نظر منتشر شده
۱۵۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 260012
پاسخ صندوق ذخیره فرهنگیان به یک مطلب الف
بخش تعاملی الف، 25 بهمن 93
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۴
درپی انتشار مطلبی با عنوان "طنز تلخ واگذاری خودرو به فرهنگیان، آن هم با پول خودشان" در سایت الف، موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان متن زیر را در پاسخ به آن مطلب جهت انتشار برای الف ارسال کرده اند:

مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و به تبع آن شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان در راستای گسترش خدمات رفاهی خود به فرهنگیان با اتکاء به کثرت جمعیت فرهنگیان عزیز توانسته در جلب مشارکت بخش خصوصی برای دریافت ۳۰.۰۰۰ دستگاه خودرو خارجی و ۱۰۰.۰۰۰ دستگاه خودرو داخلی بدون پرداخت هیچگونه هزینه و سرمایه‌گذاری اقدام نماید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان باید به خاطر داشت سرمایه‌گذاران در پی آنند تا سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند کما اینکه میزان داشتن سهم بازار شاخصی برای ارزیابی عملکرد شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی است لذا بخش خصوصی، مشارکت با مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان را با توجه به فرهنگیان عضو که متعهدترین قشر جامعه بشمار می‌روند بدون هیچگونه سرمایه‌گذاری از سوی مؤسسه و حتی پرداخت کارمزد به مؤسسه قبول کرده است.

شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان در کنار تداوم ارائه خودروهای داخلی به دنبال درخواست‌های فرهنگیان برای نخستین بار در طول فعالیت خود گام مهمی در زمینه ارائه خودروهای خارجی به اعضای خود با استفاده از منابع بخش خصوصی برداشت.

ارائه ۴۵۰۰ دستگاه خودرو (۲۸۰۰ دستگاه خودرو داخلی، ۱۷۰۰ دستگاه خودرو خارجی) به مناسبت دهه مبارک فجر قدم مبارکی برای گسترش دامنه ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان است این شرکت تلاش می‌کند با استفاده از راهکارهای مختلف در مدت زمان کوتاه‌تری به هدف خود مبنی بر ارائه خودروی لیزینگی به تمام فرهنگیان عضو دست پیدا کند.

از آنجا که شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان منابع و ظرفیت محدودی برای ارائه خودرو به اعضاء دارد به طوری که در طول مدت ۱۲ سال فعالیت خود حدود ۸۵ هزار دستگاه خودرو به فرهنگیان عضو مؤسسه ارائه کرده که نیمی از آن مربوط به ۲ سال گذشته بوده است.

اگر چه روند واگذاری خودرو به فرهنگیان عضو مؤسسه همچنان به قوت خود ادامه دارد اما یافتن منابع بیرونی و جلب مشارکت بخش خصوصی برای سرعت دادن به این پروسه نیازمند یک تصمیم و عزم جدی است که با تلاش مدیران مؤسسه و شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان در حال تحقق می‌باشد.

تصمیم شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان برای ارائه خودروهای خارجی به دنبال تقاضاهای بخشی از اعضای مؤسسه صورت گرفت که از ارائه خودروهای داخلی و به‌ویژه پراید ناراضی بودند بنابراین شرایط ارائه خودروهای داخلی و خارجی متنوع در دستور کار مؤسسه و شرکت لیزینگ قرار گرفت.

مطمئناً جذب سرمایه و اعتبار از بخش خصوصی برای ارائه خودور لیزینگی با سود تسهیلات ۱۵ درصد و اقساط ۸۴ ماهه که سند خودرو نیز بلافاصله به نام خریدار صادر می‌شود، بدون پرداخت هیچگونه سرمایه‌ای و در نظر گرفتن کارمزد برای شرکت لیزینگ، در شرایطی که بانک‌های کشور ۲۲ درصد به سپرده‌های سرمایه‌گذاران سود پرداخت می‌کنند کار بسیار مشکلی است که مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با همکاری شرکت لیزینگ خود توانسته به تسهیلات با سود ۱۵ درصد برای اعضاء دست یابد.

گسترش دامنه فعالیت‌های شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان و استفاده از منابع بخش خصوصی ظرفیت ارائه خودروهای لیزینگی داخلی را تقویت می‌کند و در نهایت به سودآوری این شرکت برای فرهنگیان عضو مؤسسه نیز می‌انجامد.

لازم به ذکر است مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با همکاری شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان در راستای تأمین بخشی از خواسته‌های اعضای خود مبنی بر ایجاد تنوع در توزیع خودروهای داخلی و حتی ورود به حوزه توزیع خودروهای خارجی در یک برنامه‌ریزی درازمدت و با رعایت قوانین و مقررات و اخذ تضامین لازم برای اجرای تعهدات سرمایه‌گذار (بخش خصوصی) مبادرت به انعقاد قرارداد دریافت ۳۰.۰۰۰ خودرو خارجی و ۱۰۰.۰۰۰ خودرو داخلی کرده است به گونه‌ای که مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان هیچگونه منابعی را پرداخت نکرده و تمامی سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی انجام خواهد شد.

باید اذعان داشت همزمان با توزیع ۱۷۰۰ دستگاه خودرو خارجی، ۲۸۰۰ دستگاه خودرو داخلی نیز در دستور کار شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان قرار دارد تا خواسته‌های فرهنگیان مبنی بر ایجاد تنوع در توزیع خودرو برآورده شود از سوی دیگر در سال مالی گذشته ۲۲.۵۰۰ دستگاه خودرو لیزینگی توزیع شده‌است.
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۰۹:۴۸:۵۹
صندوق ذخيره فرهنگيان مثلا اين جوابيه بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مردم چي فرض كرديد؟ما اشتباه كرديم عضو صندوق شديم ؟
شماها دارید روغن ریخته رو نذر امام زاده می کنید که چی
می خواید خودروهای وامونده چینی که بدترین کیفتیت رو دارن بدین معلما هر روز توو تعمیرگاه ها باشن. خودتون هم بتونید از این قرارداد استفاده لازم رو ببرید
من حاضر همین به خودروهای داخلی رو سوار شم تا چینی (2679591) (alef-13)
 
دلمند
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۲:۴۶:۱۲
تو که به همه چی گیر میدی. اصلا بگو چی میخوای. حرف دلت رو بزن (2679889) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۶:۳۱:۲۶
دوست عزیز ماشینهایی که الان دارند میدند کره ای هست .واز بهترینهای بازار.اما اعتراض اصلی به این هست که معلمها توان خرید این ماشینهارو ندارند واین مدلا واسه نیروهای ستادی واز مابهترون هست. (2680369) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۸:۱۵:۲۳
ماهی 14 میلیون حقوق می گیرن که اینطوری جواب بدن دیگه!!!
احتمالا این جوابیه رو توی بیلان کار سالانه هم میارن (2680563) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۸:۱۵:۳۹
آقا دندونای منو جمع کنین با این جوابیه (2680565) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۸:۱۵:۵۹
لطفا بفرمائید به کدوم سوال جواب دادین؟ (2680566) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۸:۳۲:۲۶
ضمن عرض تشکر بابت عکس العمل، که حداقل کاری است که باید انجام می دادید.
امکان دارد سوالات و جوابیه خود را دوباره مطالعه نمائید؟
لطف بفرمائید، جوابیه را یک بار دیگر بفرستید، چون جواب هیچ یک از سوالات رو نداید.
بنده به عنوان یک دبیر، ابه این پاسخ ها، از بیست حداکثر سه خواهم داد، پس این درس رو افتادید و مجددا باید امتحان بدید (2680582) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۸:۳۲:۴۹
نمره صفر
دوباره جواب بده به سوالات، شاید قبول شدی (2680583) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۰۱:۰۳
بدترين چيز اين است كه يك عده اي از معلمان از جمله بنده را بدون اطلاع عضو صندوق كرده اند و زماني كه من براي انصراف به حسابداري رفتم ، انصراف مرا پذيرفتند اما پس انداز اين چند ماه را به من باز نگرداندند و بالا كشيدند . دليل انها هم اين است كه " همه عضو هستند مگر انها كه نميخواهند "
كه اين حرف اساسا به لحاظ حقوقي فاقد اعتبار است اما چون مردم ما به مباني حقوقي اشنايي ندارند هر از چند گاهي يك كلاه قشنگ بر سرشان ميرود (2680821) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۱۴:۲۳:۵۲
من سه ماهه انصراف دادم اصل پول را که ناچاری انصراف دادم برنگردوند هنوز!! (2685279) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۰:۴۶:۲۵
اگه اصلش رو هم ندن من انصراف میدم (2686055) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۲:۳۱:۰۱
ادعای اصلی خبر مذکور این بود: «وام کلان به خودرو؟ از جیب معلمین! لااقل وام مسکن می‌دادند»
پاسخ: همین است که در بالا آمده. مثلا وام ۱۰۰میلیونی مسکن رو اونوقت می‌شد داد؟
اما اینکه فرهنگیان قدرت خرید ندارند، مسأله‌ی دیگریست. آیا وقتی یک شرکت خصوصی برای فروش چنین قراردادی بسته، بگوییم خودروی خودت را نفروش، پولت را بده ما پراید و پژو بدهیم!؟
طبیعی‌ست که شرکت خصوصی منافعش در فروش محصولات خودش است.
من وکیل مدافع صندوق ذخیره نیستم، شاید اشکالاتی هم من دارم. اما کامنت‌های ذیل این متن و اصلی، کمی جهت‌دار نگاشته و منتشر شده، یا از غفلت عمومی ما سوء استفاده می‌شود.
کمی صبر و تأمل و نقد بهینه. لطفا. (2680993) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۲:۳۶:۱۴
برادر من شرکتهای بیمه با عنوان سپرده سرمایه گذاری مبلغی را هر ماه دریافت می کنند و در پایان صدها برابر ان را به عنوان سئود سرمایه گذاری پرداخت می کنند در حالی که ذخیره فرهنگیان همین مبلغ خودمان را بعد از سی سال دو برابر کرده و ان هم با منت به ما می دهد . اگر این پول را در بانکها بگذاریم بعد از سی سال چقدر سود می دهند ؟ بیچاره معلمین که هر جوره سرشان کلاه می رود . تازه همین شرایط در اکثر نمایندگیها با یک ذره سود بیشتر موجود است و قرعه کشی هم نمی خواهد . (2681002) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۲۲:۵۰
لایک (2682909) (alef-10)
 
