توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 281578
جنگنده‌های عربستان نظامیان هم پیمان خود را کشتند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۴
ده‌ها تن از نیروهای وابسته به رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن در حمله جنگنده‌های عربستان به یک پادگان در استان حضرموت این کشور کشته و یا زخمی شدند.

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاری خبریمن، جنگنده‌های عربستان سه‌شنبه شب (۱۶ تير) با حمله به پادگان لشکر ۲۳ مکانیزه در استان حضرموت ده‌ها نظامی هم پیمان خود را به کام مرگ فرستاد.

براساس این گزارش، تا ساعات اولیه بامداد چهارشنبه جسد ۵۲ سرباز و افسر یمنی از زیر آوار خارج شده ولی هنوز آمار دقیقی از تعداد کشته‌ها و یا زخمی‌های این حمله منتشر نشده است.

تاکنون اطلاعاتی درباره دلایل این اقدام عربستان منتشر نشده است ولی برخی اطلاعات حاکی از خطای محاسباتی خلبانان سعودی است. در میان کشته‌ها تعدادی از فرماندهان و افسران رده بالای طرفدار ریاض و 'عبده منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن نیز دیده می‌شوند.

این پادگان مقر اصلی ارتش جدیدی بود که با همکاری ریاض و طرفداران رئیس جمهوری مستعفی یمن به فرماندهی سرلشکر محمد المقدشی تاسیس شده بود.
 
کلمات کلیدی : یمن+ عربستان+ نجران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.