نظر منتشر شده
۳۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422111
نظر شما درباره این عکس چیست؟
بخش سیاسی الف، 18 آذر 95
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۳
 حسن روحانی رئيس جمهورری، 16 آذر در دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه هیچ قدمی در مسأله برجام برنداشتیم مگر آنکه با مقام معظم رهبری مشورت کردیم، اظهار داشت: نامه‌های مکتوب ایشان خطاب به بنده موجود است و هیچ نامه‌ای نبوده که ایشان به من داده باشند و دستور قاطعی برای اجرای آن صادر نکرده باشم و همواره مبنا دولت بر این بوده که دستورات ایشان کاملاً اجرایی شود.

اظهارات اخیر روحانی که با توجه به نقض برجام گفته شده بود درحالی مطرح شد که رئیس جمهور در سال 93 در چهارمین نشست خبری با خبرنگاران گفته بود: همه مسئوليت مذاکرات با من است.

اظهاراتی که فردای آن روز در تمامی روزنامه های صبح بازتاب گسترده ای داشت.اما رهبر انقلاب 20 فروردین 94 در دیدار با مداحان درباره نقش خود در مذاکرات هسته ای گفته بودند: این است که بنده در جزئیّات مذاکره دخالتی نکردم، بازهم نمیکنم؛ من مسائل کلان، خطوط اصلی، چهارچوب‌های مهم و خطّ قرمزها را به مسئولین کشور همواره گفته‌ام؛ عمدتاً به رئیس جمهور محترم که ما با ایشان جلسات مرتّب داریم، و موارد معدودی هم به وزیر محترم خارجه؛ خطوط اصلی و کلّی. جزئیّات کار، خصوصیّات کوچک که تأثیری در تأمین آن خطوط کلان ندارد، مورد توجّه نیست؛ اینها در اختیار آنها است، میتوانند بروند کار کنند. اینکه حالا گفته بشود که جزئیّات این مذاکرات تحت نظر رهبری است، این حرف دقیقی نیست؛ البتّه بنده احساس مسئولیّت میکنم، نسبت به این مسئله به‌هیچ‌وجه بی‌تفاوت نیستم، کلیّاتی وجود دارد که حالا اشاره هم خواهم کرد به بعضی از آنها؛ قبلا هم در صحبتهای عمومی خطاب به مردم آنها را گفتیم؛ به مسئولین هم مفصّل‌ترش را گفتیم.

رهبری در آن سخنرانی بیان می کند هیچ‌وقت نسبت به مذاکره‌ی با آمریکا خوش‌بین نبوده و این که توافق نکردن بهتر از توافق بد است.

همچنین رهبری پیش از این نیز صراحتاً و در قالب شروط خود تأکید کرده بودند که باید باب تفسیر به رأی طرف مقابل از متن برجام بسته شود.
۱۳۹۵/۰۹/۰۳ ۱۴:۵۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۳ ۱۵:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۰ ۱۵:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۴ ۱۹:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۴ ۱۲:۰۳
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۷ ۱۹:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۲ ۲۳:۱۲
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۲ ۱۱:۱۲
 
۱۳۹۵/۰۱/۳۱ ۲۲:۳۱
 
۱۳۹۵/۰۱/۱۶ ۱۲:۴۹
 
 
کلمات کلیدی : روحانی+ برجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۴:۰۴:۱۸
این نوع اظهارات آقای روحانی برای جامعه قابل قبول نیست و توقع چنین رفتاری را از شخص رئیس‌جمهور نداریم. (4057237) (alef-13)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۵:۵۶:۵۹
اگه نامه ها موجودن همه شون رو از طریق سایت الف منتشر کنید. مثل همیشه مردم نامحرم هستن؟ (4057448) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۶:۰۹:۵۸
مظلوم تر از رهبری در این مملکت نیست...هرچیی این مملکت داره از مدیریت و تلاش وتدبیر شبانه روزی ایشان داره ولی همیشه دیو.ار ایشان از همه کوتاه تر بوده..به خدا این انصاف نیست.. (4057466) (alef-13)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۲۲:۰۳:۴۸
دروغ_حرام_است.
مچکریم (4057996) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۴:۰۴:۲۲
قرار است هزینه ندانم کاری اقایان و عجله و سهل انگاری بر دوش رهبری و مردم بیوفتد (4057238) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۴:۰۴:۴۰
این رفتار رئیس‌جمهور را غیرمسؤولانه می‎دانیم و رئیس‌جمهور باید پاسخگو باشد نه آنکه بخواهد رفتار و عملکرد خود را به حساب رهبر معظم انقلاب بگذارد؛ مردم نسبت به مقام معظم رهبری ارادت و حمایت دارند و این نباید دلیلی شود که آقای روحانی ضعف‎های برجام و نقض‎هایی که صورت گرفته را با این حرف‎ها پوشش دهد و در حالی که مقابل آمریکای غدار فریب خورده، از این بگذرد و این موضوع را بخواهد داخلی کند (4057239) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۴:۰۴:۵۱
آقای روحانی طوری صحبت کرده که گویی همه جزئیات برجام را به استحضار مقام معظم رهبری رسانده و از ایشان تایید گرفته حتی دستورات کتبی ایشان را نیز اعمال کرده در حالی که اگر دستورات ایشان را اعمال کرده بودند سرنوشت برجام اینگونه نمی‌شد. (4057241) (alef-13)
 