مهران
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۲:۴۶:۴۳
خوروهاش چینی نبود برادر. خوبه قبل از حرف زدن یک کمی تحقیق کنید. به سایت مراجعه کنید، خود روها هیوندا و تویوتا هستند.
اقدام بدی هم نیست. الان شما وام 15 درصد از کدام بانک آن هم با این اعداد می تونید بگیرید؟ چرا همش غر می زنید؟ (2681017) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۲۲:۱۷
تویوتا؟ (2682905) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۳۰ ۱۲:۱۶:۳۳
چراباید بااین سرمایه عظیم فرهنگیان ،خدماتشان این قدر ضعیف باشد؟ آیا وزارت نفت ومخابرات وبانکها هم خدماتشان برای کارمندانشان این گونه است؟پس تبعیض تا کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آقای وزیر هم مطابق معمول که خوابه.!!!!
اصلا این حرفها را رها کنید وزارت خانه حقوق حقه ی معلمین راپرداخت نمی کند کسی نیست که ازآقای وزیر سوال کند چرا5ماه است که حکم رتبه ی(خبره وعالی) فرهنگیان را نمی زنند؟ آیا بهانه ی نداشتن اعتبار ،مارا درمقابل زن وبچه بی اعتبار نمی کند؟این وضع معیشت فرهنگیان زیبنده ی دولت«امید وتدبیر نیست». (2691488) (alef-10)
 
همسر یک دبیر
۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۰۷:۲۷:۱۶
اخه تو کارمند با ماهی 1 میلیون چه به ماشین های کره ای این همه کلاه سرت رفته بازم حالیت نیست . واقعا حقت است که شب و روز کار کنی (2712720) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۲۲:۱۵:۲۳
با شما موافقم (2738238) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۲:۳۳:۰۰
بله قربان این ماشین ها را اقایا وزارتی میتونند سوار بشند وقسط چند میلیونی بدن نه معلمین بجای اون سهمیه استانهارا از خودروی داخلی بیشتر کنید ووام بیشتری لحاظ کنید اقا (2847727) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۸ ۲۲:۲۶:۳۲
کدوم ماشین خارجی بعد از شش ماه هنوز نتونستن بدن (3054071) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۲:۴۷:۵۷
ما معلمها لیاقت نداریم. حالا که یه تسهیلاتی برامون قائل شدن خودمون میگیم چرا!!؟؟ (2681020) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۲۱:۵۵
مزاح می فرمائید؟
هجب تسهیلاتی!!!! (2682904) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۱۸:۴۲:۲۹
وزیر محترم پذیرفتن که این پول از صندوق ذخیره هستش، بعد شما می فرمائید بخش خصوصی؟ (2699044) (alef-10)
 
مرادی
۱۳۹۳-۱۲-۲۴ ۱۳:۰۹:۳۱
با سلام همکار محترم اگه همین تسهیلاتو برای خرید خانه بدن بهتر نیست بعدشم این پس انداز خودمونه از بانک یا خود وزارت نیست که منت بزارن مگه بخوای انصراف بدی چند درصد سود با اصل پولت میدن!!!!!!!!!! (2746669) (alef-10)
 
فرهنگی از لرستان
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۰۰:۱۵:۴۹
جای شکرش باقی است که بالاخره از وزارت اموز ش و پروش یک جوابیه صادر شد اما واقعا جای بسی تاسف است که نویسندگان بیانیه هر گز فکر نمی کنند که این بیانیه را قشری فرهیخته همچون فرهنگیان که از بطن ماجرا با خبر هستند را نه تنها پاسخ مناسبی نمی دانند بلکه این جوابیه تداوم همان سیاست اشتباه می باشد:
1- در این جوابیه امده است در راستای پاسخ به درخواست تعدای از اعضای صندوق ذخیریه این کار صورت گرفته است.نگارنده از صادر کنندگان جوابیه می پرسم این در خواست کنندگان چه کسانی بودند از چه استانی ؟ضمن این که ایا اصلا چنین رابطه ای بین اعضای صندوق ومقامات مافوق وجود دارد که مثلا از طریق سایت یا تلفن یا دیگر وسایل اعضا بتوانند در خواست خود را بیان کنند .اگر چنین است من همین جا اعلام می کنم که اگر فرهنگیان اعلام کنند ما به وام مسکن احتیاج داریم ایا صندوق ذخیره به در خواست انها عمل می کند؟ایا صادر کنندگان بیانیه نمی دانند که درصد زیادی از فرهنگیان مسکن ندارند واگر قرار است خدمتی به انها بشود باید مثلا سراغ یک نیاز عمومی همچون مسکن رفت ویا اگر سراغ ماشین هم می رویم سراغ ماشینی برویم که فرهنگی بتواند قسط ان را پرداخت نماید .نتیجه این که اولا چنین در خواستی وجود نداشته واگر هم داشته فقط قشر خاصی بوده که نظر انها برای وزارت بسیار مهم بوده است وثانیا اگر بنا به قبول در خواست فرهنگیان می باشد باید از فرهنگیان نظر سنجی شود حداقل به صورت غیر حضوری و مجازی
2- طنز تلخ این کار این است که صادر کنندگان جوابیه بجای پاسخ به سوال صورت سوال را پاک کرده اند گویی انها نمی دانند ما معلم ها سال هاست با این گونه جواب دادن ها اشنا هستیم .معترضان به این بخش نامه هر گز نگفته اند ماشین دار شدن فر هنگیان کاری ناپسند است بلکه گفته اند که ما فرهنگیان توانیی پرداخت قسط دو میلیونی را نداریم .چرا به صورت شفاف پاسخ ندادید که کدام معلم می تواند قسط 2 میلیونی بدهد هر کسی به بخش نامه معترض بود همه گفتن که معلمی که حکم ان یک میلیون است چگونه می خواهد قسط دو میلیونی بدهد اما شما به چیزی که جواب ندادید همین امر بوده است
3- برای من ودیگر همکاران غیر قابل باور است که بخش خصوصی بیاید وکاری بدون مزد ومنت برای فرهنگیان انجام دهد .در حالی که بانک ملی کشورمان حاضر نیست یک وام عادی به فرهنگیان بدهد واعطای وام به فرهنگیان را منوط به استفاده از سر مایه صندوق ذخیره می کند بسیار بعید است که بخش خصوصی بیاید وچنین کاری انجام بدهد .محال است که سر مایه گذار خصوصی بدون سود واستفاده این کار را کرده باشد شاید مستقیما از این کار سودی نبرد اما متاسفانه باید گفت که به طور غیر مستقیم از جای دیگر حتما حق خود را خواهد گرفت که البته امر بعیدی نیست وبخش خصوصی باید پاسخگوی سهامدارانش باشد .ضمن این که اگر چنین امری محتمل باشد وبخش خصوصی حاضر به کمک به فرهنگیان شده باشد راه مصرفش این نیست که ان را به ماشین خارجی بدهیم که شاید کمتر از نیم درصد فرهنگیان طالب ان باشند .اقای وزیر شما که در مصاحبه با اب وتاب از اعطای وام 5 میلیونی ان هم از صندوق ذخیره به فرهنگیان سخن گفتید وبه اهمیت این وام انقدر واقف بودید که شخصا این مصاحبه را انجام دادید ایا نمیشد بجای راضی کردن یک فرد با یک ماشین خارجی (85 میلیون ) هفده نفر از فرهنگیان را با وام 5 میلیونی راضی کرد . مزید اطلاع شما بگویم که در همه مناطق برای این وام 5 میلیونی تقریبا 90 درصد فرهنگیان متقاضی بودن که برای سهولت در بین انها قرعه کشی شد
4-یکی از شعار های اموزش وپرورش تکیه بر توانای های داخلی است ایا خرید ماشین های لوکس خارجی با این شعار اموزش وپرورش وهم چنین با اهداف نظام که همان ایجاد اشتغال است همخوانی دارد؟
5- اعطای ماشین به فرهنگیان در طول سال های گذشته واینده فقط از منابع صندوق ذخیره می باشد و وزارت تا کنون نتوانسته است هیچ گونه امتیازی از بانک ها برای فرهنگیان بگیرد .فقط پول خود فرهنگیان را بین انها تقسیم می کند
6- یکی از ضوابط استفاده عادلانه از صندوق ذخیره تناسب سرمایه گذاری افراد با مبلغ وام دریافتی است مثلا ایا می شود با 5 میلیون تومان سر مایه 100 میلیون وام از صندوق گرفت ؟ایا این باعث نمی شود که یک نفر سهم زیادی از تسهیلات صندوق را بگیرد وبقیه افراد نتوانند به حق خود برسند
7- اگر ماجرای این بخش نامه به صورتی است که جوابیه نشان می دهد استدعا دارم فقط وفقط یک کار را انجام بدهید تا ماجرا ختم به خیر شود واعتماد فرهنگیان نسبت به صندوق بر قرار بماند :اگر این تسهیلات مال بخش خصوصی است لطفا نام بخش خصوصی را ذکر کنید تا ضمن بر طرف شدن شک وشبهه ما فرهنگیان در صددد بر طرف نمودن محبت این بخش خصوصی باشیم مثلا با تیلیغ کالاها وخدمات این بخش خصوصی بتوانیم زحمات انها را جبران کنیم،،،،،،،،،،،،،،،،،واگر بخش خصوصی معرفی نشود معلوم است که بجای پاسخ فقط صورت سوال حذف شده است (2683902) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۰۷:۵۹:۲۶
نکته قابل توجه این که صندوق ذخیره در زمینه مسکن نیز با خصوصی سازی اقدام به ساخت مجتمع های مسکونی نموده است که خرید آن برای اعضای صندوق عملاً امکان ندارد و اعضا هیچگونه اولویتی برای خرید آن ها ندارند. در واقع به نا به پاسخ یکی از مسئولین این شرکت این مجموعه ها مناسب فرهنگیان نیست( به علت کیفیت و قیمت بالا) و برای فرهنگیان مجتمع هایی در مناطق دیگر در نظر است. (2728782) (alef-10)
 
