستی پاسپورت بگیری یا گواهی نامه رانندگی یا کارت ملی یا هر چیز دیگر که جنبه عمومی دارد یک کادر کاملا مشکی شبیه تفکرات خودت را ارایه بده که به حقوق عموم تجاوز نکرده باشی. آفرین طالبان عزیزم. (1618206) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۸:۳۱
ایشون هر عقیده ای داره برای خودش محترمه ولی به دلیل نوه امام بودن حق نداره بگه اگه امام بود فلان نظر رو داشت .... (1617199) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۴۰:۲۴
ایشون این حق رو ندارند ولی دیگران و دوستان شما دارند؟ (1617403) (alef-13)
 
صادقی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۷:۴۸:۲۴
حتما اگر بود فلان نظر داشت. حجاب و پوشش این بانو بسیار عالیه. بهتر از مردمیه که تا سوار هواپیما میشن برن تا کابل لخت میشند بابا بزارید هواپیما از مرز بگذره لا اقل.

درود بر شرافت نسل امام که دست کم پوشش دارند و عریان نیستند. این حجاب یک الگوی تمام عیار برای خارج نشینان خود باخته است. (1618045) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۰۳:۱۱
راه درست فقط یک راه است
هرکسی نمیتونه راه درست رو تعیین کنه وتنها راهی درست است که منطبق بر ان الگوی درست باشد که همان مسیر اولیا الله است وانها رو خدا چراغ راه برای ما قرارداده
همانا حسین علیه السلام چراغ هدایت و کشتی نجات است (1617298) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۵۶:۰۸
اتفاقا دقیقا همین جمله (( راه درست فقط یک راه است )) اولین نقطه انحراف است . چرا که برداشت افراد از درست و غلط ( فارغ از این که حقیقت ناب چیست ) متفاوت است و در پس این اختلاف فکری اگر گروهی پیدا شود که نظر بقیه را نادرست تلقی کند و احیانا این فرد یا گروه قدرت در دست داشته باشد ، خودتان حدس بزنید چه می شود .
پس بهتر است راه درست و غلط را برای خودمان تعریف کنیم و به زندگیه دیگران دخالت نکنیم .
برای مثال از نظر من حجاب در هر دو عکس بالا مناسب است و اصلا نیازی نیست آن را فتوشاپ کرد و اگر شما با من مخالفی هیچ مشکلی ندارد ولی اگر بخواهی نظرت را به من تحمیل کنی مشکلات شروع می شود (1617450) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۷:۳۸:۱۸
نکنه راه درست اون راهی که تو فکر می کنی درسته؟ یا اون راهی که همفکرای تو تبلیغشو می کنن؟ کی بتو حق تفسیر داده؟ شاید تفسیر من با تو 180 درجه فرق کنه؟
راه درست هزار راه است و هر کسی می توند فکر کند که کدام راه بهتر است و تصمیم بگیرد انسان بودن یعنی همین (1618020) (alef-10)
 
بی نام
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۲۸:۵۵
اصلاً الف به شما چه ربطی داره، توی همه چیز باید دخالت کرد
خدایا کمک کن (1617362) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۰۶:۴۹
شما از چی ناراحتین؟تو عالم سیاست و با منطق نمیتونین جوابشون رو بدبد رفتید تفحص کردید تو زندگی خصوصی مردم که فلانی اینطوری اونطوریه؟!!اینارو نوشتم که خودتون بخونید بفهمید مردم راجع به اینکارای شما چجوری فکر می کنند هرچند میدونم هیچوقت منتشر نمی کنید (1616956) (alef-1)
 
یحیی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۳۸:۴۹
وقتی خودشون عکسو روی فیس بوک می ذارن که دیگه تفحص در زندگی خصوصی معنا نداره برادر (1617224) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۴۳:۱۰
خانوم نعیمه اشراقی که ادعای آزادی میکنه .وقتی به عقاید دخترش (با دستکاری عکسش)احترام نمی گزاره انتظار داری به عقاید ما احترام بگزاره .
حرف الف همینه . (1617236) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۰۳:۱۸
من بعنوان یکی از مردم این عکس رو می بینم و فکر می کنم چرا یک خانم توی غرب به خاطر حجابش به قتل می رسه یا از حقوق اجتماعیش محروم میشه، اما دختر کسانی که مدعی بیت امام و تفسیر افکار امام هستن هیچ شباهتی به یک بانوی شیعه نداره. من بعنوان یکی از مردم فکی می کنم چرا این جماعت به مجرد اینکه در معرض نقد و اعتراض فرزندان ایدئولوژیکی امام خمینی قرار می گیرن، سریعاً می گن به بیت امام بی حرمتی شد! و از نسبتشون با امام مایه میزارن، در حالی که فرزندشون رو بر خلاف ادعاهای انقلابی و بر خلاف زیّ طلبگی و تعصب بر شریعت امام، با ظاهری غیر دینی پرورش دادن. این عکس کنکاش در زندگی شخصی افراد نیست. این عکس رو مادر این دختر شخصاً منتشر کرده. و مردم می بینن کسانی که دایم از سابقه شون توی انقلاب اسلامی دم می زنن، «چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند». انقلابی بودن اینها رو هم دیدیم... (1617299) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۱۲:۴۸
حالا شما مواظب دختر و زن خودت باش نمي خواد همه بانوان شيعه رو مواظبت كني (1617495) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۷:۳۱:۲۰
شما ظاهرا در خارج زندگی نکردی و نبودی بنابراین نمی دانی حجاب داشتن در انچا با اینجا خیلی معنای متفاوتی دارد (1618001) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۰۸:۱۳
خانم اشراقی پوشش دخترشان را سانسور کردند ولی سالها بسیاری از خانوده های مذهبی پسران و دختران کلا تنها به جرم نوع رفتارهایی که آنها نمی پسندیدند، سانسور می کردند. (1616959) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۰۸:۳۷
خوب مساله اینجاست که نعیماهای دیگر که در ایران هستند و از نسل خمینی هم نیستند و می خواهند همانند نعیمای منتسب به خمینی همانگونه که دوست دارند زندگی کنند و نه همانگونه که فرزندان غیر ژنتیکی خمینی می خواهند ، چرا نتوانند ؟؟ و با زود پس گردنی مجبور به زندگی به سیاق خواست فرزندان غیر ژنتیکی خمینی شوند؟ (1616960) (alef-2)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۰۱:۲۰
باسلام
مشکل شما دوست گرامی اینه که دندان پزشکی نرفتی یا کار اونها را درک نمی کنی وگرنه میدونستی وقتی یک دندون طبق میل خودش آزادانه رفتار کنه چه بلایی سر بدن و دیگر دندونها میاره رفتار ما انسانها از لحاظ محیط جمعی و جامعه هم تا حدودی شبیه همین دندان است نیست؟ پس چرا شاعر گفته چو عضوی بدرد آورد روزگار /دگر عضوها را نماند قرار (1617294) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۴۸:۱۳
اما دوست من ... اگر دستهای انسان هم بخوان مثل دندان عمل کنن که نمیشه حتی نماز را هم بجا آورد .... بهتر بیشتر فکر کنید درباره چیزی که میخواهید مطرح کنید (1617421) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۲:۵۱:۳۱
ولا تزروا وازره وزراخری (1618563) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۲۴:۴۶
۱. ممنون که انسان رو با دندون مقایسه کردید٬ واقعا حیرت‌انگیز بود.
۲. پس چرا خداوند به انسان اختیار داد؟
اگر خداوند متعال میخواست به انسان‌های روی زمین همه به راه راست برن خوب کاری میکرد که انسان نتونه کج بره٬ اختیار رو از اون میگرفت.
۳. اگر حق تعالی نیاز به حضور کسی در زمین برای ارشاد مردم میدید٬ مجمد(ص) رو خاتم پیامبران قرار نمیداد و پیامبر دیگری برای ما قرار میداد.
این مسئله با تبلیغ دین توسط دینداران فرق داره. شما میتونی دین رو تبلیغ کنی و بگی من به این نتیجه رسیدم که این راه راست برای بشره و دیگران حق داشته باشن حرف شما رو بپذیرن یا نپذیرن٬ خدای نکرده ادعای معصومیت که ندارید؟ (1617534) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۸:۰۴:۱۴
اتفاقن مسئله همینه که شما عضوهایی هستید که نه روزگار به درد آورده که شما روزگار رو به درد آوردید، دمار از روزگار درآوردید! آخرش هم در این کشور نه اصلاحات نه اعتدال عمل نخواهد کرد، این کشور رو اصولگراها تخته گاز می برن ته دره، حالا این خط اینم نشون! (1618077) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۸:۳۳:۴۹
واقعا از تمثيل شما خرسند شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!! اين چه قياسي است؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!! (1618140) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۲۱:۰۰
یادمه خیلی مردا رو به خاطر استین کوتاه دوستان و همفکران همین خانم اشراقی تو ادارات راه نمیدادن.زنان مانتو پوش با حجاب را که میدیدن میگفتن مرگ بر بی حجاب!
نه به اون شوری شور ! نه به این بی نمکی
اگه این حجاب هستش و اشکالی نداره پس بی زحمت از اون خیل ادمهایی که با تفکر قبلی شما از دین و مملکت زده شدن و حتی حقشون پایمال شد عذر خواهی کنید. (1617349) (alef-13)
 
دختر!!
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۱۱:۵۸
دقیقا!!
آقا جان من 1 دخترم دلم هم نمیخواد وقتی میرم تو خیابون گشت ارشاد بهم توهین کنه!
این و کجای دلم بذارم که به خاطر نگاه هرزه ی بقیه ما باید هر روز محدودتر از دیروز بشیم!
الان واقعا فک کردین گشت ارشاد ذره ای روی حجاب من اثر گذاشته؟!! نخیررررر دریغ ار پشیزی!! فقط نفرتم و بهشون و این نگاه افراطیشون بیشتر کرده!
نذارید این نفرتها دره دره جمع بشه تو دله همه ی کسایی که مثل منن و بعد مثل بمب منفجر بشه (1617492) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۱۴:۰۳
کاملا" درست است . چرا عده ای که پول و موقعیت دارند می توانند بروند خارج و آزادانه درس بخوانند و زندگی کنند و آنها که مجبورند بمانند یا آنقدر وطن پرست هستند که مانده اند باید تو سرشان بزنند تا مطابق میل عده ای رفتار کنند . (1617502) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۴:۵۹:۳۵
پیشنهاد می کنم که هر کس هر قسمت از قانون هر کشور که خوشش می آید را در هر جا که دلش می خواهد و به هر شکل که دوست دارد اجرا کند! البته این اسمش هرج و مرج نیست ها!!!
راستی چرا معتادها! زورگیرها، دزدها، و ... نباید آزادی عمل داشته باشن؟ سرش این است که به حقوق دیگران تجاوز می شود. پس شما در خانه خودت هر کار خواستی بکن! در دلت هم دیندار نباش! به ما ربطی ندارد. اما برهنگی که می توان یک تلقی غلط از آزادی باشد مخل آزادی و حقوق دیگران است. (1617735) (alef-10)
 
ناصر
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۰۸:۴۵
با سلام
واقعا باعث تاسف است اینگونه در زندگی دیگران سرک کشیدن، انتخاب با خود شخص است. اعتقادت و مبانی دینی بین خدواوند و انسان ها ست. نکته ای که در عکس اصلی مشخص است اینکه، نعیما خانم الزامی در پوشش سر نداشته، لیکن روسری بر سر داشته و از خیلی هم میهنانان عزیز که با اجبار و دهن کجی روسری به سر دارند، محجبه تر بنظر میرسد. (1616962) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۹:۲۵
خودش عکس رو گذاشته تو فیس بوک کسی سرک نکشیده (1617202) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۲۴:۳۴
عکسی که در فیسبوک منتشر می شود فقط عده ای می توانند ببینند که صاحب عکس می خواهد. ولی اگر یکی از انها ان را کپی کند و پخش کند این خیانت است که نتیجه اش این شده (1617532) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۴۱:۵۴
خوب به من شما چه؟ اگر امام رو دوست داشتید از کنار این موضوع بی تفاوت می گذشتید و نام امام رو مطرح نمی کردید. اونهایی که این احبار رو منتشر می کنن می خواهند به نام دلسوزی برای امام دق و دلیش ونو از امام و خونوادش خالی کنن. (1617569) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۴۵:۵۸
1-خود ایشون عکس رو گذاشته .
2- با فتوشاپ عکس رو تغییر داده که باعث شده مردم بهش اعتراض بکنند . (1617241) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۰۸:۴۶
آخه نمی دونم چرا فکر می کنین مردم تا این حد ...
با یه سرچ ساده می اصل عکس دید
واسه چی این کارو می کنی برادر من (1616963) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۰۹:۱۰
افرین ب نعیماخانم.ضمناهیچوقت ب ضرب زورنمیشه انسانی رو باعقایدی ک شایددوست نداره مانوس کرد (1616964) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۴۲:۱۰
هر جور دلش میخاد زندگی کنه به کسی هم ربطی نداره ولی نباید درباره این که اگه امام بود چه عقیده ای داشت نظر بده (1617232) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۲۶:۰۴
چرا نمیتونه نظر بده مگه شما وکیل وصی امام هستید؟ (1617540) (alef-13)
 
1360
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۰۹:۴۱
تو ايران اگر حجاب اجباري نبود ميديد چه كساني حجاب ندارن خيليا خودشونو مجبورن نشان ندن منكه مشكلي نميبينم
خانواده من مذهبي هستن و با حجاب از بي حجابي هم دلم مثل بعضيا نميلرزه (1616966) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۱۳:۳۶
دم شما واقعا گرم (1617499) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۰:۴۸
هر فرد حق دارد نوع زندگی، چگونگی پوشش شخصی و... را آزادانه انتخاب کند.
باید فرهنگ سازی شود و این حقوق برای همه شهروندان به رسمیت دانسته شود. (1616969) (alef-2)
 
farzad
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۱۲:۵۷
این قانون فقط برای از ما بهتران است یا عموم مردم؟ (1617324) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۴۴:۴۰
برای همه شهروندان
نه گشت ارشاد راه بندازیم برای همه و لی مدعیان انقلاب و دین برخلاف شعارهایشان عمل کنند
صحبت سر تناقش حرف و گفتار است
بی حجابی ایشان اهمیت زیادی ندارد (1617416) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۱:۱۵
خدایا، به عده ای ذره ای راستگویی، صداقت و بی ریایی بده تا الکی مدام خودشون را به امام ما مسلمانها و پابرهنه ها نچسبونند. (1616971) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۷:۰۶
شما اگر پابرهنه اي، چرا اينترنت داري؟!! اگر مظلومي چرا به ديگري (در اينجا نعيما طاهري و برداشتش از دينش) ظلم ميكني؟! (1617280) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۳۹:۳۵
نمنه؟
ظلم به نعیما طاهری؟
چاییدی (1617398) (alef-13)
 
