نظر منتشر شده
۸۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 137776
قیمت خودروهای خارجی در منطقه آزاد اروند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۵
به دنبال اعلام افزایش شعاع تردد خودروهای خارجی منطقه آزاد اروند به ۱۲۰ کیلومتر و امکان ورود این خودروها به اهواز، این روزها خرید ماشینهای خارجی فکر اول و آخر اغلب مردم اهواز است.

به گزارش مهر، هفته قبل استاندار خوزستان با حضور در جلسه هیئت دولت، مصوبه ای را به تصویب رئیس جمهور و سایر دولتمردان رساند که طبق آن محدوده تردد خودروهای خارجی پلاک اروند از شعاع ۴۵ کیلومتر به ۱۲۰ کیلومتر رسید. با این مصوبه خودروهای خارجی منطقه آزاد که هم اینک تنها در شهرهای آبادان و خرمشهر و اندکی خارج از این دو شهر محبوس هستند می توانند تا شهر اهواز به تردد کنند.

با وجود اینکه در این مصوبه تاکید شده که این امتیاز برای مردم ساکن در آبادان و خرمشهر است و آنها می توانند با خرید خودروهای منطقه آزاد اروند تا مرکز استان تردد کنند ولی موج خوشحالی ایجاد شده به جای اینکه این دو شهر را فرابگیرد، بیشتر اهواز و مردم آن را در برگرفت زیرا آنها نیز می توانستند با خرید این خودروها در شهر خود تردد کنند.

البته در این بین برخی تردیدها وجود دارد زیرا در صورتیکه دولت و منطقه آزاد اروند بر روی اجرای دقیق این طرح اصرار کنند می توانند خودروهایی را که کاملا در اهواز مستقر هستند را شناسایی و جریمه کنند زیرا خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند مجهز به GPS هستند و هر خودرویی که به این وسیله مجهز شود به راحتی می توان تشخیص داد که در مدت معینی مثلا برای یک سال در چه مناطقی تردد کرده است.

به همین دلیل در صورت اجرای دقیق این مصوبه توسط سازمان منطقه آزاد اروند یا اصرار دولت برای اجرای دقیق آن، به صرفه نیست که مردم اهواز اقدام به خرید این خودروها کنند زیرا با جریمه های سنگین مواجه می شوند. به خصوص اینکه موقع نقل و انتقال باید بخشی از قمیت خودرو را به پرداخت جریمه های سنگین اختصاص داد.

هم اکنون سازوکارهای این مصوبه در حال انجام است و امروز(سه شنبه) برخی کارشناسان منطقه آزاد اروند جلسه ای در تهران برای چگونگی اجرای دقیق این مصوبه دارند که بعد از آن شاید بتوان در خصوص این طرح و قوانین و مقررات آن اطلاع دقیقی به دست آورد.

بهروز حسینی فر سرپرست منطقه آزاد اروند نیز چند روز قبل در خصوص این مصوبه گفت: این مصوبه برای استفاده مردم آبادان و خرمشهر انجام شده و فعلا در خصوص اینکه مردم اهواز و سایر شهرهای استان می توانند از این طرح استفاده کنند هنوز هیچ ابلاغی نشده به همین دلیل در صورت اجرایی شدن این طرح فعلا فقط ویژه ماشینهای موجود در آبادان و خرمشهر با شرایط مندرج در آئین نامه است که می توانند تا مرکز استان تردد کنند.

از سویی دیگر این مصوبه برای اجرایی شدن نیز مدتی طول خواهد کشید و احتمالا تا پایان سال اجرا نخواهد شد زیرا این مصوبه بعد از اینکه از سوی دبیرخانه دولت نوشته شود توسط رئیس جمهور به سازمان مناطق آزاد کشور ابلاغ می شود و آنجا نیز باید بررسی شود. بعد از پایان بررسیها به سازمان منطقه آزاد اروند آزاد اروند ابلاغ و این سازمان نیز مدتی وقت دارد تا آن را به صورت نهایی اجرا کند.

این فرآیند احتمالا چند ماه طول خواهد کشید و به سال بعد موکول می شود هر چند برخی مدیران سازمان منطقه آزاد اروند اصرار دارند این مصوبه قبل از پایان سال و به منظور بهره مندی دارندگان این خودورها در ایام عید نوروز اجرایی شود.

هم اکنون یک هزار و ۵۰۰ خودروی خارجی با پلاک سازمان منطقه آزاد اروند در شهرهای آبادان و خرمشهر تردد می کنند که طبق قانون از یک مرخصی یک ماهه برخوردار هستند. این مرخصی به گونه ای است که دارنده خودرو در دفعات متعدد می تواند از آن استفاده کند ولی مدت آن نباید بیشتر از یک ماه شود. البته برای هر بار مرخصی دارنده خودروی پلاک منطقه آزاد اروند باید ۲۰ هزار تومان برای آبونمان به سازمان منطقه آزاد اروند پرداخت کند.