حقگو
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۱:۵۵:۰۳
"من حاضر همین به خودروهای داخلی رو سوار شم تا چینی"
فکر کردی خودروهای داخلی فرانسوی هستند !!!!!! 206 خیلی وقته توی اروپا تولید نمیشه
اکثر قطعات خودروهای داخلی چینی هستند
بنده خودروی چینی دارم قبلا هم مال سایپا رو داشتم این چینی از اون ایرانیه بهتر در اومده (2686226) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۱۶:۱۴
شما آدم خوش ششانسی هستی برادر، خوش شانس (2688263) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۵:۴۱:۵۰
کاملا حرفتون منطقی است (2882893) (alef-13)
 
گنجي
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۰۹:۴۹:۰۲
چرا مسئولين صندوق طفره مي روند !!!!دريافتي فيش حقوقي كدام معلم بالاي 1500000 تومان است كه بتئاند براي خودروهاي خارجي ثبت نام نمايد پس اين خودرو هاي خارجي فقط براي نيروهاي وزارتخانه و ستادي و مسئولين صندوق ذخيره است چون 99 درصد همكاران فرهنگي بواسطه دريافتي فيش زير 1500000 تومان كاملا از دريافت اين خودروهاي خارجي محروم مي مانند !!! لطفا مسئولين صندوق جواب اين
سوال را بدهند و طفره نروند !!!! (2679592) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۰:۰۷:۵۲
یعنی اگر از پراید ناراضی بودیم باید پرادوبخریم؟!از این همه خوشی میترسم!برادر من بجای ماشینهای خارجی که پرداخت اقساطش از توان قاطبه معلمین خارج است، تعداد بیشتری پژو و سمند و دیگر ماشینها در محدوده قیمتی متناسب برای فرهنگیان در نظر میگرفتید. از این گذشته چطور اقساط پراید وپژو و سمند سه ساله و بسیار سنگین بسته میشه ولی اقساط اپتیماو...هفت ساله؟نکنه برای رعایت حال مستضعفین آزورا سوار؟!‏ (2679613) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۲:۵۶:۵۸
حرف شما بسیار به جا و خوب بود به جای این ماشینهای خارجی و گران می آمدند و ماشین های داخلی و در قیمت پایین تر واگذار می کردند . هرکسی ماشین خارجی می خواهد می توانست برود و در بازار تهیه کند . ولی من سئوالی دارم نه از شما از همه همکاران . ببینید صندوق ذخیره هر ماهه یه مبلغی را کسر می کند از حقوق ما و دولت هم موظف است و .... حالا سئوال من اینه هر ماهه چه مبلغی در صندوق می رود . این پولها که در این سالها جمع شده چیکارش کردند و به چه کاری می زنند اگر به گفته خودشان 400هزار عضو داشته باشند و هر ماه چیزی حدود 20هزار تومان از حقوقها کسر شود می شود 8000000000 تومان . شاید من اشتباه کنم . مسئولین صندوق شفاف سازی کنند . (2681931) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۰:۳۶:۰۳
ما خودرو های خارجی را ندیدیم به که رسید خدا می داند (2679666) (alef-13)
 
ط.س
۱۳۹۴-۰۵-۰۶ ۱۹:۰۸:۱۲
خودرو خارجی کجا بود؟ ما که فقط پراید میبینیم و بس تازه خودروهای داخلی کاس بالاتر رو هم به مدارس بخشنامه نمی کنن همون وزارت خونه یا ادارات کل برا خودشون برمیدارن. (3076582) (alef-3)
 
سید علی اکبر میرحسینی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۰:۵۴:۰۰
من که توی این جوابیه فقط گزارش کار دیدم نه جواب . آخه آقایون کجا زندگی می کنن که نمی دونن با متوسط حقوق یک و دویست تا یک و پونصد چه جوری میشه قسط دو ودویستی داد البته جواب کاملا واضحه و در مطلب طنز تلخ به خوبی آمده است . آقایان محترم مراقب حق الناسی باشید که فردای قیامت باید بابت بی تدبیری به تک تک فرهنگیان پاسخگو باشید. (2679683) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۰:۵۴:۵۵
معلمی که ماهی 1میلیون حقوق می گیرد
کسورات :
150 هزار تومان بیمه
70 هزار مالیات
20 هزار خیرات
200 هزار کرایه
مانده 560/000 تومان
عجیب ما خوشبختیم
ماشین
آه ه ه ه ماشین خارجی
اگه دنبال پول بودیم حرف مامان
ولی دنبال علم حرف بابا رفتیم (2679687) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۰۹:۳۳:۳۹
چی میگی 70 هزار مالیات کجا بود ...شما معاف از مالیاتید (2681435) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۵:۰۵:۱۵
200000 کرایه هم واسه 10 سال پیش بود (2687985) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۶:۵۷:۵۲
شما کلا تا حالا فیش حقوقی آموزش و پرورش دیدید؟ (2688207) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۱۴ ۲۰:۵۹:۰۷
کی میگه ما معاف از مالیاتیم؟ (2724837) (alef-3)
 