ساده
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۲:۵۸:۰۲
بله آقاي با دقت .كلمه اول متن رابخوان نوشته نعيما طاهري" مواظب خودت باش با اين هوش وذكاوت بلايي سرت نياد (1622097) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۲۹:۱۴
شما یه ۱۰ سالی از زمان عقب هستی! یعنی الان هم به نظرت فقط مرفهین هستن که اینترنت دارن؟! (1617548) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۲:۱۸:۳۱
چون دانشجوی دانشگاه دولتیم
چون در کوچه و خیابان ها مجبورم هیکل عریان نعیماها و گلشیفته ها را ببینم (1618499) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۲:۱۲
بابا مادرش اومد یه قیافه ایی بگیره فکر نمی کرد اینطوری بشه . شما دیگه کششش ندید (1616974) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۲:۵۹
زیاد گیر ندید. امروزه خیلیا ادعای خط امام و گفتمان امام می کنن ولی در عمل کاملا برعکس عمل می کنن! (1616976) (alef-2)
 
مونا
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۳:۱۵
اولا عقاید انسان ها از پدرانشان به ارث نمی رسد،
ثانیا منش خمینی به واسطه سالها تهذیب نفس ایشان و ریاضت بر امور دنیوی بود.
نمی توان از هرکسی آن ریاضت های عرفانی امام را توقع داشت. (1616981) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۴:۵۸
خیلی دوست دارم توجیه سرکار خانم اشراقی رو در مورد علت دستکاری عکس بدونم (1616984) (alef-2)
 
مریم صاحبی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۵:۵۴
شما از یک عکس درباره افکار و منش وی قضاوت کردید؟!!!!
تصور کردید که وی چون چادر نپوشیده و روی خود را نپوشانده پس خلاف منش امام را قبول دارد بی آنکه با وی درباره اعتقاداتش چیزی بدانید؟
بس نیست این قضاوت های عجولانه و تنگ نظرانه! (1616989) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۴۹:۲۳
بحث سر اینه که ایشون عکس رو تغییر داده و در عین حال ادعای دموکراسی میکنه.
این تناقض رو چجوری توجیه میکنی؟ (1617248) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۲۸:۱۴
ادعای دموکراسی به دستکاری عکس چکار داره؟ آخه آدم هرچیزی که به ذهنش میرسه که نباید بگه. (1617545) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۳:۵۶:۵۵
عزیز من وقتی حقیقت رو وارونه جلوه بدی . به نظرت این نقض آزادی نیست ؟ (1618668) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۶:۳۲
خیلی زیبا نوشته بود مقاله رو.... آفرین...
واقعا شاید دختر مردم طرز تفکر دیگه ای داره چه اصراری هست که مادرش عکس تقلبیشو تو فیس بذاره این یعنی توهین بهاعتقادات مردم و خود خانم نعیما طاهری...
در ضمن موفقیت علمی او را بهش تبریک میگم اما نه به عنوان نتیجه ی امام به عنوان یک دختر ایرانی و هم وطن (1616990) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۶:۴۲
مسئله اینجاست که خانواده امام تا حدی که گلیمشون رو از آب بکشند و بتونند زندگ راحتی داشته باشند به نام "بیت امام" شناخته می شند و رو این نکته تاکید دارند! حتی کاور فیس بوکشون هم نشون دهنده همینه. این اتصال رو هم با تظاهر نشون میدند و نه اعتقاد قلبی و واقعی
نعیما دختری که مشکلش حل و دیگه نیازی به اسم امام نداره و این نام نه تنها گره ای باز نمی کنه از زندگیش، بلکه محدودیت های خودش رو می طلبه. بنابراین همون بهتر که ایشون طاهری باشند و در اون نقش جا بگیرند تا اشراقی

متاسفم برای این سو استفاده ها و البته دلیل اصلیش مردم و رسانه ها هستند که قضیه رو ارثی می کنند . به جای راه امام، ژنتیک و خاندان امام رو ملاک قرار می دند و بیت امام با تبلیغ رسانه ای به غرور کاذب رسیدند به واسطه نسبت خونی. (1616992) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۶:۵۴
متاسفانه مسئله حجاب در کشور ما امری ظاهری شده. این حجابهای اجباری چیزی جز به سخره گرفتن حجاب واقعی نیست. هرچند که معیار نجابت بانوان چیزی جز این حجاب ظاهریست.
من نیز به نعیمه عزیز بعنوان یک خانم ایرانی نجیب و موفق افتخار می کنم.
نعیمه یک انسان محترم و مستقل می باشد این را درک کنیم. (1616993) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۷:۲۲
مشکل از شما است که می‌خواهید همه مثل انچیزی فکر کنند که شما فکر می‌کنید عین صلاح و رستگاری است، اگر پیامبران هم مانند شما فکر میکردند هیچ اصلاحی در کار بشر اتفاق نمی‌افتاد. (1616994) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۸:۳۵
شما که اینطوری رگ غیرتتون باد کرده
بفرمائید اگه خود امام زنده بود با این وضع مملکت و مردم که امانتی بود دست ما چه واکنشی نشون می داد.... (1616996) (alef-1)
 
سیما
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۸:۴۹
هر کسی حق دارد در طول زندگی خود با کسب تجربه، راه و رسم زندگی اش را انتخاب کند و بر طبق گفته ی قرآن و امام نسبت به هر عمل و انتخاباش مسئول است،
شمایی که این گونه مطلب نوشتید ای کاش ابتدا به این اصل بدیهی اعتراف می کردید. (1616998) (alef-1)
 
محمدرضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۱:۰۳
کجای این عکس بی حجاب بود ؟ بنده خدا فقط یکم جلوی موهاش معلوم بود اونم تو یه کشور غیر مسلمون. انگار حضرت عالی تو کشور اسلامی خودمون از خونه بیرون نمیری . (1617003) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۱:۵۸
راه امام را نباید تنها در آنچه که ایشان در آن دوره گفتند و بر آن تاکید داشتند شناخت،
امام به ما یاد دادند بر حسب شرایط و زمان بیاندیشیم و تصمیم بگیریم و رفتار کنیم. (1617008) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۲:۱۳
مشکل دوستان نه از حجاب ایشان است بلکه از اصلاح طلب بودن مادر ایشان است.
بارها شده که اصلاح طلبان به چیزهایی متهم شده اند که اصول گرایان صد مرتبه بدتر اش را انجام داده اند و آب از آب تکان نخورده است.

نمونه اش همان فیلم بی کیفیت دست دادن (منتسب) به خاتمی با چند خانم و در مقابل تصویر با کیفیت در آغوش گرفتن مادری داغدار توسط رئیش جمهور اصول گرا، جناب احمدی نژاد. اولی کفن پوشان را به خیابان آورد و دومی ...


البته اگر مادر نعیما این عکس رو فتوشاپ نمیکرد شاید حساسیتی هم برانگیخته نمیشد. ولی با کارش گزک به دست دوستان حزب اللهی دادا که یک بار دیگر کفن پوش شوند! چون 8 سالی بود که هرچه دولت خلاف شرع کرده بود ایشان ساکت بودند و چیزی نگفته بودند و دلشان برای دوران قبل از 8 سال ریاست جمهوری احمدی نژاد تنگ شده بود. (1617009) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۵۰:۲۲
صحبت سر تناقض حرف و گفتار است
بی حجابی ایشان اهمیت زیادی ندارد (1617427) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۳:۵۴
عقیده و ایمان ارثی نیست . اگر باشد در آنصورت ت چه تفاوتی با ارث و میراث ملک خانه و ماسین دارد. این دختر خانم تنها نبوده مانند او فراوان بوده اند. برای همین نیز شاعر گفته بود. گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر ترا چه حاصل. (1617011) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۴:۲۲
در کل متن جالبی بود و تا حدودی منصفانه.
من هم معتقدم این دختر خانم ایرانی هیج تقصیری نداشته و آزارش به من و شما نرسیده. اتفاقا احساس مادرشان هم قابل درک است مثل خیلی دیگر از مادران ایرانی که نگران حجاب دخترانشان هستند. اما این وسط دو مطلب وجود دارد-
1- عده ای باور دارند منصفانه نیست هنگامی که بسیاری دیگر از جوانان این سرزمین مثل نعیمه دوست دارند پوششان را خودشان انتخاب کنند و یا حداقل در انتخاب آن تا حدودی آزادی داشته باشند و نه آنکه توسط خانواده، اطرافیان و یا حکومت فتوشاپ شوند!!
2- در کل تغییر واقعیت و نشان دادن آن به شکلی دیگر هر چقدر هم که به نیت خوبی انجام پذیرد، در بیننده یا شنونده احساس خیلی خوبی لیجاد می کند.

در ین اتفاق، افتخار یک دختر ایرانی، نگرانی های یک مادر و شک ها و تردیدهای یک نسل که جوانی اش را در این تردیدها گذراند نهفته است

پیروز باشید (1617013) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۴۴:۰۸
البته اين پوشش در كاناداست نه ايران و هر كشوري مقررات و محدوديت خودش را دارد. (1617237) (alef-13)
 
ر
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۴:۳۱
به نظر من مشکلی نداره.تعصب های بی خود را کنار بذاریم فکر جوانها باشیم (1617014) (alef-2)
 
سیدغلامرضاقاضوی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۵:۰۱
عزیزی که وابسته به خاندان بزرگی همچون رهبرکبیر انقلاب ونظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام (ره)می باشد حتما لازم بود رعایت کامل را می نمود وافسوس که چنین اتفاقی رخ می دهد و موارد بعدی بوجود می آید. (1617015) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۴۹:۰۰
یک "عزیز " می نویسید و بعدش هر تفسیری می خواهید میکنید و بعد هم موارد بعدی را هشدار میدهید. سال هاست که ناخودآگاه پس از خواندن یا شنیدن کلمه "عزیز" در نوشته ها و گفته ها خودم را یک کمی جمع جور میکنم تا ترکشی به من اصابت نکند! (1617425) (alef-13)
 
صادقی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۵:۲۶
پوشش نعیما از حجاب مادرش با آن آرایش خیلی بهتر است (1617017) (alef-1)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۰:۲۸
نتیجه تند روی دوستان همین است (1617112) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۴:۲۵
احسنت، حداقل صادقانه است. (1617185) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۵:۳۱
حجاب دارد بی حجاب که نیست
حجاب را تو نمیدانی نویسنده محترم که قصد و غرض شما را در نوشته ات احساس کردم (1617018) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۵۲:۳۴
منظور الف اینه که چرا عکس رو ایشون دستکاری کرده .
دخترش هر جور دلش میخواد لباس بپوشه خب بپوشه . (1617436) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۷:۳۱
الان این من رو تحریک اگر بکند آزادیاش معنایی دارد. حتی بر اساس حقوق بشر غیر اسلامی فرد تا موقعی آزاد است که به دیکران ضرری وارد نکند (1617025) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۱۲:۵۷
چی بگم که با یک عکس تحریک می شی اصلا میشه گفت ایمانت به عکسی بنده بر فکری به حال خودت کن برادر (1617497) (alef-13)
 
فروغ
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۰:۱۹:۲۹
حقوق بشر غیر اسلامی دیگه چه صیغه ایه دیگه؟اقای متحرک. (1618302) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۰:۴۷:۵۵
منظور این نبود که تحریک میکنه
گفتم اگر تحریک کند!
بحث صبحت از آزادی در مطلب فوق بود. (1618759) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۷:۵۰
فتوشاپ ایشان توسط خانم اشراقی نشان دهنده یک واقعیت دردناک است و آن فشار طعن زنندگان و کمین نشستگانی ست که منتظرند بهانه ای بیابند بر این خاندان بتازند!! (1617026) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۱:۵۲
آیا این دلیلی برای فتوشاپ کردنه؟ (1617255) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۸:۰۶
جانا سخن از زبان ما می گویی (1617027) (alef-1)
 
امین المله
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۸:۲۳
من نمی دانم در هر دو عکس حجاب این دختر خانم خیلی هم خوب است.
چرا اذیت می کنید؟
مگر همین مطلب نوشتن امثال شما باعث نمی شود مادرش همچین کاری کند؟
چرا فضولی می کنید در احوال مردم؟
باور کنید من اصلا بعد از مطلب شما فهمیدم همچین دختری وجود دارد!!
تا شما از سر دلسوزی بیجایتان نگفته بودید او هم مثل خیلی های دیگر اینطوری شده!!!!
مرسی که باعث شدید این بچه مردم در کانادا آماج دشمنی و نیش و کنایه دوست و دشمن قرارگیرد.
از فرداست که نامردانی تلفن این بنده خدا و کمد شخصی و ...را با اشکال گوناگون هدف دشمنی ای کنند که با خاندانش داشتند. شما حریم خصوصی اورا شکستید نه مادر یا دیگران.... (1617028) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۸:۵۴
این آزاد اندیشی است واقعا باید این افراد آزاد باشند که روش زندگی خود را انتخاب کنند ولی اجبارا به علت داشتن نسب با بزرگترین رهبر سیاسی - مذهبی قرن بیستم باید شرایط خودشان را درک کنند
مسلما نوه امام خمینی بازتاب بیشتری دارد تا یک فرد عادی
مسلما وابستگان امام در بین مردم محترم شمرده می شوند و این مسئولیت زیادی برای آنها دارد (1617029) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۶:۰۷:۰۶
اصلا چرا امام با آنها برخورد نمی کرده ؟ (1617850) (alef-10)
 
hamed
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۳۷:۰۴
حجاب به این خوبی دارن. مگه امام صادق نگفت پوشش تا مچ دست گریبان و مو؟؟ حالا با شلوار لی اصلا!
اینم که همش کامله!! مشکل شما اینه که هرچی دوس نداشته باشین نمیبین و فتوشاپش میخونین!! (1617047) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۳۷:۵۷
کانادا گشت ارشاد نداره - خداوکیلی اگه توایران بود باهاش برخورد نمیشد؟ (1617049) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۴۰:۳۱
برای نعیمه اشراقی متاسفم چرا که زیاده روی ایشان و همفکری با اصلاح طلبان این نتیجه را بوجود آورده است .
این مشکلی برای امام خمینی «ره» ایجاد نمی کند چرا که ایشان رسالتی داشتند که انجام دادند ولی دیگران ظرفیت استفاده از آن را نداشته و به بیراهه رفتند.
درس خواندن در غرب هیچ ایرادی ندارد فقط تاسف من در این است که برخی فکر می کنند پیشرفت در بی حجاب و . . . می باشد (1617055) (alef-1)
 
ali
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۴۱:۰۲
دست از وارد شدن به زندگی شخصی مردم بدارید لطفا! یعنی درک زشت بودن این کار اینقدر سخته؟

