توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 275313
«خاطرات شهید حسن شفیع‌زاده» (یادگاران ۲۶)؛ منصوره قنادیان؛ روایت فتح
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۵
خاطرات شهید حسن شفیع‌زاده
(یادگاران ۲۶)
نویسنده : منصوره قنادیان
ناشر: روایت فتح، چاپ اول، ۱۳۹۳
۱۱۲صفحه، ۵۰۰۰ تومان

این کتاب را فروشگاه اینترنتی شهر کتاب تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل در اینجا کلیک کنید.

*****

مجموعه کتاب‌های «یادگاران» همان‌گونه که از نامشان پیداست قرار است آثاری باشند برای حفظ یاد و خاطره شهیدان والامقام هشت سال دفاع مقدس؛ آن‌ها که رفتند تا ما آسوده بمانیم و حالا خاطرات‌شان می‌تواند روش و منش  آن‌ها را در اذهان‌مان ماندگار کرده و درس چگونه زیستن را به ما بیاموزند.

مجموعه یادگاران انتشارات روایت فتح دربرگیرنده کتاب‌های کوچکی ست که با این هدف، به بررسی کوتاهی از خاطره‌های شهدا می‌پردازد و بنا دارد تصویرهایی از سال‌های جنگ را در قالب خاطره‌های بازنویسی شده، پیش روی آن‌ها که آن سال‌ها را ندیده‌اند، بگذارد.

کتاب «یادگاران ۲۶» به قلم منصوره قنادیان به خاطرات شهید حسن شفیع‌زاده می‌پردازد. نویسنده این جلد از یادگاران، در قالب روایت صد خاطره کوتاه، همانند دیگر مجلدات کوشیده با حرکت در مرز تاریخ و ادبیات اثری مستند و درعین‌حال جذاب را به مخاطبانارائه کند. مخاطبانی که اغلب به طیف جوانان و نوجوانانی تعلق دارند که آن روزگار را از نزدیک لمس نکرده‌اند و یا در سنین بسیار پایین بوده‌اند.

شهید حسن شفیع‌زاده در تبریز به دنیا آمده و در آن شهر بالیده بود. با شروع جنگ راهی جبهه شد. در دوران دفاع مقدس با مهدی باکری رفاقت و نزدیکی داشت و از دوستان صمیمی و یاران فداکار شهید سردار حسن طهرانی قدم بود و در بسیاری از عملیات دوشادوش رفیق دیرین خود به جنگ دشمن بعثی شتافته بود.

او در جبهه‌ها چنان روزگار می‌گذراند که همیشه آماده شرکت در عملیات باشد و همه آنچه داشت در یک کوله‌پشتی جای گرفته و همراهش بود.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«خاطرات شهید حسن شفیع‌زاده» (یادگاران ۲۶)؛ منصوره قنادیان؛ روایت فتح