از سویی دیگر سازمان منطقه آزاد اروند در مناسبتهای مختلف همانند سالروز شکست حصر آبادان، سالروز آزادسازی خرمشهر، عید نوروز و دهه فجر اقدام به دادن مرخصی فوق العاده( بدون احتساب یک ماه قانونی) به خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند می کند به گونه ای که تعداد روزهای مرخصی در طول یک سال به ۶۰ روز هم می رسد و این فرصت مناسبی در اختیار دارندگان این خودروها قرار می دهد تا به شهرهای دیگر مسافرت کنند.

هم اکنون قمیت خودروهای منطقه آزاد اروند حدود یک سوم قمیت فروش ماشین در داخل کشور است به گونه ای که خودرویی مثل اسپورتیج که قیمت آن در کشور ۷۴ میلیون تومان است با پلاک منطقه آزاد اروند ۲۸ میلیون به فروش می رسد. خودروی تویوتا لانکروز که قمیت پلاک ملی آن ۱۶۰ میلیون تومان است در منطقه آزاد اروند ۸۰ میلیون تومان قابل خرید است.


خودروی سوناتا با پلاک ملی ۷۴ میلیون تومان است ولی در منطقه آزاد اروند ۲۷ میلیون به فروش می رسد. خودروی سانتافه که در کشور ۶۵ میلون تومان عرضه می شود در منطقه آزاد اروند ۳۰ میلیون تومان قابل خرید است و خودروی سراتو در منطقه آزاد اروند ۲۰ میلیون تومان به فروش می رسد در حالیکه در کشور ۴۸ میلیون تومان است.

اما تکاپوی مردم اهواز برای خرید این خودروها بعد از انتشار خبر این مصوبه، باعث شده که قمیت این نوع خودروها تا حدود کمی بالا برود ولی پیش بینی می شود در صورت اجرای این مصوبه قیمتها به طرز قابل ملاحظه بالا بروند البته در صورتیکه منطقه آزاد اروند نظارتهای خود را جدی تر کند امکان افزایش قیمت کمتر می شود.

همچنین با وجود اینکه محدود تردد این خودروها تا شعاع ۱۲۰کیلومتر افزایش یافته، مردم شهرهای دیگر مجاور آبادان و خرمشهر همانند بندر امام خمینی(ره) و بندر ماهشهر امکان استفاده از این طرح را ندارد و این طرح تنها برای تردد خودروهای منطقه آزاد اروند به سمت شهر اهواز است.

طبق قوانین منطقه آزاد اروند هم اکنون خودروهایی که بیشتر از دو سال از عمر آنها نگذشته امکان ورود به آبادان و خرمشهر را دارند در حالیکه برای مدتی که این قانون تنها برای خودروهای صفر کیلومتر تعیین شد تقاضا برای خرید آنها در منطقه آزاد اروند بسیار کاهش یافت. هم اکنون شهروندان آبادانی و خرمشهری می توانند نسبت به ورود خودروهای مستعمل سالم با سال ساخت ۲۰۱۱ و مورد تائید معاینه فنی اقدام کنند.

افرادی که قصد دارند اطلاعات بیشتری در خصوص این طرح به دست بیاورند می توانند با شماره تفلن ۱۸۶۷متعلق به سازمان منطقه آزاد اروند تماس بگیرند و جواب خود را دریافت کنند.

در مدت اخیر که این خودروها در شهرهای آبادان و خرمشهر تردد می کنند نمای شهر به کلی تغییر کرده و آنها جلوه ای خاص به این دو شهر جنگ زده بخشیده اند. همچنین در مدت اخیر که این خودروها در شهرهای آبادان و خرمشهر تردد می کردند مراکز پشتیبانی و خدمات پس از فروش آنها در این دو شهر مستقر شده و خریداران آنها از این بابت مشکلی ندارند.
 
خوزستانی
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۳ ۱۲:۰۵:۵۱
از اینکه منطقه آزاد اروند در حال توسعه و گسترش است و چهره شهرهای آبادان و خرمشهر را پس از ده ها سال ویرانی و جنگ دگرگون خواهد کرد جای بسی خوشحالی است ولی ای کاش محدوده این منطقه به کل استان خوزستان و یا حداقل شهرهایی که به نوعی درگیر حنگ بودند مثل شهر دزفول که بیشترین صدمات را از ناحیه موشکباران متضرر شد گسترش پیدا میکرد. خوزستان فقیر است محروم است. (587437) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۰-۱۰-۱۳ ۱۴:۴۶:۵۲
ای کاش این طرح تا تهران ادامه داشت. (587924) (alef-10)
 
ali
۱۳۹۰-۱۰-۱۳ ۱۷:۴۵:۰۰
با سلام و عرض خسته نباشید خدمتتان..
دوستان اطلاعی از ورود خودرو های خارجی به منطقه آزاد انزلی و همچنین نحوه استفاده و شرایط دارند؟ (588378) (alef-10)
 