جالبه که به نظر میرسه که هر دو گروه ( هم اونهایی که خودشون رو موافق جمهوری اسلامی میدونند و هم اونهایی که مخالف میدونند‌) در این مساله شخصی وارد میشوند و اصلا هم ایرادی در این کار نمیبینند. (1617056) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۱:۰۲
یعنی شما متوجه نمیشی کسی که میاد یه عکس شخصی رو توی فیسبوک به اشتراک میگذاره خودش اون رو عمومی کرده؟
بعدشم حرف اصلی این مقاله این نیست که چرا نتیجه امام تو کانادا که اجبار حجاب وجود نداره حجابش کامل نیست. اون اینطوری انتخاب کرده و خودش میدونه و خداش. حرف سر دستکاری و تقلب مادرش توی عکسه. (1617253) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۳۱:۲۵
آفرین ناشناس 11:51:02 حرف دل ما رو زدی .بعضی ها انقدر خنگند که نمیفهمند منظور این مقاله چیه . (1617367) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۱۸:۵۸
عکسی که تو فیسبوک میزارن عمومی نمیشه! فقط دوستانشان می بینند . و این دوستانشان بودند که عمومی کردند . کار بدی کردند (1617520) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۴۲:۰۰
این قصه قدیمی سردرازداردبه درازای تاریخ ایران همیشه عده ای اشراف می شوندامامردم همان مردم اندباسختی های خاص خودشان. (1617058) (alef-1)
 
قایمی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۴۳:۱۸
من به نعیما موفقیتشو تبریک می گویم ولی با شناختی که از خانم نعیمه اشراقی دارم همه اینا بازی ایشان است ایشان این ترفند را برای رسانه کردن دخترشان زده و جالب اینکه ایشان با اینکه تفکراتش برخلاف تفکرات امام است می خواهد خودشو متصف به امام کند ولی فراموش کرده که در اسلام ناب محمدی که امام خمینی به مردم نمایاند ابولهب عموی پیامبر مورد لهن الهی قرار گرفته ولی پیامبر فرمودند سلما ن منا (1617063) (alef-1)
 
متنفر از نقض حریم خصوصی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۴۴:۵۸
این شمایید که حریم خصوصی ایشان را با این عکسها نقض کرده اید . البته می دانم که نظر مرا منتشر نمی کنید (1617066) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۴:۱۷
حریم خصوصی در بازنشر عکسی که در فیس بوک انتشار یافته به چه معناست؟! پارادوکس (1617184) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۴:۳۲
اولا خودشون عکس رو در فیسبوک منتشر کردند .
ثانیا شما از این که عکس رو فتوشاپ کردند ناراحت نیستی؟ (1617266) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۳۲:۳۲
چرا باید ناراحت باشیم٬ ایشون عکس دختر خودشون رو دستکاری کرده٬ به ما چه؟ (1617553) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۰:۰۰:۳۵
این کار ایشون با دروغ گویی چه فرقی داره؟
واقعا خلایق هر چه لایق (1618674) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۰۸:۱۴:۲۸
خوب شد امام رفت و این صحنه های عجیب نزدیکانش را ندید،
خوب شد امام رفت و این سخنان اکبر هاشمی رفسنجانی را نشنید،
خوب شد امام رفت و این کامنت ها و اظهار نظرها را ندید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1621148) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۴۶:۱۷
مشکل اینجاست که ما یک درصد هم فکر نمیکنیم شاید ما اشتباه میکنیم.آیا این محدودیت های و سختگیریهایی که در جامعه ما اعمال شده باعث شده جامعه ما اخلاقی شود یا بالعکس جامعه خشن تر شده است .مزاحمتهای زیادی برای نوامیس مردم در سطح شهرها ایجاد شده است.جوانها بیشتر به مصرف مواد مخدر و مسکرات روی اوردند.خیلی از شما دوستان عزیز سالها در کشورهای غربی و حتی شرقی زندگی کردید و میدونید خیلی از این سختگیری ها در داخل ایران تنها به سرخوردگی و انزوا و طرد اجتماعی جوانان ما منجر شده.به خدا ما ضد نظام نیستیم.من عاشق سپاه پاسداران هستم.تمام مطالب صفحه فیس بوک من راجع به ایران قدرت نظامی ایران سپاه ایران و سران ایران است.من واقعا قلبا آیت الله خامنه ای را دوست دارم.چون ایشان فردی کاریزماتیک و بسیار باهوش هستند و مانع از تمرکز قدرت در دست یک گروه خاص میشوند و حتی خارج از ایران هم محبوبیت بالایی دارند.تنها اختلاف ما این است که در مسائل اجتماعی مثل هم فکر نمیکنیم و شما به زور نظرات خود را تحمیل میکنید و ما رو هم جاسوس انگلیس و آمریکا و منافق و فتنه گر و محارب و هم جنس گرا و...!!!اعلام میکنید.به همین عکس نگاه کنید.علاقه زیادی دارید که بگویید کسانی که به ازادیهای اجتماعی معتقد هستند و میگویند اخلاق نباید حکومتی باشد عامل انگلیس هستند!!!! (1617071) (alef-13)
 
محمد جواد
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۴۸:۱۳
اتفاقا نعیما خمینی است. نتیجه همان خمینی که بیشتر از مبارزه اش با شاه و طاغوت با جهل و تحجر موجود در حوزه های علمیه مبارزه کرد و آزار دید.
حق با شماست. تقصیر مادر اوست که بدلیل ترس از فشار تنگ نظران اینکار را کرد. بله نوه امام تنها مشکلش نداشتن شجاعت امام است (1617075) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۲:۰۷:۳۷
به پيشنهاد ميكنم بري رسال امام رو مرور كني همين طور خاطراتش رو (1628838) (alef-13)
 
آزاده
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۱:۰۰
ایکاش خانم نعیمه اشراقی بجای استفاده از فتو شاپ در مورد تغییرحجاب و لباس دخترشان از فتوشاپ در پاک کردن آرایش خودشان استفاده می کرد اینگونه پوشش در مورد جوانی که در خارج از کشور زندگی می کند دور از انتظار نیست ولی برای ایشان که سعی دارد از نام امام استفاده کند خیلی زشت است (1617085) (alef-1)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۹:۵۴
بابا بس کنید این نظرات مسخره را
زشت ارایش ملایم ایشون نیست
زشت افکار سست و لرزان بعضی اقایونه که نمیتونند سالم فکر کنند
اینقدر این تندروی های بی جا رو کردید که الان تو جامعه یه دختری که سبیل داره و به خودش اصلا نمیرسه و سریع میگن این مذهبیه
بابا به والله اسلام دین فوق العاده زیبا و دوست داشتنیه
شما ها مگه خدایید که رو بندگان خدا نظر میدهید
از کجا معلوم همین نعیما به خدا نزدیک تر از همه تون نباشه
دین خدا رو دارید خراب میکنید
الف بچاب تا حالا که نچابیدی اینو بچاب (1617287) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۱:۲۵
اول :‌بياييد ببينيم حجاب نصفه نيمه يعني چه ؟
به نظر من لباس اين خانوم به جز آن قسمت از موهايشان كه بيرون است هيچ مشكل شرعي ندارد .
در ان جامعه هم تبرج محسوب نمي شود و اتفاقا" به وي به چشم يك خانم محجبه نگاه مي كنند .

دوم:‌اينكه مي بينيم در خانواده امام انسانهاي تحصيل كزده اي حضور دارند .

سوم :‌اينكه بايد قبول كنيم در بين اعضاي خانواده امام عقايدي كه زياد با قرائت رسمي از دين و سياست همخواني ندارد زياد ديده مي شود .

چهارم :‌خلاصه اينكه سود اين مچ گيري كمتر از زيانش بود ، (1617086) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۱:۳۰
هر کسی هر طور که مایل است می تواند فکر و زندگی کند و فرزندان خود را تربیت کند. خانم اشراقی نیز از مساله مستثنا نیست. و به رسانه ها هیج ربطی ندارد که در امور تربیتی فرزند یک شخص دخالت کنند حتی اگر این شخص نوه امام باشد. (1617087) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۲:۰۰
تیکه های ناچسب ونامربوط
که از خمینی کبیر تنها نسبت را دارند
خمینی یه دونه بود از این خاندان او هم فقط برای نمونه تا جهانیان بدانند مردی هست دراین تبار
کجایی خمینی عزیز ملت امام امت وخونی در رگهای وطنم ایران اسلامی (1617089) (alef-13)
 
راضیه
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۳:۰۸
]چشم ما روشن چشم جناب اقایان نوه های امام روشن لابد این خانم اصلاح طلب همچین اینده ای را برای ما ودخترانمان تصور کرده است . این نسبت خونی با امام نیست که ارزش دارد این نسبت با راه واندیشه امام است که مهم است .
پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد

سگ اصحاب کهف روزی چند پی مردم گرفت وادم شد خداوند عاقبت ماراختم به خیر کرده واز فتنه های اخر زمان حفظ فرماید (1617093) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۵:۳۶
عکس پایینی خیلی بهتر از بالایی است نیاز به فتوشاپ نداره حجابش خیلی عالی است تا کور شود هر انکه نتواند دید (1617096) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۶:۲۴
ضمن اینکه کار خانم اشراقی در فتوشاپ عکس دخترشان را درست نمیدانم معتقدم حجاب دخترشان حجاب یک زن مسلمان است.. اگر بپذیریم که حجاب عرفی است و لزوما چادر مشکی نیست حجاب ایشان در کشوری مثل کانادا کاملا اسلامی است.. ضمنا معتقدم امام خمینی آرمانهای بسیار بلندتری نسبت به آنچه متحجران تبلیغ میکنند داشته است.. اگر حجاب تنها هدف ایشان بود هیچوقت ملت ایشان را به عنوان رهبر نمیپذیرفتند.. آرمانهایی نظیر استقلال کشور، آزادی مردم و حفظ کرامت انسانها اهداف امام و انقلاب بود (1617097) (alef-13)
 
sahra
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۶:۴۷
خوب منظور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1617098) (alef-13)
 
lمعلم ساده
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۷:۱۲
سلام
یادمه بچه که بودم می گفتند سیاست پدر مادر ندارد!
من آنوقت نمی فهمیدم این حرف یعنی چه ؟ آیا می خواهند بگویند سیاست یتیم است ؟ اما حالا در سن پیری مثل همه مردم ایران ، معنی این حرف را می فهمم !
نویسنده محترمی که این مقاله را نوشته چه هدفی را دنبال می کند ؟ چه کسی به او اجازه داده عکس یک شهروند ولو آمریکایی یا کانادایی را پخش کند ؟
حتما جواب می دهد که طرف خودش آنها را پخش کرده !!!
خوب به شما چه مربوط ؟ چه می خواهی بگویی ؟؟؟ حرفت را راست حسینی بگو نیاز به اسم بردن افراد و انساب نداری !!

امام خمینی ، محبوب دل من معلم است راستش را بخواهی من نمازم را مدیون او هستم دلم نمی خواهد کسی نام او را برای اهداف سیاسی اش خرج کند دشمنانش او را رها کرده اند اما دوستانش همچنان خون به دل او می کنند
هم دوستان اصلاح طلب هم و هم دوستان اصولوگرا !
همه این ها بخاطر آن است که امروز بعضی از سیاسیون ما دین و مکتبشان را پشت کامپیوتر از فیس بوک و یاهو و گوگل یاد می گیرند نه از قرآن کریم !
اگر کسی قرآن خوانده باشد می داند که نام بردن افراد، پخش عکس،ارائه تحلیل های صد من یک غاز و امثال آن در روز قیامت سول و جواب دارد !
اگر یک نسل سومی مقاله شما را بخواند و شیطان درونش به او بگویید که بابا همه چیز کشک است وقتی نوه نوه امام خمینی از دین خارج شده ( البته به نظر خودش ! ) چرا من از دین خارج نشوم ؟ شما جواب او را در روز قیامت چه می دهی ؟
اگر به قرآن معتقدی ! چرا غیبت می کنی ؟ چرا تهمت می زنی ؟ چرا برخی به خود اجازه می دهند صوت را دست کاری کنند ؟ چرا برخی یار زندان دوران انقلاب خود را ساده لوح می خوانند و برخی در رسانه بدون حق دفاع اسم شهروندان را می برند؟
قدیمی ها چه خوب گفتند سیاست پدر مادر ندارد! (1617101) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۰۷:۳۰
چيزي كه عيان است چه حاجت به بيان است ضمنا خود حضرت امام مي‌فرمايند نصف دين ظاهر انسان است يعني دين وقتي در قلب انسان نشست در ظاهر انسان نيز ظهور مي‌كند
بعد هم اين حضرات هرجا كارشان گير مي كند نسبت خودشان را به رخ مي كشند........ووو!!؟؟؟؟ (1617310) (alef-13)
 
سهراب
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۹:۳۶
انسان مى بيند كه خاستگاه تمام اين حرف و حديث هاى بى فايده، توان فرسا و بى فرجام آنجاست كه عده اى از مذهبيون نه يك سبك پوشش، كه كار را از آن فراتر برده و دارند با "گشت ارشاديسم" سبك خاص و مورد پسند خود از حجاب را به همه ى آحاد جامعه تحميل مى كنند. به عقيده من اين حرف زور است كه اين عده از متشرعين محترم مى زنند. يكى از سخنان بسيار صحيح و سنجيده اى كه حجت الاسلام روحانى رييس جمهور محترم نيز در يكى از مصاحبه هاى خود فرمودند اين است كه "حجاب را عين عفاف ندانيم." چه بسيار زنانى كه حجاب اسلامى رايج در جمهورى اسلامى را ندارند و سر تا پا عفيف هستند، و بالعكس...

