نظر منتشر شده
۲۳۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 247675
گپی با یک بچه‌پولدار واقعی: ماهی ۴۰میلیون پول توجیبی می‌گیرم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۶
برای گپ زدن به شعبه ولی عصرِ یکی از کافه‌های زنجیره‌ای که پاتوق همیشگی خودش است، دعوتمان می‌کند. ظاهرش شیک و باکلاس است ولی نه آنقدر که چیز متفاوتی در پوشش و مدل مو‌هایش به چشم بیاید.

به نقل از همشهری جوان: اگر حرف‌هایش را نشنوی، باور نمی‌کنی که حقوق ماهیانه یک کارمند پول توجیبی یک روزش است. در حرف‌هایش غیر از بی‌خیالی مایه دارانه، نشان خاصی از تجمل و بچه پولداری نیست. حتی پیج بچه پولدارهای تهران را هم ندیده است و فقط از این ور و آن ور تعریف‌هایش را شنیده است.

مثل بیشتر پولدار‌ها، در مقابل سوال‌هایی مثل «این همه پول را از کجا آوردی؟» گارد دارد و از‌‌ همان اول شرط می‌کند که از این سوال‌ها نپرسیم. حتی با اینکه در رابطه با خانه و زندگی‌اش فکت‌های قابل پیگیری می‌دهد ولی اصرار دارد اسمی ازش برده نشود. در مقابل اصرار‌ها برای گفتن اسمش می‌خندد و می‌گوید: «حالا چه فرقی می‌کنه؟! اصلا بنویس علی علی‌زاده!»

قبول داری بچه پولداری؟
اگر به معنای بدش در نظر نگیریم، آره، چرا قبول نداشته باشم؟

درآمدت از چه راهی است؟ از خانواده پول می‌گیری؟
به طور ثابت که پول مشخصی بگیرم، نه؛ ولی هر وقت بخوام از خانه بیرون بروم، پدر، مادربزرگ و پدربزرگم جدا جدا می‌گویند «این پول را بگیر دست خالی بیرون نروی».

این پول توجیبی تقریبا چقدر است؟
چیز ثابتی نیست. هر کسی هر چقدر پول نقد دم دستش باشد، یک مقدارش را به من می‌دهد.

حالا به طور میانگین چقدر می‌گیری؟
از هر نفر، سیصد چهارصد هزار تومان.

یعنی در ماه ۴۰-۳۰ میلیون تومان پول توجیبی می‌گیری؟!
آره. حالا نه با این غلظت، چون کم و زیاد می‌شود. بسته به خواسته‌های آن زمانم پول می‌گیرم.

چه کار می‌کنی با این همه پول؟
این پول زیادی نیست برای خرج کردن. یعنی هر چقدر هم که پول داشته باشی، راه برای خرج کردنش وجود دارد. مثلا پیراهن آ ث میلان را - که خیلی خوشم می‌آید - از نمایندگی‌اش ۵۰۰ هزار تومان می‌خرم. یا یک کمربند می‌بینم مارک است، یک میلیون پولش را می‌دهم. اینطور نیست که برای خرج کردن مشکلی داشته باشی.

به طور معمول صبح تا شبت را چطور می‌گذرانی؟
(می‌خندد) زندگی من صبح تا شب ندارد.

چرا؟
من معمولا ۴ بعدازظهر از خواب بیدار می‌شوم و ۸ صبح می‌خوابم.

خب چهار عصر تا هشت صبح‌ات را چطور می‌گذرانی؟
بیدار که می‌شوم، غذایی که مادربزرگم آماده کرده است را می‌خورم. دوش می‌گیرم و با بی‌ام و از خانه می‌زنم بیرون برای دور دور. البته اسم دور دور بد در رفته. اصلا اهل این نیستم که توی خیابان کسی را سوار کنم. با دوستانم قرار می‌گذارم و با ماشین توی خیابان می‌چرخیم. بیرون شام می‌خورم و شب خانه یکی جمع می‌شویم و تا هفت هشت صبح بیدار می‌مانیم.

تا صبح چه کار می‌کنید؟
اگر پیش بچه‌ها باشم، دسته جمعی بازی می‌کنیم و اگر خانه تنها باشم معمولا تا صبح با لپ تاپم فیلم و سریال‌های روز دنیا را پیگیری می‌کنم. صبح هم یک چیزی می‌خورم و می‌خوابم.
منم آدمم. برایم مهم است که یک عده به نان شبشان هم محتاجند؛ این قضیه ذهنم را آزار می‌دهد و تا حدی کمک می‌کنم ولی مسئول بی‌پولی این آدم‌ها که من نیستم

یعنی هر روز همینطور بی‌هدف توی خیابان چرخ می‌زنی؟
آره خب. این گاز دادن بهم حال می‌دهد، مخصوصا توی اتوبان.

هیچ کاری جذاب‌تر از دور دور نیست؟
نه واقعا. اینجا امکاناتی نداریم. مرکز تفریحی جذابی داریم؟ چه جایگزینی برای دور دور من هست؟

حوصله‌ات سر نمی‌رود؟ از این همه یکنواختی خسته نمی‌شوی؟
چرا؛ یک بار اینقدر حوصله‌ام سر رفته بود که رفتم در یک صرافی و با حقوق ماهی ۸۰۰ هزار تومان کار کردم. همه مسخره می‌کردند و می‌گفتند تو که اینقدر پول داری، چرا اینجا کار می‌کنی ولی برای من پول مهم نبود. می‌خواستم یک کاری کنم که احساس مثبت بودن بهم دست بدهد. البته بعد از یک مدت که کار یاد گرفته بودم، به مشکل خوردم و بیرون آمدم.

تمام دوستانت از نظر مالی در سطح خودتان هستند؟
نه. من چون منیریه هستم، دوست با درآمد پایین هم زیاد دارم. بعضی شب‌ها این دوستانم دعوتم می‌کنند خانه‌شان و تا صبح با ایکس باکس فوتبال بازی می‌کنیم. خیلی بهم حال می‌دهد. گاهی وقت‌ها هم فیلم و سریال می‌بینیم و کله سحر می‌رویم کله پزی.

تا حالا شده است کسی از این دوستانت به این خرج کردن‌های بی‌رویه‌ات ایراد بگیرد؟
زیاد پیش می‌آید. یکی از دوستانم - که چهره شناخته شده‌ای هم هست - بهم می‌گوید می‌دانی با این شلوار مثلا دو میلیون تومانی تو، چند نفر می‌توانند شلوارهای معمولی بخرند؟

چه واکنشی نشان می‌دهی؟
خب منم آدمم. برایم مهم است که یک عده به نان شبشان هم محتاجند؛ این قضیه ذهنم را آزار می‌دهد و تا حدی کمک می‌کنم ولی مسئول بی‌پولی این آدم‌ها که من نیستم.

مثلا به این بچه‌های سر چهارراه‌ها، چقدر کمک می‌کنی؟
یک اشتباهی که در مورد من می‌کنید این است که انگار با این فضا‌ها غریبه‌ام و فقط از پشت شیشه ماشینم می‌بینمشان ولی گفتم، خانه ما منیریه است و من با خیلی از این آدم‌ها برخورد دارم.

واقعا؟ حالا با این همه درآمد، چرا منیریه؟
ما خانوادگی در این محل بزرگ شدیم و با این فضا‌ها حال می‌کنیم. البته خانه‌مان خفن است. فکرتان سمت خانه کلنگی‌های محل نرود!

راستش باورش برایم سخت است...
چرا؟ ما اینقدر آدم‌های عجیبی نیستیم.

چرا فرق می‌کنید دیگر! مثلا تا حالا شده برای پول لنگ بمانی؟
آره خب. من هم چیزهایی می‌خواستم که نتوانسته‌ام بخرم یا مثلا اینکه پول زیاد دارم، دلیل نمی‌شود با فروشنده‌ها چانه نزنم و فروشنده هر چقدر گفت من هم بدهم. بحث کلاس و این حرف‌ها به کنار ولی هر وقت حس کنم که می‌خواهد سرم را کلاه بگذارد، سعی می‌کنم با بحث، از حقم دفاع کنم. بار‌ها شده است ۳۰۰-۲۰۰ هزار تومان از قیمت اولیه ارزان‌تر خریده‌ام.

سخت‌ترین لحظات زندگی‌ات که حسابی کلافه‌ات کرده کی بوده؟
چند ماه پیش ماشینم را فروختم و گفتم یک مدت بدون ماشین زندگی می‌کنم. یک هفته نرسیده بود که اینقدر کلافه شدم که رفتم پیش بابا و گفتم «بابا، من دیگه خسته شدم، ماشین می‌خوام.» بابا هم گفت برو هر کدام را می‌خواهی بخر و همین بی‌ام و را برایم خرید
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۲:۴۳:۲۸
بنام خدا- اللهم رزقنا رزقا واسعا حلالا طیبا... انشااله و انشااله دستگیر مردمی باشیم که بی دلیل و بادلیل دستشان از مال دنیا کوتاه است...در حد وسعمان ... (2465743) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۴۹:۲۴
نوش جونش و گوارای وجودش باشد بالاخره این مملکت بچه پولدار هم لازم دارد این که نمی شود همه مثل من هشتشان گروی نهشان باشد (2465970) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۲ ۱۰:۵۰:۳۰
اتفاقا" چند روز پیش بودکه در خبرها امده بود در ایران چیزی بیش از 5 میلیون نفر ثروتمند هست که هم ردیف ثروتمندان امریکا هستند .البته یادمان نرود در این مملکت هر روز این اختلاف طبقاتی زیادتر میشود (2467195) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۷:۳۴:۳۳
احسنت...
پس از خوندن این گپ خیلی خدا رو شکر کردم. و به موقعیت خودم (که قبلا کمی ناراضی بودم) بالیدم. و حاضر نیستم میلیونها پول به من بدن و زندگی اون بچه پولدار رو داشته باشم.
به خدا وقتی داشتم اون گپ و می خوندم کسالت و تنفر عجیبی من و فرا گرفته بود (2466466) (alef-10)
 
Roya
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۰۹:۵۶:۱۶
دروغ نگید کی از پول بدش میاد منم والله من حاضرم مثل این آقا زندگی یکنواختی داشته باشم ولی نگران چیزی نباشم (4150169) (alef-3)
 
نا شناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۲۲:۴۰:۴۲
سلام نزدیک عروسی ماست و ما حتی پول پیش،خانه در محله خیلی پایین شهر را هم نداریم،از خانواده ها هم کمکی بر نمی آید، چشممان از اول به خداست بعد هم کمک مردم (3811671) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۲:۴۴:۱۳
!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2465746) (alef-3)
 
محمد علی
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۱:۵۳:۴۲
علت پولداری این بچه پولدارها و این BMW Z4 ها و اشرافی گری ها تنها یک چیز است و آن هم این است که یک کارمند یا کارگر با حقوق 1 میلیون در ماه مالیات به دولت می دهد ولی مطمئن باشید پدر این بچه پولدار که حتما هر ماه 300 میلیون تومان درآمد دارد حتا یک ریال هم در عمر خود مالیات پرداخت نکرده است واقعا اگر ایران هم مانند کشورهای صنعتی و پیشرفته نظام منضبط کنترل مالی می داشت این پولدارها نمی توانستند براحتی آب خوردن فرار مالیاتی کنند و مثل زالو چاق شوند. مطمئن باشید هر جا کاخی برپاست حقی ضایه شده است. (2466838) (alef-10)
 
