نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443118
زائری: شرایط را برای ازدواج موقت فراهم کنید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۱
حجت السلام زائری در صبح نو نوشت: ازدواج موقت یك نیاز طبیعی است مثل رستوران در زندگی امروز و همان طور كه غذای سریع و مراكز تهیه غذا حتى از زیرزمین مساجد سر درآورده‌اند، باید برای تسهیل ازدواج موقت هم فكر كرد.
 
البته ازدواج دائم اصل است (همان طور كه هیچ چیزی جای آشپزی خانگی را نمی‌گیرد) اما همان طور كه الآن به هزار و یك دلیل نمی‌شود روی آشپزی خانگی اصرار كرد، به همان ترتیب نمی‌توان انحصاراً روی ازدواج دائم اصرار داشت.  اقتضای جهانی شدن و سرعت و تحولات اجتماعی و ... این است و اگر برایش چاره جویی و تدبیر نكنیم ازدواج سفید و روابط بی ضابطه رایج می‌شود. كسی كه حابس بول است نمازش كراهت دارد چون نمی‌فهمد چه می‌گوید: "لاتقربوا الصلوة و أنتم سكارى" و نمی‌شود پیام دین را به كسی كه آرامش و استقرار روانی و جنسی ندارد منتقل كرد بلكه بالاتر از این احساس رضایت از خدا نمی‌کند و با خود فكر می‌کند این چه خدایی است كه فشار جنسی را بر او تحمیل كرده ولی می‌گوید به راست و چپ نگاه نكن، از سر جایت تكان نخور، خودارضایی نكن ! در حالی كه خدا نگفته و ما داریم می گوییم!
 
بر عكس، خدا گفته چون حلالش را برایت به اندازه رفع نیاز گذاشته‌ام به محدوده حرام وارد نشو، چون خودت زن داری به نامحرم نگاه نكن!
 
مثل این كه می‌گوید:"كلوا من الطیبات" چون اصل برجواز و حلیت است و حلالش را داری پس سراغ حرام نرو ! اگر اسلام را پذیرفته‌ایم، باید همه چیزش را بپذیریم و اگر نظام غرب را، همه چیزش را! غرب یك نظام یكپارچه است بر اساس لیبرالیسم كه مبنای فكری و پیشینه تمدنی دارد، روابط جنسی آزاد دارد و...اگر هم اسلام را می‌پذیریم، ازدواج موقت دارد و ... یعنی نمی‌شود هم راه ازدواج موقت را ببندیم و هم زمینه ازدواج دائم نباشد!
 
ما وظیفه داریم زمینه حلال را چنان فراهم كنیم كه جز اندکی به سراغ حرام نروند.وقتی عواملی چون تبلیغات بازرگانی تلویزیون سطح توقع مردم را چنان بالا ببرد و ازدواج را آن قدر سخت كند كه هیچ كس نتواند زن بگیرد و از طرف دیگر زمینه ازدواج موقت را این گونه محدود كنیم، جوانان كه مخاطب اصلی دین هستند نسبت به كارآمدی دین مشكل پیدا می‌کنند و فاصله می‌گیرند و از روحانیتی كه واقعیت‌های زندگی را درك نكند و از فضای غیر عینی و نامحسوس حرف بزند، بیزار می‌شوند.
 
یادمان باشد گزینه مقابل ازدواج موقت، ازدواج دائم نیست كه اگر چنین باشد هر عاقلی قطعاً ازدواج دائم را ترجیح می‌دهد. متأسفانه گزینه مقابل ازدواج موقت، فحشا و فساد است كه روز به روز بیشتر و گسترده‌تر، فراگیر می‌شود!
 
کلمات کلیدی : حجت السلام زائری + ازدواج موقت
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۰:۲۴:۱۳
حرف حساب جواب نداره (4155008) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۱:۱۶:۴۰
دوباره یه عده ای اعتراض می کنند که چرا هنجار شکنی میکنید ؟ چرا به حقوق برابر زن ومرد توجه نمی کنید و هزار یک چرا دیگر... (4155097) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۲:۳۸:۲۰
خدا رحمت کند آقای هاشمی رفسنجانی را او که حدود 30 سال پیش این را به گونه ای دیگر بیان کرد اما چنان واکنشی مردم و یک جماعت خاص نشان دادند که نه تنها خود بلکه دیگران هم حیران شدند و نظر در همان جا محو شد و حالا آتش زیر خاکستر به گونه ای بر ملا شده که دیگر با ازدواج موقت هم خاموش نخواهد شد (4155261) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۷:۳۹:۳۳
الف جان نظر قبلی را که نشر ندادی..انا باز هم میگم گدام یک از اقایان حاضرند با خانمی ازدواج دایم داشته باشند که قبلا ازدواج موقت داشته و اینکه کدام یک از اقایان حاضرند دختر خودشون ازدواج موقت انجام بده...و همینطور ایا میشود به مردی که قبلا چندبار ازدواج موقت داشته اعتماد کرد. بهتر است به جای ارائه راهکارهای بررسی نشده شرایط ازدولج دائم را فراهم کنیم. ایا ازدواج موقت هزینه ندارد. زن این وسط فقط یک کالا میشود برای تامین نیازهای دیگران ..حق و حقوقش چه می شود. اگر فزرندی به وجود اید چه...لطفا ابتدا عمیقا بررسی کنید بعد راهکار ارائه دهید. (4155804) (alef-11)
 
محبوب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۲۲:۲۷:۵۴
اقای زایری شما یک عالم دینی هستید با گفته های شما مخالفم چون با ازدواج موقت مشکل جوانان حل نمی شود شما اگر راست می گویید یک راه کار به مسولان ارایه دهید تا امکانات ازدواج دایم فراهم شود ایا مگر با ازدواج موقت مشکل فساد حل می شود کدام عقل سلیم است که دخترش را به ازدواج موقت بدهد چرا شما به جای حل مسله صورت مسله را پاک می کنید ازدواج موقت ... است چرا اینقدر ...اگر در کشور کار و زندگی برای جوانان حل شود اگر در کشور مدیریت صحیح حاکم شود خود مردم بهتر می دانند که چکونه ازدواج کنند (4156139) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.