قصد بنده تنها ابراز عقيده و دعوت سايرين و كسانى كه نظرى مخالف آنچه عرض شد دارند به تأمل و بحث در اين موضوع است. اميدوارم حذف نشود. (1617108) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۹:۵۲
به کسی ربطی نداره، کلاهنو نگه دار (1617110) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۱:۵۸
آخه شما چه جورآدمي هستي بابا اين چيزها چه ربطي به ما مردم داره ؟ ازبس بيكاري ديگه كه فضولي ميكني!!! مردم از وضع بداقتصادي دارن از پا درميان تو هرروز دنبال سوژه اي ميگردي كه از اصل منحرفشون كني (1617114) (alef-13)
 
منوچهر
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۳:۲۷
مثل اینکه نویسنده با این عکس مشکلی نداره بلکه فرصتی دیده برای حملهبه بیت امام ای کاش همینطور که شلوار یا دامن بودن پوشش یک دختر رو رصد می کنید به ظلمی که تو این چند سال به مردم شد نیز نظری می نداختید (1617117) (alef-13)
 
amir
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۳:۳۸
آخر اصلاح طلبي در ايران يعني همين. همش نزن كه بدتر ميشه. (1617118) (alef-13)
 
mina
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۴:۰۰
الف جان لطفا منفي ها را برگردون (1617119) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۴:۱۳
پسرنوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گمشد. (1617121) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۴:۴۸
این اقازاده ها هر جور دلشون خواست میتونند زندگی کنند ولی اسم و رسم خمینی رو یدک نکشند. جالب اینه که این جماعت ادعا میکنند خمینی اگر زنده بود افکار و عقایدش تغییر میکرد و مثل ما فکر میکرد. سبحان ا... (1617125) (alef-13)
 
محیا
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۵:۴۹
کاش برای تمام مردمان این سرزمین هم اینگونه حق قایل بودید! کاش (1617128) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۵:۵۷
درود بر خاندان خمینی ......... (1617129) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۷:۵۴
:(

دلم برای امام تنگ شد. جاشون خیلی خالیه. یاد اون روزا بخیر

روح بزرگشون شاد (1617140) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۸:۱۶
به نظر من شما خمینی بودن رو خیلی محدود و تاریخ دار تعریف میکنید و برداشتی کاملن دگماتیک از ایشون و تفکرشون دارید در صورتیکه خانواده ایشون بارها نسبت به نشان دادن چهره ای یک سویه از ایشون هشدار دادند از سید حسن گرفته تا همین خانم اشراقی . امام خمینی در وضعیتی بسیار متفاوت تر از وضعیت امروز ایران ما رهبر این کشور بوده اند و اون موقعیت حساس و بسیار متفاوت عملا فرصت شناخت همه ی ابعاد امام خمینی رو بدست نمی داد . ایشون رهبر انقلاب ( به معنای واقعی انقلاب ) و رهبر جنگ ( از نوع هشت ساله و تحلیل برنده اش ) بوده اند . ما امام را در زمان عادی ندیدیم اما خانواده اش دیده اند . وقتشه خط کش هامون رو دور بندازیم و به دور و برمون نگاه کنیم و ببینیم آیا مقیاس و متراژ بهتری برای شناخت خط امامی ها هست یا نیست . (1617142) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۹:۰۲
اتفاقا نکته این است که نباید امام خمینی را صرفا به یک نوع برداشت و قرائت خاص دینی و انقلابی مصادره کرده

می توان مثل نعیما و امثال او بود و همچنان به امام خمینی دلبسته و وابسته بود این دلبستگی و وابستگی منحصر به مومنین و انقلابیون مانند شما نیست

لطفا بگذارید هرکس به سهم برداشت در این دایره باشد و بیخود بی جهت او را جدا شده از کشور و تاریخ کشور ننمائید. (1617147) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۹:۲۸
او هر چه هست لااقل ریاکار نیست و از منسب ریاکاران ارتزاق نمیکند ...

همین ... (1617148) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۸:۰۰
این که عکس رو فتوشاپ کنی و در عین حال ادعای دموکراسی کنی این ریا کاری نیست؟ (1617283) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۳۲:۲۲
او برای نامحرمان توی ایران که ظرفیتش رو ندارند فتوشاپ کرده ... که در اینصورت بنظر من خوب کاری کرده و اصلا هم اشکال نداره ... (1617373) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۱۱:۴۴
من نمیدونم ایشون چه اصراری داره درباره امام هم اظهار نظر کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟ شما هر عقیده و نظری داری برای خودت محترمه و هر مدلی هم که میخای زندگی کنی به خودت ربط داره چرا همش میخای بگی اگه امام بود این نظر رو داشت اون عثیده رو نداشت ؟؟؟؟!!!!!! (1617153) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۱۲:۲۴
چقدر خوب کاری کردید این مطلب را گذاشتید!! خیلی مهم بود و باید اطلاع رسانی می شد!!
کج سلیقگی هم حدی داره. خود نعیمه اشراقی چه اهمیتی داره که دخترش داشته باشه؟!!
فکر می کنید فایده این مطلب برای مردم، انقلاب و امام بیشتر بود یا ضررش؟
یک متن بی مایه که فقط هدفش نمایش تصویر بد حجاب این دختر بود!!!!!!!!
خدا هدایتتون کنه و امام را از دست شما دوستان نادان نجات بده (1617156) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۱۳:۰۲
سلام
ببخشید اگر دختران دیگر این مرز بوم هم بخواهند می توانند مانند نعیما خودشان باشند ؟ (1617158) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۱۶:۰۹
خوب بود. تنها نكته اي كه من دارم اينست كه به اين راحتي (بخصوص از روي ظاهر افراد) نميتوان گفت فردي از نظر فكري به آيت ا... خميني نزديك (شبيه) است يا نه. همنيطور كه نميشود گفت كه برادر خانم اشراقی و دایی‌زاده هایش که معمم هستند لزوما بيشتر از خانم نعيمه اشراقي از نظر فكري به آيت ا... خميني نزديك (شبيه) هستند. (1617162) (alef-13)
 
میثم از کازرون
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۱۹:۵۷
به نظر من این حجاب واسه هزاران کیلومتر دورتر از ایران بسیار خوبه و نشون میده اعتقادبه حجاب تو خون نتیجه بزرگوار امام هست.تورا به خدا این قدر جوانهامونو مرز بندی نکنید (1617173) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۴:۵۳
بروید فرمان هشت ماده ای امام خمینی(س) درباره حریم خصوصی را مطالعه کنید و این گونه به حریم خصوصی نوادگان امام وارد نشوید. چرا همیشه دنبال آتو و مچ گرفتن هستید؟ انسانها آزادند در محدوده شرع و عرف زندگی کنند. از کجا معلوم که نگاه سخت گیرانه شما در مورد حجاب درست است؟ کمی بیندیشید و پس از آن مطلب بنویسید. مردم می فهمند. (1617188) (alef-13)
 
چادری
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۵:۰۵
فکر می کنم برای محیط کانادا حجابشان بد هم نیست وظاهرا ناشی از اعتقادات قلبی ایشان است البته اگر بخواهیم حجابشان با حد وحدود بعضی از ماها یعنی پوشیه مقایسه کنیم یک چیزی می شود نزدیک کفر.به دوستان و نویسنده محترم پیشنهاد می کنم نگاهی به کتاب مساله حجاب شهید مطهری داشته باشند.در ضمن نویسنده محترم !!هدف وسیله را توجیه نمی کند .قبح این کارها کمتر از نویع حجاب نعیما نیست.ای کاش می آموختیم. (1617189) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۵:۵۹
شاید مادر نعیما خواسته شرایط داخل ایران را رعایت کند. همانطور که خیلی از خبرگزاری های حرفه ای و رسمی ایران نیز این کار را با لباس افراد دیگر (مثلا اشتون) انجام میدهند. پس الکی به خاطر اینکه تفکراتش با شما یکسان نیست، نکوبید. اگر این کار را کس دیکری که همفکر شما بود انجام میداد الان هزار آیه و حدیت در حمایت از کارش پیدا کرده بودید. (1617190) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۶:۲۶
کاملا با ناپسند بودن نقض حریم خصوصی موافقم ولی وقتی عکسی در شبکه های اجتماعی قرار می گیرد دیگر انتظار خصوصی ماندن آن بی مورد است. در این مورد با الف موافقم. نعیمه دختری برجسته است که به موفقیت بزرگی دست یافته است اما لزومی ندارد تفکرش مثل پدربزرگش یا حتی مادر و پدرش باشد. برای ایشان آرزوی موفقیتهای بیشتر دارم. (1617192) (alef-13)
 
نسل انقلاب
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۲۷:۳۸
تا کی می خواهيم به نام انقلاب و ارزش های انقلاب نظر و رفتار خودمان را حق و دیگران را باطل بدانيم؟
تا کی می خواهیم با نگاه متحجرانه و تندروی های بی مورد، مردم را از دین گریزان کنيم؟
تا کی می خواهیم به نام گزينش، ارشاد و ... در زندگی دیگران کنکاش کنيم و خواسته های خود را اعمال کنيم؟
چرا می خواهیم دین اسلام را شخصی سازی کرده و نظر، فکر و عقیده خود را به نام اسلام، این دین آزادی و رهایی بخش، تحمیل کنیم؟
کدام حديث، کدام آيه يا کدام روايت تجسس در زندگی مردم را مجاز شمرده است؟
حيف از اين دين عظيم که اينگونه با تنگ نظری ها مورد هجمه واقع می شود! (1617196) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۳۱:۴۷
حالا مگه این بنده خدا طلب ارث از نظام کرده؟ ویا خلاف شرع کرده؟ جایزه گرفته
اما
اما
ظاهرا هرگونه ازادی عمل برای برخورد با نام خمینی و وابستگان هست اما درخ صوص برخورد با خیانت کنندگان مالی ملی ، مصلحت نظام حرف اول را میزند وحتی محکومین ان با ا ب ج د ه و ز ح ط ی و...مواجه میشویم . با تاسف (1617205) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۳۱:۵۲
اصلا یکی از خاطرات این خانم یا خواهرشان (الان یادم نیست ) در مورد این بود حضرت امام از ایشان سئوال می کردند شما که بیرون می روید آیا خانم ها حجاب دارند ؟ اصلا تفاوت دو عکس را که ایشان از خود در صفحه فیسبوک گذاشته اند ببیند اولی که با حضرت امام هستند قیافه عادی و حجاب بسیار کامل و در عکس بعدی !!!!!!!!! . اصرار بر انتساب ایشان خیلی بد است شما نوه امام هستی خیلی خوب عالی ولی سیلقه خود را به امام نچسبان اینها رفتار ها در باور مردم تشکیک ایجاد می کند . (1617206) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۳۱:۵۱
ببخشيد ، چون شما حجابشان را نمي پسنديد بايد بگويد نوه امام نيستم ؟!
ايشان كه مدعي راه امام نيست ، فقط مدعي است كه نوه امام است و عكسي از دوران نوجواني كه با امام داشته را در صفحه فيس بوك خود گذاشته .
اينكه يك نفر عكس يادگاري با پدر بزرگ خود را منتشر كند جرم است يا نوه امام بودن آن ؟
ضمنا" مشكل شما با حجاب ايشان را هم متوجه نشدم ، ايشان هنوز هم چادر سرشان است ، حتما"‌شما هم فرقي بين آرايش يك زن با دختر را متوجه خواهيد شد (1617371) (alef-13)
 
علی از هشترود
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۳۳:۳۸
آقای نساجی اینکه نعیما چه کرده و چه می کند بماند . نمی دانم دختر دارید یانه خواهر دارید یانه ؟ بلاخره فامیلی دارید که هم سن و سال نعیما باشد و در کشور ایران زندگی کند جان خودتت پوششی بهتر از این دارد؟! آخه خبر سازی هم حدی داره مومن (1617209) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۳۴:۵۳
بعضی سادات نیز بی حجاب هستند و به آرمان شیعه بی توجه
اصلا نگاه آقا زاده و خانوم زاده اشتباه است
ما همه بنده خدا هستیم و هر کسی سرنوشت خود را دارد و برتری خونی معنایی شبیه نژاد پرستی دارد (1617213) (alef-13)
 
sade
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۳۵:۲۴
انقلاب کردیم که دیگر نگوییم فلانی پسر فلانی !!!
وگرنه پیش از انقلاب کلی شاه و شازده تنبل و تن پرور داشتیم. امام یک نفر بود و بیت امام تا وقتی عزیز است که در راه و سیره امام گام بردارد. و گرنه رابطه سببی هیچ افتخاری نیست. (1617214) (alef-13)
 
هشدار
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۳۶:۴۵
ائمه و پیامبران الی نیز فرزند ناخلف داشته اند.. جعفر کذاب، فرزند نوح و... اصل اختیار به هر حال دشوار است.. آسمان بار امانت نتوانست کشید...قرعه فال به نام من بیچاره زدند (1617215) (alef-13)
 
همشیره
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۰۵:۳۶
این خانم نا خلف نیست.از بیت المال که دزدی نکرده. (1617305) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۱:۲۲:۲۲
نکنه شما مسیول مالی خاندان طاهری واشراقی هستی که مطمینی از بیت المال استفاده نکردند (1618410) (alef-10)
 
پيرو امام
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۳۹:۳۷
انتشار اين مطلب نه خدمت به امام خميني (ره )که به نظر حقير وهن ايشان است .مطالب در صفحات را خيلي ها نمي خوانند ولي رسانه اي کردن ......چه جوازي از لحاظ شرعي ،چه ضرورتي از لحاظ اجتماعي دارد ؟شما با انتشار اين مطلب گزکگ به دست بي حجابان و دشمنان امام ميدهيد . خدا عاقبتمان را به خير ختم فرمايد (1617225) (alef-13)
 
بينا
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۴۵:۲۳
واقعا از اين متن شما ناراحت شدم. حجاب ايشان در مقياس كانادا عالي است. مطمعنا در دانشگاهي كه درس مي خواند ايشان را جزو محجبه ترين ها مي شناسند و وقتي شاگرد محجبه اي جايزه مي گيرد و موفق مي شود اين خودش بهترين تبليغ براي حجاب است.
اگر ناراحت افراد كروات رده كنارش هسنيد . اين آقايان نه دونالد رامسفلد هستند نه جرج بوش. دو استاد دانشگاه در كانادا هستند كه در يك مراسم خيلي معمولي كه در روز هزاراتايش در سراسر دنيا اتفاق مي افتد در حال جايزه دادن به شاگرد اولشان هستند.
اگر هم به خارج درس خواندن ايشان انتقاد داريد خوب است رزومه بسياري از دولتمردان اسبق و سابق و فعلي را بررسي نماييد تا ببينيد افتخارشان به چه است.
درود بر خميني هميشه جاويد (1617238) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۴۷:۰۱
یه جوری میگید فیس بوک انگار مرکز ...