اراکی
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۲:۴۹:۲۷
دمت گرم. فقط ظلم نکن. ثروتت نوش جونت. (2465759) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۴:۳۹:۳۱
به یاد حرف حاکم امارات افتادم (2466091) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۹:۲۹:۵۶
آقاجان پول که از تو زمین در نمیاد! پول در جریانه. هروقت کسی بیش از حد پولدار بشه و افرادی بیش از حد فقیر بشن نشون میده که پول زیرپای ثروتمندا گیر کرده و عبور نمیکنه تا به باقی طبقات برسه. البته توضیحات تخصصی خودشو می طلبه که مجالش نیست. (2466659) (alef-10)
 
Al
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۱۹:۴۰:۲۶
تنها نَفَري كه يك كامنت درست نوشته شما هستيد ممنون (3826735) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۱۰:۲۳:۰۷
خدابده شانس یکی مثل این آقا پولداریکی مثل من دربدر دنبال کار (3382417) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۲:۵۰:۵۰
عجب !! (2465762) (alef-3)
 
مریم
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۲:۵۲:۰۴
خوشحال به حالش کاش کمی به ما کمک می کرد :( (2465766) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۹:۴۰:۰۱
اين طور كه معلومه يكي بايد به او كمك كنه !! (2466678) (alef-10)
 
تینا
۱۳۹۴-۰۳-۲۹ ۱۸:۱۷:۲۱
خدا کمکت کنه

از بنده اش چیزی طلب نکن (2977713) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۱ ۱۲:۵۱:۵۵
خدا بده بی منت (3339286) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۲:۵۳:۳۷
یه خورده تخیلی بود؟
یک جمله عینا تکرار شده بود:
"منم آدمم. برایم مهم است که یک عده به نان شبشان هم محتاجند؛ این قضیه ذهنم را آزار می‌دهد و تا حدی کمک می‌کنم ولی مسئول بی‌پولی این آدم‌ها که من نیستم" (2465769) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۲:۵۴:۱۷
منم پولدارم. پول تو جیبی من برابر است با یک ساندویچ دو نونه همبرگر در هفته. (2465770) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۴:۰۷:۲۴
نوش جونت همین ساندویچ حلال که می خوری ! (2466018) (alef-10)
 
آرش
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۶:۵۴:۴۹
خیلی ملاک خوبی نیست . ما همسایه داریم بیچاره است ولی خودش اینطور خواسته و تمام املاکش رو فروخت و دود کرد و رفت . الانم یه نون خالی هم که میخوره کاملا حرامه .

چه پول دار و چه بی پول مهم نحوه کسب پوله . همون پولداره هیچ صحبتی از نحوه کسب این درآمد توسط پدر و پدر بزرگش نشده . شاید از شیر مادر حلال تر باشه .
الله اعلم . (2466397) (alef-10)
 
هیشکی
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۱:۲۸:۵۴
یعنی هر هفته ساندویچ می خوری؟ (2466812) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۱:۲۸:۰۳
منم پولدارم.اما اصلا پول تو جیبی نمی گیرم:( (3291842) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۲:۵۸:۳۷
خداییش "سخت ترین لجظه زندگی" رو داشتید؟!!( سوال اخر) (2465778) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۰۱:۲۹
الان این گپو گذاشتید که چی بشه حسرت زندگیشو بخوریم یا پدر و مادر را رو پیش بچه هاشون شرمنده کنید (2465785) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۰۱:۴۰
جالب بود (2465786) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۰۳:۴۸
می رسد روزی که مستضعفان دوباره قیام کنند و انتقام فقر و نداری خود را از این بچه مایه دارها و مسببان این فقر و تبعیض بگیرند! (2465795) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۲ ۰۴:۲۱:۰۴
سخت نگیر بابا. از بس قیام کردی دست و پات درد نگرفته است؟ ببین سایر کشورها چکار کردند که این فاصله طبقاتی را از بین بردند ، شما هم برو همان کار را بکن. (2467047) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۷ ۱۲:۰۷:۱۷
ینی عاشق جوابتم (4085873) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۲ ۰۶:۵۶:۰۰
مسببان این فقر و نداری عدم وجود عدالت، قانون مناسب برای مالیات، سرمایه گذاری و .... است که مسببینش مدیرا بالا دستی هستند. (2467066) (alef-13)
 
محمد جواد
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۰۶:۵۶
اگه حلال نوش جان ولی این طفلی با این برنامه زندگی آینده ای نداره تا کی میشه دور دور کرد و شب تا صبح با رفقا بود (2465810) (alef-10)
 
نمنببن
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۰۷:۱۷
ایشان بچه یکی از رانت خوارها ویا اقازاده هاست مملکت ایران میراث خانوادگی عده محدودی مثل ایشان است.حکومت اینگون عدالت در جامعه برقرار نموده است اون هم به اسم اسلام ناب ! اگه سلام ناب اینگونه باشد بی دینی خیلی فضیلتش بلاتر است. (2465813) (alef-10)
 
تبریزی
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۰۷:۲۸
باور می کنید پنج ساله دارم یک مسیر صدو سی کیلومتری رو هر روز می رم و بر می گردم و تمام پولهام رو در این پنج سال جمع کردم هنوز چهل میلیون تومن نشده. همیشه شاگرد اول مدرسه و دانشگاه هم بودم ولی خب که چی؟ فوق لیسانس رو که گرفتم از دکترا قبول شدم دیدم نمی تونم هر چی پول درمیارم بدم کرایه خونه تا توی یه شهر دیگه دکترا بخونم قیدش رو زدم چون ذاتا استخدامی هم برای دکتراها وجود نداره که بخوام بابتش این همه پول خرج کنم.....یه کتاب هم نوشتم که تک تک کلماتش از خودمه و به معنای واقعی یک اثر محسوب می شه و همین الان توی چند دانشگاه دارن روی آثارم نظر هم می دن ولی پولش رو ندارم چاپش کنم یعنی دارم ولی چاپ کنم که چی هزینه اش هیچ وقت جبران نمی شه....مجبورم پنج تا ماشین عوض کنم برسم سر کار پنج تا هم عوض کنم تا برگردم و عملا یک پنجم حقوق دریافتی ام رو که کلش به اندازه اجاره یه خونه و یک قبض برقه رو هزینه رفت و برگشت کنم.....بعد هر روز یه عده جوان هجده الی بیست ساله می بینم که با ماشین های اسپورت روباز که فقط توی فیلما دیدم توی خیابون ها گاز می دن و موقعی که می خوام از خیابون رد شم حتی سرعت هم کم نمی کنن و به گاز دادن ادامه می دن.....بعدش میام خونه و تلویزیون رو روشن می کنم می بینم از عدالت حرف می زنن بعد خاموشش می کنم و می رم بخوابم به امید اینکه شاید حداقل یک شب توی خواب بتونم به یکی از خواسته های حداقلی ام برسم ولی با وجود این همه افکار پریشان و بی عدالتی حتی اون هم ممکن نیست (2465814) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۰۰:۴۳:۰۱
خدا بهت صبر بده (4110552) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۰۸:۲۳
من به این آدم بد بخت نمی گویم ولی مطمئنا خوشبخت هم نیست. (2465818) (alef-10)
 
تینا
۱۳۹۴-۰۳-۲۹ ۱۸:۲۳:۱۳
باید تعریفتون رو از خوشبختی و بدبختی عوض کنید

در مورد بدبخت یا خوشبخت بودن این اقا اظهار نظر نمیکنم ولی مطمئناً تا اخر عمر نمیتونه با این وضع زندگی کنه

و هیچ اینده ای نخواهد داشت (2977724) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۱۲:۵۲:۵۳
عزیز من جوونای دیگه مگه چیکار میکنن؟ اگه خداوکیلی بخوایم بگیم جوونای دیگه مگه چیکار میکنن؟؟شاید پول ندارن میرن دنبال پول اونام شاید اگه پول داشتن از اینا کارا میکردن!!!! (3149834) (alef-11)
 
اتنا
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۵۰:۰۰
عزیزم الان داری این حرفتو میگی.اما اگه من و امثال شما هم اینطور بودیم اینطوری فکر نمیکردیم.
اما الان چون به اون اندازه نداریم فقط میتونیم این چیزها رو بگیم.درسته پول اولین ملاک آسایش و خوشبختی و سلامتی نیس ولی اصلا بی تاثیر هم نیست و خیلی تاثیرگذاره اتفاقا.
اتفاقا آینده اش از من وشما خیلی بهتر خواهد بود.میتونه خواستگاری بهترین دختر بره و بهترین ازدواج و بهترین جهیزیه و بهترین خونه رو داشته باشه و در آینده هم فرزند دار بشه و جلوی فرزندانش شرمنده نخواهد بود و حتی میتونه آینده فرزندان و نوه هاش رو هم تامین کنه. (3286603) (alef-13)
 
آتنا
۱۳۹۴-۰۸-۰۷ ۱۲:۵۵:۵۳
نوش جونش (3286613) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۱۱:۰۵
این خبرنگار بهتر است چند سال دیگر با همین آقا مصاحبه ای داشته باشد. علاقمندم عاقبت این نوع آقا زاده ها را بدانم. (2465835) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۶:۲۸:۲۱
مطمئن باش هیچ اتفاقی نمیفته.وضعش بهتر الانش میشه (2466339) (alef-10)
 
استاد دانشگاه
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۱۲:۲۸
اگر منبع پولشون با رانت و ظلم به دیگران نبوده باشد حالا تحملش برام زیاد سخت نیست....
اما متاسفانه پول که داشته باشی با منابع رانت هم نزدیک می شود و اونا راه دست یابی به پول های نامشروعی را باز می کنند که خودشون سرمایه ی دسترسی به ا ونو ندارند و فقط از تو حق حساب می گیرند....
یارو می گفت قرار بود چند روز دیگه واردات دان مرغ ممنوع بشه...نماینده مجلس به یکی از همین پولدارا یک جمله گفت که برو دان مرغ بخر....!!
در عرض یک هفته بیش از یک میلیارد سود کرد....
آقای توکلی شما که نماینده ی پاکی هستی بگو به من دروغ گفته اند؟.. (2465842) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۱۳:۵۷
سلام
اگه باهاش در تماسی بهش بگو:

مهیج ترین کار این دنیا، فرار از مرگه!
نه اینکه خدایی نکرده فکر کنی می خوام عیشتو منقص کنم ها. نه اصلاً.
اینو گفتم که بدونی بدبخت بیچاره ها هر روز دارن یه کار هیجان انگیز انجام میدن به این امید که شاید یه روز هیجانشون کمتر بشه (با مرگ فاصله بیشتری بگیرن). ولی تو هر روز داری کاری می کنی که فاصلت با مرگ کمتر میشه! میدونی چرا؟ برای اینکه پشتت شاید لعن و نفرین باشه! شنیدم که گفتی به نیازمندا کمک می کنی (شاید برای فرار از این لعن و نفرین؟ نمی دونم)! ولی فقرا بیشتر از اینکه به پولت نیازمند باشن به توجه و همدردی و فروتنی دلشون خوش میشه. هیچی مثه فاصله، آدمو اذیت نمی کنه.
فاصله بین پولدوستی و سعادت ثابته. به هر کدوم احساس نزدیکی بیشتری کردی از اون یکی دورتری.
یه کم فاصلتو با اونا کمتر کن. منتهی قبلش یادت نره اول فاصلتو از پولا بیشتر کنی !!! (2465851) (alef-10)
 
