نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501375
ادامه پرداخت وجوه تا ۲۰۰ میلیون فرشتگان/ برخی‌حساب‌ها همچنان مسدود است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸
اینسا نوشت: در حالی امروز-یک‌شنبه- مهلت آخر برای مراجعه سپرده‌گذاران تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان تعاونی منحله فرشتگان است که فعلا پایانی برای آن تعریف نشده و مشمولین می‌توانند به روال مراجعه خود ادامه دهند.

در فرایند مرحله‌ای تعیین تکلیف حساب‌های تعاونی منحله فرشتگان به عنوان یکی از زیر مجموعه موسسه کاسپین از روز دوازدهم مردادماه تا مهلت ۱۰ روزه تعیین شده قرار بر این شد تا سپرده‌گذاران تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان مراجعه کرده و وضعیت حساب‌های خود را مشخص کنند.

در شرایطی امروز همزمان با ۲۲ مرداد ماه آخرین فرصت برای مراجعه خواهد بود که اطلاعات دریافتی حاکی از آن است که سپرده‌گذاران همچنان این فرصت را دارا هستند که بتوانند با مراجعه به شعب کاسپین تعیین وضعیت شوند. البته این که تا چه زمانی مهلت وجود خواهد داشت مشخص نیست و به نظر می‌رسد به اعتباری که در اختیار کاسپین و منابعی که در آن وجود دارد بستگی خواهد داشت.

این در حالی است که جریان تعیین تکلیف حساب‌های تعاونی منحله زیرمجموعه کاسپین به ویژه فرشتگان براساس خط اعتباری که بانک مرکزی در اختیار این موسسه قرار می‌دهد و بخشی از منابعی که از سرمایه خود برداشت می‌کند انجام می‌شود. البته خط اعتباری بانک مرکزی با در رهن رفتن اموال و دارایی‌های فرشتگان انجام خواهد شد و باید این مبالغ به بانک مرکزی برگردد.

طبق آخرین گزارش اعلامی تاکنون و طی چند مرحله خط اعتباری به کاسپین اختصاص داده شده و در مجموع مبلغی حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان بوده است.  

اما مشکل دیگری که این روزها برای موسسه کاسپین ایجاد شد مسدود شدن حساب‌های ۲۰ شعبه از آن بود که این اتفاق با حکم قضایی صورت گرفت به طوری که ظاهرا گروهی از سپرده‌گذاران درشت تعاونی فرشتگان با پیگیری‌هایی که انجام دادند توانستند عاملی برای مسدود شدن برخی حساب‌های کاسپین باشند و البته این مشکل هنوز در تعدادی از شعب حل نشده و این شعب توان پرداخت ندارد.

آن طور که پیش‌تر مدیر عامل کاسپین اعلام کرده است صدور این حکم قضایی در حالی انجام شده که خرداد ماه امسال رییس قوه قضاییه با صدور بخشنامه‌ای در زمینه‌ی رسیدگی به شکایات علیه شرکت‌های تعاونی و موسسات اعتباری دادستان‌های سراسر کشور را مکلف کرده بود که در رسیدگی به شکایات علیه شرکت‌های تعاونی اعتبار و موسسات اعتباری با دادستان کل کشور هماهنگ باشد.

این در حالی است که آملی لاریجانی، دادستان کل کشور را مسئول این بخشنامه اعلام کرده و وی خواسته بود گزارش موردی درباره اقدام‌های به عمل آورده را به حوزه قوه قضاییه ارسال کند.

فرشتگان بزرگ ترین تعاونی زیرمجموعه کاسپین در کنار هفت تعاونی منحل شده دیگر است که بعد از مسائل پیش آمده برای این موسسه در فرآیند تعیین تکلیف سپرده گذاران قرار گرفته و به طور مرحله‌ای این کار انجام می‌شود. یکی از مشکلات سپرده گذاران عدم پرداخت سودهای معوق حساب‌های آنهاست که رسما از سوی بانک مرکزی اعلام شد، با نظر مرجع قضایی پرداختی در این رابطه انجام نشده و تنها اصل پول آنها پرداخت خواهد شد.

البته  اصل پول نیز به طور کامل پرداخت نمی‌شود و بعد از حسابررسی لازم تا ۹۰ درصد قابل پرداخت و ۱۰ درصد دیگر باقی مانده و منوط به پاسخگویی اموال و دارایی‌های تعاونی فرشتگان است.

در حالی به دنبال عدم استقبال کافی سپرده گذاران برای مراجعه به منظور تعیین تکلیف حساب‌های خود، تصمیم بر این شد تا برای تمامی مشمولین در هر مرحله حسابی نزد کاسپین باز شده و مبالغی به صورت علی الحساب واریز شود که چندی پیش کاسپین اعلام کرد اگر سپرده گذاران برای تعیین وضعیت حساب مراجعه کنند و مبالغ در کاسپین باقی بماند، مشمول سود سپرده متعارف خواهد شد.
 
 
کلمات کلیدی : بانک مرکزی+موسسه فرشتگان+سپرده گذاران+موسسه کاسپین
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۳:۳۱:۳۱
من تا سود رو بهم ندن پول رو نمیگیرم‌ (4517509) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۴:۴۳:۳۷
کدوم پرداخت ما زیر 120م سپرده داریم هر روز داریم میریم شعبه مننخب میگن پولی نیست برید هیچ پرداختی تو تهران انجام نمیشه (4517634) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۲۳:۴۱:۰۸
فقط در ایران ممکن است که بانک مرکزی در همکاری تنگاتنگ با مسئولین کاسپین میلیاردها پول مردم را به یغما ببرند و اب از اب هم تکان نخورد. (4519958) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.