توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505579
معاریو: فضای سفر هیئت امنیتی اسرائیل به واشنگتن شبیه تشییع جنازه بود
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۸
روزنامه عبری زبان معاریو از یک منبع آگاه اسرائیلی نقل کرد که دیدار هیئت امنیتی که اخیرا به واشنگتن سفر کرد شبیه مشارکت در مراسم تدفین سیاست آمریکا در سوریه بود.

به گزارش ایسنا، به نقل المیادین، در گزارش‌های متعددی در مورد فضای منفی سفر هیئت امنیتی اسرائیلی به واشنگتن صحبت به میان آمد.

حتی یک منبع اسرائیلی آگاه نیز این دیدار را به مشارکت در یک تشییع جنازه تشبیه کرده است.

یوسی میلمان، تحلیلگر امور امنیتی در روزنامه معاریو از یک منبع آگاه اسرائیلی نقل کرد که دیدار با مسئولان شورای امنیت ملی، پنتاگون و دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا شبیه مشارکت در یک تشییع جنازه یا تسلیت گفتن بود اما با نقش‌هایی معکوس صورت گرفت چرا که تسلیت گویندگان همان آمریکایی‌ها بودند و این اسرائیلی‌ها بودند که ناله و ضجه سر می‌دادند و مراسم تشییع جنازه نیز برای تدفین سیاست آمریکا در سوریه بود.

هیئت اسرائیلی به ریاست یوسی کوهن، رئیس موساد از موضع نامشخص آمریکا ابراز نگرانی کرد. گزارش‌ها حاکی است اسرائیلی‌ها هیچ پاسخی درباره هشدارهایشان دریافت نکردند جز نوعی درماندگی از سوی دولت ترامپ که ناشی از نداشتن موضعی مشخص در زمینه ماهیت توافقات و اختلافات در آینده در خصوص بایدها و نبایدها در سوریه برای تحقق آرامش در منطقه بود.

پیشتر روزنامه‌های آمریکایی گزارش دادند، هیئت عالی رتبه اسرائیلی نگرانی بسیار خود را نسبت به رویکرد نامشخص آمریکا ابراز کرد.
 
کلمات کلیدی : رژیم صهیونیستی + اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.