بهنام
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۲۱:۵۰
من كه ماهي يه مليون درامدمه از ايشون بهتر ميگذرونم (2465894) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۵:۲۹:۴۹
درود و افرین برشما . پولدار واقعی شما هستید (2466201) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۲۳:۲۵
یک بچه‌پولدار واقعی!! بچه پولدارغیر واقعی که بچه ی پولدار نیست !! (2465898) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۲۵:۰۸
خیلی ها به هر دلیل پول دار شدن....گران شدن زمین، ارث، رانت، زحمت و....زمانی رو یادم میان که حتی در سریالهایی تلویزیون آدمهای عادی و فقیر رو در خانه های حیاط دار نشان میدان و آدمهای پولدار رو در آپارتمان ولی الان برعکس شده.....
من خودم و خانوادم آدمهای متوسط هستیم که از نیاکانم تا همین الان کارمند بودیم، پدر بزرگ پدرم کاتب محمدعلی فروغی بود و الانم خودم هم کارمند، احساس میکنم از پاک ترین قشرهای جامعه کارمندها هستند البته نه از نوع زیرمیزی بگيرهاش.....دلیلشم مالیاتی چون تنها ابزار برای برقراری عدالت مالیاتی که متاسفانه در کشور ما به بدترین شکل و ناعادلانه ترین حالت اجرا میشه....
من مشکلی با این دوستمون و نحوه زندگیش ندارم فقط امیدوارم همه کاسب.ها و پولدارها فرهنگ دادن مالیات رو پیدا کنن (2465900) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۲۵:۵۹
والله من پزشك بيست سال فارغ التحصيال شده درامدم در ماه كلش به 4 مليونم نميرسه حالا هي بگند كه درس بخوانيد. ادم اينهارو كه ميبينه ديكه رغبتي به درس خواندنم نداره (2465902) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۲۶:۵۹
ولی من زندگی متوسط خودمو با هزار برابر پول ایشون عوض نمی کنم....
چاره فقط یه خورده قناعته درآمد متوسطی دارم ولی خوشبختم!!! شاید خیلیاتون کامنت بذارین که فکر می کنم خوشبختم نه واقعا خوشبختم!!! (2465907) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۲۸:۰۵
مریم خانم
همین که خدا به ما سلامتی داده این یک نعمت بزرگی است . پس خدار را شکر کن (2465911) (alef-10)
 
آسيد كاظم
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۲۸:۲۸
روزي معلمي موضوع انشائي را بر تخته سياه آنوقتها نوشت:""در باره يك خانواده فقير انشائي بنوسيد """ و شازده پسر متمولي نوشت: روزي يك خانواده فقير بود !پدر خانواده فقير بود .مادر خانواده فقير بود !آقاجون خانواده فقيربود !ماميجون خانواده فقير بود !آشپز خانواده فقير بود ! باغبان خانواده فقير بود! راننده خانواده فقير بود! كلفت خانواده فقير بود !! نوكرهاي خانواده فقير بودند!!! ... خلاصه همه فقير بودند و درفقر و بدبختي بسر ميبردند.!!! بميرم برا اين فقرا!!! (2465912) (alef-10)
 
دب
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۳۲:۳۵
کاش این بچه پولدار با معرفت! توجیبی یک ماهش را به من کارمند بدهد تا یک خونه کوچیک بخرم. زن و بچه ام از کرایه نشینی خسته شده اند (2465927) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۲ ۰۵:۴۹:۵۹
اگر به شوخی هم تو ذهنت هست بیرون کن از ذهنت
مگر خدای نکرده گدایی که دست گدایی دراز میکنی
روزی فقط از الله (2467054) (alef-13)
 
ایلامی بی نوا
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۳۲:۵۷
کاش کل مردم ایران لااقل در حد متوسط اقتصادی بودیم خدا شاهده من با پنج سر عائله توان خرید یک کیلو گوشت در طول ماه برای خانواده ام رو ندارم و همیشه خجالت زده خانواده ام هستم خدایا تو را به روح سیدالشهدا قسمت میدم کمکمان کن و از این فقر و بدبختی نجاتم بده (2465929) (alef-10)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۱:۰۲:۴۶
بزرگترین نعمتی که خدا به انسان داده عقله. بعضی ها دارن، بعض ها ندارن، اما بدتر از این دومی اونیه که داره و استفاده نمیکنه. بیشتر اقشار ضعیف جامعه ما متأسفانه جزو دسته آخرند. جسارت و توهین نباشه، انگیزه شما با این وضع مالی که میفرمائید از فرزندآوری، آن هم چهار پنج تا چی بوده!؟ (4423091) (alef-3)
 
انصاری
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۳۳:۴۶
قربون خدا برم
یکی مثل من با چهارصد هزار تومن حقوق مستاجر و متاهل و دارای فرزند و کارمند و بدون بیمه!!!! یه موتورسیکلت همه دارایی من
یکی مثل ایشون
پسر خوب همیشه شاکر خدا باش
برای ما آرزوست گاهی جای شما باشیم و خیلی کیف کنیم
ولی شما جای ما باشی ممکنه دیوونه بشی
پس ته دلت همیشه شاکر خدا باش

این رفیقمون بانام "اراکی" حرف زیبایی زد
نوشته دمت گرم نوش جونت
فقط ظلم نکن (خصووصا به زیر دست)

من شکایتی ندارم
دلم میخواد شرایط شما رو داشته باشم
ولی وقتی با زن و بچه رو موتور میشینیم میریم پارک یه ساندویچ می خوریم خداوکیلی حسی رو تجربه میکنم که احتمالا شما هرگز تجربه نمی کنی
میدونی چیزی برای باخت مالی ندارم
ولی خدا خیلی هوامو داره
شکر خداوندگار بزرگ... شکر (2465930) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۳۸:۵۵
آقای اراکی. من مریدتم (2465943) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۳۹:۰۳
وقتي اينو خوندم چقد به خودم باليدم. به قول مولا بزرگترين ثروت قناعت است.
فقط كاش نزارين اين مطلبارو چون هستن كساني كه اينارو ميخونن و هر كاري ميكنن تا به اين حد برسن و در عوض يه عده مظلومو له ميكنن.چقد پدر و مادراني كه حتي پول يه ساندويچو ندارن به بچشون بدن و افسوس ميخورن . (2465944) (alef-10)
 
ذلانی
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۳۹:۲۳
تا حالا نشده بگم خدایا جای فلان پولدار باشم وهرگز هم نخواهم گفت همینکه سلامتی دارم ودر مملکت امنی هستم و با درآمد کم احتیاج مالی به کسی ندارم خدار ا سپاسگزارم (2465946) (alef-10)
 
مريم
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۴۱:۵۲
الله اكبر (2465955) (alef-10)
 
Ali
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۴۳:۳۵
اقا هر وقت خواستی ایکس باکس بزنی ما رو هم خبر کن اهل فوتبال ایکس باکس هستیم

ایکس باکسش با من کله پاچه هم نخواستیم یه نمیرو بهمون بدی هم خوبه (2465959) (alef-10)
 
مسعود صادقی . . . .
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۳:۵۷:۴۲
من هم کارمند 28 ساله ام 20 ملیون به من قرض بده 40 ماهه یه پژو بخرم . . . . . . . . معرفتت رو ببینیم(25/ 8/ 45) (2465994) (alef-13)
 
mino
۱۳۹۳-۰۸-۱۳ ۱۳:۱۴:۰۹
اگر به شوخی هم تو ذهنت هست بیرون کن از ذهنت
مگر خدای نکرده گدایی که دست گدایی دراز میکنی
روزی فقط از الله ( (2468052) (alef-13)
 
Ali
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۴:۱۷:۱۵
لامصب سخت ترین لحظات زندگیش کشت منو!!!!!! من پراید هم به زور خریدم (2466042) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۴:۲۲:۵۵
خب که چی؟!!! (2466053) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۴:۲۵:۲۶
تازگیها در این قضیه بحثهای زیادی می شود که بیشتر انحرافی و غیر منطقی است.
اصلاَتولید ثروت کار ناپسندی نیست اما:
1-در فضای سالم اقتصادی و تحت کنترل انجام شود. یعنی بدون استفاده از رانت, انحصار و دیگر آفتهایی که در همه کشورهای سرمایه داری برای کنترل آنها قوانین سفت و سختی دارند.
2-پرداخت کامل مالیاتها,عوارض و سایر حقوق اجتماعی که باز هم در این زمینه کشورهای سرمایه داری قوانین محکمی دارند.
بحث دیگر نحوه عملکرد اجتماعی افراد است بخصوص در مورد تربیت فرزندان. در کشورهای پیشرفته سرمایه داری هیچ آدم پولداری پول مفت به بچه اش نمی دهد و اجازه نمی دهد که او در خانه اش عاطل و باطل روزگار بگدراند.در باره "فورد"بنیانگذار اتوموبیل سازی فورد نقل میکنند که پسرش از او درخواست یک اتوموبیل کرد فورد پدر گفت اگر اتوموبیل می خواهی باید به اندازه پول آن در کارخانه کار کنی.به نظرم منظور او از این حرکت دو چیز بوده اول اینکه پسر بداند برای رسیدن به هر چیز باید تلاش کرد و دوم اینکه با گوشه ای از زحمتهای کارگران تولید آشنا شود.
خلاصه اینکه لوس و ننر بار آوردن بچه ها(که البته مختص پولدارها نیست)آفت اصلی است.مطمئن باشید که فرزندانی که لوس و بی مسئولیت بار آمده اند پس از پدران خود همه انباشته های آنان را به باد خواهند داد. (2466057) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۴:۲۸:۴۰
این پولداری که تو زندگیت هدفی نداشته باشی و فقط با چرخیدن تو خیابونا و ... روز و شبو بگذرونی به چه دری می خوره ؟؟ خوش به حال زندگی کارمندی خودمون که حداقل صبح تا شب یه کار به درد بخور انجام می دیم... (2466064) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۴:۳۴:۰۲
انشاء ا... که خیر است (2466076) (alef-10)
 
Hamed
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۴:۳۷:۲۶
خیلی دوست دارم ببینم این آقا یارانه میگیره یا انصراف داده؟ (2466085) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۴:۳۸:۵۱
لطفا وفت مردم رو با این مزخرفات که به اسم خبر توی سایتتون میزنید تلف نکنید. کافیه سردبیر سایت قبل از آپلود همچین پرت و پلاهایی 10 ثانیه فکر کنه که آیا این خبر برای سایتش ارزش ایجاد میکنه؟!! (2466088) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۴:۳۹:۲۹
این داستان واقعی بود آیا؟ (2466090) (alef-10)
 
