توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488218
هشدار دولت آمریکا درباره حملات هکری به شرکت‌های انرژی و هسته‌ای
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
دولت آمریکا به شرکت های صنعتی در مورد حملات هکری به بخش های انرژی و هسته ای خود هشدار داده و می گوید فعالان این بخش باید نهایت دقت را در این زمینه اعمال کنند.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، بر اساس بیانیه مشترک پلیس فدرال و وزارت امنیت داخلی آمریکا، هکرهای اینترنتی از ماه می گذشته با ارسال ایمیل های فریبنده موسوم به فیشینگ برای سرقت اطلاعات محرمانه شرکت های فعال در این حوزه ها تلاش می کنند و می خواهند به هر نحو ممکن داده های خصوصی شبکه های رایانه ای  هدف را بدزدند.

در بیانیه یاد شده تصریح شده که هکرها در برخی موارد موفق به نفوذ به شبکه های هدف شده اند. البته از افشای هرگونه جزییات بیشتر در این بیانیه خودداری شده است. در این میان بخش انرژی به علت اطلاعات ارزشمند و امکان ایجاد اختلال در سیستم های انرژی و ایجاد مشکلات اساسی برای زندگی عادی مردم از اهداف جدی هکرهای اینترنتی است.

بیانیه مذکور در شرایطی صادر شده که باج افزار پتیا با حمله به دهها کشور در سراسر جهان و به خصوص صنایع اوکراین مشکلات جدی ایجاد کرده است. این باج افزار با رمزگذاری اطلاعات از کاربران برای بازکردن قفلشان طلب باج می کند؛ هر چند حتی در صورت پرداخت پول نیز فایل های قفل شده مجددا قابل دسترس نمی شوند.

در همین حال گزارش هایی در مورد حملات هکری به چند ژنراتور انرژی هسته ای در داخل امریکا هم منتشر شده است. اما دولت آمریکا آنها را رد یا تایید نکرده است.
 
کلمات کلیدی : اینترنت + هکرها + فناوری + ویروس باج افزار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.