فیس بوک هم مانند جامعه حقیقی اطراف ماست که نمیخواید وجودش رو باور کنید

فیس بوک برای عده ای نقش صله رحم و دیدار و زیارت داره

من خانواده خیلی از نزدیکان و دوستان و آشنایان رو برای اولین بار توی فیس بوک موفق به زیارتشون شدم , چون هر کدومشون یه جائی از دنیا زندگی میکنند . خب حالا این کجاش بده ؟ (1617244) (alef-13)
 
حسام
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۴۹:۰۰
با سلام
قران گفته لا اکراه فی الدین..............
اما وقتی دین رو انتخاب کردی دیگه نمیشه بعضی جاهاشو قبول داشته باشی بعضیهاشو نه. اگر این خانم مسلمان هست که هست باید نوع پوشش ،پوشش خانم مسلمان باشه و صد البته نسبت داشتن به امام عزیز پوشش بهتر میطلبه.
اما به هر حال باید حواسمون بیشتر جمع باشه و بیشتر دقت کنیم که
پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد و این بیت یک قاعده کلی ایست و خانواده امام هم استثنا، نیست . چون برخورد بعضی از اعضا، خانواده امام رو داریم میبینیم ........ خدا عاقبتمونو به خیر کنه و به درجات امام عزیزمون بیفزاید
در ضمن این ایراد به شخص این خانم وارد است نه به امام راحل عزیزمان (1617247) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۱۹:۴۱
حريم خصوصي يارو تو صفحه فيس بوك كه ديگه حريم خصوصي وجود نداره كه (1617344) (alef-13)
 
mom
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۰:۰۰
حالا چه اجباری بود عکس این بنده خدا را بگذارید؟! شما که ادعای اسلام دارید به حریم خصوصی دیگران احترام بگذارید. (1617249) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۴۶:۴۶
شما چی میگی؟ طرف خودش عکس رو تو فیسبوک گذاشته . (1617418) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۷:۴۰:۵۳
حریم خصوصی نیست بک خبر است عکس هم خبری است. عکس خانوادگی که نیست. (1618028) (alef-10)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۰:۰۴
امام خمینی از ابتدا با اندیشه های متحجرانه و نگاه جزمی و یکسویه به دین مخالف بودند و نظراتشان در احکام هم همواره مدرن و انقلابی بود. در تایید این موضوع می توانید به عکسهای دیدارهای خانم ها با امام در نوفل لو شاتو مراجعه کنید. طبعا نتیجه ایشان هم باید به روز بوده و الگوی مسلمانان امروز قرار گیرد. (1617250) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۵۳:۲۷
نظرات امام مشخصه توی رسالش هم نوشته شده بدون اطلاع حرف دهن امام نگذار (1617439) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۲:۰۰
آخه به کسی چه مربوطه که دخترِ دخترِ دخترِ آقای خمینی در یک مراسمِ رسمی در کانادا چطور حجاب داشته؟!! دلش می خواد هر طوری که دوست داره حجاب داشته باشه یا حتی نداشته باشه! به کسی مربوط نیست. مادر ایشان هم دلش می خات بره اونو با فتوشاپ قدری تغییر بده. بازم به کسی چه مربوطه؟! دختر خودشه دوست داره این کار رو بکنه!

مال مردم رو که نخورده! به بیت المال که تجاوز نکرده! جوونای مردم رو که نفله نکرده! برید دنبالِ این مسایل و حق مردم رو از حلقوم اونایی که خودشونو وارث "حقیقی" آقای خمینی میدونن بکشید بیرون! چیکار به زندگی خصوصی مردم دارید شما؟! فقط می خواستید به این وسیله یه طنه ای به رقبای سیاسی تون بزنید! به خدا این کارا برای شما فایده ای نداره! به آخرت خودتون فکر کنید. ظاهراً خدا از طعنه زنندگان بدش میات. (1617256) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۴۹:۲۰
"مادر ایشان هم دلش می خات بره اونو با فتوشاپ قدری تغییر بده. بازم به کسی چه مربوطه"

عزیزم این که با فتوشاپ یه عکس رو تغییر بدی یعنی دروغ گویی . البته با بقیه حرفاتون موافقم (1617426) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۰۹:۱۳:۵۳
عزيز من!‌من هم كه ميخوام عكس بزارم توي فيسبوك شايد يه كمي تغييرش بدم يا بعضي جاهاش رو كات كنم!‌شايد نخوام تمام عكسم رو با بقيه شريك بشم! ايرادش چيه؟ همه توي فيسبوك راستگو هستن فقط خانم اشراقي دروغ گفتن؟!!! (1621315) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۴۲:۵۳
بابا خدای توجیه !
میشه پس بفرمائید تعریف ریاکاری چیه ؟!
اگه همین کار رو کس دیگری انجام داده بود که شما می شدید خدای توجیه (1617571) (alef-13)
 
رامين
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۲:۰۳
واقعاََ سخيف ترين مفاله ي الف بود اين مطلب! چون خانم نعيمه اشراقي آرايش مي كنن ( حالا چادري هم هستن) و اصلاح طلبن و اعتقاد دارن زنان در ايران از زنان بعضي كشورهاي غربي امنيت كمتري دارن، شدن ضد راه امام (ره). مگه يادتون نيست حضرت ايت الله وحيد به حاج سيد حسن آقا فرمودند المر ـُ يحفظ في ولده يعني شخص در فرزندانش حفظ مي شود. (1617257) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۳۴:۴۲
نعیمه اشراقی فقط ادعای اصلاح طلبی داره. وگرنه اصلاح طلب واقعی با فتوشاپ حقیقت رو وارونه جلوه نمیده . (1617382) (alef-13)
 
,pdn
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۲:۳۵
مادر نعیما او را وادار به چیزی نکرد در آن پست فیسبوکی! از ترس شما و شماها در عکس دخترش دست برد که جلوی حمله ی کفن پوشان هوشمند که گاه از سر سوزن رد می شوند و گاه از در دروازه رد نمی شوند را بگیرد... این تنها اشتباه او بود که نه خود که شما و امثال شما برای او ساخته اید... همین و بس... (1617260) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۳۶:۰۵
میتونست عکسی رو در فیسبوک منتشر نکنه . آیا این دلیلی بر فتوشاپ کردنه؟ آیا این توهین به مخاطب مطلبش نیست؟ (1617390) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۰:۲۵:۱۴
مگه فتوشاپ کردن گناهه ؟ !!!

خیلی از عکسهای فیس بوک فتوشاپه , در اینمورد هم واسه نامحرمانی چون شما که دنبال سوژه میگردید فتوشاپ شده که دستشون درد نکنه (1618308) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۱:۵۳:۰۷
خلایق هر چه لایق (1619206) (alef-10)
 
حسين
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۳:۵۷
سلام
به نظرم اين سندي بر مظلوميت امام راحل در بين خانواده خود است (1617263) (alef-13)
 
هادي
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۵:۵۵
بابا بخدا نمي شود مردم را زوركي فرستاد به بهشته و شما هم نماينده خدا روي زمين نيستيد!
مشكل شما اين است كه حكومت و اصول را بر پايه چيزهايي بنا گذاشتيد كه به راحتي با يك فرد و يا با يك سوال مي لرزد. (1617273) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۷:۴۳
من حالا چطوری میتونم به یه خانوم بد حجاب بگم خانوم حجابت رو حفظ کن. قطعا او منو به این خانوم حواله میده و کاملا هم حق با اوست .خیلی دوست دارم بدونم اقای مطهری که خیلی سنگ حجاب واین جماعت رو به سینه میزنن چه واکنشی دارن.اگه اقوام درجه دهم مشایی بود وجدانا واکنش شما چی بود؟؟؟ (1617282) (alef-13)
 
دوست
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۰۶:۵۳
اگرافرادی ازبستگان امام رعایت ظواهر را نمیکنند امادختران وعروسهای محترمشان ودیگروابستگان قابل احترام ومقید هستند .آیا به خاطر حرمت امام هم شده بهترنیست آنهارارسانه ای کنید تانسل جدید الگو بگیرند وامثال این خانم را رهاکنید ؟شاید زمانی ازکارش پشیمان شود ولی باسروصدایی که شمابه راه انداختید راه لجبازی در پیش بگیرد. حریم شکنی نکنید. (1617308) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۱۳:۴۲
توجه خانم اشراقي: دو دو تا چهار تا
اگر امام خميني نبود كسي شما را نمي شناخت. مواضع امام خميني روشن است .پس لطفا حداقل به امام احترام بگذاريد. اين احترام به امام براي شما كه نوه امام هستيد، بيش از هر كس ديگري واجب است. دو دو تا چهارتا (1617327) (alef-13)
 
ستاره
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۱۶:۲۱
وارد شدن در حریم خصوصی دیگران برای نقد و به چالش کشیدن دیدگاههای یک اصلاح طلب ، نهایت بد اخلاقی و بی توجهی به آموزه های دینی است.اگر خانم نعیما چنین پوشش داشته در حد عرف جامعه ای که در آن زندگی می کند بسیار پوشیده و متین است. اما پخش آن به این گستردگی درجامعه ی ما نشانگر فاصله ی عملکردهای ما با آرمان های اسلام است. و براستی آیا این نوع پوشش بیشتر به اسلام و امام و آرمانهای انقلاب ضربه می زند و یا این همه توهین و دروغ و تظاهر و حتی همین تجسس در امور شخصی دیگران؟ آیا این امر بیشتر جوانان را از دین گریزان می کند و یا عملکرد بسیاری از تندروان مذهبی که در امر فرهنگ هیچ مسامحه ای را نمی پذیرند اما د ر اقتصاد بیشترین سوء استفادها را می کنند و از رانت های مختلف به بهانه ی انقلابی بودن بر خوردار می شوند؟ و البته همه می دانند که عده ای نیازهای جسمانی و غریزی خود را با انواع کلاه های شرعی که به نام دین ساخته اند با غیر اخلاقی ترین روش ها پاسخ می دهند چرا که اینان فقط ظاهر دین را فهمیده اند و اسلام را در احکام خلاصه کرده اند و با بخش اخلاق آن کاملا بیگانه اند. (1617337) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۲۴:۴۱
یعنی شمای نویسنده مقاله اعتقاد دارید هر کسی هر طوری که می خواد می تونه زندگی کنه؟ واقعا؟ چقدر روشنفکر داشتیم تو این مملکت. پس چرا اینجا اینقدر بگیر و ببند راه می ندازین؟ (1617355) (alef-13)
 
احمد جانباز
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۳۳:۴۹
خانواده امام درک درستی از اسلام واقعی و آرمان های امام دارند و این ها حملات سیاسی است صرفا و تحمیل سلیقه شخصی.
اینقدر فشار بی جهت به مردم آورده اید در خلاف فطرت خدایی که برخی از دانش آموزان به ظاهر مذهبی میگویند که به حیوانات حتی نمیتوانیم نگاه کنیم از ترس اینکه.........
هم زدن زندگی خصوصی مردم و بحث روی آن از نظر اسلام و امام حرام است حتی برای سایت ها و پلیس و گشت ارشاد و.... (1617378) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۳۴:۵۰
فارغ از تمام این بحث ها من این موفقیت را خدمت این دختر خانم تبریک عرض می کنم و امیدوارم شرایطی فراهم بشه تا تمام جوانان این مملکت بتونن دنباله ی رویاهاشونو بگیرن و خوشحال باشن. (1617385) (alef-13)
 
مهران
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۳۸:۳۴
کاش به جای گیر دادن به حجاب خانمها کمی نگاه هامون رو پاک میکردیم همیشه مشکل از خانمها نیست بهتره نگاهها اصلاح بشن (1617395) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۴۱:۲۷
سلام
نعیمای عزیز به خاطر موفقیتتان به شما تبریک میگم. (1617407) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۴۸:۴۴
پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد
سگ اصحاب کهف پی نیکان گرفت و مردم شد

اینان که می خواهند با چسبیدن خود به امام راحل عظیم الشان ما به مقاصد سیاسی و حزبی و اندیشه های غلط دست خود یابند والا حضرت امام مبرا از ناپاکی ها بود و غرق در حضرت حق بودند . پیشنهاد من این است که سعی کند خودش را اصلاح نماید (1617423) (alef-13)
 
دینانی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۵۰:۳۲
سلام . تمامی نظرات خوانندگان محترم را خواندم و از همه آنان میخواهم در زیر اسمان خداوند به مدت 15 دقیقه به آسمان نگاه کنند و با اعتقاد کامل به اینکه تا 13 میلیارد سال نوری ( بر اساس نظر دانشمندان ) این هستی ادامه دارد تفکر کرده که در کجا و با چه افکاری بسر میبرندو در این هستی چطور ی میتوانند روح خود را به پرواز در آورند . پیروز باشید (1617428) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۰:۵۵:۰۸
جانا سخن از زبان ما می گویی! (1618363) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۸:۳۸:۵۹
الله اکبر .
درود بر شما .من هم خواندم و یه جورایی در همین فکر بودم (1618985) (alef-10)
 
حاج آقا
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۵۲:۲۰
اول اينكه تا زماني به اين چيزها فكر كنيم در جهالت و عقب افتادگي به سر خواهيم بود دوم اينكه اگر ايشون فكر اين چيزها بود كه چي بپوشه كه ملت خشكه مذهب تحسيش كنند ديگه رتب اول نخگان رو بدست نمي آورد (1617435) (alef-13)
 
مهدی محبی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۵۳:۴۹
نعیما نتیجه امام خمینی(ره) نوه آیت الله اشراقی و از طرف پدری نوه آیت الله طاهری اصفهانی است و نتیجتا از هر دو طرف وابسته نسبی بزرگان دینی ماست پس خواهشا لطف کنید و تخریب ایشان و مادر مکرمه ایشان را از دستور کار خارج کنید. (1617442) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۵۴:۲۵
نسبت فامیلی با امام داشتن که به تنهایی افتخار نیست!حالا که دوست ندارن خمینی باشن پس لااقل خفه خون بگیرن و اینقدر افکار امام رو من در آوردی تفسیر نکنن.اگه تفسیر میکنن قبل لااقل رساله امام رو بخونن.