محمدد
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۴:۴۵:۳۶
من شیش صبح تا شیش عصر که میرسم خونه
سرکارم
با حقوق 750هزار تومن.
مدرک ارشد سازه از باهنر کرمانم دارم.
از هشت شب هم تا یازده شب اژانسم.
به خدای احد و واحد اینقدر هزینه ها بالا هستش شاید هفته ای نهایتا سی هزار تومن با خانمم دوتایی خرج کنیم.
بقیش از قسط وام
و
کرایه خونه
و
خرج خوراک
و
اب و برق و گاز و
هزار بدبختی دیگه.
عدالت کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟ (2466105) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۴:۵۵:۱۵
جالبی این مطلب به اینه که آدم هر مقدار هم رفاهیات داشته باشه،آخرش به روزمرگی دچار میشه اگه برای خودش هدف و چشم اندازی رو نداشته باشه.
احساس بی مصرف بودن احساسیه که این بنده خدا رو آزار میده که در واقع همون وجدانشه که از این بی خیالی و رکود دائم خسته شده.
داستان اینه که همه این رفاهیات وسیله هست و نه هدف. به خاطر همین در اوجش هم که باشی خسته میشی. یه چیز دیگه میخوای که تو رو از درون ارضا کنه.
و اون چیزی نیست جز انجام حرکت های بزرگ در جهت خدمت به خلق خدا و گذاشتن آثار مثبت از خود. (2466128) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۴:۵۹:۳۳
اینجوری که شما نوشتید انگار طرف چاه نفت داره من خیلی از خانواده های مولتی میلیاردر رو میشناسم که اصلا براشون بی ام و پورشه و اینجور چیزها معنا نداره (2466148) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۵:۰۱:۳۵
آقا پسر !!انشاءالله كه خير از جواني ببيني ! انشاءالله دست بكني تو خاكستر برات بشه طلا!!
ميگم اين " احساس مثبت " داشتن يكي از بزرگترين نعمت الهي است!!كه بنده تا حال به عقلم
خطور نكرده بودو قدر شريفش نمي دانستم ،!!آ آدم تو زندگي همه چيز داشته باشه و مثل ريگ
بيابان پول خرج كنه !آن وقت بره شاگرد صرافي بشه با حقوق هشتصد هزار تومان !!كه چي بشه
كه " احساس مثبت بودن " بكنه !!جالبه واقعا خيلي جالبه !! يعني شاگرد مغازه شدن و زحمت كشيدن و با حقوق اندكساختن يك " معنا و مفهومي " داره كه مال و ثروت ودارايي به خودي خود
با آن كه همه چي داره ، فاقد آن است !! حالا چرا به اين آقا پسر دعاكردم و گفتم خير از جوانيش
ببينه !! براي اين كه با دو كلمه حرف حساب چشم و گوشم را باز كر د ، از خواب غفلت بيدارم كرد دانستم كه " آن چه خود دارم ز بيگانه تمنا ميكنم !! حالا ميفهمم چه قدر از مرحله پرت بودم ديگه از
امروز بايد دست ازاين " نقو نقو " بودن بردارم و همين كه فرد مثبتي باشم ودر حد خودبتوانم
به " خلق الله " خدمتي كنم و در جامعه مفيد باشم خودش ثروت و دارايي بزر گي است كه اين
آقا پسر با آن همه ثروت به دنبالش ميگرده ودر آرزوي به دست آوردن آن است !! ميگم اين حس
" احساس مثبت " داشتن واقعا از نعمت هاي مجهول است وراستش امروز احساس ميكنم يكي
از ثروتمندان بزرك دنياي امروز اين بنده مخلصتون باشه ، حتي از مرحوم " اوناسيس " يوناني
و از مرحوم " راكفلر " هم ثروتمند تر !!البته با داشتن حس شريف" احساس مثبت " و براي
زندگي " معنا ومفهومي " قائل بودن !! (2466154) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۵:۱۲:۳۳
من کارمندم با ماهی یک میلیون. پول خوبه ولی زیادیش بیماری روحی میاره مخصوصا" اگه بیکار هم باشه.
این نیازها و تلاش برای بدست آوردن هاست که زندگی رو شیرین میکنه. اگه آدم همه چی رو از اول داشته باشه که لذتی نداره (2466176) (alef-10)
 
mostafa
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۵:۱۵:۳۵
این موردها چه پولدار و چه فقیر همگی مجادلات ما هستند مهم این است که ما درسش رو بگیریم و همیشه در شرایطی که قرار گرفتیم راضی وشکرگذار باشیم (مقام رضا)و به مجادلات با خدا،هستی،خود،و از همه مهمتر بادیگران پایان دهیم.ممکن بعضی ها فکر کنند که خیلی سخته یا به قول خودمون "هندیه" ولی رسالت ما این بوده و......+1
جایی نرسد کس به توانایی خویش الا تو چراغ رحمتش داری پیش (2466179) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۵:۱۶:۲۵
از ساعت 7 صبح برای کسب روزی حلال تلاش می کنم،زندگی بسیار معمولی دارم و مجرد هستم و احساس هیچ کمبودی نمی کنم!!!!خدارا هزاران بار شکر که زیر بار منت دیگران نیستم!حتی اگر بچه پولدار هم بودم زیر بار این ذلت نمی رفتم!خدارو شکر جوان هستم و پر انرژِی نون بازوی خودم را می خورم هرچند زندگی ام همراه با مشکلات است اما از حل این مشکلات لذت می برم...... (2466180) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۵:۲۰:۱۷
مصاحبه من درآوردی!! تابلو!!!! (2466186) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۵:۲۵:۵۵
نمی گم پول بده خداییش خوبه
نمی گم برید فقیر باشید پیامبر می گه فقر که از یک در وارد بشه ایمان از در دیگه وارد خارج میشه
اما کتاب علی صدای عدالت انسانی نوشته جرج جرداق را بخونید
اون وقت قضاوت کنید آرام ترین زیباترین شاد ترین و پرافتخار ترین زندگی هستی را کسی مثل امام علی (ع) داشته یا ....
البته اگر این پول از راه حلال بدست آمده باشه نوش جانش اما در تحلیل این که آیا این پول حلاله یانه شما را حواله می کنم به حدیث مولا:
جایی نیست که پولی انباشته شده باشد مگر آنکه حق فقیری در ان بین پایمال شده باشد.
آخرش تاکید می کنم که من، ما اصلا نوع بشر از ابتدای خلقت تا پایان آن نمی تواند علی (ع) باشد نمیشه والله نمیشه اما هر چی بیشتر به آن عظمت نزدیک شی بیشتر میفهمی آرامش نه به معنی الافی عیاشی ولگردی شبانه اتلاف وقت و سرمایه و دود کردن پول های .... است نه والله این طور نیست
در این زمینه بهترین آیه قران همانی که میگه برخی که زیورآلات قارون را می دیدند آرزو می کردند که کاش ما هم کمی از اونها را داشتیم اما اونهایی که به قیامت و دیدار خدا امید داشتند به هیچ وجه به این آرزو فکر هم نمی کردند (یادم نیست کدام آیه بود!) (2466196) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۵:۳۳:۵۳
میشه بخبرنگارتون بفرمایین ایشون یارانه میگیرنن یا نه !!!!!!!11 (2466211) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۵:۳۵:۲۹
اقای بچه پولدار
خجالت نمیکشی همش از این یکی و ان یکی پول میگیری؟
اگه واقعا سالی 40 میلیون پول تو جیبی داری خیلی بدبختی که واسه کسی یا حداقل خودت کاری نمیکنی تا از این الافی خلاص شی ؟
وقتی داستان تورو خوندم بیش از پیش احساس خوشبختی کردم . (2466212) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۵:۳۸:۴۳
بچه پولداري كه تو منيريه مي شينه شبيه جوك مي مونه بيشتر. (2466218) (alef-10)
 
m.kh
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۵:۳۹:۰۲
پول تو جیبی منم یارنمه با ۵۰ تومن دیگه از بابام میگیرم.
درگیر کنکور ارشدم وگرنه میرفتم سر کار ( کدوم کار؟) !
نگین بی عرضه هستمااااا.... راستش چند وقتیه از بابام ناراحتم شاید میتونست موقعیت بهتره از لحاظ مالی داشته باشه ولی خب نشده.
ولی خداروشکر سایش بالا سرم باشه کافیه.
مطلبتون خوبه فقط یکم دل بعضی بی جنبه ها مثه منو آب میندازه. (2466219) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۵:۴۹:۴۵
از کجا آورده ای؟! در این مملکت چه کسی با تحصیل و کار و زحمت به اینجا می رسد؟ (2466240) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۶:۳۰:۱۹
اه اه اه
عجب ادبیات سخیفی...
خب باباش بهش داده
واسه چی باباش داره؟
چون مثل من و شما بیکار نیست بیاد کامنت بزاره. داره کار میکنه. (2466349) (alef-13)
 
سید رضا
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۵:۵۳:۱۷
یارانه که به خانواده ایشان پرداخت میشود؟ انشاءالله که پرداخت میشود .چون خب ایشان هم آدممند و برایشان مهم است که یک عده به نان شبشان هم محتاجند؛ این قضیه ذهنمشانرا آزار می‌دهد . (2466252) (alef-10)
 
حسینی
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۵:۵۳:۴۵
چه زندگی یکنواختت و بی هدفی
ادم باید احساس مفید بودن بکنه.انگیزه داشته باشه تلاش کنه.نه درسی نه کاری
من اصلا دوست ندارم انقدر پول داشته باشم و درعوض این مدلی زندگی کنم (2466256) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۰:۳۱:۵۲
..... نگو ،،، چی نگو .....!!!! (2466748) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۵:۵۴:۲۶
نوش جانت فقط حق کسی به گردنت نباشه و همیشه خدا رو در نظر داشته باش (2466259) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۱:۲۶:۵۳
ساده ای مگه میشه آخه؟؟؟ همشون رانت خوارن . ؟آخه بجز احتکار و رانت خواری دیگه چه راهیه واسه پولدار شدن. (2466811) (alef-10)
 
فرشاد
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۲۰:۳۱:۳۵
شما تلاش نمیکنی دلیل نمیشه که فکر کنی پوا فقط با رانت خواری به دست میاد . نوش جونش دارندگی و برازندگی (2876591) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۶:۱۱:۲۳
من اگه پول تو جیبی این آقازاده را داشتم یه شغلی دست و پا می کردم و سه چهار نفر دو رو برم رو به کار می گرفتم که از بیکاری در بیان و خودمم ازدواج می کردم

خدایا شکرت!!!!!!!!!! (2466295) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۶:۱۳:۴۹
متاسفانه همه در رابطه با موضوع قضاوت کردند، و به نوعی نفی کرده و مجکوم کردند.
انصافاً اگر خود ما این پول ها رو داشتیم چکار میکردیم؟؟ (2466302) (alef-10)
 
سرباز
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۶:۲۱:۵۳
منم یه سرباز متاهلم دو ساله ازدواج کردم هنوز خانوممو یه ماه عسل نبردم. جاتون خالی متلکمو می خورم و جلو خانوادم شرمنده شدم. چون عمرمو هدر درس خوندن تا فوق لبسانس کردم. اونم تو دانشگاه های مشهور سراسری. (2466319) (alef-10)
 
مهدي
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۶:۳۰:۰۲
من هم با دو تا بچه با ماهي چهارصد هزار تومان زندگيم رو ميچرخونم (2466348) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۲ ۱۰:۱۵:۲۱
همین روحیه ی گدایی که تا میبینیم یکی پولداره می خوایم ازش بگیریم چقدر آدم رو پست و بدبخت می کنه . به جاش بریم چندتا آدم پولدار ببینیم سعی کنیم بفهمیم و ازش یاد بگیریم چجوری پولدار شده . حالا همتون بیایید کامنت بذارید و فحش بدید که مال مردم خور بوده . شما برید از اونایی که مال مردم خور نیستن بپرسید . (2934359) (alef-3)
 
م.ر
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۶:۴۴:۴۰
من که یک خانم هستم ویک بچه 2 ساله دارم با همه ی مشغله هام در حالیکه همسر گرامی الحمدالله درآمد خوبی داره و خرجم می کنه کلاس زبان هفته ای سه روزم را پر کرده و در کنارش برای دکتری می خونم از وضعیت خودم خسته شدم و احساس غیر مفید بودن دارم و دوست دارم یه حرکت اساسی بکنم .بچه جون چه جور روحت از این وضعیتت به تنگ نیومده ؟؟!! راز موفقیتت را توی سالم نگهداشتن روحت را به ما هم بگو. (2466383) (alef-10)
 
عرفان
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۷:۴۵:۰۶
احساس می کنم نویسنده با تخیل خود مصاحبه کرده تا یه فرد واقعی! (2466478) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۸:۰۱:۱۳
خداوکیلی قبول دارید یه عده زندگی میکنند واکثریت فقط زنده اند..... (2466510) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۸:۳۶:۲۷
خوش بگذره (2466584) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۹:۱۱:۲۸
حالا منطق و دلیل شما از ترویج این موج اشرافی گری چیه؟
میخواین دل ملت رو اب بندازین؟ (2466641) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۹:۴۱:۲۴
شخصی باد3فرزند و900هزارتومان عجب مملکتی داریم حتما هم پول این بابا حلال نیست وگرنه ..... (2466680) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۱۹:۴۲:۰۲
خیلی خندیدم
:)))))))))
این چه زندگی داری
حالم بهم خورد
برو با پولت یه شرکت بزن کارکن بشو مدیر عامل 1000 نفر و بزار سر کار
نون بساز واسه ملت با پولت
لذتی که توی کار و تلاش و نون ساختن واسه مردم هست توی دور دور نیست
دوستت دارم
یا علی (2466681) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۰:۰۰:۳۹
سه و نیم سال خقوق منو یک ماهه خرج میکنه خیلی باهم برابریم البته ایشان خیلی برابرترند (2466704) (alef-10)
 