سید محمد
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۱:۰۲:۰۸
بفرمایید 100000 خودرو پراید (2679701) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۱:۰۴:۴۶
در جامعه فرهنگیان محترم برخی با حقوقهای جند ده میلیونی طالب خودروهای خارجی هستند و توان باز پرداخت آن را هم دارند ولی در این وزارت خانه پرسنلی با حداقل حقوق به سختی امرار معاش می کنند.راست گفته اند سیر از گرسنه خبر ندارد و سوار از پیاده (2679707) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۱:۲۷:۳۲
چی گفتی؟
اینهمه کلی گویی چه ربطی به اعطای وام کلان 100میلیونی از دارایی اعضای صندوق به نورچشمی های دارای حقوق 5میلیونی داره؟
امکان کسر مبلغ ماهانه 2میلیون وبیشتر، ازحقوق دریافتی هیچ یک از یک میلیون نفر فرهنگی وجودندارد.چون دریافتی همه آنها کمتر از یک ونیم میلیون است. درنتیجه مسولین صندوق بجای سو استفاده از اعتماد صاحبان سهام آن، از ابتدای این راه اشتباه برگردند وبه جای پرداخت شبهه ناک این مبالغ کلان به خواص ونردیکان خود، امکان پرداخت تسهیلات 10 تا 15 میلیونی به تعداد بیشتری از سهامداران رافراهم آورند.
به جرات تمام می توان ادعانمودکه هیچ معلمی درخواست پرداخت وام 100میلیونی برای خریدماشینهای آنچنانی نکرده است .
بس است !!!!! (2679746) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۱:۲۹:۴۹
دلخور مباش عادت الف شده سنگ بندازه بدون تحقیق (2679752) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۳:۱۶:۰۵
برادرعزیز شما از مطالب گذشته واصل خبر اصلاع داری که می گویی سنگ اندازی اگر رسانه ها همین موضوعات ومطالب را به چالش میگشند برای شفاف سازی است در هرحال من بعنوان یک فرهنگی اصلا از واگذاری این خودروها اطلاعی نداشتم و از طریق همین سایت با خبر شدم . حالا شما کجای این خبر را سنگ اندازی میدانید؟ خود آقایان در صندوق منکر این کار نیستند شما چرا دفاع میکنی؟ (2679963) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۶:۵۹:۲۵
سنگ؟
یعنی 1700 تا وام حدود یک میلیارد ریالی، اصلا قرار نیست بدن؟
یا خودروهارو قراره بدن به معلمای ابتدایی؟ (2688210) (alef-10)
 
زنجانی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۱:۴۲:۰۸
سوال کلی واساسی این بود که کدام معلم را پیدا میکنید که بتواند یک ونیم میلیون تومان برای اقساط این گونه ماشین ها پرداخت کند والبته با بقیه حقوق !!! هم چرخ زندگیش بچرخد ؟مگه مبلغ فیش معلمان را ین حضرات نمی دانند.که البته این نامه بلند بالا از دادن به این سوال طفره رفته است (2679778) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۶:۵۹:۴۶
قرار نبوده جواب بدن
گزارش کار بوده (2688212) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۰۱:۱۱
این صدهزار خودرو رو کیا بردن خدا میدونه
کاش همکاران فرهنگی برده باشن!
با این جوابیه من شک دارم اون 100000 دستگاه خودرو رو هم به فرهنگیان داده باشن
یه تحقیق و تفحص لازمه
جناب توکلی، یا علی مدد (2688216) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۱:۵۶:۵۴
باید اذعان داشت که در نهایت تاسف در بحث واگذاری خودروها در استان چهارمحال و بختیاری نهایت باند بازی صورت میگیرد با دوازده سال سابقه وقتی تماس گرفتم گفتند سابقه کاری شما کمه و جالب اینکه بخشنامه خودرو های داخلی اصلا بدست ما که در روستاهای شهر اردل کار میکنیم نمیرسد و باور کنید ما جرات شکایت کردن هم نداریم چونکه قوم گرایی و باند بازی بیداد میکند (2679802) (alef-13)
 
مهران
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۴:۰۸:۵۰
اقای وزیر
توراخدا برو به پرداخت یکصدمیلیارد تومانی تسهیلاتی صندوق ذخیره فرهنگیان به شرکت فراز به بهانه رفاهفرهنگیان در بخش مصرف را ببینید که این پول فرهنگیان بدبخت چگونه به ساخت وساز برج تبدیل شده است لطفا تحقیقی هم درمورد استفاده کننده این بیت المال هم بفرمایید (2680077) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۱۵:۱۲
واقعا؟ (2688259) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۲:۰۸:۴۱
این که جوابیه نشد من با 22 سال سابقه از سال 75 عضو صندوق ذخیره هستم وحدود1/5میلیون موجودی دارم چرا بایدوام من 15درصد سود داشته باشد از صندوق پول خودم به خودم وام سد دار؟ حداقل کسانی که سابقه بلاتر دارند به نسبت سود کمتر بگیرند (2679823) (alef-10)
 
مجتبی
۱۳۹۳-۱۲-۰۱ ۱۰:۵۹:۰۲
با سلام باید گروهی از معلمان منتخب از همه ی استان ها از صندوق ذخیره فرهنگیان تحقیق کنند به شرطی که نمک گیر صندوق نشوند و صادقانه روند کار را برای معلمان باز گو کنند (2692794) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۲:۳۱:۳۰
سلام. چه راحت می گوییم 15 درصد سود و 22 درصد بهره بانکی و ... و این در حالی است که طبق آیات قرآن هیچ عذری پذیرفته نیست «و اخذهم الربا و قد نهوا عنه و اکلهم اموال الناس بالباطل و اعتدنا للکافرین منهم عذابا الیما» (25)«و هم بدین جهت که ربا می گرفتند در صورتی که از ربا خوردن نهی شده بودند و هم از آن رو که اموال مردم را به باطل می خوردند به کیفر رسند و ما برای کافران آنها عذابی دردناک مهیا ساخته ایم.»
«یآ ایها الذین امنوا لاتاکلوا الربوآ اضعافا مضاعفة و اتقوالله لعلکم تفلحون، و اتقوا النار التی اعدت للکافرین، و اطیعوا الله و الرسول لعلکم ترحمون» (26)«ای کسانی که به دین اسلام گرویده اید ربا مخورید که دایم بهره بر سرمایه افزایید تا چند برابر شود از خدا بترسید و ترک این عمل زشت کنید باشد که سعادت و رستگاری یابید، و بپرهیزید از آتش عذابی که برای کیفر کافران افروخته اند و از حکم خدا و رسول او فرمان برید باشد که مشمول رحمت و لطف خدا شوید.» «الذین یاکلون الربا لایقومون الا کما یقوم الذی یتخبطه الشیطان من المس ذلک بانهم قالوا انما البیع مثل الربا و احل الله البیع و حرم الربا فمن جآئه موعظة من ربه فانتهی فله ما سلف و امره الی الله و من عاد فاولئک اصحاب النار هم فیها خالدون» (29) «کسانی که ربا می خورند به پا نمی خیزند مگر مانند کسی که بر اثر تماس شیطان دیوانه و آشفته حال شده است. به دلیل آن است که گفتند: بیع همانند رباست (تفاوتی میان آن دو نمی بینند) در حالی که خداوند بیع را حلال و ربا را حرام کرده است. کسی که اندرز الهی به او رسید، دست از رباخواری کشید؛ سودهایی که در گذشته به دست آورده مال اوست. خداوند او را می بخشد، اماکسی که مجددا به رباخواری برگردد، در آتش دوزخ جاودان گرفتار می ماند.» (2679861) (alef-10)
 
ناصر
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۲:۳۵:۳۷
با سلام
از این اقدام صندوق ذخیره فرهنگیان حمایت می کنیم . که توانسته است از بخش خصوصی برای کمک به فرهنگیان استفاده نماید و از مدیر عامل محترم می خواهیم که مبالغ صندوق به صورت سهام به فرهنگیان داد ه شود . با تشکر (2679866) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۱۷:۰۱
شما کدوم بخش وزارتخونه کار می کنید؟ (2680859) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۲۰:۵۵
احتمالا از کارکنان صندوق ذخیره هستید؟
نه؟ (2682901) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۱۴:۳۷
شما میشه بفرمائید، چرا حمایت می کنید؟
کدوم بخش خصوصی؟ (2688258) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۲:۵۲:۳۲
ناقلا کارمند وزارتی یا صندوق کلک؟ (2847772) (alef-10)
 
نوری -کرمانشاه
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۲:۴۸:۰۸
اولا جواب صندوق ذخیره اصلا قانع کننده نبود درثانی فکر نکنم هیچ معلمی حتی یک نفرم در خواست این نوع خودروها را کرده باشه چون اقساطش به حقوق یک میلیون و300 هزاری معلما نمیخوره پس این یک دروغ بیش نیست ثالثا این صندوق کدام رفاه را برای معلم تامین کرده هی میگید رفاه ؟ ما که رفاهی تا الان ندیدیم پراید 20میلیونی وبا 25 میلیون به معلما میدهید رفاه است یا یک ظلم آشکار (با روغن خودمان خودمان و سرخ میکنید )رابعا از پول این صندوق فقط برای سرمایه گذاری و استفاده خودتان استفاده میکنید این کارها هم به خاطر اینه که بگید یه کاری کردیم و فرهنگیان صداشون در نیاد (2679896) (alef-10)
 