امام اگه همسایه بغلیش گرسنه بود خوابش نمی برد.یه شکم سیر نخوابید.یه شب راحت سر به بالین نذاشت.هدفش چیزی جز اسلام نبود.از احکام اسلامی گلچین نکرد.دینداری رو بر مردمداری ترجیح می داد.بخاطر اینکه مردم بگن روحانی روشنفکری است احکام اسلام رو مثله نکرد و فتوای من درآوردی صادر نکرد.در مورد اسلام با کسی شوخی نداشت.لحظه ای از احکام اسلام عدول نکرد.هرکی منش امام رو داره فرند امام و نواده امامه.
فرزندان روح الله توی گلزارهای شهدای گمنام دفن هستند و وقتی مردم به قول خود شما مشکلات عدیده مالی دارن توی کانادا- که مغرضانه ترین تصمیمات رو بر علیه مردم این کشور گرفته و نوکر انگلیسه و با ما قطع رابطه است- لوح تقدیر نمی گیرن.نواده روح الله،مسلمونای اروپا هستند که بخاطر حجابشون از دانشگاه میگذرن و با زمان و مکان- حزب باد شدن- حجابشون رو تغییر نمیدن.خیلیاشون سرشون رو با تیغ زدن.
اگه به روز بودن و اصلاح طلب بودن یعنی حزب باد بودن،فرصت طلبی،تفسیر عشقی احکام،پس من امل ترین و متحجرترین آدم روی زمینم.
نواده روح الله یعنی سید حسن نصرالله نه اونی که بخاطر اینکه مردم فکر کنن آدم لارجیه و خیلی به روزه به هر کاری دست میزنه و هرجا به نفعش باشه دم از راه امام میزنه! (1617444) (alef-13)
 
نا شناس
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۱:۰۴:۱۰
ادب مرد به ز دولت اوست (1618375) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۲:۵۹:۳۳
بابا این روزها بچه مثل پدر و مادر خودش نمیگرده و فکرش هم فرق داره چه برسه به بچه بچه بچه طرف .....شما هم گیر دادینا.... (1617457) (alef-13)
 
ياران امام
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۰۸:۳۶
كاش بجاي اينكه نويسنده محترم از ظاهر اين دانشجوي فرهيخته محترم ايراني ايراد بگيرد سؤالي از موضوع تحقيق و پايان نامه ٓاو بميان ميكشيد تا معلوم شود چقدر در رشد و اعتلاي افكار امام خميني گام برداشته است يا از نمرات و تلاش او مي پرسيد و كار هاي علمي و پژوهشي كه انجام داده است ، واقعا جاي تأسف دارد بجاي اين همه سخنان ارزشمندي كه پيرامون اين فارغ التحصيل ايراني ميتوان مانور داد به مسائلي توجه كنيم كه بيشتر اغراض شخضي در آن لحاظ شده است و در درجه اول نميباشد . (1617481) (alef-13)
 
سیما
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۱:۱۲:۴۶
تحقیقی که روی خودش تاثیر نگذاره به چه درد میخوره (1618398) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۰۸:۵۶
شاید شما نباید به کسی بگی اسم پدربزرگشو ببره یا نه. شاید نوه امام بهتر از من و شما امامو میشناسه. شاید بقیه هم مانند نعیما بخوان جور دیگه‌ای فکر کنن و زندگی کنن. آیا حق دارن؟ (1617483) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۲۰:۳۰
نعیمه حق داره راه خودش رو بره و خودش انتخاب بکنه که چجوری بپوشه. در این شکی نیست.
سوال اینه که آیا بقیه ی دختران ایرانی هم میتونن اینجوری باشن؟ (1617525) (alef-13)
 
نا شناس
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۲۴:۲۸
حجاب در زمان رسول خدا طوریکه ما انتظار داریم نبوده انوقت احتمالا لباس دوخته وجود نداشته دستور قران هم در حد حفظ اعضای حساس بدن از نامحرم در حد امکان است البته حد امکا ن زمان حاضر خیلی زیاد است ولی اگر کسی حد امکان زمان رسول را رعایت کند میتوان گفت حجاب شرعی را رعایت کرده است (1617530) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۳۳:۳۲
فردای قیامت جواب امام رو چی میدید که اینطوری دارید حرمت خانواده اش رو میشکنید؟؟؟ حرمت امام و یاران اصیلش و خانواده اش رو شکستید. منتظر روزی باشید که نابودی خودتون فرا میرسه (1617555) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۴۰:۱۷
آقای علی مطهری که اینقدر سنگ حجاب اجباری را به سینه می زنند نظر خاصی ندارند؟ (1617566) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۰:۵۷:۴۰
نظر خیلی باحالی دادی
واقعاً حال کردم (1618767) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۴۲:۴۶
والا خوبه ، نوه آیت الله خمینی اونطوری که دلش بخواد لباس بپوشه ، اما گشت ارشاد بیاد ما رو بگیره ببره آبرو برامون نذاره. (1617570) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۲:۱۱:۲۴
والله بعضی از این مدلهای من درآوردی برخی از خانمها در خیابانهای تهران بقدری زننده است که نه تنها در خارج از کشور هم این خبرها نیست بلکه بعضی اوقات خیلی از خود خانمهای مانتویی و غیر چادری هم با دیدن آنها احساس شرم می کنند.
سعدی علیه رحمه می فرماید : " کرم بین و لطف خداوندگار
گنه بنده کرده است و او شرمسار " (1618842) (alef-10)
 
علیرضا پژوه
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۴۵:۵۵
من 2 عکس موجود را کاملا مقایسه کردم و تنها چیزی که یافتم ، ترس از افراط گری و انتساب به مردی بزرگ ، آدمی را وادار به تهیه 2 عکس متفاوت می کند .
در ضمن دوستان افراطی ما قایل به عرف نیستند. نمی فهمند پوشیدن دامن بر روی شلوار در جامعه غربی همانقدر خنده دار و غریب است که یک حزب اللهی با ریش اسلامی پیراهن کوتاه با شلوار فاق کوتاه بپوشد و خط شرتش نیز پیدا بوده و تسیح هم دست بگیرد ! در ضمن در جامعه ای که اگر زنانش لخت هم در ملا عام خاضر شوند حرجی بر انان نیست پوشیدن شلوار تنگ به همراه رعایت روسری نشانه ای بزرگ بر مسلمان بودن فرد است

راستی اگر کسی بلد هست به بنده هم یاد بدهد چگونه می توان میمیک های انسانی را با فتوشاپ تغییر داد ؟ !
اگر هر کسی بلد هست اعلان کند بنده حتما شاگردش خواهم شد (1617577) (alef-13)
 
بی طرف
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۳:۵۲:۵۰
با سلام
خدایش اگه این کار رو نمی کرد اصلا کسی با خبر می شد چه کار تبلیغاتی ارزون و عالیه بوده که مادر ایشون در پیش گرفته افرین (1617594) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۴:۱۱:۳۸
این دو عکس متفاوتند به دهان آقای سمت راست دقت کنید (1617642) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۴:۱۵:۰۹
خدا خیرتان بدهد. بله، واقعاً همینطور است. آدمها باید آزاد باشند همانطور که خودشان می خواهند انتخاب کنند. گریم زورکی بی فایده است. هیچ دلیلی ندارد که همه مثل هم باشند. (1617647) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۴:۵۵:۲۳
یعنی میشه ما هم با رتبه 27کنکور کانادا باشیم!!!یا باید خون دل بخوریم! (1617729) (alef-10)
 
آریو برزن
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۴:۵۹:۲۰
باسلام.

به نظر من تنها داشتن شناسنامه ایرانی دلیل بر ایرانی بودن نیست. ایرانی کسیست که در هر کجای از جهان که زندگی میکند از منافع ملی ایران دفاع کند. خیلی ها هستند که شناسنامه ایرانی دارند ولی خودآگاه یا ناخودآگاه از منافع غرب یا دیگران دفاع میکنند ولی در عوض کسانی در حهان هستند که اصلا از پدر و مادر ایرانی نیستند ولی با قدرت از منافع (دینی،فرهنگی، اقتصادی و سیاسی) ایران دفاع میکنند بدونه اینکه شناسنامه ایرانی داشته باشند. حالا این خانوم جزء کدام گروهه؟ (1617733) (alef-10)
 
محمد حسین
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۵:۳۱:۰۶
ای برادرا، مسلمونا، بچه شیعه ها!
راه رو داریم اشتباه میریم
از اسلام فقط این روزا حجابش واسه ما دغدغه شده، کوتاهی و بلندی مانتو، تنگی و گشادی...حجاب مهمه اما همه ی اسلام نیست
روزی چند بار در مورد حرمت غیبت و دروغ، خیانت در امانت و حسن خلق و نیکی به پدر مار و حق دیگران و... حرف می زنیم یا تو اخبار می شنویم
اصلا چه قدر این احکام اسلام واسه ما جدیه!!!
راه رو داریم اشتباه میریم.. (1617796) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۰۷:۵۴:۵۶
برادر توجه توجه: حجاب یک مسئله اجتماعیه به همین خاطر حساسیت اون بالاتره (1621109) (alef-10)
 
لیلا
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۵:۳۷:۳۴
خدا بیشتر بهش بده ، ایشون توان تامین شهریه های دلاری کانادا رو داره ، من که فوق لیسانس دانشگاه آزاد قبول شدم بابام پول نداشت برم. (1617803) (alef-10)
 
غریب
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۵:۵۱:۵۴
خوش به حالش که این همه مورد توجه رسانه ها واقع شده. من که یه مدت چادری بودم و بعدا هم چادر را کنار گذاشم و به اصطلاح مد روز شدم، در هیچ کدام احدی به من توجه نکرد و نه از باحجاب بودنم و نه از بی حجاب بودنم هیچ گلی نچیدم. آه خدا! چرا اینهمه به کسی دادی و ما را هیچ ندادی؟ چرا در هیچ حالتی هیچ کسی به ما توجه نمی کنه؟ چرا من دختر دختر دختر امام (ره) نشدم؟ چرا من اینهمه بدبخت آفریده شدم؟ خدا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟// (1617824) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۵:۵۷:۲۳
اين موضوع نشانه شكست افكار تندروانه افراطيون ميباشد كه ادعا ميكنند انقلاب و امام آن چيزي است كه ما ميگوييم . ظاهرا نويسنده مقاله نيز از اين دسته افراد است كه از حسادت اينكه جزء خانواده امام نيست سعي ميكند خانواده امام را نيز از امام دور كنه و با استدلال هاي ژنتيكي و قياس هاي نادرست خانواده امام را از ايشان دور كنه .
تفكر ازادي خواهانه امام در تربيت فرزندانش متبلور است و خط امام واقعي را در خانواده ايشان ميتوان مشاهده كرد و آن چيزي كه شما از خط امام تعريف كرده ايد تفكرات تندروانه و متعصبانه خودتان ميباشد كه در زمان امام نتوانستيد پياده كنيد .
انقلاب اسلامي نيز توسط دختران و پسراني از همه اقشار جامعه كه يك نمونه آن در همين عكس ميباشد ايجاد شد ولي انقلاب اسلامي ( همانند اسلام پيامبر ) توسط تندرو هاي بظاهر مسلمان و انقلابي مصادره به مطلوب شد و پس از مدتي بسياري از ايجاد كنندگان انقلاب طرد شدند . و هم اكنون كار بجايي رسيده كه ميگويند فلاني نوه امام نيست و فلاني نتيجه امام نيست و ....
انقلاب مربوط به همه مردم ايران است . مردم ايران با پوشش هاي مختلف ، دين هاي مختلف ، مذهب هاي مختلف ، نژادهاي مختلف . چادري و غير چادري ، مذهبي و غير مذهبي . (1617832) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۶:۰۲:۳۵
شما رو به خدا قسم میدم ، چه اتفاقی افتاده ؟ چرا از اسلام هیچ درکی نداریم ، چرا تو نحوه زندگی مردم دخالت می کنیم ، به خدا قسم به اون دنیا اعتقاد نداریم ، اعتقاد نداریم که باید جوابگو باشیم ، اگه داشتیم اینقدر در زندگی خصوصی این بنده خدا که اتفاقاً از نوادگان امام هست دخالت نمی کردیم ... (1617837) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۶:۱۹:۳۸
دلش خواسته... (1617867) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۶:۲۱:۴۱
سلام , کاش یاد میگرفتیم اینقدر آدم ها رو قضاوت نکنیم, و به همه حق انتخاب بدیم, راستی یادتون رفت از نعیما به خاطر افتخاری که برای کشورمون کسب کرده قدردانی کنید .... (1617869) (alef-10)
 
منصف
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۶:۲۹:۳۴
حجابش نصف ونيمه نيست وكامل است چشمتان را منصفانه باز كنيد (1617884) (alef-10)
 
جلیلی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۶:۳۳:۰۷
عکس پایینی هم که فتو شاپه بابا .به لبه های شلوار دقت کنید میفهمید. (1617892) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۷:۰۰:۱۴
اینا دو تا عکسن که هیچ کدوم فتو شاپی نشده اند. شما می خواستین به بهانه یه مقاله سطحی، این دو عکس رو نشون بدین همین. دگمه گیر آوردین خواستین براش پیرهن بدوزین (1617948) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۴:۱۴:۱۸
منظورت از اين كه هيچ كدوم فوتو شاپ نيست يعني اين اين خانم دوبار با دو تا لباس متفاوت رفته با اين حضرات عكس گرفته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! (1622329) (alef-10)
 
سامی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۷:۴۳:۰۶
بابا تمومش کنید این سیاست خانم اشراقی است مثل همون که میگه تفرقه بیانداز حکومت کن این خانم برای اینکه دخترش را معروف کنه واین کارا رو کرده گول اینارو نخوریداگه هم می بینید خودش را به امام متصف می کند برای اینه که نفعش در اونه (1618034) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۸:۱۳:۰۹
بسیاری از بانوان مسلمان ترکیه و لبنان به همین سبک و سیاق حجاب دارند و اشکالی که وجود دارد بهتر بود مادر ایشان عکس را تغییر نمیدادند (1618092) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۸:۳۲:۲۷
مشکل ما این است که خواص ما ایمانشان را با زبان نشان می دهندکه نتیجه اش می شوداین وقتی دور از چشم ها می شوند چه کار ها که نمی کنند اما اگر ایمانشان را با عمل نشان دهندان ووقت این نمی شود (1618134) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۸:۴۰:۵۰
از همه مهمتر دروغى است كه مادر اين خانم گفته !
يك جايزه را كه براى ساخت يك فيلم ٣ دقيقه اى ، به يك گروه ٦ نفره تعلق گرفته را طورى انعكاس داده انگار كه يك جايزه علمى بزرگ را ايشان به تنهايي برنده شده !!
حريم خصوصى هم نبوده چون خودشان عكسها رامنتشركردند ! ممنون از سايت "الف "براى بى طرفى ومنطق عالى !
واقعاً اگر اين خانم خود ودخترش را جدا از خاندان خاص ! حساب مى كرد ، مى توانست به دخترش براى ساخت يك فيلم ٣ دقيقه اى به همراه يك گروه دانشجويي در حد يك دانشگاه منطقه اى افتخار كند نه بيشتر ! (1618150) (alef-10)
 
بهادر
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۸:۵۱:۱۸
همه چی به کنار این دختر خانوم تو کانادا روابط بین الملل می خونه می خواد کجا کار کنه؟ تو وزارت خارجه جمهوری اسلامی؟ اگه این عکسارو بیرون نمی داد می شد یه چادر سرش کرد و نمایندگی ایران در سازمان ملل را با خاطری آسوده بهش سپرد. (1618170) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۴:۱۲:۱۲
شما نگران اونش نباش همون جا براش كار پيدا ميكنند (1622324) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۹:۳۴:۰۱
قرار نیست همه یک جور فکر کنند شما چرا آب در آسیاب دشمن می ریزید (1618251) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۱۹:۳۵:۵۵
باش تا صبح دولتت بدمد كين هنوز از نتايج سحر است (1618254) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۰:۰۰:۲۴
خانواده سفارتیها در مالزی که در مهمانی رسمیشان هستند با بلیز دامن میباشند
سندش هم هست اگر خواستین (1618278) (alef-13)
 
zahra
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۰:۰۶:۱۶
والا این بنده خدا مشکلی نداره
البته از نظر اونایی که حجاب رو فقط چادر میدونن بایدم بگن حجاب نداره
کی گفته حجاب حنما چادر یا لباس بلندو یا حتی پوشیدن دامنه.این نه تا مچ دستش بیرونه
نه پاهاش و نه لباسی پوشیده که جلب توجه شه.
مشکلات ممکلت این چیزاست؟؟کارمون شده فقط سرک کشیدن تو حریم شخصی دیگران.کاش اول خودمون رو ببینیم (1618287) (alef-13)
 