......
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۰:۰۷:۵۶
این گزارشات دروغ است. (2466715) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۰:۱۵:۰۹
حق کسی رو پایمال نکن. گوارای وجودت.. خدا واسه تو اینجوری خواسته.. فقط ظلم نکن اقا. (2466727) (alef-10)
 
مریم
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۰:۲۳:۴۲
اون پدرومادری داره که دوستش دارند ودرحد توان براش از جان مایه گذاشتند منم چنین پدرومادری دارم اون سقفی داره که شب زیرش اسوده بخوابه درارامش وامنیت منم دارم اون سلامتی داره منم دارم اون دوستانی داره که کنارشون خوش باش منم دارم اون از خرید لباس و...لذت میبره منم لذت میبرم و... امامن صبح زود هدفی دارم که به خاطرش برخیزم از خواب اون نداره من خواسته وارزویی دارم که به امید رسیدن بهش تلاش کنم اون نداره من خدایی دارم که باهاش رازونیاز کنم بهش متوسل بشم به هنگام مشکلات وحضورش رو کنارم حس کنم نمیدونم شاید داره اما جز داشته هایی که بهش مینازید نبود من به سهم خودم تو اقتصاد کشورم و تولید ثروت ملی نقش دارم اون نداره وصرفا مصرف کننده است من در قبال خانواده وجامعه ام مسولیتی دارم که بهش فکر کنم اون نداره وچون خیلی از داشته های من رو نداره طبعا بیشتر از من برای پرکردن وقتش به خرید لباس محتاج من با خرید لباس نیازم رو به پوشاک برطرف میکنم اون نیازش رو به پرکردن وقتش من باکار مفید نیازم رو به مهم بودن برطرف میکنم اما اون چون نداره برای حس مهم بودن به مارک لباسش محتاج خدایا شکرت که من رو درحد اون فقیر نیافریدی که بی هدف وپوچ محتاج مارک لباس باشم واسه مهم بودن (2466739) (alef-10)
 
سهراب
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۰:۲۶:۵۴
پول داره اما زندگی جالبی نداره اینکه بشینی تا ساعت 8صبح بازی کنی از لذت خواب شبانه محرومی واینکه توی خیابان با ماشین همیشیه ویراژبری والکی خوش باشی هم زیاد جالب نیست این اقا با تمام پول داریش هیچ وقت لذت پیاده روی زیر باران را نمی بره بعضی وقتها درون مترو اتفاقاتی میفته که واسه ادمها تا اخر عمرشون میشه خاطره که انهم ایشان نداره درکل خاطره ای نداره که واسه اگه صاحب بچه شد براش تعریف کنه خدا کنه همیشه پول داشته باشه ومحتاج کسی نشه ولی باید بداند میتونه با همین پول هاش بهتر زندگی کنه کمربند یک میلیونی را فقط افرادی مثل خودش میبینند ومیفهمند چه قیمتی داره که انهم لذتی نداره حالا بیاد با این پولاش طوری دیگه رفتارکنه مثلا سری به خانه های سالمندان بزنه بره دم دربیمارستانی دست ادم نیاز مندی را بگیرد ببینند چقدر راحته این شب نخوابی ها از بی حوصله گی روزهایش هستش باورکن اقای محترم اگه یه خورده شبها بگردی افرادی را در بیرون از خانه میبینی که با دادن یک اسکناس کوچک نیاز شبانه انها برطرف خواهد شد انوقت خواهی فهمید مردمی که دارند وشب ها راحت می خوابند چه لذتی از زندگی میبرند (2466742) (alef-10)
 
نازنین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۱:۱۸:۰۹
آقا سهراب دم شما گرم. من کاملا با حرف های شما موافقم (4105152) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۰:۴۲:۵۳
مصاحبه خیلی مبالغه امیز است.از مادرش حرفی بمیان نیامده ولی مادر بزرگ وپدربزرگ نقش اصلی را دارند. (2466756) (alef-10)
 
مهدی .ص.ر
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۰:۴۴:۰۷
به زندگی خودم امیدوارشدم واقعا .
لذتی که من میبرم رو خودم میفهمم.
اگه من به جای این دوستمون باشم ,دیوانه میشوم.
هر روز تکرار و خرید .اخه اینم شد زندگی.
وقتی زندگی بالا و پایین داشته باشه ,خیلی لذت داره .
جنگیدن واسه پیشرفت کردن و موفق شدن خیلی لذت بخشه .
وقتی میبینی موفق شدی , اوفففففف. حالی میده که نگو.
اون استرسهای شبهایی که مشکل داری هم یه طرف. (2466758) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۱:۳۹:۵۸
حال آدم از این نوع زندگی بهم می خوره!عاطل و باطل و حیران و علاف. (2466821) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۱:۴۳:۴۴
طفلکی تنها چیزی که داره پوله. (2466825) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۱:۴۹:۱۱
باد آورده را باد می برد. البته برای بردن این همه بادآورده طوفانی در راه است. (2466827) (alef-10)
 
ali
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۲:۰۴:۱۵
زمانی وارد دانشگاه شدیم ورشته تحصیلی ما دبیری بود یعنی از بدو ورود استخدام بودیم وحقوق می گرفتیم من خودم رو خیلی خوشبخت می دونستم وهمه هم کلاسیام به حال من غبطه می خوردند ولی حالا می بینم با ماهی یک میلیون تومان چقدر بدبختم (2466849) (alef-10)
 
حمید رضا سنندجی
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۲:۱۷:۵۷
هیچ نظری ندارم. (2466858) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۳:۳۱:۵۲
من با مدرک ارشد چقدر سختی و بی پولی کشیدم تا استخدام شدم .پدر مرحومم چقدر سختی کشید تا مارو بزرگ کنه.گاهی تو دوره دانشجویی پول کم میاوردم از دوستانم قرض می گرفتم.حالا این بچه پولداره... (2466936) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۳:۳۷:۱۶
یک عده بچه پولدار تنبل و بیکار که حاصلی جز افسردگی به بار نخواهند آورد. کافیه نصف شب تعطیل با اتوموبیل سری به خیابان شهید اندرزگو بزنی همه چیز دستت میاد. آی کیوی زیاد بالا هم نمیخواد (2466944) (alef-13)
 
فیروز
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۲۳:۴۶:۳۵
خدایا شکر اشاله شاید سر یکی از چهاره ها هم ما را ببینند
عزیزم دارندگی و برازندگی نباید زود قضاوت کرد حتما خدا توی وجودشون چیزی دیده خدا میدونه جیکار کنه قابل توجه جند تا ازدوستانی که با پیامهاشون بد برداشت میکنن (2466956) (alef-13)
 
داریوش
۱۳۹۳-۰۸-۱۲ ۰۰:۱۵:۱۵
هدف شما از مصاحبه با این جوان ( بچه پولدار به قول شما ) چه بود ؟؟؟ جز اینکه جوانهای بیکار و بی پول کشور ما رو بچزونید ؟ چرا با ی جوان بی کار و بی پول مصاحبه نمیکنید ؟؟؟ کمی به نتیجه کاراتون هم بیاندیشید بد نیست . (2466982) (alef-13)
 
یه آدم حساس
۱۳۹۳-۰۸-۱۲ ۰۰:۱۶:۵۸
به نظر من کاملا تخیلی است نه اینکه این جور آدمها تو جامعه ما وجود ندارند ولی به نظر می رسه این شخص وجود خارجی ندارد مثلا میگه وقتی می خوام برم بیرون هر کی می رسه به من سیصد چهارصد تومن میده بعد مصاحبه گر نتیجه میگیره و میگه ماهی چهل پنجاه میلیون پول تو جیبی میگیری!!! از کجا به این نتیجه رسیدی؟
بعدشم حتی پولدارها هم این روزها از کارت استفاده می کنند و کسی اینقدر پول نقد تو جیبش نمیذاره که هر بار سیصد چهارصد تومن بده دست این بابا. (2466983) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۸-۱۲ ۰۰:۳۴:۰۱
شما واقعا باورتون میشه که این آقا شب تا صبح با دوستاش فقط فوتبال بازی میکنه یا فیلم میبینه یا پارتی های آنچنانی تشکیل میدن و هزار تا کثافت کاری میکنن مطمین باشید پولی که از راه زحمت کشیدن بدست بیاد اینجوری خرج نمیشه اینها همان فرصت طلبان و رانت خواران هستند که برای چهل میلیون تومان اندازه چهل ریال هم زحمت نمیکشند (2466994) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۲ ۰۱:۱۸:۵۶
اگر اقتصاد یک کشور بیمار نباشه ، اگر سیاست های یک دولت روزانه تغییر نکنه هرگز امثال این بچه پولدارها پیدا نمیشن که یه شلوار بخرن چند میلیون تومان و از فقر دیگران زحمت بکشن فقط متاثر بشن و در پایان تاکید کنن که مسئول بی پولی بقیه نیستن.!! (2467019) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۲ ۰۳:۰۶:۵۷
لطفا مملکت را بچه پولداری اداره نکنید... (2467039) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۲ ۰۸:۵۴:۳۷
اگر می‌تونستی لذتی که در دنیای پژوهش و یادگیری هست رو درک کنی، از کارهایی مثل دور دور کردن احساس حماقت می‌کردی. اگر بخشی از وجودت که ارزشمندترین تفاوت آدم با موجودات زنده دیگه هست یعنی مغزت رو رشد می‌دادی می‌تونستی این همه وقت آزاد که بدون دغدغه پول درآوردن هم هست رو صرف خواندن و پژوهش بکنی. در ضمن با پول توی جیبی روزانه تو، یک دانشکده دانشگاه صنعتی شریف رو می‌شه چرخوند. (2467108) (alef-13)
 
س
۱۳۹۳-۰۸-۱۲ ۰۹:۱۵:۱۳
کلاس سوم که بودم معلم مادرم را خواست (پدرم فوت شده بود) و گفت بچه تان در این ثلث شاگرد اول شده برایش جایزه بخرید. حتی یک ریال برای این کارها نداشتیم. دوران سخت جنگ بود و خودم عصرها در بازار کیسه پلاستیک می فروختم. پنج تومان کیسه پلاستیک فروختم و یک بسته مداد رنگی کوچک و یک دفتر خریدم. مادرم آنها را کادو کرد و به معلم داد. بعد سر کلاس، معلم من را جلوی بچه ها فراخواند و جایزه را گرفتم.

سی سال از اون زمان می گذره. خدا رو شکر تحصیلاتم رو تا دکترا گذروندم و الان عضو هیئت علمی هستم و در رشته خودم جزو افراد نسبتا معروف و موفق در سطح کشور و دارای انتشارات علمی برجسته و متعدد. از فقر مطلق در یک محله فقیر به جایگاه مناسب اجتماعی و اقتصادی رسیدم و بعد از لطف خدا، این مراقبت خانواده و البته تلاش خودم بود که نگذاشت من هم مثل خیلی های دیگه از دوستان کودکی ام به سمت اعتیاد و انحراف کشیده بشم.