فردوس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۰۱:۲۲:۴۵
همیشه حق ما خوزستانی ها رو خوردن اینم روش (597413) (moderator22)
 
امين اياداني
۱۳۹۰-۱۲-۰۴ ۲۳:۵۷:۱۸
كجا حقه تو رو خردن اخه (673729) (alef-15)
 
علی
۱۳۹۳-۰۲-۱۲ ۱۲:۴۹:۴۴
دوستانی که میگید این طرح حق خرمشهریا و آبادانیهاست میخوام بدونم اگر این طرح فقط در ان دو شهر محدود میشد چه لذتی داشت که با ماشین هیچ کجا نرید؟ به نظر من الان بهتر شده که تا اهواز میشه بیاید و دعا کنیم تو کل ایران ازاد بشه (2119424) (alef-10)
 
مینا
۱۳۹۳-۰۲-۳۰ ۱۱:۵۱:۲۸
یعنی شما میخوای بگی نخوردن ؟؟؟؟؟ (2156887) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۱-۱۵ ۲۲:۳۹:۴۲
واقعا بنده هم با نظر شما موافقم ولی ما نباید دیگه اجازه بدیم.... (724444) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۱۳:۴۸:۴۹
در ست است (1070693) (alef-7)
 
sami
۱۳۹۲-۱۲-۲۶ ۰۱:۰۷:۲۷
آره دقیقا فردوس جان (2029127) (alef-10)
 
خوزستان
۱۳۹۰-۱۱-۱۶ ۱۱:۰۹:۰۷
واقعا برای مسئولین این مملکت متاسفم که کل پول مملکت از خوزستان تامین میشه اما حتی راضی نیستن با این همه گرما و بدبختی و گردو خاکی که ما داریم حد اقل یه ماشین خوب داشته باشیم. (642112) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۰۶ ۰۹:۴۵:۵۱
تا زمانيكه مسولين خوزستان بالااخص شهر اهواز همتي نكنند ، وضع رفاهي مردم ارتقاء نمي يابد و حق دارند همه در صدد رفتن به شهرهاي خوش آب و هوا باشند . (717107) (alef-10)
 
یزدان
۱۳۹۱-۰۵-۱۸ ۰۱:۳۹:۲۶
سلام هم وطن کاملا باحرفت موافقم......... (904625) (moderator16)
 
شاهین
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۱۳:۳۱:۱۳
من با شما 100 در صد موافقم (2074221) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۰۵ ۱۸:۵۲:۱۱
حرف دلم رو زدی (2103887) (alef-10)
 
مجتبی
۱۳۹۳-۰۲-۳۰ ۲۰:۵۵:۱۴
دمت گرم ایول داش............... (2157976) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۱-۰۱-۰۲ ۱۹:۱۴:۰۵
اين ماشين ها سهميه ي ابادانه
فقط (715512) (alef-10)
 
سياوش
۱۳۹۱-۰۱-۰۲ ۱۹:۱۵:۲۹
اين ماشين هاي مدرن فقط لايق اباداني هاست (715513) (alef-10)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۱۰ ۱۰:۵۵:۵۰
با سلامخیلی خوبه.دستتون درد نکنه


ولی کاش تعرفه های گمرکی رو هم کم میکردید.


کاش منطقه آزاد بنگاههائی تحت نظر مستقیم خودشون دایر میکرد تابا نظارت بر اونها مانع گرانفروشی بی حد و حصر این ماشینهابشنشما توجه کنید 1پیکانتو که با9میلیون وارد میشه بنگاههای آبادان14تا15میلیون میفروشن

واقعا"انصافه

حتی خودرو های داخلی هم برای بنگاهها همچون سودی نداره (720003) (alef-10)
 
شاهین
۱۳۹۱-۰۱-۱۱ ۱۱:۲۵:۱۵
کاش مدت مرخصی ماشینها 9ماه میشد (720535) (alef-10)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۱۵ ۰۸:۳۱:۴۹
من کاملا با این نظر موافق هستم باید تک تکشون تابستون بیاری توی گرد و خاک با پیکان بچرخونی. (723162) (alef-10)
 
رامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۱۶ ۱۵:۴۵:۲۰
خوزستان حقی بیش ازاین رادارد وباید کلا منطقه آزادشود (725364) (alef-10)
 
