توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474015
۸۳ درصد مردم استان قزوین در انتخابات شرکت کردند
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۱
رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری و شوراها با حضور ۷۳۶ هزار و ۳۸۹ نفر در شعب اخذ رای مشارکت ۸۳ درصدی مردم استان به ثبت رسید.

سید سعید شاهرخی در گفتگو با مهر ضمن تشکر از مشارکت گسترده مردم در انتخابات گفت: حضور بالنده مردم در انتخابات نشان داد مردم ایران از شعور و درک سیاسی بسیار بالایی برخوردارند و با آراء خود ایده ها و مسیر حرکت دولتها را تعیین می کنند.

وی افزود: انتخابات نماد مردم سالاری دینی است و در ۳۸ سال گذشته با تجربه ارزشمندی که در این عرصه بدست آمده است توانسته ایم هر دوره بهتر از گذشته تمهیدات لازم را برای حضور مردم در پای صندوق های رای مهیا کنیم.

۸۸۸ هزار واجد شرایط/ ۷۳۶ هزار شرکت کننده

شاهرخی بیان کرد: تعداد کل واجدین شرائط شرکت در انتخابات دواز دهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان قزوین ۸۸۸ هزار و ۲۷۸ نفر بودند که از این تعداد ۷۳۶ هزار وو ۳۸۹ نفر از واجدین شرایط در انتخابات شرکت کردند.

وی یادآورشد:بااین حضور حماسی مشارکت ۸۳ درصدی مردم استان قزوین ثبت و ضبط شد که این رشد در شهرستانها نیز قابل مشاهده است.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین بیان کرد:میانگین مشارکت در شهرستان ها نیز به تفکیک در شهرستان قزوین با ۷۶ درصد، شهرستان البرز با ۷۹ درصد، بوئین زهرا با ۹۰.۱ درصد، تاکستان با ۸۰.۱ درصد و آبیک با ۸۲.۷ درصد است.

شاهرخی تصریح کرد:تعدادکل آرای ماخوذه دراستان ۷۳۶ هزار و ۳۸۹ رای است که از این تعداد ۳۹۵ هزار و ۹۱۱ نفر از شرکت کنندگان واجد شرایط به حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رای دادند و ایشان توانست با کسب ۵۵.۴ درصد آرا بیشترین درصد آرای مردم استان قزوین را به خود اختصاص دهد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین گفت: همچنین ۳۰۳ هزار و ۴۶۹ نفر از واجدین شرائط معادل ۴۲.۲ درصد از شرکت کنندگان به حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رای دادند و ۱۱ هزار و ۹۰۷ نفرمعادل ۱.۷ درصد به سید مصطفی میرسلیم و ۳ هزار و ۹۵۸ نفر معادل ۶ دهم درصد به سید مصطفی هاشمی طبا رای دادند.

استفاده از صندوق های الکترونیک در شش شهر

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین بیان کرد: استفاده از تجهیزات به روز برای راحتی مردم در انتخابات از رویکردهای مسئولان است که در این راستا در این دوره با بهره گیری از صندوق های الکترونیک تجربه خوبی را پشت سر گذاشتیم که می تواند برای دوره های آینده مورد توجه برای اجرا قرار گیرد.

شاهرخی اضافه کرد: استفاده از صندوق الکترونیک در شش شهر استان از جمله قزوین، تاکستان، آبیک، الوند، اقبالیه و محمدیه برای اولین بار عملیاتی شد که سرعت عمل در شمارش را بسیار بالا می برد.

شاهرخی تصریح کرد: در ۴۹۶ شعبه اخذ رای در شهرهای یاد شده، صندوق های الکترونیکی پیش بینی و ۵۲۹ صندوق سیار نیز برای جمع آوری آرای مردم استان قزوین در نظر گرفته شد.

۱۱۰۸ شعبه اخذ رای

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: از مجموع یک هزار و ۱۰۸ شعبه اخذ رای تعداد ۱۷۹ شعبه در شهرستان تاکستان، ۸۲ شعبه در شهرستان آبیک، ۵۲ شعبه در شهرستان آوج، ۱۳۷ شعبه در شهرستان البرز، ۱۲۹ شعبه در شهرستان بوئین زهرا و ۵۲۹ شعبه در شهرستان قزوین جمع آوری آراء را انجام دادند.

وی اظهارداشت: در استان قزوین ۲۶ هزار نفر در قالب هیئت های اجرایی، نظارت و بازرسی و نیروهای امنیتی و انتظامی کار برگزاری را انجام دادند که جای تشکر و قدردانی دارد.

شاهرخی اظهار کرد: در انتخابات شوراها چهار هزار و ۷۴۲ نفر داوطلب نهایی حضور یافتند که از این بین سه هزار و ۸۵۷ نفر در روستاها و ۸۵۲ نفر نیز در شهرها نامزد بودند.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین یادآور شد: مردم ۲۵ شهر استان و۶۶۱ روستای واجد شرایط نامزدهای شوراهای اسلامی خود را انتخاب کردند.
 
کلمات کلیدی : نتایج انتخابات + نتیجه انتخابات ریاست جمهوری + انتخابات ریاست جمهوری + انتخابات ۹۶ + شمارش آرا + نتیجه نهایی انتخابات + پیروزی روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.