الان از نظر مالی وضع مناسب و توان هر نوع تفریحی را دارم ولی لذتی که از اون جایزه کلاس سوم برام باقی مونده با هیچ چیز قابل مقایسه نیست. هیچ وقت حسرت کسانی که خیلی پول دار هستند رو نخورید بلکه شکرگذار خوشی هایی باشید که فرصت تجربه شون رو داشتید. (2467124) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۸-۱۲ ۱۲:۴۰:۲۰
سلام. مال حلال در راه خیر مصرف میشود (2467266) (alef-13)
 
سارا
۱۳۹۳-۰۸-۱۲ ۱۳:۱۳:۵۷
خدایا شکر، شکر واسه اینکه مامان و ابجی من از گرسنه گی خوابشون نمیبره، شکر که مامان من پول عمل قلبشو نداره، خدارو شکر که سقف خونه مامانی تو این زمستون لعنتی چیکه میکنه، خدا رو شکر که مامان و ابجی من طعم گوشت و مرغ رو از یاد بردن، خدا رو شکر که ابجیم واسه صد هزار تومن حقوق تو اون شهرستان لعنتی التماس این و اونو میکنه بلکه یه نفر به عنوان فروشنده ایی منشی با مدرک لیسانسش بهش کار بده خدا رو شکر...
خدا رو شکر که سایه شون رو سرمه
خداروشکر (2467291) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۸-۱۲ ۱۳:۴۲:۲۲
هیچ مال انباشته ای را ندیدم مگر اینکه حق مظلوم در آن باشد آمام علی ع (2467302) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۲ ۱۸:۰۱:۲۲
کلا چرت و چرند بود نویسنده دنبال چی بوده (2467440) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۲ ۲۰:۰۴:۱۶
حالا با استناد به این گزارش آیا می توان مسئولان بلند پایه نظام را امر به معروف کرد که این بود نتیجه انقلاب؟ (2467532) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۳ ۱۴:۱۳:۰۰
عزیز برادر من بهت میگم با پولت چیکار کنی برنامه سافرت بزار و اول کل ایران بعد ه برو دنیا رو بگرد لااقل یک کار خوب برای خودت کردی (2468098) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۰۱:۴۸:۲۶
يك مصاحبه خيالي و ژورناليستي و تصورات نويسنده ! هر چند اكثريت نقل قول ها و مطالب نسبت داده شده به رفتار و گفتار و موقعيت افراد در طول تاريخ همگي خيالي و ساختگي است ! (2473349) (alef-13)
 
ارزو
۱۳۹۳-۱۲-۱۸ ۱۶:۳۵:۱۹
کاش شماری این بسرو داشتم تا ازش دومیلیون بکیرم جون مامانم قراره عمل بشه منم که از کارم دست کشیدم حقوقش خیلی کم بود (2731632) (alef-11)
 
منصور
۱۳۹۴-۰۱-۱۵ ۲۲:۳۹:۴۵
اگه باهاش در تماسی بگو یه کمکی به ما بکنه (2790159) (alef-10)
 
آرش
۱۳۹۴-۰۱-۲۹ ۰۲:۰۰:۳۷
رویا ی پولدار شدن از پولدار بودن شیرین تر است (2829715) (alef-10)
 
مریم
۱۳۹۴-۰۲-۰۱ ۱۵:۱۳:۱۲
کاش میشد از این آقا پسر 3.4 میلیون پول گرفت تا برایه دخترم سیسمونی بگیرم😔 (2838514) (alef-10)
 
دانیال
۱۳۹۴-۰۲-۰۱ ۲۲:۳۱:۰۰
نوش جونش،دنیا دوروزه سخت نگیرید،حسادت ممنوع (2839427) (alef-10)
 
الی
۱۳۹۴-۰۲-۰۸ ۱۷:۳۲:۴۸
دروغ میگه (2855260) (alef-13)
 
حمیید
۱۳۹۴-۰۲-۱۵ ۱۳:۴۷:۲۷
کاشکی منم ۵ میلیون داشتم تا میتونستم ماشین بخرم خوش به حالت خیره پولتو ببینی (2869451) (alef-10)
 
س.ح
۱۳۹۴-۰۳-۱۴ ۰۱:۰۴:۳۱
احترام به بزرگترهايش راز موفقيت ايشان است !؟ ولي سوال مهم تر اينكه راز موفقيت مالي بزرگترهايش چيست ؟ (2937006) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۰۳:۰۵:۴۱
کاش منم یکم پول داشتم بی پولی از بی فکریه پدرامونه (2940617) (alef-11)
 
مینا
۱۳۹۴-۰۳-۱۸ ۰۰:۵۴:۲۰
منم پول میخواممممم
ولی ندارم به همین راحتی
تلاش میکنم خداخودش میرسونه (2946570) (alef-11)
 
پدرام
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۰۳:۵۹:۱۲
خوش به حالت. یکی مثل شما با پول زیاد زندگی خودتون رو براحتی و با لذت فراوان میگذرانید. یکی هم مثل من که هر شب و هر روز به خاطر عقب افتادن اقساط وام بانکی کابوس میبینم. و فقط به خاطر بیست میلیون تومن باید آبرو و حیثیتم به فنا بره . و هر لحظه استرس چهار ستون بدنم رو بلرزونه. پنج ساله به هر دری میزنم وامم رو تسویه کنم همه درها به رویم بسته شده. قدر زندگیتو بدون . خوش به حالت. (2978470) (alef-11)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۶:۲۱:۱۹
خوش بحالش که خدا اینقدر دوستش داره ایکاش خدا همه را دوست داشت و به همه می داد ایکاش خدا به همه به یک نظر نگاه می گردد و همه در سلامتی و آسایش زندگی می کردند ایکاش ایکاش ایکاش.................. (3007017) (alef-3)
 
طبرستانی
۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۱۳:۱۱:۰۳
پول ندارم
شایدم کم دارم ، ولی راضی هستم و هرچی هستم خودم هستم نه بچه ی یک پولدار،خودم درآوردم ، نه مثل این بچه پولدار ، خودم میخرم ماشینو نه بابام... ،خدارو شکر. تازه ما که 6.5 تو تهران بیدار میشیم تو تهران بدن سالم تری داریم تا این بچه پولدار (3044092) (alef-11)
 
زهره
۱۳۹۴-۰۴-۲۶ ۰۲:۳۷:۲۲
آه ه ه خوش به حالت من 3ساله عقدم پول جهیزیه وخونه نداریم (3049481) (alef-11)
 
افسانه
۱۳۹۴-۰۵-۱۳ ۰۱:۱۰:۵۶
بیست تومن ندارم یه شلوااار بخرممم :((( (3092230) (alef-3)
 
بیتا
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۱۵:۲۶:۲۱
با سلام خدمت شما
نیازهای ادم در یه حدیه مثلا با 3 میلیون در ماه حل میشه یا با همین 3 میلیون میتونی جمع کنی سفر هم بری...بقیه پول بلااستفادست و حس بهتری از پولداری به ادم دست نمیده بقیه ول خرجی و اسراف .... (3123477) (alef-11)
 
شهریار محمدی
۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۰۳:۳۳:۲۳
سلام آقا حسودی نکنید خواهشا خودتون جای اون اقابذارین شما هم این کارارو میکردین صدالبته نوش جونش
فقط به کسی که ازت سواستفاده میکنه یا به خاطر پولت باهات دوستی میکنه کنارت نذار بیان
من خودم نیز به توان خودم تمام خصوصیات اون پسررو دارم فقط پولم به اندازه پول اون نیست (3149096) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۱۱:۰۳:۲۸
خوش به حالش پول توجیبی من به قدری است که اگه 5سالم این پول را جمع کنم شاید بتونم یه پرایدصفر بخرم البته اگه گرونتر نشه (3186207) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۱۸:۳۴:۳۳
اقا لطفا به من کمک کنید دیگه بریدم لنگ یه تک تومانم لطفا کساییکه دارن به من کمک کنند (3187670) (alef-11)
 
زهره
۱۳۹۴-۰۶-۲۹ ۰۹:۵۲:۴۸
خب اگه پولداره یه کم کمک من کنه که دشمن هام خونه زندگیمو سوزوندن الان آوره کوچه خیابونم (3199576) (alef-11)
 
آرمین
۱۳۹۴-۰۷-۰۴ ۱۱:۲۰:۰۳
دوستان عزیز فراموش نکنید روزی رسون کس دیگه ایه نه بنده خدا
پس دستتونو جلو هر کسی دراز نکنید مخصوصا این دوست ما ک نگفته درآمدخانواده ش چطوره حلاله یاحرام.البته قضاوت بیخود نمیکنم ولی مطمئننا اگر حلال باشه وایشون حلال خور باشه این روند زنگیشونو تغییر میدن .
اگه حلااله خوب نوش جونت اقا پسر ولی دست ضعیفترا هم بگیر.
خودتون گفتین دور و برم زیاد ازاین آدمای سطح پایین هست فقط دور برت باشن دلیل نمیشه ک باهاشون همدردی داداش.دست اونا رو بگیر
وزیاد غرق نشو چون مقصد نهایی هممون یه وجب جا زیر خاکه وآخرین مد لباسی ک میپوشیم یه لباس سفیده نه کمربند 1میلیونی یا لباس 500 هزارتومنی.
اگرم خدایی نکرده حرام یا شبهه دار باشه پولتون که خودتیو خدااات ک اون دنیا باهات ریال ریالشو تصفیه میکنه (3213804) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۷-۱۰ ۱۶:۰۵:۵۱
من الان دارم چهار ماه که کار میکنم یه گوشی بگیرم ولی بازم پولم کم امده (3231785) (alef-11)
 
sevda
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۶:۴۶:۲۱
سلام عزیزم خسته نباشی خدا قوت نوش جونت،اگه زیادی داری یکمی ب مام بده، ماایی ک پول نداریم ی گوشی بخریم واسه خودمون...خدا تفاوت تا چ حد؟؟؟؟؟ (3288357) (alef-13)
 
یه بی پول
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۸:۰۵:۰۵
به حالت گریم گرفت
آدم عاقل به جای خرج کردن این پولا اینجوری برو یه شرکتی چیزی بزن دست چند نفرم بگیر
بخدا لذتی بالاتر از اینکه کار کنی و چند نفر دیگم نون بدی وجود نداره امتحان کن ! (3288456) (alef-13)
 
نازي سليماني
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۵:۴۵:۱۹
همین که خدا به ما سلامتی داده این یک نعمت بزرگی است . پس خدار را شکر کن (3290314) (alef-11)
 
jefri
۱۳۹۴-۰۸-۱۷ ۰۰:۳۱:۱۹
منم بابام خیلی پولداره ولی خیلی کم بهم پول میده در حد روزی 2000 تومن بهم میرسه :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( (3306490) (alef-11)
 
رویا
۱۳۹۴-۰۹-۱۰ ۲۰:۰۰:۳۳
خوش به حالش. من میخوام کنکور ارشد بدم ولی پول کتاب ندارم (3360156) (alef-11)
 
فراموش رفته
۱۳۹۴-۰۹-۱۱ ۱۲:۱۵:۱۷
من یک ماه رفتم کار کردم از ساعت 8صبح تا 11شب یه کله کار کردم کمر درد گرفتم و....کارم بیرون شهر بود وسیله هم نداشتم بخاطر همین تا میرسیدم خونه ساعت 12نیم بود تا میومدم بخابم ساعت ساعت 1بود نه میتونستم درست حسابی غذا بخورم نه حموم برم از اون ور باید ساعت 6بلند میشدم با واحد برم کار ساعت 8 بماند که روزای جمعه واحد نبود و صبحا دچار نشکل میشدم.الان دستام پینه بسته.کمر درد.پاهام ترک خورده یک ماه کار تو یک ماه دو تا تعطیلی بیشتر نداشتم اخر بار بهم 400هزار دادن.اصلا نفهمیدم 400هزار چطور تموم شد لباس غذا.ویزیت دکتر...الانم بیکارم کار نیست.19سالمه فقط (3360804) (alef-11)
 
فرح
۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۲۱:۳۴:۱۸
ما که فقیر وبدبخت بیچاره هستیم هرچقدر هم سخت کار کنیم به پول نمیرسیمو اخرشم حسرت همه چیز رو دلمون میمیریم-حداقل باشن کسانی که حسابی لدت دنیارو بچشن پول خرج کننو کیف کنن نوش جونشون اونا که ضامن نداریو بدبختی ما نیستن خدارو شکر ان شاالله تعدادشون روز به روز بیشتر بشه خب منم ارزو دارم بچه هام مثل این اقا پسر زندگی کنن پس چرا راضی به خوشیش نباشم نوش جونت عزیزم بانداریو بدبختی خودم بهت افتخار میکنم که داری کیف میکنی کیف کن مادر جای همه ما کیف کن (3408045) (alef-11)
 
مریم
۱۳۹۴-۱۰-۲۰ ۲۳:۵۶:۰۸
ما تو سخترین شرایط داریم زندگی میکنیم وهیچکس نمیدونه ک چقد مشکلات داریم هیچکس باورش نمیشه که ما یک خانواده 4 نفره با ماهانه حقوق مستمری صدو شصت هزار تومن داریم سر میکنیم باورش سخته اما واقعیت داره بخدا (3458488) (alef-11)
 
يوسف
۱۳۹۴-۱۱-۰۲ ۲۳:۵۵:۴۶
پول خوبه،اما بالاتر از آن احساس مفيد بودن و مثبت بودن براى جامعه و کشور عزيزمان هست،من خودم اگه وضعم خوب بود سال يک بار به سفرخارج کشور ميرفتم ،ولى ديگه اين کارا معنا ندارن (3488437) (alef-11)
 
سعيد
۱۳۹۴-۱۱-۲۹ ۰۲:۵۲:۴۷
من پولدار نيستم و خيلي مشكلات هم دارم .. اما به نظر من هر كسي كه پولداره پس يعني عرضه داشته كه پولدار شده نووش جونشون (3551498) (alef-3)
 
پریسا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۱۳:۱۸:۳۰
خوش به حالشون من تواین موندم که یه دندونموپرکنم اینااینجوری هرروزم آبسه داره فک میکنم کی قراره منوبکشه پول ندارم برم دندون پزشک اینااین همه خرج لباس میکنن (3608672) (alef-3)
 
داکین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۱۷:۴۴:۱۲
هزینه جراحی دندونتون چقدر میشه؟ (3608953) (alef-3)
 
dakin
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۷ ۱۷:۴۵:۵۲
انشالاه همیشه خوش باشی و خوش بگذرونی.دنیا دو روزه...حالا که میتونی حالشو ببر (3608955) (alef-3)
 
علی
United States
۱۳۹۵-۰۱-۰۳ ۰۰:۲۵:۰۵
رفیق واقعی خواستی بگو (3612591) (alef-13)
 
دخترعرب شوهرفارس خخخ
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۱-۰۸ ۲۱:۰۱:۲۵
خوش بحالش کاشکی یه کارثابت برا شوهرم پیدا بشه بابا نخواستم که تیلیاردر باشم (3618445) (alef-3)
 
Sara
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۹ ۰۲:۱۴:۳۹
سلام
من مادری 35 ساله هستم و3 فرزندم را با نان و آب و بی کسی بزرگ کرده ام
و تنها آرزوی من و دخترم خواندن پزشکی دخترم هست هزینه تحصیلش رو بده تا این دنیا و اون دنیا هم اسمی داشته باشی که یه دکتر تحویل جامعه دادی (3618622) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۱۱:۴۱:۵۲
با حقوق یه ماه تو خیلیا میتونن کاری راه اندازی کنن با ماهی 3، 4 تومن درآمد، باهاشون شریک مالی بشو دستت بره تو جیب خودت اوناهم به یه نوایی میرسن... (3638882) (alef-13)
 
سپیده
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۱۴:۱۸:۰۹
سلام به قول خودش اون که مسعول بی پولی مانیست خوش بگذرون و حالشو ببر ولی وقتتو بذار واسه یچیز مفیدتر بابرنامه زندگی کن تا هم حوصلت سرنره و هم وقتت تلف نشه کمک کردن خیلی لذت بخشه این کاروهم انجام بده (3640950) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۴ ۲۱:۱۸:۳۷
ایول زندگی رو شما دارین میکنین ما ک ول معطلیم.😞 (3663453) (alef-13)
 
سولماز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۷ ۱۹:۳۱:۳۷
خیلی ول خرجی خوشم نیومد ایش (3669353) (alef-13)
 
سحر
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۱۹ ۰۸:۰۲:۳۲
تورو خدا بهت ادرس بدم٧ميليون ميفرستي خواهش ميكنن (3690606) (alef-3)
 
بیکس
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۴:۴۸:۵۹
تو رو خدا جم کنین
افربن اجرتون با خدا به خاطر تهیه این مطالب
ک بازم به زخمی زد به این جوونای بی پول و پایین شهر
دس خوش خوب مادرا و پدرا رو شرمنده بچه هاشون کردین
اخه از انصاف!؟
سلامتیه همه اونایی ک عشقن رو با یه تیکه اهن از دس دادن
سلامتی کسایی هر روز به خاطر 2 تومن پول تو خونشون جنگ و دعواس
سلامتی خودت
و سلامتی هر چی اهن و پول پرسته (3730857) (alef-1)
 
رویا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۰۹:۲۹:۳۵
حتی حاضر نشدم تا آخر بخونشم اینقد که باعث آزارم ، همین دیروز من زنی رو دیدم که یک ماه تموم غذاش نون و یخ بود ، شوهرش فلج شد مرد هزینه عمل قلب خودشو نداره بده بعد یکی میره کمربند میخره یه تومن ، ما مسوول بی پولی اونا نیستیم ولی اونا هم آدمن و حق زندگی کردن دارن نمیشه بخاطر اینکه نیازمندن بزاریم بمیرن از گشنگی اون پولی که یه ادم پولدار فقط داده واسه لباسش هزینه زنده موندن یه ادم همه یه روز میمیریم چه پولدار چه نیازمند هیچی هم باخودمون نمیبریم نه اون تی شرتای مارک و نه اون ماشینو خونه های مجلل رو ولی میتونیم عادی زندگی کنیم و دست دیگرانو بگیریم امیدوارم کسی از این حرفم ناراحت نشده باشه (3734177) (alef-13)
 
كيهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۲:۱۶:۱۳
درست ميگي ولي نميشه ادم عشقو حال نكنه . ميشه كمك كرد و بازم كمربند و تيشرك مارك خريد. ولي واقعا پول داري خيلي خوبه ولي تا حدودي (3737335) (alef-3)
 
حلما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۲:۱۰:۰۳
درسته که پول نمیاره خوشبختی.ولی وقتی نداری حتما بدبختی! (3737054) (alef-11)
 
احسان
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۲:۴۹:۰۶
داداش پول تو جیبی ماهانه ات،اندازه کل سرمایه پدرمن در طی پنجاه سال زندگی هست با کارگری و بنایی ولی،نوش جو نت فقط به کسی،ظلم نکن آگه. خواستیم دست . نیازمند رو بگیر. ثوابش برا. خودته یا،به موسسه خیریه ای جایی،کمک،کن (3740470) (alef-3)
 
عباد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۲۲:۲۴:۵۷
خوشبحالت خوشبحالت .امودست ماراهمبگیر (3742740) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۰ ۰۱:۱۲:۵۵
داداش من یه دختر۱۹ساله هستم.هفت ماهه عروسی کردم یکم به مشکل برخوردیم.میشه اگه اشکال نداره۳۰۰هزارتومن بهم قرض بدی من ماه بعدبهت برگردونم؟ممنون میشم کمکم کنی (3748452) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۱:۵۳:۳۹
اقا عباد منم دوتا پوشه دارم صبر کن مدارک لاش کذاشتم بر دارم یکیشو میدم بهت. (3775365) (alef-13)
 
علیرضا محمدی
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۲۱:۳۸:۴۰
سلام.این جوان حق دارد.این مسعولان کشور باید به آنایی که پول آب و نان پیدا نمیکنند کمک کند (3799225) (alef-13)
 
میعاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۷ ۱۰:۵۷:۵۵
سلام من میعاد هستم..از شهسوار..من تا5/5/95 به مبلغ ده میلیون نیاز دارم..نمیدونم از کی قرض کنم..پدرومادرم دستشون خالیه..ومنم یه مغازه کارمیکنم ماهی پانصد حقوق دارم..ایا کسی هست بهم کمک کنه..؟واسه خیر نیت امواتش؟واقعا ممنون میسم..بهم کمک کنین.. (3827480) (alef-3)
 
sasan
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۱:۴۵:۰۵
خلایق هر چه لایق (3831711) (alef-3)
 
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۰۰:۰۸:۴۳
بخدا تموم زندگیم شده عقده یکی مث اینا ماهی چند ملیون تمن پول تو جیبی یکی مث من ک تا یادمه کارگر بودیم ..کوره اجر پزی بگیر تااا هر شغلی بدتر از رفتگری تا کارگری ساده ..باید فقررو بچشی تا بدونی چی میگم از گریهای مادرم ک سر شام حتی نان خالیم نداشتیم تا فلج شدن دست داداشم بخاطر نبودن پول ..نداشتیم عملش کنیم بخدا قسم تا ندار نباشی نمیدونین چی میگم چ وقتهای مسخره نشدم تومدرسه بخاطر لباسام کفشام گاهی وقتا پاهام تو زمستون ورم میکرد بخاطر سوراخای ک داشت اب برف میرفت توش درسو ول کردم چون عقده یه کیک و ساندیس ک دوستام میخوردن من نگاه میکردم بخدا فقط خدا میدونه چ حقارتها نکشیدم الانم 25سالمه هنوزم مث قدیماست بدبختی جایه ک میدونی اینده ای نداری لذت سوختن ب تماشا نمیشود باید بسوزی تا بدانی چ میکشم (3854211) (alef-13)
 
عماد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۱ ۱۱:۵۸:۱۳
خدا انشالله به همه سلامتی عاجل عنایت کنه.من از خدا همه چیز میخوام البته با کمی تلاش.هرچی هم تلاش میکنم به هیچ جا نمیرسه.مهم نیست بازم شکر.پولداره هم نوش جونش .این بنده خدا مقصر نیست ، مقصر اصلی خانواده اش هستن که دارن زندگیشو بی هدف شکل میدن.قضاوت با ما نیست و با خداست . اگه می خواید قضاوت کنید باید در حد قضاوت باشید.منم خیلی دنبال کار بودم اما جور نشد روم نمیشه به پدرم بگم پول یا به خانواده ام بگم پول چون ندارن به خاطر همین میرم پلاکت خونمو میفروشم کمی امرار معاش میکنم. ماهیانه یک بار.خیلیا میگن چرا .میگم خوب چی کار کنم؟
ولی هیچ وقت ئقضاوت بی جا نکرده ام.انشالله خدا انقدر به همه بده که نتونن بشمارن به منم یک کار با آبرو بده با ماهیانه بیمه و این چیزا


التماس تفکر (3859386) (alef-13)
 
رسول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۳ ۰۰:۰۸:۴۰
خدایش اینا زندگی میکنند ما مرده ای متحرک هستم خدایش ماهانه 2میلیون درآمد ثابت داشته باشم مثل شاه زندگی میکنم 40 تا دیگه که هیچ نمیدونم خدا (3900055) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۰:۱۴:۵۲
اى كاش كسى پيداميشد١٠٠ميليون ميدادقرض من.من كارمندى هستم كه بدهى زياد دارم وراهى ندارم تو كارى بودم ورشكست شدم حاضرم بعدازمدتى برگردونم (3903626) (alef-13)
 