فتاحی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۵:۱۲:۱۷
اگه قرار برای خوزستانیها کاری کنید و خوزستان وبه خصوص خرمشهر که زمانی عروس خوزستان بوده والان مثل یک شهر ارواح شده فکری کنید حداقل با این امتیازکه برای هرکس که ساکن خرمشهر آبادان ومینو شهر ...شود این امتیاز را دارد که با این خودروها در سراسر کشور تردد کند نه وقت اهواز حق خوزستان واهالی آن بیش از اینها ست وقابل توصیف نیست. این شااله که موفق به خدمت به این اب وخاک باشید.ارادتمند شما ناصر (734408) (moderator18)
 
پویان
۱۳۹۱-۰۲-۰۷ ۱۵:۴۱:۴۱
باسلام من در منطقه ازاد انزلی زندگی میکنم قیمت خودروهای موستانگ معمولی وکامارو معمولی میخام؟؟؟؟ ممنونم (756658) (alef-15)
 
ali
۱۳۹۱-۰۲-۲۴ ۲۲:۳۸:۵۹
الکی نویسنده شلوغش کرده فکر کنم عقده ماشینه با این همه بدبختی ما ... ماشین فکر کنم غم آخر. (782572) (moderator18)
 
my optima
۱۳۹۱-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۷:۵۱
این شالا که بشه اهوازیا هم اروندی بشن اگه قیمتا بره بالا نه چون منه دانشجو دیگه باید برم پیکان سوار شم نه 206کروک (825882) (moderator19)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۲ ۱۰:۵۸:۳۲
گرمایی که ماخوزستانیا داریم کولر دوتیکه هم که تو ماشین بذاری جواب نمیده شمارو بخدا بذارید ماهم یه ماشین خارجی سوار شیم این کمترین کاریه که شما میتونید واسمون بکنید............ (827998) (moderator19)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۴ ۲۱:۱۵:۰۵
اون موقع توروم میشه 80٪ (953871) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۳-۲۵ ۱۷:۲۴:۰۵
سلام به مسیولین و دیگر دوستان.از مسیولین واقعا میخوام که یمقدار به این استان بسیار مهم در ایران وخاورمیانه رسیدگی کنن.من ماشین خیلی دوست دارم اما بیشتر ازاون پیشرفت خوزستان که اینشاا.. با عملی شدن طرح منطقه ازاد نمای شهرهای خوزستان شیکتربشه.تو روخدا توروبه هرکی که میپرستید این رحو عملی کنید (836684) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۳۰ ۰۴:۴۷:۱۶
این حقه ما آبادانیها و خرمشهریهاست که از این طرح بهرمند بشیم.نا اهوازیا با اعلان ایخبر ماشین منطقه آزاد گرون شده. (844808) (moderator19)
 
سام
۱۳۹۱-۰۶-۰۹ ۱۶:۲۲:۳۹
کاملا باحرفت موافقم........................... (934374) (alef-10)
 
میلاد دارمی
۱۳۹۲-۰۹-۱۵ ۱۷:۲۰:۰۰
فقط ابادان و خرمشهر بس نه جای دیگه (1824233) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۳:۵۲:۳۵
لطفا کل استان بتوانند از طرح ماشین های اروندی استفاده بکنند چون مردم استان مردم زجر کشیدی دوران جنگند ومستحق لطف دولت مردان هستند (877206) (alef-10)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۲۶ ۰۲:۱۷:۵۳
تو را به خدا قسم ميدهم كه با دادن حداقل امتياز استفاده از خودروها و تردد ازادانه انها در استان در عمل ياد روزهاي اسارت خرمشهر و محاصره ابادان را هميشه گرامي داريد و اين حداقل انتظار اهالي اين دو شهر است ونه اينكه سالي يكبار وبعد هم فراموشي اين دو شهر از يادها تا سالگردي ديگر و وعده هاي سراب گونه. (886198) (alef-10)
 
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۶ ۱۰:۱۱:۳۵
با سلام به دوستان
خوزستان و خوزستانی ها واقعا زحمت زیادی برای این آب و خاک کشیدند و خواهند کشید.به نظر من در قبال این همه کم توجهی و در قبال این آب و هوای طاقت فرسا و خاک بیش از حد,داشتن یه ماشین خارجی و تردد در شهرستان های استان خوزستان کمترین و کوچکترین کار برای مردم این استان خونگرمه...
امیدوارم امیدوارم امیدوارم یه مقدار به این موضوع توجه بشه... (901528) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۰:۱۳:۲۱
ما اهواز ها نیازی به ماشین پلاک اروند نداریم. چون به اندازه کافی شیک هستیم (927876) (alef-10)
 
ali.ch
۱۳۹۱-۰۶-۰۴ ۱۵:۳۴:۱۳
ماشین پلاک اروند حق مسلم ماست اهوازی هاست (929017) (alef-10)
 
solar
Malaysia
۱۳۹۱-۱۰-۲۸ ۰۸:۵۴:۴۷
بازم خوبه فقط آبادان و خرمشهر (1089574) (alef-10)
 
solar
Malaysia
۱۳۹۱-۱۰-۲۸ ۰۸:۵۵:۲۴
اهواز نیازی نداره (1089575) (alef-10)
 
