توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 398515
تسلیت أبومازن به تل‌‎آویو شرم‌آور بود/نفاق سیاسی سران عرب
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۳
عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی «حماس» با اشاره به تسلیت أبومازن به صهیونیستها پس از مرگ پرز، گفت: اقدام عباس بسیار شرم آور بود و لکه ننگی بر پیشانی تشکیلات خودگردان فلسطین تلقی می شود.

به گزارش مهر، پس از مرگ «شیمون پرز» رئیس سابق رژیم صهیونیستی، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن صدور پیام تسلیت برای مسئولان این رژیم، مراتب همدردی خود با آنها را اعلام کرد. این اقدام أبومازن، اعتراض خیل عظیمی از مردم فلسطین و همچنین گروه‌های مقاومت اسلامی این کشور را به دنبال داشت.

«محمود الزهار» عضو ارشد جنبش اسلامی مقاومت فلسطین (حماس) در خصوص تسلیت «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به صهیونیستها به دنبال مرگ «شیمون پرز»، به خبرنگار مهر گفت: اقدام عباس بسیار شرم آور بود. این اقدام به مثابه لکه ننگی بر پیشانی سازمان آزادیبخش و تشکیلات خودگردان تلقی می شود.

وی در همین ارتباط تصریح کرد: کسانی که «شیمون پرز» یهودی را دوست دارند، برخلاف آیه صریح قرآن کریم که می فرماید: «یاأیها الذین آمنوا لا تتخذوا الیهود والنصاری أولیاء»، عمل می کنند.

الزهار با بیان اینکه محمود عباس نماینده مردم فلسطین محسوب نمی شود، گفت: ملت فلسطین، محمود عباس را انتخاب نکرده اند، بلکه وی برگزیده جنبش و برخی سازمان‌های وابسته به کشورهای عربی است؛ سازمان هایی که با دشمن صهیونیستی مراودات بسیاری دارند.

این عضو ارشد حماس با بیان اینکه در حال حاضر هجمه وسیعی از سوی مردم فلسطین علیه اقدامی که أبومازن انجام داده است، وجود دارد، گفت:
تسلیت أبومازن به صهیونیستها در واقع اهانت به خون شهدا و نادیده گرفتن حقوق پایمال شده اسراء بود
ملت فلسطین با اعتراضات گسترده خود به اقدام أبومازن در تسلیت به صهیونیستها، چهره حقیقی خود را به نمایش گذاشت.

الزهار همچنین با بیان اینکه روابط میان فتح و حماس در حال حاضر خوب نیست، گفت: این اقدام، اهانت به خون شهدا و نادیده گرفتن حقوق پایمال شده اسراء بود. این اولین باری نیست که جنبش فتح به رهبری أبومازن مرتکب چنین خطایی می‌شود. متأسفانه راه و روش جنبش فتح در طول تاریخ نادرست بوده است، به گونه ای که نمی توانیم بگوییم بین ما و آنها کوچکترین تفاهمی وجود دارد.

این عضور ارشد حماس با بیان اینکه شیمون پرز یکی از مؤسسان رژیم صیهونیستی به شمار می رفت، گفت: او مسئول اصلی کشتار قانا و همچنین تمامی جنایت هایی بود که در زمان ریاستش بر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان انجام شد.

وی ضمن «ننگین» خواندن توافق صلح سازمان آزادیبخش فلسطین با رژیم صهیونیستی، گفت: پرز برخلاف آنچه که رسانه های بین المللی سعی در القاء آن دارند، هیچیگاه یک انسان صلح طلب نبود.

الزهار همچنین در پاسخ به سؤالی پیرامون ارزیابی اش از پیام های تسلیت کشورهای عربی به صهیونیست ها پس از مرگ پرز، اظهار داشت: این اقدام، حلقه ای از نفاق سیاسی در نزد دولت های عربی محسوب می شود که نمی دانند ملت های خود با کارهایشان مخالف هستند.
تسلیت أبومازن به صهیونیستها حلقه ای از نفاق سیاسی در نزد دولت های عربی محسوب می شود
موضع مردم کشورهای عربی کاملا با چیزی که از سوی دولتمردان مشاهده کردیم، متفاوت است.

این عضو ارشد حماس همچنین اظهار داشت: حتی شهرک نشینان صهیونیست هم هیچ احترامی برای أبومازن قائل نیستند و او را تحقیر می کنند.

وی همچنین در پاسخ به سؤالی پیرامون تداوم انتفاضه مردم فلسطین، یادآور شد: انتفاضه مردم فلسطین علیه رژیم صهیونیستی همچنان ادامه دارد و هیچگاه متوقف نشده است. این انتفاضه، قیامی است که مردم فلسطین آن را هدایت می کنند.
 
کلمات کلیدی : رژیم صهیونیستی+شیمون پرز + محمود عباس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.