دوست دار خانواده خمینی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۰:۲۴:۱۴
اینهمه نظر اینجا داده شده اصلا اثبات شده کدوم عکس واقعی تره؟من که اطلاعاتم راجع به فتوشاپ کمه اما دقت میکنم این 2تا عکس یه تفاوتهای ریزی با هم دارن.بخاطر همین میگم کدوم واقعی تره (1618306) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۰:۲۸:۲۵
هر کسی کو دور شد از اصل خویش باز جوید روزگار وصل خویش (1618313) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۰:۵۳:۱۸
به عنوان کسی که در یکی از دانشگاههای کانادا درس میخواند باید بگویم ایشان در مقایسه به همکلاسی هایش و پوشش دیگران اعم از پسر و دختر یکی از پوشیده ترین هاست بخصوص در فصل تابستان! (1618356) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۱:۳۱:۵۹
من دانشجویی هستم در مالزی اینجا دختران ایرانی حجابشون خودشون انتخاب میکنند و اکثرا هم به حجاب اجباری اعتقادی ندارن. ولی جالب اینجاست که در جمع دانشجویان پوشش های متفاوت وجود داره ولی هیچ کس بهم تعرض نمیکنه و دوستان خوبی هستند با هم بیرون میرند افطاری میدن و بهم احترام میگذارن... بنظر من حجاب این خانم معقول و در حدود اسلامی هست ...هر چند این حدود درست مشخص نیست..... بنا بر تحقیقی که انجتم شده در قران تاکید بر پوشش مناسب بوده بطوری که از گردن تا زانو و ارنج دست رو بپوشونه ولی بجای این دعواهای بهتره رو ی حدود حجاب و اسناد ان بحث بشه تا مو ضوع بهتر روشن بشه (1618426) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۲:۲۸:۲۸
بعد از مدت‌های یه یادداشت منصفانه در الف دیدم (1618514) (alef-10)
 
یک دختر
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۲:۴۹:۴۷
زمان امام خمینی به جوراب سفید هم گیر میداند ....تعجب میکنم از کسانی که می گویند حجاب او در کانادا خوب است؟؟ در کانادا هستند کسانی که با حجاب کامل سر و بدن و مانتوهای بلند در مکان های عمومی حاظر میشوند! دوگانگی همه زندگی ما را فرا گرفته! (1618557) (alef-10)
 
مرد
۱۳۹۲-۰۶-۱۴ ۲۳:۴۸:۳۲
نسبت با امام تنها از راه خون نیست چرا هست شهدا فرزندان واقعی امام هستند (1618655) (alef-10)
 
canada
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۰:۲۴:۲۵
پس چرا کانادا هنرمند و مهندس و دکتر مهاجر را به کارگری کشیده و رفته سراغ این خانم (1618716) (alef-10)
 
جمیل
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۰:۲۷:۵۴
یاد عکس مادر چاوز با احمدی نژاد افتادم...یادتونه...با فتوشاپ عکس البرادعیو جای مادر چاوز گذاشته بودن!!! (1618722) (alef-13)
 
yas
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۰:۳۷:۵۳
بیشتر فکر کنیم که چرا نسل سوم انقلاب از حجاب گریزان شده اند؟! (1618737) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۱:۱۲:۵۵
اون دست راستی نماینده ایرانی پارلمان اونتاریو است که اتفاقا به تبعیت از حزب لیبرال مواضع خوبی نسبت به ایران نداره. اگر این افشاگری های شما با کاربرد های سیاسی داخلی نبود، شاید اون آقای نماینده پارلمان هرگز متوجه نمی شد که این دختر خانم کیست.
ای کاش همانقدر که به حجاب دیگران گیر می دهیم به اخلاق خودمان هم گیر می دادیم و به خاطر سیاست بازی به حریم خصوصی کسی وارد نمی شدیم.
چشم پوشی به عیب دیگران
چون به عیب خود رسی کوری از آن. (1618781) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۳:۴۴:۱۱
كسي به حجاب ايشون گير نداده هر جور دلش ميخاد باشه ولي حق ندارند به اسم خميني هر كار دلشون خواست بكنند چون نوه نتيجه امام هستند ....
موضوع اينه .... (1622244) (alef-10)
 
هادي
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۱:۴۸:۱۹
نويسنده محترم، خوب گيرم كه حق با شماست.
چون عكس نعيما رو گذاشتي در مورد نعيمه بحث و نقد نميشه كه منظورتون بوده.
در مورد فرزندان و خانواده هاي آدمهاي بزرگ مطالعه كنين مي بينين كه راه و روش و رفتارشون كاملا يكي نيست. بعضي مواقع كاملا متضاد هم هست. خميني، جنتي، رضايي و.... نمونه هايي از اين دست هستن.
شايد برخي رفتارش رو قبول ميكنه و برخيش رو رد. افكار آدمها رو تفتيش نكنين لطفا.
در مورد حجاب هم خيلي از نظرات تاسف باره. يه خارجي بياد اينجا ميتونه بدون حجاب جايي بره؟ اين خانم خيلي هم شجاعه كه اينقدر حجاب رو رعايت كرده. (1618821) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۳:۴۵:۳۰
نويسنده عزيز حرف شما درست كه رابطه فكري اصل است نه ژنتيك. اما به هر حال خانواده هم در فرهنگ ما مهم است. مثلا اگر از خانواده خوبي همه به بيراهه بروند اين چيز بسيار عجيبي
است. حال من در اين مانده ام كه چرا از خوانواده امام براي نمونه هم يك اصولگرا بيرون نيامد. چرا همه از دم اصلاح طلب هستند؟ (1618882) (alef-10)
 
hامین
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۶:۳۵:۴۸
واقعا عالیه مقاله (1618925) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۷:۰۲:۳۳
ایشون در کاناداحجابش از خیلی از خانمهایی که در تهران خودمون هستن بهتره. (1618938) (alef-10)
 
یک دهه شصتی
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۸:۰۶:۱۷
من تو این مدت کسایی که یه عمر شعار مرگ برآمریکا و کوبیدن مشت به دهن امریکایی ها سر دادن و امام ره فرمودن آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه چطور تو خود امریکا خیمه زده؟!!!؟
واقعا اسلام امریکایی تو خونشون هست...
درمورد لباسش هم که اینهمه نظر دادین باید بگیم که واقعا نمیتونست یه لباس گشادتر بپوشه؟اصلا از خاندان امام بعید بود که بعد از شعار مرگ بر امریکا خودشون تو اونجا لونه کنن.البته از عکس ها و آرایشهای چشم مادر نعیما خانوم هم میشه فهمید حجاب چادر چقدر براشون ارزشمنده (1618970) (alef-10)
 
فرنوش
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۸:۵۴:۵۸
ببخشید اینا از کجا میارن میرن کانادا ؟ (1618993) (alef-10)
 
اقا زاده ها!
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۰۰:۳۱:۳۴
از همان جایی که بچه های دیگر مسولین میارن. از همون جایی که آقا زاده ها میارن. از همون جایی که پسر احمدی نزاد میاره و میره در واحد بین الملل صنعتی شریف درس می خوانه. ترم بیست میلیون.


اسم دختر امام اورده شده. فکر نمی کنم اسم پسر احمدی نژاد هم مانعی بشه برای سانسور چی های الف.

پس پخش کن! (1620850) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۹:۰۰:۵۶
لطفا کمی در مورد هزینه تحصیل و زندگی در سطح بالا در کانادا توضیح دهید. (1618997) (alef-10)
 
شهروند ایرانی
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۹:۲۳:۳۲
این قدر که از حجاب حرف می زنین، از راستی و راستگویی و پاک دستی و پاک چشمی و پاک دامنی و مردانگی و خوش قولی و خوش خلقی و علم ورزی و خرد ورزی و بخشش و عیب پوشی و فرو خوردن خشم و... هم حرف می زنین؟

راجع به هیچ کدوم از اینا در قرآن و اسلام و و احادیث حرف زده نشده؟
مگه فقط حجاب معیار انسان بودنه؟

یک کسی حجاب کامل داره اما غیبت می کنه، زیر قولش می زنه، دروغ می گه.
یکی غیبت نمی کنه و دنبال علم می ره، اما حجابش مشکل داره.
هیچ کس ایده آل نیست.

دوستانی که آیه و حدیث میارن که حکم ساپورت و شلوار جین چیه و عمیق می شن، آیا شاخک های غیرت و دینداریشون به همین اندازه به فقر و ظلم و خشونت هم حساس هست؟

شما با این طرز فکر ایران و اسلام رو به یک گروه حداکثر چند میلیونی تقلیل می دین که هر روز داره کوچیک تر می شه.
فکر و روش خودتونو رو اصلاح کنین.
این جامعه ایه که شما ساختین. نتیجه اش چی شده؟
دینداری رو ترویج کنین، انسان بودن رو ترویج کنین. (1619013) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۳:۴۱:۴۳
موضوع اين چيزا نيست اصلا ....موضوع اينه نعيما شايد دلش نخاد خميني باشه ... (1622237) (alef-10)
 
Seyed
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۰۹:۵۹:۱۷
حداقل فایده این داستان اخیر این بود که دوستان بفهمند خارج رفتن برای خانوم‌های مجرّد تاثیرات منفی‌ زیادی داره. (البته واسه آقایون مجرّد هم مشکلاتی به همراه داره). فرقی‌ هم نمیکنه از خانواده روحانی باشی‌ یا نه. (1619033) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۰:۵۰:۰۹
منظور از مشکل همون آزادی انتخاب پوشش است؟ (1619107) (alef-10)
 
masoud
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۰:۰۵:۲۷
موضوع حجاب نیست. موضوع کاسبی کردن از اعتبار امام خمینی است (1619036) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۲:۱۳:۱۹
ممکن است بفرمایید ایشان بابت انتسابشان به امام خمینی چه چیزی به دست آورده اند که می فرمایید کاسبی می کند؟! او هم یک دانش آموز مثل بقیه است. همین و والسلام. (1619260) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۰:۵۳:۰۱
من یک زن مسلمانم وحجابم را از قرآن و فاطمه زهرا دارم وبرایم مهم نیست دختر امام نوه یا نتیجه امام چه می پوشند وحد حجابشان چه قدر است هر جای دنیا که رفته ام حجابم را که در ایران هم به شکل مقنعه ومانتو بوده وهست حفظ کرده ام فقط چون به آن ایمان وباور دارم . حجاب در درجه اول یک عقیده است واگر کسی به آن ایمان نداشته باشد با زور وتهدید پابند آن نمی شود حالا هرکس با هر نسبی که می خواهد باشد ! قبول کنیم که حجاب را بد تبلیغ کرده ایم وخود نیز آعتقاد به آن را درک نکرده ایم وگرنه دختر ونوه امام را برای رعایت آن الگو قرار نمی دادیم وامروز در این سایت به آن نمی پرداختیم ! (1619113) (alef-10)
 
زن مسلمان
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۰:۲۴:۳۴
بسیار عالی نوشتین و اصل مطلب را بیان کردین من هم کاملا با نظر شما موافقم
من چادری هستم و از کودکی با این پوشش ابتدا با راهنمایی خانواده و پس از در کامل دین با رضایت کامل قلبی این پوشش را پذیرفته ام و در هر کشور با هر نوع حکومتی که باشد هرگز این نوع پوشش را تغییر نخواهم داد. (1621568) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۲:۴۳:۴۰
خانم اشراقي تو را از فضل پدر چه حاصل
اگر بستگان امام خميني مي خواهند در جامعه زندگي كنن به هر روش و سياقي ايراد ندارد
اما نبايد خود را به هيچ وجه به امام بچسبانند و از ايشان حرف بزنند چون امام خميني كه مردم مي شناسند بسيار با اين افراد تفاوت دارد
پس امثال اشراقي و سيد حسن نبايد حرف از امام و راه و روش ايشان بزنند چون امام خميني مال هيچ كسي نيست امام يك شخصيت ممتاز براي بشريت است و امثال نوه و نتيجه امام كوچكتر از آن هستند كه بخواهند نظري در مورد اما بدهند و خودشان را به ايشان بچسبانند (1619327) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۳:۱۸:۵۶
مسئله این نیست که کی نمی خواهد کی باشد...مسئله این است که چی بود و می خواست چه شود! (1619388) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۳:۴۷:۴۲
عطار هفت شهر عشق را گردید ما هنوز اندرخم یک کوچه ایم! (1619431) (alef-10)
 
حیران
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۴:۲۹:۴۹
هر چه بگندد نمکش میزنند وای به‌‌ روزی که بگندد نمک (1619529) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۵:۰۸:۵۰
دم نویسنده مطلب گرم
خانم اشراقی یا مار باش یا ماهی! (1619616) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۵:۳۷:۴۱
بابا ول کنین دلش میخواهد به شما چه هر کسی مسول کارهای خودشه ای بابا
ماشاالله جایزه هم گرفته خدا حفظش کنه (1619684) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۵:۴۲:۴۰
سوء استفاده شما از این موضوع جای تعجب ندارد! (1619698) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۶:۲۲:۴۶
ولا تجسسو ولا تغتب (1619798) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۶:۲۴:۰۲
با سلام و احترام.. چرا اينقدر راحت پشت سر مردم حرف ميزنين .. كار ديگه اي ندارين؟؟؟؟ بيكاري آفت گناهه (1619803) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۱۸:۲۴:۱۲
سلام
تحلیل نوشته شده، ماهیتا درست است اما گویا مادر نعیما این را قبول ندارد. زیرا نعیمه اشراقی اقدام به تغییر فتوشاپی عکس فرزند خود کرده است. به عبارت دیگر مادر نعیما قبول ندارد که فرزندش چه لباسی باید بپوشد. اگر قبول داشت، آن را تغییر نمی داد! (1620029) (alef-10)
 
ب
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۲۱:۴۲:۲۴
از حجاب خیلی ها درتهران بهتر است (1620468) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۲۲:۰۱:۵۰
سلام اخر کار رسیدم اما باید برای خودمان با فرهنگی که داریم تاسف بخوریم شاید تا کنون در خصوص مطالب علمی و اثر بخش ندیدم اینهمه نظر داده بشه البته اشکال از تربیت وفرهنگمان است اگر از کودکی بعد از هر میهمانی پدر و مادرمان اجازه نمی دادند بعد از نمک خوردن راجعب غذا ، سفره ، نظافت ........ صحبت وقضاوت نمی کردیم الان برای سرک کشیدن در زندگی دیگران اینقدر راست قامت وحق بجانب نبودیم برای خودم وتو وما وایران متاسفم (1620515) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۵ ۲۲:۱۵:۰۸
هر كسي عقيده خودش را دارد وبا آن زندگي ميكند ودر هر كشوري هم ميرود ناخودآگاه بعد از مدتي تحت تاثير جو وفرهنگ آن كشور قرار ميگيرد اما حرف سوال اينجاست كه اين مسيولين كه اروپا وغرب را از نظر اخلاقي فاسد ميدانند وبه آساني اجازه نميدهند ديگران براي تحصيل به آنجا بروند چگونه فرزندان خود را با پول مردم به آنجا ميفرستند وبعد توقع دارند مطابق فرهنگ مملكت ما رفتار كنند (1620543) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۰۰:۲۲:۳۹
ایشان با چه پولی به خارج تشریف بردند (1620830) (alef-10)
 
منتظر
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۰۲:۱۵:۴۰
ای کاش نوه امام معرفی نمی شد ! (1620996) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۰۹:۴۶:۰۳
حجاب حكم قران است ولى به صورت قانون دراوردنش بايد مورد قبول عام باشد. حجاب اين خانم هم بخودش مربوط است. (1621418) (alef-10)
 
صبا
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۰:۱۷:۱۰
بالاخره نتیجه دسترسی آسان به ثروت و قدرت همین است. متاسفانه نسل جوان امروز بسیار سطحی و بی هویت بوده و از قوه تحلیل نیز بهره ای نبرده است و معوملا دارای تحلیل های من دآوردی از جامعه و اطراف خود است. رفتار این خانم را هم در همین چارچوب می توان ارزیابی نمود. تا اندکی در کانادا آدم های بی دین او را تحویل گرفته اند خود را گم کرده و الان فکر می کند کره مریخ را فتح نموه و دیگر باید از چارچوب سنت ها بدر آید!!!! کسی که دز زمره نزدیکان خمینی بودن را با این ریخت و قیافه به این جایزه های من درآوردی بفروشد، مشخص است که چه شخصیت سطحی و متزلزلی دارد و از چگونه تربیتی برخوردار بوده!!! البته اگر به اینگونه افراد زیاد هم گیر بدهند ممکن است سر از ناکجا آبادهای بدتری در بیاورند. ازسوی دیگر نقش درآمدهای شبه ناک در این موارد را نیز نمی توان نادیده گرفت!! آخر اینکه امام در همان ایام آرمانی نیز در میان خانواده خود غریب بنظر میرسید. (1621540) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۰:۱۹:۰۲
فکر نمی کنید قضیه خاله زنک بازیه؟؟؟!!!! (1621550) (alef-10)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۰:۲۹:۱۲
آقاي رضا نساجي. از ذهن بيمارگونه تان و مطلب به دور از مروت و جوانمرديتان . بدم آمد. چرا بايد خانم نعيمه اشراقي را تنها به صرف اصلاح طلب بودن و امروزي بودن و صفحه فيسبوك داشتن از امام ره دور كنيد؟! آيا اين دقيقا نوع تفكر تندروانه و متحجرانه نيست؟! آيا اين نوع تفكر باعث نمي شود كه ميليونها ايراني را از راه امام ره و انقلاب دور بدانيم؟! آيا اين نوع تفكر تضاد آشكاري با توصيه مقام معظم رهبري به جذب حداكثري و دفع حداقلي ندارد؟! (1621589) (alef-10)
 
خستو
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۱:۴۹:۳۷
بابا جون کاری کردین که از فردا همینم نداشته باشه ها!!! فردا میکنیدش گل شیفته هاااااا!!! گفتم که دیگه بس کنید. مامانش با این کار همه رو سر کار گذاشته این خصلت اصلاح طلبان است!! (1621854) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۳:۴۰:۰۰
واقعا درسته نعيما دلش نميخاد خميني باشه ولي مادرش مجبورش ميكنه خميني باشه .... (1622228) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۵:۲۲:۵۰
واقعا به این دختر چه کار دارید و چرا عکسش را منتشر می کنید؟ (1622545) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۵:۵۲:۲۲
اگر اعتقاد به احکام وشریعت اسلامی تهجر است که ما به این افتخار می کنیم حالا شما اسمشو هر چی می خوای بذار.
حجاب یک مسلمان واقعی (نه دروغکی) باید از متن دین گرفته شده باشد نه نظر من وشما.
و اینکه: شما که ما را متهجر میدونی خودت بر چه آیین ودینی هستی؟ خودت رو معرفی کن بگو لطفاً! فقط نگو مسلمانی که مسلمانی تعریف خودش رو داره.
عیب کار اینجاست که هر کی حرف خودشو درست می دونه وکمتر کسی دنبال حقیقت میره!.
لطفاً دست بردارید از سر این اسلام مظلوم. (1622664) (alef-10)
 
nardes
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۶:۱۶:۵۶
واقعا فکر می کنید مشکل و دغدغه الان ما حجابه؟ اگه اینطور باشه که باید بیشتر از اینها ناامید شد، بعدش هم چرا چشم شما موفقیت بزرگ این خانم رو نمی بیند اما ی تار موی اون را راحت می بینید بر همه افراطیون متاسفم (1622753) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۱۷:۴۷:۱۲
الف جان خیلی فضول شدی ها !!
چه کار به مردم داری کار درست رو تبلیغ کن این کار شما نوعی تبلیغ بد حجابی هم می تونه باشه (1623040) (alef-10)
 
هم وطن
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۲۳:۳۳:۴۱
90 درصد دخترانی که به آمریکا آمده اند همین رو هم ندارند. خانواده ها بایستی که از رفتن دختران، خصوصا مجرد، به خارج از کشور جلوگیری کنند. اکثر این هم وطنان آدمهای خوب و شریفی هستند ولی به خاطر مفروضات غلط، ترس و فشار غربت دست از حجاب خودشون بر میدارند و در واقع سعی می کنند که هم رنگ جماعت بشوند. فشار هم وطنان و دختران بی حجاب و یا ضد دین بر دختران با حجاب بیشتر از فرهنگ غرب هست. تأثیر مستقیم که دیگر به جای خود. (1623692) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۶ ۲۳:۴۱:۲۰
وقتی به حریم زندگی خصوصی خانواده بنیانگزار جمهوری اسلامی چنین ناجوانمردانه تعرض می شود خدا بداد افراد عادی برسه. (1623705) (alef-13)
 
spideh
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۳:۳۱:۰۸
چند تا سوال برام پیش اومده:
1- آیا از نظر مادر حجاب دختر ایراد داشته؟
اگر نه، چرا فتوشاپ شده، اگر آره، چرا تو اون کشور این مساله رعایت نشده؟
2-آیا ورود به فیس بوک اشکال داره؟! اگر نه، چرا فیلتره؟ و اگر آره، چرا خانم اشراقی که اینهمه از امتیازات این نظام و تفکر بهره میبرند، دچار چنین عملی شدن؟
3-آیا آرایش یه زن فقط باید برای شوهرش باشه ولاغیر ! و یا اگر چادر به سر داشته باشه ،همه محرمند؟!
4- آیا ما همچنان باید به نقش سیاهی لشگر تو فیلم راضی باشیم ، و شعار مرگ بر آمریکا و انگلیس رو ادامه بدیم و یا نه؟ و اگر مرگی برای آمریکا و انگلیس اتفاق بیفته،و خدای نکرده بچه های همه مقامات ایرانی دچار مشگل بشن آیا در این صورت کشورهای دیگه ای که اونها هم امن و آزاد باشن برای زندگیشون وجود داره یا نه؟
5- لطفا فعلا به همینا جواب بدین، بقیه بمونه برای بعد...! (1623925) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۸:۵۵:۰۶
متاسفم برا ی چنین افرادی که نام خمینی و مرد تاریخ ایران و اسلام را زیر سوال میبرند . (1624154) (alef-13)
 
شما
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۱۳:۳۰
از خواهرم نعیما پوزش می‌طلبم
پوریا عالمی نوشت:

من ایرانی‌ام، عادت دارم فیلم سینمایی را مجانی کپی کنم و ببینم اما فیلم خصوصی زهرا را بخرم و ببینم
عادت دارم با ولع گلشیفته را تماشا کنم و بعد حکم بدهم که او به اخلاق پایبند نبوده است
عادت دارم عکس مهمانی بازیگران را سیو کنم. و عکس خودم را پاک کنم تا پخش نشود.
عادت دارم پرده زخیم به پنجره بیاوزم تا سایه‌ام را برای تماشای پنجره‌های بی‌پرده نشان ندهد
عادت دارم قضاوت کنم. قضاوت این‌که هر که رژ زد، هر که موش بیرون بود، هر که لباسش باز بود، بی‌اخلاق است. قضاوت این‌که ناموس من حق ندارد هر طور می‌خواهد بگردد. اما هر کسی هر طور من خواستم نگردید، بی‌فرهنگ و دگم است.
عادت دارم چشم خود را پاک بدانم و به هر حریمی ورود کنم اما همه چشم‌ناپاکان را از حریم خصوصی‌ام دور نگه دارم.
من عادت دارم به همه بخندم و این نشانه روشنفکری من است. اما هر که به من بخندد آدم بی‌شعوری است که حدود اخلاق و حقوق شهروندی را رعایت نکرده است.
من عادت دارم عکس همه را دست به دست کنم. اما پرهیز می‌دهم که دست اطرافیانم در عکسی که منتشر می‌کنند معلوم باشد.
پوزش می‌طلبم.
من عادت دارم هر کسی را به خاطر چیزی دیگر قضاوت کنم.
من همانم که کسانی را که دختری را به خاطر دوچرخه‌سواری و پوشش قضاوت می‌کردند، دگم می‌نامیدم. حالا همانم که حق خصوصی تو را قضاوت می‌کنم و به تو می‌خندم.
من ایرانی‌ام. خط کشم. معیارم.
من ایرانی‌ام. کار دیگری از دستم برنمی‌آید. باید کسی را تخریب کنم تا خیال کنم آبادم. باید حال کسی را بد کنم تا حالم خوب شود. امیدوارم امشب حال تو خیلی بد باشد تا من شب با خیال راحت بخوابم.
من ایرانی‌ام، هنوز بزرگ نشده‌ام.
ایرانی‌ام، دست خودم نیست، پوزش می‌خواهم. (1624865) (alef-13)
 
میلاد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۳۸:۳۶
بابا فکرمونو باز کنیم نفر برتر شده افتخار آورده اصلا مهم نیست ایرانی بودن به 100 نفر شرکت کننده فهمونده مهم نیست یه نمور خوش تیپ بوده جلو چشم بابا بی خیال ترو خدا به فکر پیشرفت باشیم این حرفای بییییی خییییال نعیمه دمت گرم ایرانی باغیرت ایییییول . (1625372) (alef-13)
 
ممل
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۳۵:۳۸
آقایان دست از سر این مردم بردارید بیکارید نظر میدید کی چی پوشیده؟ به شما چه ربطی داره؟ معیشت مردم رو درست کنید (1625680) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۴:۴۴:۴۵
خودتی این نظر ها و رای دادن ها تدلیس است. (1626044) (alef-13)
 
یک دوست
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۱۸:۵۸
عکس ها یکی نیست البته از یک صجنه دو بار عکس گرفته شده است. برای این منظور به لب و چهره مرد سمت را ست دقت کنید که در دو عکس متفاوت است.

در ضمن اگرچه حجاب محترم است اما آیا تمام صحبت امام فقط در مورد حجاب بود. اختلاس سه هزار ... و جو توهین و افترا، عدم امنیت اخلاقی، تفرقه (برخلاف نظر امام که تاکید بر وحدت داشتند) و ........ را می بینیم. کدامیک مورد نظر امام بود؟
بیاییم دوباره نگاه کنیم به آنچه بودیم و انچه خواستیم باشیم و آنچه هستیم. آنگاه برای آینده فکر کنیم. (1626206) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۲:۱۷:۱۷
شاید دلش بخواهد با هویت خودش زندگی کند، نه هویت پدربزرگ مادرش. دلش بخواهد صفحه فیسبوک، اینستاگرام و پینترست داشته باشد. عکس‌های خودمانی بگذارد

in harfo mishe be polis ershad zad (1627464) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۸:۲۱:۳۷
حجاب؟ حجاب
اسلام شده فقط حجاب
اسلامی که هر دختر چهارده ساله میتونه با رعایت نکردن حجاب از بینش ببره (1628121) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۵:۰۴:۱۳
میشود اینطور هم دید که همه چیز در حال گذار وگذر هست
کسانی که به هر دلیلی در گذشته و گذشته های دور امکان پذیرش تحولات مدرن
را نداشتند مقابل آن می ایستادند و حتی حق رای را هم برای زنان جایز نمیداشتند
ولی امروز اصلاح طلبان هستند که منازعه با قوم تازه شهری اصولگرا را در برنامه خود دارند
پس قضییه بمثابه کلاس درسی است که بصورت هیئتی تشکیل شده و وقتی معلم
شهری دیکته میگوید آنها که کند دست تر هستند تقاضای شمرده تر گفتن دارند....
و بالاخره همه باید باسواد شوند اما هزینه بیشتر را آدم باهوش متمدن داده است (1629569) (alef-13)
 
وای بر شما
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۹:۰۶:۴۸
زن نماد هویت یک کشور هست، ایشون اگه موفقیتی برای خودش کسب کرده که بیشتر اغراق شده تو کسب این عنوان، باید به عنوان یک نماینده زن مسلمان و شیعه ایرانی در این مراسم ظاهر میشد، این افتخار آفرینی نیست، این لطمه زدن به فرهنگ ایران اسلامی است، همانطور که جایزه اسکار به فیلم اصغر فرهادی با اون مضمون مزخرفش، جای تسلیت داشت به ایران!
کسانی هم که از پوشش این خانم دفاع می کنند (نه حجاب) خودشون کسانی هستند که از فلسفه حجاب بی اطلاع هستندو فقط برای توجیه کار خودشان ، این ننگ را توجیه میکنند، تأسف ابدی برای این اشخاص، به قول امام:
دوستان نادان یا دشمنان آگاه.
فرهنگ ایران را تمام دارند آمریکایی میکنند و ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم... (1630359) (alef-15)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۱۶:۲۷:۴۱
آقا چرا نظرات را سانسور میکنید؟
من نظرمو گفتم به کسی هم توهین نکردم
چرا جریان اطلاعات آزاد نیست؟ (1633418) (alef-13)
 
سیاوش
۱۳۹۳-۰۵-۱۶ ۱۰:۲۲:۴۳
آقا بنظر من دیدمونو باید عوض کنیم. هرکس مسئول اعمال خودشه کما اینکه اون حجابش اینقد مشکل نداره که اینقد بخوان سوژه ش کنن و اینقد سروصدا راه بندازن (2291324) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۱۰ ۱۹:۰۵:۲۰
دمش گرم که اول شد در مسابقات به اون مهمی. (3360083) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.