ناشناسی از ابادان
۱۳۹۲-۰۱-۰۹ ۱۸:۰۳:۴۳
این طرح مخصوصه منطقه ازاد ارونده نه بقیه شهرهان (1208634) (alef-7)
 
نواصر
۱۳۹۲-۰۵-۳۰ ۱۱:۳۸:۵۳
وقت بخير

من ي شهروند آباداني هستم و خودرو پلاك منطقه هم دارم خيلي راضي هستم و

تمام اظهارات نويسنده رو تائئي ميكنم فقط ي لطفي ميكنيد ميشه قيمت ياريس

2007 و مزدا 3 كاركرده 2007 رو برام ميل بفرمائيد


باتشكر (1584873) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۱۵ ۱۷:۱۸:۴۵
دمت گرم فقط ابادان و بس (1824232) (alef-10)
 
akbar
۱۳۹۳-۰۲-۱۲ ۲۳:۱۸:۴۱
اخه شما پول ندارید بخرید لاقل بذارید اهوازیها بخرن (2120504) (alef-10)
 
اهوااازیااااا
۱۳۹۳-۰۵-۱۹ ۰۳:۵۷:۴۸
جناب فعلا ما مرکزاستانیم پس نیازشهر شما توسط ما تامین میشود (2296960) (alef-10)
 
مهرداد
۱۳۹۲-۰۲-۰۶ ۱۹:۱۳:۳۷
جدا از همه اين حرفا صاحبان خودروسازي ايراني هم همت كنند خودروهاشونو با كيفيت كنند نه اينكه هر سال شكل چراغ عقب و جلو رو عوض كنند و خودشونو گول بزنند مگر چند تا خودرو خارجي رو ميشه جريمه كرد بالاخره ماشين خارجي هم مثل ماهواره و ويديو كل كشور رو فرا ميگيره من خودم دوست دارم ماشين آخرين سيستمي سوار بشم كه افتخار كنم ساخت كشورمه و بگم ايراني لايق بهترينه به اميد اونروز! (1261979) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۳۱ ۱۴:۳۸:۵۹
اگر بشه یک نظر سنجی از مردم ابادان و خرمشهر بشه که ماشینهای خارجی وارداتی تا کجاها میتونند تردد داشته باشند فکر کنم مسیولین سازمان منطقه ازاد اروند به دستاوردهای بهتری خواهند رسید بگذارید مردم ابادان و خرمشهر تصمیم بگیرن 4 تا ماشین خارجی که ای حرفها رو نداره (1341128) (alef-10)
 
mohammad
۱۳۹۲-۰۶-۰۸ ۱۲:۱۶:۲۸
بی رحمیه بخدا.....
m.kiani (1602384) (alef-10)
 
تقی
۱۳۹۲-۱۲-۱۱ ۱۶:۱۹:۳۲
باشه (2002579) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۱۲-۱۱ ۲۱:۳۷:۱۵
با سلام.
استان خوزستان و مردمش کم دردسر و بدبختی نکشیدن تو دوران جنگ تحمیلی و اینکه منابع نفت و گازش بزرگترین سرمایه ی کشوره
پس فکر نمیکنم بد باشه که این امتیازو واسه کل شهرای استان قائل شن مسئولین محترم. (2003188) (alef-10)
 
امین سیستم
۱۳۹۲-۱۲-۲۱ ۱۲:۵۳:۳۹
چه فایده بنزین داره میشه 1200 دیگه نیمیتونیم دوج سوار شیم (2020307) (alef-10)
 
حسینی
۱۳۹۲-۱۲-۲۸ ۱۱:۳۴:۵۷
بچه ها خدا خیرتون بده .. بزار اهوازی ها هم استفاده کنن (2033009) (alef-10)
 
