نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481378
آزادسازی تدریجی قیمت برق تا پایان سال ۱۴۰۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۲
وزیر نیرو با بیان اینکه "در قانون برنامه ششم توسعه تصویب شده که خدمات برق بایستی تا پایان این برنامه به قیمت واقعی خود برسد"، تصریح کرد: این کار بایستی سال به سال و به صورت گام به گام و به تدریج انجام شود تا فشاری به مصرف کنندگان وارد نشود.

به گزارش تسنیم، «حمید چیت چیان» وزیر نیرو در حاشیه مراسم بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب شهر پردیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تأمین منابع مالی برای پروژه های صنعت آب و برق از مهم ترین اولویت های وزارت نیرو در دولت دوازدهم است.

وی افزود: فناوری های صنعت آب و برق، شرکت های سازنده تجهیزات، پیمانکاران و مشاوران صاحب صلاحیت و دانش فنی لازم در کشور موجود است و تامین منابع مالی می تواند جهشی را در صنعت آب و برق کشور به ارمغان بیاورد.

چیت چیان با بیان اینکه "اگر بخواهیم در ارتقای سطح خدمات ارائه شده به مردم شاهد جهش قابل توجهی باشیم، نباید فقط به منابع دولتی که روز بروز در حال کاهش است متکی باشیم"، گفت: استفاده از سرمایه بخش خصوصی داخلی و طرح های فاینانس خارجی و سرمایه گذاری های این بخش می تواند سریع تر ما را به اهدافمان برساند.

وی ادامه داد: لازمه این کار این است که خودِ آن فعالیت جوابگوی بازپرداخت اقساط این سرمایه گذاری ها باشد.

وزیر نیرو در خصوص گذر از پیک مصرف تابستان تصریح کرد: از پیک سال گذشته تا امسال حدود 2 هزار مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شده است، علاوه بر آن برنامه ریزی های گسترده ای برای مدیریت بار و مدیریت مصرف انجام شده تا در چند روزی که احتمال وقوع پیک بیشتر وجود دارد بتوانیم مصارف صنعتی، کشاورزی و عمومی برق را کاهش داده و خطر خاموشی را پشت سر بگذاریم.

چیت چیان تصریح کرد: با توجه به مجموعه کارهایی که انجام شده امیدوارم تابستان امسال نیز همچون سال های گذشته بدون خاموشی سپری شود.

وی ادامه داد: با اشاره به افزایش درجه حرارت در برخی شهرهای کشور و افزایش 10 درصدی مصرف برق از پیک سال گذشته تاکنون، از مردم می خواهیم که مثل سال های گذشته با مدیریت در مصرف برق، وزارت نیرو را در خدمات رسانی بهتر یاری کنند.

وزیر نیرو اذعان داشت: اگر بخواهیم 10 درصد افزایش مصرف برق را از طریق نیروگاه های جدید تامین کنیم می بایست از تابستان گذشته تا تابستان امسال 7 هزار و 600 مگاوات نیروگاه جدید احداث می کردیم و نیازمند منابع مالی زیادی بودیم در حالیکه ما با احداث 2 هزار مگاوات نیروگاه جدید توانستیم این کمبود را جبران کنیم.

وی در پاسخ به اینکه با توجه به رشد روزافزون جمعیت «آیا تصفیه خانه پردیس پاسخگوی نیاز این شهر خواهد بود یا خیر؟»، اظهار داشت: تصفیه خانه فاضلاب پردیس که امروز به بهره برداری رسید نه تنها نیاز امروز بلکه بیش از نیاز جمعیت کنونی را نیز پاسخگو خواهد بود.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه بقیه تصفیه خانه فاضلاب به عهده پیمانکار شهر پردیس است گفت: در تماسی که با معاون وزارت راه و شهرسازی داشتم اعلام کردم در صورتیکه این کار به وزارت نیرو سپرده شود آمادگی داریم تا تصفیه خانه های جدید را نیز احداث کنیم.

وی تاکید کرد: وزارت نیرو آمادگی دارد تا همزمان با بهره برداری از مسکن های مهر در تهران، در کمتر از 48 ساعت خدمات زیربنایی آنان را تامین کند.

چیت چیان با بیان اینکه "در قانون برنامه ششم توسعه تصویب شده که خدمات برق بایستی تا پایان این برنامه به قیمت واقعی خود برسد"، تصریح کرد: این کار بایستی سال به سال و به صورت گام به گام و به تدریج انجام شود تا فشاری به مصرف کنندگان وارد نشود.
 
کلمات کلیدی : برق+بهای برق
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۲۳:۰۵:۱۴
پس لطفا یارانه رو هم زیاد کنبد. (4421491) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۲۳:۲۶:۳۵
آقا لطف کن به صورت تدریجی حقوق ملت رو هم در اشل جهانی بده ما مشکلی با نرخ های جهانی بنزین و برق و ... نداریم. (4421519) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۰:۵۷:۰۱
یه مرتبه بگید مردم کمک به شمع روشن کردن واب یخ روی خود ریختن عادت کنند چندر غاز حقوق میدید ادا واطوارکشورهای پیشرفته اروپا رادرمیارید بیشتر حقوق کارمندان پول اب وبرق وگاز وجدیدا هم فاضلاب میشه.ولا به مردم بگید برید بمیرید دارید مردم خفه میکنید . (4421594) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۰:۵۷:۰۵
جناب وزير! مصرف کننده اکنون هم زير فشار است. ازابتدای هدفمندی يارانه ها تا کنون چقدر بهقيمت برق و ساير حاملهای انرژی افزوده شده؟ آيا در مقابل ريالی به يارانه ها اضافه شده؟ بخدا انصاف هم خوب چيزيه. اين کشور مال اقشار متوسط به پايين هم است. (4421595) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۶:۵۶:۳۱
مسابقه در حیف و میل بیت المال لطفمی کردید این افاضات را قبل از انتخابات می فرمودید (4421691) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۷:۵۰:۵۳
با روحانی تا 1400 اونم با شیب ملایم (4421707) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.