فرهنگ دوست
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۳:۱۶:۳۱
خودرویی که 30 میلیون از بازار گرانتر عرضه می شود ( 132 میلیون در بازار است و 162 میلیون به فرهنگیان هدیه می شود!)، اگر بدون وام هم تحویل بگیریم 15 درصد گرانتر خریده ایم چه برسد به وام به اصطلاح 15 درصدی.تازه اگه فیش حقوقمان جواب این حرکت را بدهد! 16 سال است عضو این صندوقیم، چه نفع مادی برای ما داشته که این دومی باشد!!! (2679969) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۳:۱۹:۰۲
کدام یک ازخدمات صندوق ذخیره فرهنگیان بی منت و بی مزدومواجب بوده . اون پراید روهم باکلی سود و به قید قرعه و پارتی به بعضیها میدن . (2679975) (alef-10)
 
خان عمو
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۳:۱۹:۱۵
روابط عمومی اگه جوابیه نمیفرستاد سنگین تربود. اگه جوابیه نمیفرستاد با خودمون میگفتیم خواب تشریف دارن اما الان کاملا معلوم شد که خودشون رو به خواب زدن.
پیدا کنین پرتغال فروش را..... (2679976) (alef-10)
 
عباسعلي
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۳:۲۰:۳۲
عزيزان فرهنگي دل خوش به پاداش بازنشستگي هم نداشته باشند،تا شايد به دردي بزنند كه بنده پس از شش ماه از بازنشستگي يك ريال هم به حسابم واريز نشده است،گويا وزير بي خيال است .... (2679979) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۳:۲۳:۰۱
کدام شرکت خصوصی حاضراست وام 15درصدبدهدچرانام نمی برید (2679984) (alef-10)
 
افشین محمدی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۳:۲۳:۰۲
فقط دروغ میگویند و برایشان مهم نیست.فقط میخواهند جو را طوری نشان دهند که به معلمان رسیدگی میشود.ماشین نخواستیم الان این فروشگاه فرهنگیان که همه جا هم یک تابلوبزرگ داره.چرا من با حدود ۱۲ سال سابقه فقط یک بار به عنوان فرهنگی اون هم با تخفیف برنج گرفتم اونم ۱۰ کیلو.حتی فروشگاه فرهنگیان هم به جای دلالی آقایون وزارت خونه نشین تبدیل شده و عملا هیچ خدمتی به معلمان نداره .و برای همه مردم به طور یکسان خدمات میده
و فقط اسم فرهنگیان را برای سیاه بازی یدک میکشه. (2679985) (alef-10)
 
معام
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۳:۲۹:۱۲
آقایون اعتراض نکنید اجازه بدید پیشرفت کنیم حتما حساب و کتابی هست اطمینان کنید که حکمتی هست. (2679992) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۱۳:۴۹
حکمت که داره
دادن وام های کم بهره به از ما بهتران (2688257) (alef-3)
 
تبریزی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۳:۴۰:۰۵
خب با این پاسخ مشکل مالی معلمین هم حل شد. من برم یه خوردروی خارجی بگیرم و برگردم. (2680014) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۱۳:۲۴
من هم یه دونه می خوام
بنط یا بی ام و ندارن؟ آخه معلم سانتافه سوار میشه؟ پورشه چطور ، ندارن؟ (2688256) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۴:۱۵:۴۷
سوال این است که قسط پرداختی یک فرهنگی با این حقوق کم از کجا پرداخت شود چرا شما توجیه می کنید خواهشاً توضیح بده (2680088) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۴:۲۹:۲۸
بجای این حرفها از محل همین صندوق به فرهنگیان وام بدون بهره(کارمزد خیلی کم) بدهید (مثل بانکها که به کارمندان خود پرداخت می کنند) (2680112) (alef-10)
 
شبانی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۴:۳۹:۰۳
ای بابا فرهنگیان ماشین ایرانی هم بزور میخرند چهرسه به خارجی (2680145) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۴:۵۱:۰۷
من یه فرهنگی هستم با 24سال سابقه.هرچی تلاش می کنم می بینم با این گرونی و چندرغاز حقوق نمی تونم از خودروهای قسطی شرکت لیرینگ فرهنگیان بردارم چون اگر اینکار رو بکنم باید خودم و زن و بچم باد هوا بخوریم،نمی دونم کدوم فرهنگی!! تونسته ماشین خارجی از این شرکت برداره؟البته منظورم نور چشمی ها و باندبازها نیست،یه موقع بهشون بر نخوره!!!! (2680170) (alef-10)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۵:۴۹:۱۲
ما که ازاین صندوق هیچی ندیدیم (2680265) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۶:۰۶:۵۹
قابل توجه دولت مردان خداشناس و وبالخص رییس محترم جمهور ورییس قو قضاییه فساد دیکری در راه است ... مامعلمان هیچ کدام قادر به دریافت همچنین ماشینهای با این حقوقها نیستیم پس:
1- این افراد چرا همچنین اطلاعیه را بنام فرهنگیان منتشر میکنند؟
2- چرا ظلمی دیگر را میخواهند بنام فرهنگیان بنویسند؟ (2680313) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۶:۱۴:۵۱
سود سرمایه گذاری های صندوق ذخیره فرهنگیان که سالانه افزایش می یابد به جیب چه کسانی واریز می گردد؟معلمان؟ (2680331) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۶:۴۵:۵۴
همه می دانیم که این صندوق در ادوار مختلف تحا نفوذ جریانها بوده و همه شان به اندازه کلفی از این تسلط بهره کافی برده اند و اینها نیز هم !!! (2680392) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۹:۵۴:۳۴
من هم موافقم
صندوق شده حیات خلوت دولتی ها! (2680713) (alef-10)
 
مصطفی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۷:۰۹:۴۳
من به عنوان فرهنگی و عضو صندوق به هیچ وجه راضی به این امر نیستم حالا پراید گفتید بده خوب یک ماشین داخلی دیگه که قیمت نجومی تداره
یک نظر سنجی کنید ببینید چند درصد فرهنگیان عضو صندوق ماشین خارجی سفارش دارند. (2680439) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۷:۱۵:۴۸
با سلام،اخه چرا دروغ پردازی؟خودرو داخلی بخشنامش استان گلستان که امد 5روز مهلت داشت و من روز دوم مراجعه کردم،خودرو 206صندوقدار گفتن تموم شده و فقط 405 مونده و یک دونه پرشیا؟
از خودرو خارجی پرسیدم که فرمودند هیوندای ایکس 20 که پیش پرداختش 27میلیون بود با اقساط 1میلیون و سیصد 5تا بوده که هر 5تا رو ستادیهای اداره کل گرفتند(با برداشتن کسر از حقوقهای دیگشون و رسوندن حقوقشون به اقساط مورد نظر ،این امر عادی و قانونیه که وام کسر از حقوق رو میشه دفترچه گرفت و نگذاشت از حقوق کسر نشود)و فرمودند الباقی خودو های خارجیم که اقساط از 1،600تا 2،300میلیون داشت رو فعلا کسی ثبتنام نکرده،که با این حساب تمام این خودرو ها رو وزارتیها و ستادیها و روسا گرفتن،مطمینم صندوق هیچ آماری از ثبتانم این خودرو ها رو نمیدهد ،این صحبت ها هم برای اونها چیزی نیست جز یک جمله،سکوت کنین این همه خواهد گذشت،جالبه خودشونم گفتن 15درصد؟یعنی کسانی که این خوروها رو گرفتن در بعضی مدلها تا 150میلیون وام گرفتن با سود 15درصد با سند بهنام و ازاد ؟!خنده داره ها (2680446) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۱۱:۵۳
من هم رفتم بگیرم گفتن فقط به پرسنل اداره کل میدن و وزارتخونه (2688252) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۷:۳۷:۵۹
ماشین ال 90 چرا به فرهنگیان نمی دهید ماشین های بنجل میدهید تازه دو ماه بعد از اینکه پولش را گرفتید (2680497) (alef-10)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۷:۳۹:۱۵
اگر می خواسبید همراه معلم باشید،پنجاه درصد مخابرات را به کمک صندوق ذخیره فر هنگیان می خریدید و پشتوانه فرهنگیان محترم می کردید.به مسئولان دولتی به عنوان یک فرهنگی اعلام می دارم که بزرگترین اجحاف ها در حق فر هنگیان صورت گرفته و می گیرد وبجای انکه دست فرهنگی را بگیرید ،پای فرهنگی راگرفته اید . بدانید تافرهنگیان عزیز امید وار نباشد نمی توانند نیروی جو ان و سرمایه ملی کشور را امیدوار کنند. چرا قضات محترم در عرصه قضاوت باید دغدغه معیشت نداشته باشند اما فر هنگیان در عرصه اموزش وپرورش باید در نگرانی غوطه ور باشند؟ می دانیم که تاثیر فرهنگبان به مراتب مهم تر ازقضات است. ببینیم در اینده چه اتفاقی میافتد. (2680499) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۸:۱۰:۵۳
مطمئناً جذب سرمایه و اعتبار از بخش خصوصی برای ارائه خودور لیزینگی با سود تسهیلات ۱۵ درصد و اقساط ۸۴ ماهه که سند خودرو نیز بلافاصله به نام خریدار صادر می‌شود، بدون پرداخت هیچگونه سرمایه‌ای و در نظر گرفتن کارمزد برای شرکت لیزینگ، در شرایطی که بانک‌های کشور ۲۲ درصد به سپرده‌های سرمایه‌گذاران سود پرداخت می‌کنند کار بسیار مشکلی است که مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با همکاری شرکت لیزینگ خود توانسته به تسهیلات با سود ۱۵ درصد برای اعضاء دست یابد.
چرا واسه ماشین هایی که ما می تونیم بخریم، سند در رهن شماست، اما اینها که مال خودتونه، سندش آزاده؟ (2680557) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۱۰:۱۰
شما ممکنه قسط 140000 تومنی رو ندی، اما اونها حتما اقساط 2600000 تومنی رو نمیدن! (2688247) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۸:۱۳:۱۶
لازم به ذکر است مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با همکاری شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان در راستای تأمین بخشی از خواسته‌های اعضای خود مبنی بر ایجاد تنوع در توزیع خودروهای داخلی و حتی ورود به حوزه توزیع خودروهای خارجی در یک برنامه‌ریزی درازمدت و با رعایت قوانین و مقررات و اخذ تضامین لازم برای اجرای تعهدات سرمایه‌گذار (بخش خصوصی) مبادرت به انعقاد قرارداد دریافت ۳۰.۰۰۰ خودرو خارجی و ۱۰۰.۰۰۰ خودرو داخلی کرده است
لابد این بخش خصوصی هم همین لیزینگ فرهنگیانه؟
نکنه سندش رو زدین به نام خودتون؟ (2680561) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۰۹:۲۳
سند رو زدن
مثل ساختمانی که مدتی پیش در مجاورت وزارتخانه، با پول صندوق ذخیره احداث کردن و خودشون فروختن و خوردن و یه آب هم روش! (2688243) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۸:۱۴:۳۲
جلب مشارکت بخش خصوصی برای دریافت ۳۰.۰۰۰ دستگاه خودرو خارجی و ۱۰۰.۰۰۰ دستگاه خودرو داخلی

لطفا اسم این بخش خصوصی رو اسمش رو بگید
یعنی ما همه جیگرتیم، نه؟ (2680562) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۸:۳۵:۳۹
صندوق ذخیره خیلی دلش میسوزه بیاد با سود کم وام مسکن و یا وامهای دیگه ای بده که اکثر فرهنگیان استفاده کنن. ظاهرا اقایون ستادی یا ریس و روسا ماشین خارجی می خواستن اونا هم این کار و کردن. یا خدا خودت به دادمون برس. (2680589) (alef-10)
 
ملكيان
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۸:۴۹:۵۹
تشكر از حسن نيت شركت ليزينگ كه قصد دارد همه ي معلمان صاحب خودرو شوند ولي چند درصد معلمان مي توانند قسط 2400ميليوني در ماه پرداخت كنند ايا معلم انقدر حقوق مي گيرد كه چنينين قسطي بدهد ايا انها مي دانند حقوق معلمان بالاتراز 1500 نيست اگر واقعا دلتان براي معلم مي سوزد خودروهاي ارزان با اقساط متناسب با حقوقش در نظر بگيريد نه سانتافه 160 ميليوني من هنوز يك اتق در اين جامهه ي اسلامي ندارم وهر سال بايد اسباب كشي كنم ايا تعقل هم در اين خصوص داريد .با تشكر (2680606) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۹:۳۹:۲۴
اختلاس
اختلاس
اختلاس
اختلاس
اختلاس
اختلاس (2680680) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۹:۴۲:۵۹
اقساط پراید و پژو، سه ساله
سانتافه هفت ساله
عجب عدالتی!
قوه قضائیه کجاست؟ مدعی العموم؟
جناب توکلی عزیز، تا اختلاس این صندوق سر به فلک نکشیده، جلوی اون رو بگیرید (2680689) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۰۷:۴۸
این برای ذفاه حال فرهنگیان محرومه! (2688237) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۹:۴۳:۵۵
لطفا طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره ی فرهنگیان رو ببرید صحن علنی مجلس
تشت داره از بوم میوفته (2680692) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۹:۴۶:۴۶
با این هزار و هفتصد وام حدود 100 میلیون، میشد به 17000 معلم وام 10 میلیونی داد!
یعنی مونده این استدلال رو از کجا آوردین؟
چطور فکر کردین اینها که نوشتید جوابیه بوده!
بی خود نیست روز به روز عقب گرد می کنیم!
اینها رو کی گذاشته روی این پست ها که نمی تونن به مطلب ساده جواب بدن؟ (2680699) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۹:۵۰:۳۰
باید اذعان داشت همزمان با توزیع ۱۷۰۰ دستگاه خودرو خارجی، ۲۸۰۰ دستگاه خودرو داخلی نیز در دستور کار شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان قرار دارد

یعنی تعداد معلم هایی که می تونن خودروی 100 میلیونی بخرن با تعداد کسانی که پراید سوار میشن، توی آموزش و پرورش یکسانه؟؟
خوشم میاد خودت هم زدی توی دهن خودت! (2680705) (alef-10)
 
اسماعیل
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۹:۵۰:۵۴
آقایون فرهنگیان رو چی فرض کردن؟
یعنی مااینقدربیسوادیم؟چرابجای جواب داری گذاوش کارمیدی؟
یعنی اونانمیدونن که من معلم توان پرداخت این چمین قسطهایی رو ندارم؟
والله بخدااین پولا خوردن نداره.بترسیدازخدا.
فقط بایدهیت مدیره عوض بشه وازفرهنگیان بذارن هیت مدیره (2680706) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۹:۵۲:۲۷
باید اذعان داشت
لازم به ذکر است
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل
تصمیم شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان

حالا از همه ی اینها گذشته : اسم اون بخش خصوصی چیه؟ (2680709) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۰۵:۲۵
شرکت لیزینگ فرهنگیان، بخش خصوصی هم هست! (2688228) (alef-10)
 
اسماعیل سلیمی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۹:۵۹:۳۷
این دیگر چه نوع پاسخی است؟ پرسش اصلی این است که چرا سرمایه معلمان را این گونه به باد می دهید؟ وام 80 میلیونی با سود 15 درصد رانتی است که نصیب بعضی ها خواهد شد که مطمئنا معلم نخواهند بود. بنده با مدرک فوق لیسانس و 29 سال سابقه در حد یک و نیم میلیون دریافتی دارم. حتی اگر کسی 2 میلیون تومان هم دریافتی داشته باشد تمام این مبلغ را هم که نمی توان به عنوان قسط کسر کرد.
سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان اگر در دست یک موسسه با مدیریت صحیح اقتصادی بود، اکنون سرمایه معلمان چندین برابر شده بود. اما متاسفنه هر وزیری آمده است یکی از نزدیکان خود را رئیس آنجا کرده است، صرف نظر از اینکه آیا او از اقتصاد و مدیریت چیزی می داند یا نه؟ (2680727) (alef-10)
 
مجتبی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۰:۵۲:۴۴
یک مشت حرف مفت من ۱۶ ساله عضو هستم دریغ از حداقل تسهیلاتی. (2680803) (alef-10)
 
رند
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۰:۵۴:۱۳
صندوق ذخیره در همه ادوار رانت عده ای از نیروهای ستادی وزارت بوده و هست اگر واقعا صندوق است چرا با انتخابات هیت مدیره و مدیر عامل انتخاب نمی شوند چون ..... (2680810) (alef-10)
 
لبو
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۰۸:۱۹:۵۷
متاسفانه اگر معلمان همگی از اول که دیدن فایده ای نداره عضو نمیشدن انقدر قلدر نمیشدن که به فکر ماشین خارجی بیفتن ببین چه وضع توپی دارن که به فکر ماشین خارجی افتادن و معلم تو نان شبش مونده تقصیر خودمون هم هست . (2681376) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۰:۵۵:۰۳
بعد از 24 سال و اندی سابقه خدمت در آموزش و پرورش و تدریس صادقانه هنوز یه سرپناه کوچولو برای خانواده ام ندارم و سرگردان و مستأجر هر کس و ناکسی هستم. اونوقت صندوق ذخیره فرهنگیان ماشین های چند صد میلیونی به معلمان میده! این معلما رو میشه به ما هم نشون بدید جناب صندوووووق؟!!!!
خدا شاهده اگه هدف خدمت بود فقط با سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان قسمت اعظم مشکلات معلمان حل میشد ما که اثری از خدمت و خدمتگزار ندیدیم تا به حال!!! (2680811) (alef-10)
 
عباسی
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۰۱:۲۳
در ناحیه خدمت ما اصلا بخشنامه نشده است (2680822) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۲۳:۱۳
چرا خودرو در زمان رونق بازار واگذار نمی شود و چرا دوگانه سوز نمی دهید؟
این ماجرا هم شبیه کالاهای رو دست مانده مانند سیم کارت است؟ (2680869) (alef-11)
 
یک معلم
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۳۲:۵۹
عزیزان چرا رفتید عضو صندوق ذخیره شدید. چرا نمی پرسید بانک فرهنگیان چرا تاسیس نشد. پاسخ مشخص است اگر ما بانک داشته باشیم اینهمه موسسه مالی به چه کسی وام 21 درصد سود آنهم با منت بدهند ما گوشت قربانی دیگرانیم و قرار نیست حرکت مثبتی برای ما انجام شود. یک ونیم میلیون فرهنگی مشتری خوبی برای دیگران هستند و کسی نمی خواهد ما را از دست بدهد. (2680888) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۵۱:۵۳
بانك فرهنگيان بنام بانك سرمايه افتتاح شد وي فرهنگيان ....... (2682965) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۴۷:۱۳
اگه امتحان بود الان یه نمره ی 5 خوشگل به جوابیه می دادم که تجدید شه و بره شهریور!
اینم شد جواب؟ (2680907) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۴۸:۲۵
این جوابیه منو یاد برگه ی بعضی از بچه ها انداخت
دیدید که برخی از بچه ها جواب سوالا رو نمی دونن، میرن توضیحات بی ربط میدن
یا واب یه سوالایی رو که حفظ کردن برای هر سوالی می نویسن! (2680910) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۰۳:۴۳
نگران نباش
یه نمره صفر بذار کنار برگه
من اگه چنین برگه بیاد زیر دستم، حتما احضار ولی میدم بهش (2688225) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۲:۱۶:۵۳
اقایون بییایید باهم شب عیدی تصفیه کنیم ماچند نفر تصمیم گرفتیم (2680966) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۸:۱۹:۰۰
موافقم
قبل از عید انصراف می دم (2682896) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۲:۲۶:۵۱
باسلام لطفا به مسولین صندوق ذخیره بفرمایید در رابطه با شرکتهای زیر مجموع خود (شرکت معلم) که شش سال است پول سند خانهای پردیس را گرفتن ولی هنوز خبری از سندها نیست در جواب ارباب رجوع می گویند امروز برو فردا بیا هم جویا شوید با تشکر. (2680982) (alef-10)
 
ابوالفضل
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۲:۴۳:۲۳
شما که میدونید ازپول هاتون داره اختلاس میشه ویه عده ای از اون استفاده کلان میبرن چرا پول هاتونو از صندوق پس نمیگیرید/ یا خبر دروغه یاشما دروغ میگید بیشترازاین اذهان معلم هارو درگیر این مزخرفات نکنید (2681013) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۰۲:۵۰
راهی نداریم
مجبوریم (2688223) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۲:۵۵:۵۹
بسمعه تعالی
پیرو مطلب سایت الف ومطلب به اصطلاح جوابیه روابط عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان مطالبی رو برای دوستانی که می خوانند وکارکنان صندوق ذخیره وشخص رئیس ومخصوصاً وزیر ارائه میکنم .
1:این صتدوق از روز اول که باز شد جای اقوام وخویشان وزیر و کسان آنها بوده یا بستگان بی کار خود را به سرکار بردند یا برای خودشان کسب در آمد خصوصی ایجاد نمودند .
2: این صندوق با سرمایه خود اعضا ایجاد شد در حالی که به خود اعضا با سرمایه خودشان سودی بیشتر از سیستم بانکی به اصطلاح بدون ربا میدهد .

3: خرید کارخانه های متروکه یا بلا استفاده که عمدتاً با تبانی خریداری شدند .

4: این ماشینهایی که اخیراً بنام خارجی عرضه شده که مورد بحث این سایت شده با قیمت روز محاسبه نمودم که 15/000/000تومان بیشتر از قیمت روز ووقتی مقدار اقساط کل سال را محاسبه با ماههای قسط حساب نمودم بیش از 30/000/000 تومان سود اقساط این ماشینهاست یعنی با یک حساب سر انگشتی هر سه ماشینی که شرکت مورد نظر بفروشد یک ماشین رایگان شده !
انصافاً کار جمعی در ایران جواب میده آبروی هر چی فعالیت جمعی رو بردند !

- - - - - - - - - - - - - -

خاطر همه است که زمانی این صندوق افتتاح شد با هدف باری از دوش این افراد بردارد در حالی که باید باز هم همین افراد سواری بدهند افراد ذی نفوذ در این صندوق را !

- - - - - -

من از بیگانگان هر گز ننالم که هر چه برسرم کرد آشنا کرد (2681034) (alef-10)
 
عرفان
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۳:۳۷:۴۳
صندوق ذخیره خیلی زحمت کشیده که باپول فرهنگیان شرکت لیزینگ فروش خودروهای شرکتهای خودروسازی رادایرکرده تااین شرکتها سودبیشترنصیبشون بشه.ماخیلی خیلی ممنونیم!!!!!! (2681101) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۰۰:۴۸:۰۰
با سلام خدمت همه همکاران عزیز
از مطالبی که همکاران عزیز نوشته اند تعجب کردم.
چون همه از عملکرد صندوق ناراضی هستند ولی تمایلی به خروج از صندوق هم ندارند.
من خودم 28 سال سابقه تدریس در استان گلستان رو دارم.
از همون ابتدا که صندوق شروع به کار کرد هم عضو صندوق شدم . هم خودم هم همسرم.
خیلی زود با یه حساب سر انگشتی متوجه شدیم که این صندوق در نهایت هیچ نفعی به حال فرهنگیان نداره بنابراین خیلی زود با صندوق تصفیه حساب کرده و خارج شدیم.
خوب اگر واقعا ناراحت هستید چرا شما هم با صندوق تصفیه حساب نمی کنید .
باور کنید هیچ مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد.
امروز هم اتومبیل شخصی دارم هم خونه شخصی .الحمد الله هیچ نیازی هم به این صندوق مسخره هم نداشتم ،ندارم و نخواهم داشت.
همین امروز اقدام کنید، فردا دیره
سزای گران فروش نخریدنه
یا علی (2681222) (alef-10)
 
کریمی
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۰۷:۵۱:۵۷
به نظر من صندوق ذخیره باید طوری برنامه ریزی کنه که اولا در این گونه موارد ثبت نام مستقیما از طریق سایت صندوق انجام بگیره دوما یک اولویت بندی نسبت به فرهنگیان انجام بده چه از نظر سابقه خدمت و چه از نظر سابقه عضویت در صندوق که لا اقل هر فرهنگی بتونه تا پایان خدمتش یک خودرو لیزینگی دریافت کنه . (2681356) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۱۶:۱۰:۱۱
حال و روز آموزش و پرورش از زمانی که حقیر یادم می آید همین بوده و با تلاش مسئولان بزرگوار و موسساتی که با پول معلم پا گرفتند مانند صندوق ذخیره فرهنگیان و ... احتمالا همین خواهد بود
بخشنامه زده که 2 عدد ماشین تو منتطقه ما میدن برای حدود 1000 معلم که با توجه به سابقه خواهند داد بعد میدن به همکاری که قبلا هم از تسهیلات همین موسسه بهره مند شدن به این میگن مدیریت ، گشاده دستی و ...! (2682566) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۷:۰۲:۲۴
البته روزهای اول ایتخدام وضع بهتر بود
سال به سال داره اوضاع خرابتر میشه
من سال اول استخدامم، با حقوق یک ماهم می تونستم بیست و پنج گرم طلا بخرم! (2688219) (alef-10)
 
قاسمی
۱۳۹۳-۱۱-۲۶ ۲۱:۵۸:۱۴
مرد حسابی معلمان در هزینه های اولیه مونده اند برای هزینه های درمانی اندوخته ای که سالهای سال با هزار مکافات وبدختی که همان مسکنشان هست می فروشند،، آنوقت بیان برای پول پیش وام بگیرند و کل حقوقشان برآی پرداخت قسط صرف بشود؟
کسانی بانی بد بختی معلمان هستند از طرف معلمان بخشوده نخواهند شدوعذابالهی سراغ آنها هم خواهد آمد (2683482) (alef-3)
 
معلم فقیر
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۱۳:۳۶:۴۴
باور کنید معلم شد طنز رسانه ها البته خودمان مقصریم و در اینده نسل بی تربیت را لمس می کنیم اقایان در خواب باشید............ (2685132) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۱۴:۵۱:۵۶
به بانک سرمایه مراجعه کردم گفتن حقوقت چقدره؟ وقتی جواب دادم بهم گفتن ما فقط به مشاغل پردرآمد وام میدیم.(پزشکان، بازاریان و ....)
به نام فرهنگی به کام دیگران!!!!!!!!!!!!!!!!!