یگانه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۱۲:۵۸:۳۶
خوشبحالش مثه من نیس لنگ 250هزار تومن وایه شهریه دانشگاه باشه که اخرم مجبور شه از دانشگاه انصراف بده روزو شب قلبش درد کته و استرس داشته باشه که نتونستم امتحان بدم (3911171) (alef-13)
 
الهام
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۱۰ ۱۱:۴۶:۴۸
چیزی برا گفتن ندارم فقط اینکه ده روزه برا دو میلیون ب هر کسی رو انداختم ک ی ماشین بافت بخرم برا خودمو دخترم امرار معاش کنم هیچکس این پولو ب من نداد موندم چکار کنم. خدا ب دادمون برسه بای آدمای اطرافمون (3912661) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۳:۰۴:۴۳
سلام من تو پیک موتوری کار میکردم ولی الان از شدت سر درد نمیتونم کار کنم خودم تو یه اداره کار میکنم ماهی هفتصد حقوقمه. یه وام برداشتم ماشین خریدم به امید کار ولی هر بار میرم مسافر کشی میبینم مسافر کش از مسافر بیشتره.از این هفتصد هم 350 میدم قسط میگم خوش بحال این شازده برو از زندگیت لذت ببر اینو نوشتم اونایی هم هستن که واقعا به بن بست خوردن اون حداقل را هم ندارن خوشا بحال شازده نوش جونت. (3917074) (alef-13)
 
مینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۷:۴۶:۰۳
من احتیاج به یک میلیارد پول دارم به بچه پولدار بگبن اگه تونست بهم کمک کنه مرسی (3923369) (alef-3)
 
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۱۸:۰۱:۴۴
سلام به همه
انشالله هر کی داره خدا بیشترش کنه هر کیم نداره خدا تلاش بیشتر و انگیزه بهترش بده
من اگه بتونم همه تلاشمو میکنم که برا دیگران شغل ایجاد کنم
هرکسی میتونه کسبو کاری راه بندازه که 4 نفر از اون طریق نون بخورن ثوابش بی حده
به امید روزی که هیچکس بیکار نباشه
با تشکر (3934594) (alef-3)
 
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۴:۰۰:۲۷
خداروشکر که محتاج نیست من نمیتونم واسه یه مشکلم یک میلیون پس انداز کنم بازم خداروشکر (3985640) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۶ ۱۸:۵۸:۲۹
کاری رو که ما نکردیم تو بکن زندگی رو زندگی کن (4004199) (alef-13)
 
سارا
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۰:۵۱:۰۲
بخدا من دانشجوام درسمم خوبه ولی اینقد بی پولم که الان دارم با گرسنگی تایپ میکنم (4009243) (alef-11)
 
Castiel
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۰۰:۱۱:۰۲
بالاخره اگر کسی ب این ثروث رسیده بی دلیل نبوده پدرش پدر بزرگش .. یکی این وسط ان چنان سختی رو تحمل و تلاش بسیار کرده که تونسته این ثروث رو ب نوادگانش برسونه (4010694) (alef-13)
 
reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۳:۳۹:۱۱
رفیق خواستی بگو در خدمتم .
روزی ی ساندویچ بخری بازم هستم (4012452) (alef-3)
 
نگین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۵:۴۴:۴۸
هی خدا شکر من الان 1ساله میخام ی لب تاب برای کار بخرم بعد این آقا می شینه فیلم باهاش نگا میکنه (4012603) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۲۰:۱۲:۲۷
خدایاااااااااااااااااااااا.بزرگیت شکر.متاهلم. لیسانس م .بیکاریم.مستاجرم. هر آزمونی میخام امتحان بدم میگن شرایط سنی ت نمیخوره.چه گلی به سرم بگیرم. (4016504) (alef-13)
 
امید
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۶ ۱۶:۴۵:۱۱
هرچی باشه روزبه روز شکافت طبقاتی داره زیاد میشه . وقتی مگیم بابامون 50 سال سخت زحمت کشیده چرا پس مولتی میلیاردز نیست ، میگن اون فکرش خوب کار نکرده لابد .من والا موندم چطور فکر شما کار میکنه در آمد 30 ساله یه کارگرو یه روزه درمیارین!یه عده در حسرته جهیزیه یه عده توو آسمون عقد میگیرن!خلاصه با این وضعیت رفته رفته شکاف میخواد بیشتر بشه . (4019073) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۲۰:۰۴:۴۷
توروخدا اگ میتونی هشت میلیون بدهی دارم بهم بده پرداختش کنم البته قرض اگ روزی تونستم پسش میدم (4021454) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۸:۲۲:۱۵
کاش بهم پونصد هزار میدادماهی پنجا براش میریختم میرفتم دکتر ناراحتی گوارشی دارم حقوقم کاهی ۲۶۰هزاره صد هزارشو برای قسطام میدم بقیشم خرج خودمو ساحب خونم میکنم بخدا بهت پس میدم😿 (4058995) (alef-13)
 
09369265078
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۲:۲۳:۴۶
خوشبحالش بخدا 19سالمه از 14 سالگی دارم کار میکنم 5 ساله دارم خرج خونواده میدم خودمو پاره میکنم بقرلن ولی نمیتونم خرج خونرو برسونم کاش ی ساعت بجای من بود فقط ی ساعت ناموسا من خودم مجبوری زندم مجبورم چون خونوادم بهم نیاز دارم وگرنه هیچ حسی ب زندگی ندارم ریشه تو خاکه ریشه اونا تو ابه (4068487) (alef-13)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۰۴:۵۰
به خدا اگه همه دنیا برا توباشه ولی تنت سالم نباشه هیچ لذتی نداره.خدایاسلامتیم الهی شکر. (4069134) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۱۴:۰۰
من اگربه جای این هم وطن بودم باپولم یه کاری راه می انداختم که یه عده نون بخورند. (4069141) (alef-13)
 
milad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۸:۲۴:۴۳
داداش داری یه پولی قرض بدی :-/ (4080478) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۱۰ ۲۳:۲۹:۳۶
بد خوردم به بی پولی :(
لنگ هزار تومنم :(:( (4092313) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۸:۲۴:۰۵
لنگ هزارتومنی اینجا چیکار میکنی؟:| (4181290) (alef-13)
 
farid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۱:۳۳:۵۰
سلام
من فرید هستم 18 سالمه از اصفهان بابای من 300ملیون بدهی داره و تقریبا فراری هستیم ولی هیچچ وقت چشمم به دست ادما نبوده فقط امیدم به خداعه که کمکمون کنه شما هم هیچ وقت چشمتون به دست کسی جز خدا نباشه و لطفا دعا کنید برای ما که مشکلاتمون حل بشه (4098303) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۴:۵۴:۴۳
نوش جونش خودش کار نکرده باباش کار کرده اگه باباش کار نکرده بابا بزرگش کار کرده (4098581) (alef-3)
 
دانیاله بدبخت
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۷:۰۹:۰۲
من پسری ۱۴ ساله هستم میرم مدرسههمه میگن من این بازی دارم اون بتزی همه تغزیه میخورن همه ایکس باکس دارن من هنوز ننتونستم پلی یک بگیرم چون خوانواده به سختی دارن کار میکنن بابام از صبح تا شب کار میکنه ولی ما خیلی بدبختیم خیلی دوست دارم ایکس باکس بتزی کنم اما شرایطش نیست امیدم به خداست خوش باشی زندگی مم ن همش با درده تقدیره (4118310) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۷:۰۱:۳۹
غخوش بحالت داداش .. مثل من پولداری ...
من ماهی 700 حقوق دارم 200 تومان کرایه رفت وبرگشت به به محل کارم وخونه .. هر سال هم که ماشاالله یه دردی برام مُد میشه امسال هم سردرد . تازه خیلی وقتها هم سرکار نهار نمی خورم تا زن و بچم نون واسه خوردن تو خونه داشته باشن .... ولی اشکال نداره گله ای نیست میگذرد ... (4131187) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۷:۳۲:۱۸
خوش به حالت داداش . من 11 ساله ازدواج کردم . العن هم تو یه مدرسه 3رایه دارم ماهی 700 تومان میگیرم 200 تومان کرایه رفت و و برگشت به سرکار.خیلی وقتها هم سرکار نهار نمی خورم تا زن و بچم نون واسه خوردن تو خونه داشته باشن. با 500 تومان همه قبض گاز برق آب وکرایه خونه هم میدم . برام دعا کنید که بیش از این ها جلو زن و بچم شرمنده نشم .. (4131221) (alef-13)
 
یه بی پول
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۱۵:۳۶:۲۴
اما ما پول دار نیستیم
پدرم پول نداره برام جهیزیه بخره..
من بخاطر بی پولی پدرم دیگه نمیخوام دانشگاه برم چون بابام پول نداره البته بهش میخوام بگم درسم تموم شده که سر افکنده نشه...
شوهرم پول نداره خونه بگیره زودتر عروسی کنیم
شوهرم کار مناسب نداره...
از بچگی هشتمون گرو نهمون بود الانم که دیگه بدتر... (4178878) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۸:۲۵:۴۱
اونایی که دانشگاه رفتن چیکار کردن که حالا دوس داشتی دانشگاه بری :| (4181292) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۸:۲۶:۰۸
به جای این حرفا و کاش و اگر ها برید به زندگیتون برسید :))) (4181293) (alef-13)
 
آخرین رنج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۰۸:۲۷:۰۹
ما بیشماریم 😆😆😆 (4402799) (alef-3)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۵:۰۹:۳۰
ینی عاشق اون قسمتشم که 4 بعداز ظهر بیدار میشه!!!!!!!!!!
کاش منم پولدار بودمااااااا (4180286) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۲:۵۱:۳۴
خیلی لایک داره این کامنتت.... (4227690) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۴ ۱۹:۲۶:۱۸
اخ
حرفی ندارم (4216323) (alef-2)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۲:۵۰:۳۹
واقعا دلم براش سوخت طفلک فقط پول داره خخخخخخخ
این جملات چیه آخه؟میدونی پول ینی چی؟ ...
خیلی چیزا واسه گفتن دارم ولی هیچ چیز برا نوشتن ندارم!!!!!! (4227689) (alef-3)
 
مريم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۹:۵۲:۴۰
اينجانب من
فردا پول كرايه ندارم برم دانشگاه!
از كسى هم طلبكار نيستم
اين اقا پولداره،خب خوش بحالش
مسئول بى پولى امثال من كه اون نيست
كاش بى پولى محو ميشد (4261825) (alef-3)
 
مرضیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۸:۵۶:۳۳
خوش بحالت ..من روز وشب بخاطر این پول که بدهی داریم روز وشبم با گریه تموم میشه .یعنی میشه یه شب با ارامش بخواب برم (4284018) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۴ ۰۹:۰۸:۰۵
سلام باورکنیدمن ادم شریفی هستم خانه دارم و متاسفانه مقداری طلب دارم که طلب کارهاپولشان رامیخوان اگربرایتان مقدوراست پنچ میلیون بمن وام دهید ماهیانه بشما برمیگردانم تشکر (4411166) (alef-3)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۰۲:۵۹:۴۲
من شش ساله تو عقدم تازه بیکار شدم خوش ب حالت ولی خدا رو شکر فقط کار میخوام با حقوق یک و نیم دو
(4457640) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۷:۵۸:۵۱
کاش شمارشو داشتم تا بگم بدهی که به مردم دارم را به من کمک کند تا بپردازم به امید خدا (4507337) (alef-3)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۰۱:۵۷:۰۹
حالا بعد از همه ی این حرفها چه کسی باور میکنه که من یک هفته است که لنگ صدوپنجاه هزار تومن هستم؟! آبروم داره میره و هیچ کاری از دستم ساخته نیست!حتی شاید خودم رو سر به نیست کنم ! خدا بسازه. (4536764) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.