توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447574
مذاکره با توتال در تهران ادامه دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۰۲
معاون وزیر نفت از حضور تیم توتال در تهران و ادامه مذاکره با این شرکت خبر داد.

علی کاردر در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اظهارات اخیر شرکت توتال مبنی بر احتمال عدم ادامه همکاری با ایران اظهار کرد: مذاکره با توتال ادامه دارد. تیم آن ها در تهران هستند و اولین پروژه ساخت جکت در ایران هم به مناقصه گذاشته می‌شود.

وی درمورد گله وزیر نفت از اظهارات توتال گفت: ما گله‌مند بودیم اما توتال اعلام کرد صحبت هایشان استنباط مطبوعات بوده است.

بر اساس این گزارش، بیژن زنگنه پیش از این  با اشاره به موافقت‌نامه که حدود دو ماه قبل با توتال امضا شد، اظهار کرده بود که "این موافقت‌نامه باید تبدیل به قرارداد شود. مذاکرات با توتال دنبال می‌شود و ظرف دو ماه آینده امضا خواهد شد. البته توتال اخیرا ملاحظاتی را مطرح کرده است مبنی بر اینکه اگر ترامپ ایران را تحریم کند، توتال از سیاست‌های اتحادیه اروپا پیروی می‌کند. برای من قابل توجیه نیست که آن‌ها چرا این مسئله را رسانه‌ای کردند. در حال حاضر بخش فنی و بازرگانی موافقت‌نامه جلو می‌رود. "

وزیر نفت گفته بود که "البته ما این مسئله را با وزارت خارجه در میان گذاشتیم و آقای ظریف به خانم موگرینی منتقل کردند. به جز توتال چند قرارداد دیگر وجود دارد که دنبال می‌شود. باید در این زمینه دقت کنیم. "
 
کلمات کلیدی : توتال+ نفت+ پسابرجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.