jalil
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۴:۱۱:۱۰
حالا که برجام شکست خورده،روحانی داره تقصیرها را گردن رهبری میندازه! (4057246) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۴:۳۷:۲۴
این جمله مغایرتی با مشورت کردن ایشان نداشته و ندارد (4057296) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۴:۳۸:۴۹
هیچکدام از شروط رهبری رعایت نشد...
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=29440
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=30624
این بیانات مقام معظم رهبری جواب شما را می دهد (4057299) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۴:۳۹:۳۴
بنده در جزئیّات مذاکره دخالتی نکردم، بازهم نمیکنم؛ من مسائل کلان، خطوط اصلی، چهارچوب‌های مهم و خطّ قرمزها را به مسئولین کشور همواره گفته‌ام؛ عمدتاً به رئیس جمهور محترم که ما با ایشان جلسات مرتّب داریم، و موارد معدودی هم به وزیر محترم خارجه؛ خطوط اصلی و کلّی. جزئیّات کار، خصوصیّات کوچک که تأثیری در تأمین آن خطوط کلان ندارد، مورد توجّه نیست؛ اینها در اختیار آنها است، میتوانند بروند کار کنند. اینکه حالا گفته بشود که جزئیّات این مذاکرات تحت نظر رهبری است، این حرف دقیقی نیست. ۱۳۹۴/۰۱/۲۰ (4057300) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۴:۴۰:۵۰
خواهشا دوستان این جمله ( پاسخ رهبر انقلاب به ۱۱ پرسش درباره مسئله هسته‌ای) را در سایت http://farsi.khamenei.ir/ سرچ کرده و بخوانند تا بفهمند چه کسی دارد شانه خالی می کند (4057302) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۴:۵۸:۲۹
آقای روحانی برخلاف بعضیها که حتی برای آب خوردنشان هم از رهبری مایه می گذارند، هیچگاه خود را پشت سر رهبری پنهان نکرد و از ایشان خرج نکرد. روحانی همیشه نظراتش را علیرغم حملات منتقدان بر زبان رانده و از تصمیماتش دفاع کرده است (4057332) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۴:۵۹:۲۴
تناقضی بین حرف ایشان در 16آذر واین عکس نمی بینم.درود بر رئیس جمهور عزیز روحانی با تدبیر ودانا (4057335) (alef-13)
 
موسوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۹:۴۱:۳۲
اون موقع که از نظر ایشون فتح الفتوح بود و هدیه آسمانی شاهکار خودشون بود حالا که دیگه به اعتراف دوست و دشمن برجام نقض شده دستور رهبری بوده !!!
آقای روحانی عادت داره زیر همه چیز بزنه
کافیه یه نگاهی به نطق ها و مناظرات انتخاباتی ایشون بیندازید و نتایج عملکرد 3/5 ساله ایشون رو ببینید و اونا رو با هم مقایسه کنین و جالبتر از همه اظهار نظرهای جالب ایشون و دولت محترمشون در توجیه این عملکرد ضعیف و نادان فرض کردن مردم و ...
آقای روحانی بخدا مردم فرق صداقت کلام رهبری و سخنرانی های شعاری و جناحی و اتخاباتی شما رو میفهمند . فقط این 4 سال که به بدگویی دولت قبل و بالیدن به برجام گذشت ! نمی دونم 4سال بعد رو اگه انتخاب بشین می خواین چه جوری سر کنین .
دیگه نه احمدی نژادی هست کاسه کوزه ها سر اون شکسته بشه و نه چیزی از برجام مونده که ملت رو امیدوار نگه دارین .
خدا عاقبت همه ما رو ختم به خیر کنه (4057829) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۲۳:۴۵:۳۳
آفرین ! تو همون چشمات رو ببند! و بگو رئیس جمهور با تدبیر! رئیس جمهوری که با اصرار بر توافق در کمتر از 100 روز ، توافق بسیار بد ژنو را بست که پایه توافق برجام شد ... رئیس جمهوری که در حین مذاکرات ژنو به دروغ گفت خزانه خالی است تا 5+1 بفهمند روحانی چقدر محتاج توافق است ! رئیس جمهوری که گفت :امروز تمامی تحریم ها لغو شد ! اما 6 ماه بعد رئیس بانک مرکزی اش گفت :تقریبا هیچ!
رئیس جمهوری که وزیر خارجه اش حتی متن برجام را نخوانده بود ! و در مجلس پشت تریبون علنی گفت هیچ جای متن برجام لفظ تعلیق نیامده !!! (4058127) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۵:۰۱:۱۱
آقایان زمانی چنان مست می برجام بودند که تذکرات رهبری را نتوانستند بشنوند اما اکنون که فریب عمروعاص را خوردند گناه پذیرش حکمیت را به گردن علی انداختند! (4057339) (alef-13)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۵:۰۲:۳۷
با این حرفهایش کاملا خودش را به مردم شناساند (4057348) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۵:۰۶:۰۹
سعی نکنید بین رییس جمهور و رهبر جدایی نشان دهید. فکر وحدت باشید جهان سومی ها! وحدت کلید پیشرفت است (4057360) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۷:۱۴:۲۴
جهان دومی! دقت کن:
مردم نمی توانند بین رئیس جمهور و مقام عظمای ولایت جدایی بیندازند. مردم با توجه به قرآئن تشخیص داده اند رئیس جمهور در این برهه از حیات سیاسیش مجبور است از معظم له استفاده کند و پشت اسم ایشان پنهان شود.
چرا وقتی رئیس جمهور شروط رهبری در برجام را رعایت نکرده اند، می گویند تمام برجام زیر نظر رهبری انجام شده است؟
آقای روحانی در این سخنرانی چندین بار از عنوان " آقا " استفاده کردند که تابحال نظیر نداشته است. این کاملا نشان می دهد در این شرایط نیاز دارند خود را مطیع و مرید رهبری نشان دهند. مطمئن باشد استفاده از این عنوان به توصیه ی مشاورانش انجام شد.
چرا جناب روحانی صادق نیستند؟ واضح و آشکار بگویند ما می خواستیم به کشور خدمتی کنیم ولی طرف ما بدعهدی کرد. چرا برجام را توجیه می کنند؟
تشخیص این موارد هیچ منافاتی با وحدت ندارد. اینکه شما با لحن توهین آمیز مردم را تقسیم به جهان های مختلف می کنید خلاف وحدت است.
لطف کنید تعریف جهان اول و جهان دوم و جهان سوم را سرچ نمائید تا یک مقدار به اطلاعاتتان اضافه شود. (4057574) (alef-13)
 
شمالی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۵:۱۴:۵۵
من که متوجه نشدم کجای اظهارات فعلی و قبلی ایشان در تناقض هستند؟ یعنی الان از کجای حرف ایشان برداشت میشود که ایشان از پذیرش مسئولیت مذاکرات شانه خالی کرده است ؟ بعبارت دیگر میشود گفت هم رهبری در جریان کلی مذاکرات بوده اند وهم رئیس جمهور مسئول مستقیم مذاکرات بوده وهستند. (4057379) (alef-13)
 
حاج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۵:۲۳:۱۸
اگر به نصايح رهبر انقلاب عمل ميکرد و اگر گوش شنوايي بود چنين نميشد. (4057392) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۶:۲۳:۰۲
تا زمانی که نفت می فروشیم و صادرات داریم و تورم ۴۰ درصد نیست بدانید که در سایه برجام است (4057486) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۶:۲۷:۳۶
مثل دولت قبل که میگفتن فلان تصمیم ها بدون نظر رهبری گرفته نمیشود. (4057491) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۶:۳۳:۱۵
جرات روحانی را هیچ کسی نداشت و نداره که مسئولیت شروع برجام به این بزرگی را بعهده بگیرد. (4057503) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۷:۰۰:۰۱
چرا دروغ می گید؟ مگر رهبری نگفتند امتیاز دادن و گرفتن قدم به قدم باشد؟ (4057546) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۷:۲۷:۴۴
یک عکس هم از سایت الف خودتان در آن روزها بگذارید که عکس مذاکره کنندگان فعلی را در برابر قبلی ها گذاشتید و با مقایسه مدرک دانشگاهی آنها و با نشر مهندسی شده نظرات خوانندگان، قبلی ها را تحقیر کردید. تاریخ در مورد مدرک کمتر قضاوت می کنند تا در مورد متن قراردادها ! (4057606) (alef-13)
 
dayani
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۸:۵۹:۱۳
همه آنها که به نحوی به روحانی می تازند، بنارا بر این گذارده اند که برجام بیهوده بوده است و حالا باید برایش مقصر پیداکرد.

