نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450714
چرا طرح ترفیک برای خودروی برقی پولی است؟
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰
یکی از شهروندان گلایه کرده چرا خودروهای برقی (هیبریدی) برای تردد در محدوده طرح ترافیک پایتخت باید هزینه پرداخت کنند؟

به گزارش خبرآنلاین، تردد خودروهای پاک که با سوخت برقی کار می کنند (هیبریدی) در همه جای دنیا از محدودیتهای مرسوم خودروهای بنزین سوز، راحتتر است. مثلا آنها می توانند در محدوده های تردد ممنوعی مانند طرح ترافیک به سادگی تردد کنند. این مسئله در تهران هم وجود دارد. با این حال مخاطبی به نام لیلا در این باره نوشته: لطفا پيگيري كنيد شهرداري تهران به چه دليل براي طرح ترافيك امسال براي خودروهاي هيبريدي هزينه دريافت مي كند؟ آن هم بدون سر و صدا و اعلام قبلي. مگر خودروهاي هيبريدي خودروهاي پاك نبودند؟ حداقل در 5 سال اول خريد خودرو نبايد اين پول را دريافت مي كردند.. خواهش مي كنم پيگيري بفرماييد.

در این باره، شهرداری تهران اعلام کرده باید اطلاعات این خودروها در سامانه شهرداری ثبت شود تا به صورت رایگان مجوز تردد در طرح ترافیک داده شود.

مصطفی قنبرنژاد رئیس واحد صدور آرم سازمان ترافیک شهرداری تهران درباره تردد خودروهای هیبریدی توضیح داد: در سال96 نیز عبور و مرور خودروهای هیبریدی و برقی همچون سال جاری در صورت ثبت اطلاعات در سامانه، در محدوده طرح ترافیک آزاد و رایگان خواهد بود.

او گفت: این اقدام در جهت تشویق و ترغیب شهروندان به استفاده از حمل و نقل پاک و در راستای سیاست‌های محیط زیستی مدیریت شهری تهران صورت گرفته است.

اینطور به نظر می رسد که شهروندان دارای خودروی هیبریدی باید ابتدا اطلاعات خود را در سامانه ثبت کنند و پس از اخذ مجوز تردد در محدوده طرح ترافیک، آن هم به صورت رایگان، از امتیازات خودروی پاک خود، استفاده کنند.
 
کلمات کلیدی : طرح ترفیک + خودروی برقی
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۳:۰۷:۵۱
بي تدبيري مسوولان محيط زيست وشهرداري واستانداري تهران در كاهش الودگي هوا از اين مسايل كاملا مشخص ميشود ، به جاي انكه تعرفه واردات خودرو برقي وهيبريدي در گمرك حذف و به عنوان تشويق مردم به خريد اينگونه خودرو ها طرح ترافيك انها نيز ازاد شود ، اينگونه برخورد ميكنند ، مديراني كه فرق نمره ٢٠ را با نمره ١٠ تشخيص نميدهند نبايد بر راس كار باشند. (4184146) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۰۲:۵۸
برای اینکه محدوده ها دکه کسب درامد هسند! (4184281) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.