عباس
۱۳۹۲-۱۲-۲۸ ۱۷:۰۰:۰۵
سلام
مسولین نه فکر مردم خوزستان هستند نه مردم بقیه استانها منظور از تغیر قانون روشی برای پرکردن جیب مبارک اسن نه رفا مردم (2033524) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۲-۲۸ ۱۸:۳۴:۰۷
این حق هر خوزستانی است که ماشین خارجی داشته باشه .من به این طرح امیدوار هستم (2033634) (alef-10)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۱۲-۲۸ ۱۸:۳۶:۵۵
فعلا که این حق ایجاد شده برای ساکنین اهواز امیدوارم مسوولین با تمام وجود به اهمیت این موضوع خوشحال کننده توجه وعنایت داشته باشند واین طرح را به زودی عملی کنند ،من که ماشین خارجی خیلی دوست دارم (2033637) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۰۵ ۱۷:۴۶:۴۰
سلام من بچه اهوازم خداوکیلی اهوازم اروند بکنید بابا ماهم ادیم (2038605) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۱-۰۶ ۱۳:۱۸:۱۸
آخه مگه خرمشهر و آبادان جزء خوزستان نیست
مگه جنگ فقط در خوزستان بود
خوب تمام خوزستان درگیر جنگ بود
خرمشهر آبادان اهواز و دزفول
این 4 شهر تو دل جنگ بودن
چرا فقط باید 2 شهر را مدنظر بگیرن
چرا نباید همه خوزستان از این موقعیت استفاده کنند
خوب وقتی تردد تا اهواز میشه یعنی مردم اهواز هم بهره مند میشه و این باعث مهاجرت مردم از شهرهای اطراف به سمت اهواز میشه
پس همانطور شهر های اطراف ایران بی دلیل منطقه ازاد شدند کل خوزستان باید منطقه ازاد باشه
چون تمام سرمایه ایران از خوزستانه و بقیه شهر ها فقط استفاده میکنند (2039507) (alef-13)
 
توفیق
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۱۹:۵۷:۴۵
شما که تا اهواز منطقه ازاد کردید یهو همه استان رو منطقه ازاد کنید که مردم راحت باشن (2049197) (alef-10)
 
shiva
۱۳۹۳-۰۵-۰۳ ۲۳:۵۲:۵۱
دزفول هم نیازه که منطقه آزاد بشه
چون شرایطی را که آبادان خرمشهر و اهواز داره دزفول هم داره و اینکه
خرمشهر ابادانیا بیشتر مشتاق هستن روزای تعطیل و و روزهای تابستون بیشتر به دزفول بیان نه اهواز
برای تفریح دزفول بهترین شهر خوزستانه (2271795) (alef-10)
 
shiva
۱۳۹۳-۰۵-۰۳ ۲۳:۵۴:۰۴
دزفول باید منطقه آزاد بشه
اگه به فکر دیگر شهر ها نیستید حد اعقل دزفول را ازاد کنید که تابستون راحت تر آبادانیا بیان علی کله (2271796) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۰۸ ۱۴:۲۷:۳۱
خدایا ما را از شر این خودروسازهای داخلی نجات بده.این همه در سی سال بعد از انقلاب به این خودروسازان داخلی رسیده اند و خون مردم را درشیشه کردند چه نفعی داشته است؟اگر منصافه به این مسئله نگاه شود و غیر ضرر هیچ چیزی نداشه است.در مواقع حساس همین خودروسازها لگدشان را به مردم و نظام زده اند. (2042773) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۰۸ ۱۴:۲۹:۵۸
سی سال خودور بی کیفیت به مردم قالب شده بس است.اجازه دهید مردم به قیمت مناسب خورود مورد دلخواهشان را تهیه کنند.ا (2042779) (alef-13)
 
شهرام
۱۳۹۳-۰۱-۰۹ ۱۴:۵۴:۲۸
قیمت های اعلامی صحیح نیست متاسفانه (2044319) (alef-10)
 
حبیب
۱۳۹۳-۰۱-۱۰ ۱۶:۱۱:۵۳
من از خوزستانم چی بگم، شما بهتر میدانید! (2045823) (alef-13)
 
رضا داراب از اهواز
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۱۱:۵۹:۰۳
با سلام. بحمدلله طرح منطقه آزاد و تجاری اهوازء از سوی دولت عزیز بسیار خوبهء واقعا جای تشکر داره. این طرح به نفع کل استانه. ایجاد اشتغال و رفاه وامنیت آسایش برای استان خوزستان و تامین معیشت برای مردم همشه در صحنهء جای تشکر رو داره. بسیار سپاس گذاریم از دولت تدبیر و امید (2049991) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۱۱:۱۶:۳۳
ما خودمون بفکر هم دیگه نیستیم اون میکه ابادان اون میگه خرمشهر اون میگه اهواز وغیره ما خودمون بفکر هم نیستم وای بحال بقیه. بابا برید ببینید بقیه استانها بخاطر پیشرت خودشون چکارا میکنن . ولی ما خوزستانیها بجای این که پشته هم باشیم از جلو بروی هم چاقو میکشیم . تا کی . مردومه خوزستان تو ایران تکه بخدا خوزستانیا پشته هم باشین تا خوزستانی اباد و پشرفت داشته باشیم .نه از همه شهر ها عقب بمونیم باید جلو بزنیم . یکم فکر کنید خوزستان (2051076) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۱۱:۱۶:۴۳
ما خودمون بفکر هم دیگه نیستیم اون میکه ابادان اون میگه خرمشهر اون میگه اهواز وغیره ما خودمون بفکر هم نیستم وای بحال بقیه. بابا برید ببینید یه استان بخاطر پیشرت خودشون چکارا میکنن . ولی ما خوزستانیها بجای این که پشته هم باشیم از جلو بروی هم چاقو میکشیم . تا کی . مردومه خوزستان تو ایران تکه بخدا خوزستانیا پشته هم باشین تا خوزستانی اباد و پشرفته داشته باشیم .نه از همه شهر ها عقب بمونیم باید جلو بزنیم . یکم فکر کنید خوزستان (2051078) (alef-10)
 
سروش فریاد
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۴:۰۱:۲۶
بخدا نباید گذاشت ماشینهای پلاک اروند از سربندر و ماهشهر واسه رفتن به اهواز بگذره این آخر بی انصافیه که این دو شهر جزو محدوده نیستن انگار زورش میاد اینها هم بشن منطقه آزاد (2052709) (alef-10)
 
حسن اسماعیلی
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۲۳:۵۳:۳۵
خواهش قیمت نیسان zوان 350چقدر (2055987) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۵:۳۱:۰۲
والا ما که چیزی دسگیرمون نشد ببینیم آخرش چی میشه آبودانیها که قبلا هم میومدن اهواز اگه اهوازی ها هم شامل این طرح بشن چیز جدیدیه وگرنه ..... (2057792) (alef-10)
 
نادر
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۲۱:۲۶:۰۱
بابا این حرف ها چیه یه ماشین میخری 24ملیون مزدا3 باهاش حال میکنی بعد میندازیش بیرون میگی بعدی رو بیارین اروند خو دیگه ازاد کرده تا اهواز میاریش پیست اففف دستی میکشی (2071573) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۲-۰۹ ۲۱:۰۰:۰۵
سلام خوزستان ازاستانهاي بسيارمهم چه ازلحاظ اقتصادي وچه ازلحاط موقعيت جغرافياي ميباشد اي كاش مسئولان ما تصميمي بگيرند تاخوزستان مثل يك ايالت
قوانين داخلي شوخودمسئولان استان تعيين كنندوازلحاظ سياست خارجي تابع دولت جمهوري اسلامي باشدچون اين استان زرخيز هم ميتواندبودجه خودش راتامين كندوهم كمكي به بعضي ازاستانهاي كم درآمدداشته باشد. اين حق خوزستاني
است كه بااين گرماي سوزان دررفاه وآسايش زندگي كند.پيشايش ازكل مردم خوزستان بخاطرتحمل گرماوكمبودهاوازجانبازان 8سال دفاع مقدس وخانوادهاي شهيدتشكروقدرداني ميكنم (2114378) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۰ ۰۰:۴۶:۴۷
س.من بچه ی امیدیه هستم و ماشین خارجی خیلی دوست دارم اگه شما منطقه امیدهیه رو ازاد کنی من میتوانم ساحب یک ماشینی که دوستش دارم سرار بشم .باتشکر (2114790) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۵ ۱۱:۲۹:۲۹
با درود این طرح برای تمام مردم خوزستانه (2126097) (alef-10)
 
مسیح
۱۳۹۳-۰۳-۰۱ ۱۴:۴۳:۰۳
لطفا قیمت 207 سقف کروک 2012 و سراتو کوپه 2011رو بدید (2160627) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۰۳ ۰۹:۴۷:۳۸
لطفا قیمت کلی ماشین ها رابنویسید (2163126) (alef-10)
 
وحید
۱۳۹۳-۰۳-۰۴ ۲۳:۵۱:۵۰
الان بیش از چند ماه است از مصوبه دولت برای شعاع تردد۱۲۰کلیومتر میگذرد ولی خبری از اجرای شدن ان نیست.واقعا اجرای شدن ان برای چه افرادی ضرردارد که جلوی ان را گرفته اند.یا اینقدر تاخیر عادی بنظر می رسد؟.تهران نشینان مردانگی ونیت خیر خودشان را به مردم خوزستان حداقل در این یک مورد با کم یا زیاد ان اثبات کردن وقوانین ان راصادرکردن ولی دست اندرکاران خوزستانی را چه کسی باید یه تکان جدی بدهد و یا چه کسی باید انان را از خواب بیدار کنند.پیشنهاد میدم برای حل سریع مشکل خودروهای اروند باید دوباره دست بدامن تهرانی ها شد و از ریاست محترم دولت امید خواست تاریخی را برای حل این مشکل تا شروع ماه مبارک رمضان تعین کنند تا ایام روزه داری برای خوزستانی ها درگرمای ۵۵درجه را اندکی قابل تحمل تر کنند ماکه از استاندار و فرماندار و دیگر مسعولین کم کار استان خودمان خوزستان ، در این مورد ناامید هستیم.// (2166708) (alef-10)
 
دزفول
۱۳۹۳-۰۳-۱۷ ۲۲:۰۵:۱۲
reza zahed5پس دزفول چي ميشه بايد كل خوستان را ازاد كنن (2187940) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۳۰ ۱۲:۱۲:۰۱
میگم کا پیکان پلاک اروند داری آخه ما عشق پیکانوم (2213058) (alef-10)
 