اما مگر رهبر انقلاب به روشنی بیان نداشته اند که ما برجام را برهم نمی زنیم و به آن پایبندیم ، مگر اینکه دیگران ابتدا برجام را نادیده بگیرند، آنگاه ما نیز چنان خواهیم کرد.

آیا این جمله از رهبر نیست که اگر ترامپ برجام را پاره کند ما آنرا آتش می زنیم.

فراوان گفته از رهبر وجود دارد که بر اجرای برجام توسط همه طرفها تاکید دارد.

براین اساس همه کسانی که سروصدای میکنند برجام چنین است و چنان و فلان و فلان مسئول شکست است، وقتی که شکستی نبوده است، بی راهه می روند.

هرایرانی که به وطنش و به ایمانش ، ایمان دارد، باید پشت سر رهبر و کسانی که با رهبر به نتیجه ای به نام برجام رسیده اند صف بکشند و نگذارند که طرفها مقابل برجام را بجایی بکشند که به زیان ماست.


متاسفم که روز 16 آدر که همیشه انگیزه ساز صف یکپارچه در مقابل دشمنان خارجی بوده است به روز ایستادن در مقابل مسئولانی که بر اساس قانون اساسی اداره کشور را بر عهده دارند ، تبدیل کرده اند. (4057743) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۹:۰۲:۲۰
هر گز چنین نیست .اقای رییس جمهر شما اگر به حرف رهبری توجه میکردید نبایستی هرگز تن به مزاکره میدادید کهچنین باختی را برای نظام وانقلاب به ارمقان بیاورید . اگر توصیه های رهبری را فراموش کردهاید لطفا سری به سایت رهبری بزنید . البته ما انچه ایشان در مورد برجام فرمودهاند را به خاطر داریم (4057752) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۹:۵۳:۱۹
دولت راستگویان!!! (4057842) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۲۳:۱۷:۰۱
رهبرى مقام اول كشور هستند، قطعا جزييات مهمترين مساله كشور (هسته ايى) بدون اطلاع و نظر موافق ايشان به توافق نرسيده است. (4058100) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۲۳:۴۲:۱۲
کاش به نصابح رهبری گوش میکرد (4058124) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۲۳:۵۹:۱۵
ایشان هیچگاه از مسیولیت برجام شانه خالی نکرده است ودلیلی هم ندارد بکند.برجام سندافتخار دولت یازدهم والبته ملت بزرگ ایران است که طی آن 6کشور بزرگ دنیا در مقابل ایران ازموضع برابرومحترمانه مذاکره کردند واگر احیانا صدایشان را در طول مداکرات بالا بردند،جوابشان را با صدای بلند تر گرفتند وحقوق ایران را برسمیت شناختند.برجام تاکنون دستاوردهای ملموس زیادی هم داشته است که بازگشت صادرات نفت ایران به قبل از تجریمها وپیروزی افتخار افرین در اوپک، فقط یک نمونه از آنست. ضمن اینکه مذاکرات 6 ماه قبل از آغاز به کار دولت یازدهم، با واسطه گری سلطان قابوس وبا تایید رهبر انفلاب شروع شده بود ودولت یازدهم صرفا ماموریتی را که از طرف کل نظام وبا حمایت مردم عهده دار گردیده بود،به بهترین نحوممکن ونه بهترین نحو آرمانی،به انجام رسانید وبه تایید مجلسی که آقای توکلی هم در آن جضور داشت ورهبر انقلاب با ملاحظاتی رسید.جال اگر در جریان عمل با مشکلاتی روبرو شده است،هیچکس نمی تواند از آن شانه خالی کند ودستاوردهای آنرا نتیجه تلاش خودش بداند وامتیازات لاجرم داده شده را جواله به وادادگی مذاکره کنندگان نماید. اگر برجام کاملا یکطرفه وبه نفع امریکا بوده وامتیازات نقد داده شده ووعده های نسیه گرفته شده است،چه دلیلی دارد که تند روهای امریکایی به سرکردگی ترامپ بخواهند پاره کردن انرا مطرح کنند وخود را با چالش بین المللی روبرو سازند.دلیل اصلی مخالفت تندروها امریکایی، شکستن هیمنه امریکا در این مذاکرات است که عملا حق بهره برداری ایران را از انرژی اتمی را بعد از آنکه سالها آنرا در راستای ساخت بمب اتم معرفی کرده بود،،رسما برسمیت شناخته است واین برای تندروها وتمامت خواهان امریکایی که همچنان خود را ارباب دنیا میدانند،بسیار گران آمده است. اگر برجام پاره گردد درواقع مهر تایید بزرگتری بر افتخار آمیز بودن آنستکه چراکه مستکبرین نتوانسته اند مصالحه بزرگترین کشور دنیا در برابر یک کشور به اصطلاح جهان سوم خاور میانه ای را، تحمل کنند. (4058140) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته