توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420113
توکلی: قوه قضائیه منتظر دولت برای برخورد با حقوق‌های نجومی نماند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۷
نماینده ادوار مجلس با انتقاد از عدم رسیدگی به حقوق های نجومی ابراز داشت: دولت می گوید چیز مهمی نبود و قوه قضائیه هم می گوید اسامی را برای ما نفرستادند. قوه قضائیه اصلا نباید منتظر بماند زیرا جنبه عمومی دارد و ملزم است این کار را انجام دهد.

به گزارش تسنیم، احمد توکلی در مصاحبه با رادیو گفت وگو  با بیان اینکه مسئله فیش های نجومی و مبارزه با فساد ریشه دار است، گفت: وقتی چندین سال پیش دستور هشت ماده ای مبارزه با فساد را ابلاغ کردند، هنوز این میزان کرختی ایجاد نشده بود.

وی افزود: با توجه به اینکه فساد سیستمی شده است، مردم نیز به دستگاه های رسیدگی کننده خوشبین نیستند.

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه همه مردم در منازل شان افراد حقوق بگیر دارند، اظهار داشت: مردم نسبت به دریافتی و اندازه مبالغ حقوق حس شخصی دارند. اولین بار اعلام کردم یک فرد ماهیانه 35 میلیون تومان حقوق دریافت می کرده است. آن فرد گفت اگر این دریافتی را نداشته باشیم زندگی ام نمی چرخد! بعدا مشخص شد آن فرد 57 میلیون تومان حقوق می گرفته است.

وی بیان داشت: چون همه مردم نسبت به این موضوع حسی داشتند، یک تنفر عمومی نسبت به این موضوع پیدا شد. سرمایه دیگری که وجود داشت حمایت رهبری است. رهبری به هیئت دولت گفت که باید در این خصوص ضوابط تعیین کنید و دفتر من هم پیروی کند اما دولت کاری در این زمینه انجام نداد در حالی که کار دولت دفاع از حقوق شهروندی است.

توکلی با تصریح بر اینکه رسیدگی به پرونده های مالی ذاتاً طولانی است، گفت: در حال حاضر دارم درباره پرونده احکام دادگاه آمریکا و رشوه دهی توتال به یک مقام ایرانی مطالعه می کنم، می بینم از سال 2006 تا سال 2013 این موضوع طول کشیده است. پرونده استات اویل نیز 5 الی 6 سال طول کشیده است.وی با انتقاد از عدم رسیدگی به حقوق های نجومی ابراز داشت: دولت می گوید چیز مهمی نبود و قوه قضائیه هم می گوید اسامی را برای ما نفرستادند. قوه قضائیه اصلا نباید منتظر بماند زیرا جنبه عمومی دارد و ملزم است این کار را انجام دهد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۰۸:۵۶
 
۱۳۹۵/۰۹/۳۰ ۱۴:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۳ ۱۱:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۶ ۱۴:۵۱
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۵ ۲۱:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۲۱:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۹ ۱۸:۵۸
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۳ ۱۵:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۱ ۲۰:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۸ ۱۲:۴۰
 
 
کلمات کلیدی : احمد توکلی+ حقوق های نجومی، فیش های نجومی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.