توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 387977
سه بار قصاص برای عامل قتل‌ عام خانوادگی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۵
سه‌بار قصاص، هشت سال حبس و پرداخت دیه، مجازات مردی تعیین شد که در پی یک سوءظن، سه عضو خانواده دوستش را به قتل رسانده‌ است.

به گزارش شرق، این متهم هفته قبل در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. او اتهام سه فقره قتل را قبول کرد و گفت: یک روز وقتی قرص مصرف کرده ‌بودم، احساس کردم که دوستم به همسرم نظر دارد، از آن به‌بعد این شک در ذهنم قوت گرفت. با اینکه دیگر چیزی از او ندیدم و هرچه توجه می‌کردم موردی که این مسئله را تقویت کند نبود، اما همچنان نسبت به او مظنون بودم.

ما سال‌ها بود که با هم دوست بودیم و رابطه خوبی داشتیم. می‌شود گفت خانه‌یکی بودیم و هر هفته با هم رفت‌وآمد می‌کردیم و همدیگر را می‌دیدیم تا اینکه این موضوع پیش آمد و آن‌قدر ذهن من را مشغول کرد که نتوانستم خودم را کنترل کنم.

متهم گفت: روز حادثه مقدار زیادی قرص مصرف کرده ‌بودم. باز حال خوشی نداشتم. برای اینکه بتوانم این رابطه را کنترل کنم، به خانه دوستم رفتم. همسرش تنها بود. به او گفتم باید به من کمک کنی و خواهش کردم حداقل برای مدتی به خانه من رفت‌وآمد نکند. به او گفتم اگر همسرم زنگ زد و خواست به خانه شما بیاید یا اینکه شوهر تو گفت به خانه ما بیاید، قبول نکن. پرسید چرا؟ گفتم به‌خاطر اینکه فکر می‌کنم شوهرت به زنم نظر دارد.

او خندید و به من گفت اشتباه می‌کنی. یک‌آن با او درگیر شدم و خفه‌اش کردم. داشتم از در خانه بیرون می‌آمدم که مادر دوستم را دیدم و برای اینکه مشکلی پیش نیاید، او را هم کشتم و بعد هم بچه کوچک دوستم را به قتل رساندم. اصلا در حالت عادی نبودم و نمی‌دانم چرا این کارها را می‌کردم. متهم در مورد اینکه چرا به محل قتل برگشته‌ است، گفت: فکر می‌کردم اثر انگشتم روی وسایل مانده ‌است، اما زمانی که برگشتم، دیدم خانه منفجر شده ‌است.

همان‌موقع بود که پلیس به من مظنون شد و دستگیر شدم. با پایان جلسه رسیدگی، هیأت قضات وارد شور شدند و متهم را با توجه به سه قتلی که مرتکب شده ‌بود، به سه‌بار قصاص، به‌خاطر سرقت از خانه، به سه سال حبس و به‌خاطر تخریب خانه، به پنج سال حبس محکوم کردند، همچنین به دلیل صدمات وارده بر بدن یکی از مقتولان قبل از مرگ نیز متهم به پرداخت دیه محکوم شد.
 
کلمات کلیدی : قصاص+قتل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.