بابا به خدا این بانک با پول ما تأسیس شده. ایهاالنّاس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2685331) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۱۸:۳۷:۳۳
دوستان عزیز معترض بهترین کار انصراف از این صندوق و دزدیها آشکار اونه . خلاص.... (2685811) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۱۸:۴۴:۲۶
موافقم (2699054) (alef-3)
 
واقعنگر
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۱:۰۰:۰۱
معلم نیستم اما اگر جای شما بودم انصراف می دادم. (2687268) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۱۸:۴۴:۱۳
ما گیر افتادیم
الان بخواهیم انصراف بدیم کلی متضرر میشیم (2699051) (alef-10)
 
یک معلم درمانده
۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۱۰:۲۱:۱۱
بدبخت ترین و بیچاره ترین قشر کارمند معلمان و کارمندان آموزش و پرورش هستند.
کدام معلم می تواند ماشین 100میلیونی بخرد( بیشتر به طنز شبیه است) (2689422) (alef-3)
 
honey
۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۲۰:۲۲:۲۸
من معلم نیستم ولی موسسه زبان دارم میدونم که از ا و پ بی درو پیکر تر نیست انصراف انصراف انصراف (2690700) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۱۸:۴۳:۰۳
خوش بحالتون که معلم نیستید
از این بابت کلی به خدا مدیونید! (2699046) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۱:۱۲:۲۸
شما از دل معلما خیر نداری، نه می تونیم خیانت کنیم و نه می تونیم حق خودمون رو بگیریم (2709959) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۱:۱۰:۴۵
صندوق دخیره شده محل تاخت م تاز عده ای نورچشمی دولت
شده حیات خلوت وزارتخونه، برای اینکه هرکاری بدور از چشم ناظرین انجام بده (2709956) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۲۱:۱۱:۵۳
افسوس که یه گروه توی روابط عمومی حقوق میگیرن بعد اینطوری جواب یه سوال ساده رو میدن
این جوابیه نشون میده که هرچی توی متن سوال کننده هست درسته (2709958) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۱۴ ۲۳:۲۸:۳۳
چرا توی جوابیه، از بدهی 4500 میلیارد تومنی آقای "ب.ز" هیچی نگفتید؟ (2725135) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۵ ۰۰:۴۳:۰۵
معلم هم سراغ داریم هر یک ساعت و نیم تدریس 500 هزار تومان دریافت میکنند وقتشون هم کاملا پره، کم هم نیستند. یعنی 5 ساعت تدریس یه قسط ماشین (2749047) (alef-10)
 
بهاری
۱۳۹۴-۰۱-۱۲ ۱۰:۱۷:۵۲
از انجا که پاسخ همکاران محترم فرهنگی به جوابیه صندوق ذخیره و دلیل تراشی های واهی اش را کافی میدانم تنها به تایید پاسخ همکارانم بسنده می کنم و از همین طریق همکاران را به واکنشی سزاوار و عینی به اتفاقاتی از این دست دعوت می نمایم، به این امید که بتوانیم با اقدامات حقوقی مکفی حق مان را احقاق کنیم. (2777444) (alef-10)
 
نصیری
۱۳۹۴-۰۱-۱۸ ۱۰:۲۱:۳۳
باسلام،همکاران محترم چرا گیر دادین به صندوق ذخیره اگر شرایط را دوست ندارین دست خودتون است ازعضویت خارج شویدتا پولتان را نخورند اگر دنبال گرفتن حقتان هستید باید درجای دیگری بگردین. (2798252) (alef-10)
 
کارمند زیادی
۱۳۹۴-۰۲-۲۹ ۱۴:۰۵:۳۶
اینجانب ازسال 74 عضو صندوق شدم بعد ازعمری دربهمن 93 ایام دهه فجر قرارشد یکدستگاه پژو پارس سال (داشبوردجدید) به قول خودشان تحویل دهند بعد ازچهارماه نه تنها تاکنون نسبت به تحویل آن اقدام ننموده اند متاسفانه هیچ کس پاسخگو نمی باشد . تنها کاری که کردند بخشنامه کردند مبلغ 600000تومان مابالتفاوت ارزش افزوده خودرو و «ارزش افزوده تسهیلات » سال 94 را واریزکنید. سوال: 1- معلمی که 20 سال از جیره خانواده خود زد و به حساب صندوق واریز کرد حالابابت دریافت تسهیلات ازصندوق باید مبلغ 1000000 تومان ارزش افزوده تسهیلات به صندوق پرداخت کنیم .
2- وظیفه نمایندگی مسقر درمراکز استانها چیست ؟ چرا اینها اصلا درجریان امورنیستند . فرهنگی چه گناه نابخشودنی مرتکب شد که اینچنین گرفتار ................
3- ازبس به زن وفرزند بابت بی مسئولیتی ، مسئولان امروز و فردا کردیم گناه این دروغ ها برگردن مسئولین مسامحه کار وسهل انگار . (2897229) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۹ ۲۰:۲۱:۳۰
برای فرهنگیان الان دو ساله که فقط پراید! می فروشند . (2897768) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۲ ۰۱:۳۳:۱۳
خداروشکر ماشینهای مختلف می دهند اگرخوش قول باشند وزود تحویل دهند (2957936) (alef-11)
 
حسن نژاد
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۰۰:۳۶:۰۷
اينجانب درتاريخ 74/07/30عضوصندوق ذخيره فرهنگيان شدم ولي تاريخ عضويت را درتاريخ 83/09/30زدند لطفاراهنمايي كنيد چطور اصلاح نمايم با تشكر (2898117) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۸ ۰۱:۴۸:۳۵
سلام ازبهمن 93 ثبت نام کردم تاالان هیچ خبری ازماشین نیست لطفا پیگیری کنید هرباریک چیزی می گن یه بارمیگن عید بعدازان گفتن اردیبهشت بعدازان گفتند مبلغی رادوباره واریز کنید درصورتی که دیرکرد پول رااگه حساب می کردند احتیاج نبود بعد گفتند فیش رافکس کنید فکس کردم دوباره گفتند ده روز ازفکس باید بگذره الان 15زگذشته زنگ زدم می گن اصل فیش راباید بفرستی حالا اصل رافرستادم میگن باید صبرکنی اگه رنگ دیگه بخوای هست گفتم ایراد نداره رنگ دیگه بدید می گن انهم زمان میبره اخرمامتوجه نشدیم چرامارااذیت می کنند د رصورتی که دراخبار هم اعلام شد اردیبهشت ماشینهاراتحویل می دهند شمارابه خدا قسم میدم پیگیر این کارباشید یک فرهنگی (2946626) (alef-11)
 
فرهنگ
۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۱۲:۳۸:۳۲
آقا جمعش کنید مردم راخرفرض کردید (3010761) (alef-3)
 
فرهنگی بازنشسته
۱۳۹۴-۰۵-۱۷ ۱۸:۳۴:۲۶
سلام بعد ار بازنشستگی و تسویه حساب با صندوق می خواهیم باز عضو صندوق شویم باید چه کار کنیم ؟ (3102311) (alef-13)
 
حبب الله راهداری
۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۲۲:۴۸:۳۹
درسال ۹۳بازنشسته شدم برابراعلام صندوق بنده ۱۵میلیون و۸۰۰هرارتومان طلبکارم فقط ۱۲تومن به من پرداخت شده تکلیف بقیه چی میشه ممنون میشم ازپاسخ شما (3151094) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.