سجاد
۱۳۹۳-۰۴-۰۲ ۲۱:۵۱:۰۹
سلام من دزفولی ام
شما فقط بلدین بگین دزفول قهرمان؟؟
اگه واقعا این قبول دارید تمام خوزستان رو آزاد کنین (2219865) (alef-10)
 
میلاد ماهشهر
۱۳۹۳-۰۴-۳۰ ۰۰:۴۲:۳۱
چرا ما خوزستانی ها سوار ماشینی بشیم ک کولرش جواب نمیده بابا رحم کنید این اروندی ها خیلی گرن هستن بابا پختیم تو براید پزو سمند (2264239) (alef-10)
 
رضا عیسوند دزفول
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۵:۱۷:۴۱
بابا درسته که ما 70درصد و شایدم بیشتر,بودجه ی ایران رو تامین کنیم اما 5 درصدش به خودما نرسه...آخه این انصافه چرا همش شهرهای شمال رو امکانات میدن چون مسولین بچه ی همون شهر هستن...واقا حق مارو خوردن (2284224) (alef-13)
 
اسفندیار
۱۳۹۳-۰۵-۱۷ ۱۲:۴۰:۳۲
مگه یادمون رفته صدای آژیرحمله هوایی که در اکثر شهرهای خوزستان به صدا در میومدو با ترس و لرز باکیف مدرسه به پناهگاه میرفثیم درسته شهرهایی مثل آبادان و خرمشهر بیشترین خسارت در جنگ را دیده اند اما من یادم نرفته که بچه های زمان جنگ خرمشهر و آبادان در مدارس دیگر شهرها به تدریس مشغول بودند و نیمکت سه نفره را پنج نفره نشسته بودیم و از تمامی امکانات آموزشی دیگر شهرها استفاده میکردند بنابراین حق همه مردم خوزستان است که از این خدمات استفاده کنند لطفا به خاطر رفا و آسایش تمامی خوزستانیهای عزیز تردد ماشینهای اروندی را آزاد کنید با تشکر جعفری از رامهرمز (2293454) (alef-13)
 
رامتین
۱۳۹۳-۰۵-۱۹ ۰۳:۵۱:۴۵
من به عنوان یک خوزستانی اظهار میکنم که تنها دلخوشی مردم خوزستان به خصوص اهواز همین ماشین های خارجیست ماهم مثل مردم ابادان و خرمشهر جنگیدیم و حق این را به عنوان مرکز استان خوزستان داریم که محدوده ی اهواز هم جز مناطق ازاد و اروند باشد :))) (2296959) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۲۷ ۱۱:۵۱:۲۱
یعنی فقط ابادان و خرم شهر جنگیدن.اما ما دزفولی ها که نماد مقاومتیم و8سال موشک زدن تو سرمون نجنگیدیم.تمام پول کشور از خوزستان بعد خوزستان همیشه یه مخروبه (2320324) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۶-۰۱ ۰۴:۰۹:۵۸
مشاهده خودورهای روز دنیا در خوزستان موجب بالا رفتن روحیه این مردم محروم میشود. من توانایی خرید ندارم اما وقتی خودروها زا دز سطح شهر می بینم خوشحال میشوم.
ساکن اهواز (2333115) (alef-10)
 
موسی شیرمهد
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۹:۱۳:۲۵
باسلام،متاسفم ازاینکه بعضی ازدوستان بین آبادان وخرمشهروبقیه خوزستانیهافرق میزارندایافکرکردیدخدای نکرده اگردوباره جنگ بشه به کجاپناه میبریدوکدوم شهرزودتربدادتان میرسه وازغذاش ولباس خودش وبچه اش وحتی جون جوانانش ازشمادریغ ن میکنه،اگراتفاقی بیفته دیگه ماشین خارجی که هیچ حتی هواپیماهم نميتونه آدم رانجات بده،پس به کمک همدیگر سعی درازادکردن کل خوزستان ودست دردست هم خوزستانی ابادبسازید،باتشکرموسی شیرمهداندیمشک (2346960) (alef-10)
 
ali
۱۳۹۳-۰۶-۲۹ ۲۲:۵۰:۳۱
همیشه ابادان همیشه اباد باشه وبمونه (2384284) (alef-3)
 
کریم
۱۳۹۴-۰۱-۲۷ ۱۲:۵۶:۳۰
خیلی خوب (2827184) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۱۰:۱۶:۱۹
بی عدالتی محض است ماشینی از خارج می آید تا اهواز و با تمام سودهایش فروخته می شود به 30 میلیون تومات انگاه با پلاک ایران 70 میلیون تومان است . مگر این پلاک چه قدر قیمتش است (3282399) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته