نظر منتشر شده
۴۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 365070
پرونده سازی به اتهام انتشار فیش‌های حقوقی مدیران دولتی
بخش سیاسی الف، 1 تیر 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۵
در چند هفته اخیر ماجرای انتشار فیش‌های حقوقی میلیونی مدیران دولتی در سازمان‌ها و نهادهای مختلف به یکی از موضوعات مهم و بحث برانگیز در جامعه تبدیل شده است. ماجرایی که موجب ورود روسای هر سه قوه و صدور دستورات جداگانه ای برای پیگیری موضوع شد. بدون شک این نوع واکنش نشانگر عزم هر سه قوه برای برخورد با معضل پرداختی‌های به شدت ناعادلانه می‌باشد.

اما متاسفانه در روزهای اخیر تعدادی از پرسنل  سازمان‌ها و یا بانک‌هایی که فیش‌های حقوقی مدیران آن‌ها در فضای مجازی و یا رسانه ای منتشر شده در تماس با «الف» از پرونده سازی برای کارمندانی که احتمال دسترسی آن‌ها به این فیش‌ها و یا حساب مدیران وجود داشته به ظن انتشار این اطلاعات سخن گفته‌اند.

این افراد اذعان داشته‌اند که بعد از انتشار فیش‌های حقوقی، مسئولان سازمان مربوطه افرادی را که دسترسی به حساب‌های مدیریتی داشته‌اند مشخص کرده و در یک لیست سیاه برای معرفی به هیات رسیدگی به تخلفات اداری برای برخورد قرار داده‌اند تا اخراج و یا احکام آن‌ها گرفته شود.

بدون شک این نوع رفتارهای غیرقانونی نشان دهنده اشتباه بودن رویه ای است که در قبال چنین موضوعی باید توسط این نهادها و سازمان هادر پیش گرفته شود. در واقع این نوع واکنش‌ها، بیانگر پاک کردن صورت مسئله به جای حل مشکلی است که موجب ناراحتی شهروندان شده. اتفاقی که قبلاً نیز در قضیه واگذاری مجتمع المهدی و هرمزال روی داده بود و موجب نگارش نامه ای از سوی احمد توکلی به وزیر تعاون شده بود. توکلی در نامه خود به ربیعی آورده بود:
«دولت محترم نمی‌تواند و نباید اجازه دهد مدیران مقاوم در برابر سوءجریانات مجازات شوند بلکه واجب است ترتیبی اتخاذ کند که این ناهیان از منکر تشویق و مرتکبین منکر تنبیه گردند. انجام این وظیفه قانونی از حیث آثار نیز برای دفاع از آزادی بیان وتقویت سرمایه اجتماعی ضروری است».{اینجا}

همچنین این نوع واکنش‌ها در قبال انتشار فیش‌های حقوقی مغایرت صریح با مواد مختلف قانون ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد مصوب سال ۱۳۸۷ دارد. به عنوان مثال در ماده ۱۷ این قانون آمده است:
«دولت مکلف است طبق مقررات این قانون نسبت به حمایت قانونی و تأمین امنیت و جبران خسارت اشخاصی که تحت عنوان مخبر یا گزارش‌دهنده، اطلاعات خود را برای پیشگیری، کشف یا اثبات جرم و همچنین شناسایی مرتکب، در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار می‌دهند و به این دلیل در معرض تهدید و اقدامات انتقام‌‌جویانه قرار می‌گیرند، اقدام نماید...»

علاوه بر این‌ها حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌‌اژه‌ای، سخنگوی دستگاه قضا ۳۰ خرداد در نشست خبری به صراحت در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا انتشار فیش‌های حقوقی جرم است، گفت: انتشار فیش‌های حقوقی جرم نیست، اما اگر به حیثیت افراد و خانواده‌شان لطمه وارد کند صحیح نیست.

باید گفت راه حل صحیح برخورد با فیش‌های حقوقی چند صد میلیونی که موجب جریحه دار شدن افکار عمومی شده و به سرمایه اجتماعی و اعتبار دولت لطمه وارد کرده تنها با شفاف سازی و انجام پرداختی‌های عادلانه قابل حل است.

در صورت اتخاذ چنین رویکردی است که اعتماد و اطمینان شهروندان به دولت نه تنها برگشته بلکه تقویت نیز خواهد شد؛ اما در پیش گرفتن شیوه‌های پلیسی برای شناسایی افرادی که هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند و تهیه لیست‌های سیاه، علاوه بر این که ممکن است موجبات ایجاد ظلم در حق افرادی بی گناه شود قدر و منزلت دولت را نیز کاهش خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+حقوق مدیران+حقوق+حقوق های نجومی+فیش های حقوقی
 
saeed
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۰۷:۵۴
این یعنی تخلفات میخوان ادامه پیدا کنه! (3774649) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۲:۳۹:۴۰
باید از این افرادی که این فیشها را انتشار داده اند که خلاف قانون نیز نبوده است، تقدیر کرد و این وظیفه رسانه ها است که با تقدیر از آنها، فضایی را ایجاد کنند که اگر دولت اقدام به محاکمه آنها کرد، به عنوان قهرمان شناخته شوند. (3775155) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۰۸:۲۵
تيغ اعتدال، به هیچ کس رحم نمی کند,! (3774650) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۲:۱۹:۴۲
این وضعیت پرداخت حقوق با دستور رحیمی معاون اول احمدی نژاد شروع شد ولی خوشبختانه با انتشار فیش ها راه برای دولت برای مبارزه با این امر باز شد . (3775118) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۰۸:۴۹
اگر همین بگیر بگیر ها در دولت قبلی به جرم انتشار فیش ها بود, زنجیره ها هزاران مقاله در باره ازادی بیان و انتشار ازاد اطلاعات از خارج کپی میکردند! (3774651) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۷:۴۲:۳۹
هر چه میخواهد دل تنگت بگوی دولت قبل در تاریخ قرمان است آنها عمل کردند شما تهمت میزنید (3775508) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۱۰:۵۱
استقبال از انتشار فيش ها و قول پیگیری در جلوی دوربین, تهدید و فشار بر عاملان انتشار در پشت صحنه,! این است اعتدال!! (3774656) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۱۲:۵۸
الان میگن, عاملان انتشار احمدی نزادی بوده اند,! (3774662) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۱۵:۵۷
باید به آنان پاداش داده شود. (3774670) (alef-1)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۱۹:۲۶
متاسفانه اراده اي براي برخورد با تخلف و فساد وجود ندارد و بمحض دستيابي افشاگران به مقاصد سياسي به بوته فراموشي سپرده خواهد شد وقتي سيستمهاي نظارتي هرچند ناقص هم تعطيل ميشود و كسي هم پاسخگو نيست ما هرگز راه بجايي نخواهيم برد و اين چرخه باطل ادامه دارد (3774677) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۳۵:۲۷
کسانیکه از شفافیت می ترسند، قطعا ریگی به کفش دارند ولو پشت سپر حفظ آبروی افراد پنهان شوند.
دولت و شخص رییس جمهور اگر با مردم صادق است باید دستور رسمی بدهد از این اقدامات جلوگیری شود.
در نهایت هم باید تمام پرداختی های دولتی شفاف شود وگرنه خشم مردم گریبان گیر دولت خواهد شد (3774704) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۳۶:۴۵
بیشتر به نظر می رسد که انتشار فیش های حقوقی پرونده سازی باشد ،
زیرا همه دریافتی مدیران تا ریال آخر در فیش ها ثبت شده و مطمئنا" همه دستگاههای نظارتی به این فیش ها دسترسی دارند (که اگر کوتاهی کرده اند باید مورد بازخواست قرارگیرند) ، از ظواهر امر نیز چنین بر می آید که طی سالهای گذشته فقط نام این مدیران عوض شده و هرکس روی این صندلی های جذاب نشسته از این مواهب برخوردار بوده است ، پس اگر تخلوفی بوده در ضعف نظارت و قانون گذاری است که چرا مدیری بابت لم دادن زیر باد کولر باید دهها میلیون تومان دستمزد بگیرد (3774708) (alef-13)
 
محمد زاده از تهران
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۳۸:۰۷
مردم نترسید
از همتون تقاضا دارم هر کسی که به فیش های نجومی دسترسی داره اونو در فضای مجازی منتشر کنه
ما مردم نباید اجازه مفت خوری از بیت المال رو به عده ای خاص بدیم (3774709) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۳۹:۱۷
صندوق ذخیره فرهنگیان راهم بررسی کنید. (3774714) (alef-3)
 
م.م
Austria
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۴۴:۰۲
با توجه به عدم حصول نتیجه در اعتراضات بهترین راه ارایه طرح 3 فوریتی توسط نمایندگان برای صیانت از بیت المال مورد تقاضا است. (3774720) (alef-3)
 
مشهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۸:۰۹:۳۵
-شفافیت بسیار عالی است و فاصله حد اقل تا حد اکثر حقوق ها باید منطقی و قابل پذیرش باشد ، ولی نکاتی را باید مد نظر داشت:

-چه خوب بود که این نقد ها در دولت قبلی هم انجام می شد و الآن هم بشود تا شائبه سیاسی بودن موضوع مطرح نشود. دلسوزان اسناد دوره قبل را هم بیرون بکشند تا معلوم شود مشکل مربوط به این دوره است یا قبلا پایه گذاری شده است.

- امیدوارم این موضوع مستمسکی برای تغییر مدیران کاردان و گران( البته به این معنی نیست که هر که گرانتر بود بهتر است) با افرادی که می خواهند نازه مشق بنویسند وکار یاد بگیرند نشود. زیرا هزینه ای که این افراد به دلیل کارنادانی برای کشور می سازند بسیار بیشتر از حقوق بالای مدیران کاردان است .

-در برخی موارد افراد کارنادان مدعی با حقوق های پایین در پست های بالا شروع به کار می کنند، و پس از اینکه با هزینه از جیب مردم کار یاد گرفتند، قیمت هایشان به شدت بالا می رود و مستقیم یا غیر مستقیم جبران دوره های قبل را هم می کنند.

-نقادان این حقوق های کلان خودشان از طبقات آسیب پذیر با درآمد های پایین نیستند.رنگ رخساره نشان می دهد از سر درون.(حساب مردم عادی منتقد جداست).

- ای کاش در کنار نقد حقوق های بالا، نقد سوء مدیریت هایی که سبب از دست رفتن سرمایه های ملی به صورت خرد و کلان در این کشور شده و نتایج آن را روزانه در اخبار می شنویم بشود و عدالت در مورد آنها اجرا شود تا پس از این هر کسی در جای خودش بنشیند(عدالت).

-با آرزوی عدالت برای عدالت و نه عدالت برای سیاست. (3774770) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۸:۱۱:۲۳
شما را به خدا اجازه ندهيد آن كارمندان بيچاره تنبيه يا از كار بيكار شوند، مردم را آگاه كنيد تا از آنها پشتيباني كنند تا زر و زور و تزوير عقب نشيني كند انشاالله (3774774) (alef-3)
 
آزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۸:۱۱:۵۶
اینهم از دولت تدبیر و امید فاتحه مع الصلوات (3774776) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۸:۴۴:۰۵
البته اینها هم کار درستی نکردند که بدون اجازه این کارو کردند. اگه بخوایم به این شیوه پیش بریم سنگ رو سنگ بند نمی شه و زمینه ساز اختلاف می شه. تمام کسانی که به نرم افزارهای حقوق و دستمزد دسترسی دارند می تونند پرداختی هنه رو ببینند. (3774840) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۱:۱۷:۴۹
خداوکیلی از کسانی که برای پر کردن جیبهای خود دائما سفره ملت ایران را روز به روز کوچک تر می کنندبابت چه مطلبی باید اجازه گرفت (3775342) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۵:۲۵:۰۵
این یک مسئله اخلاقی و انسانی است نه سیاسی که اینقدر هیاهو کردید.

نمی فهمی انتشار اطلاعات خصوصی افراد از جمله حقوق فرد جرم است. اگر مشکلی میدیدد باید بدست ددستان برسانند نه تو بوق کنند. (3776651) (alef-3)
 
عیسی مسلمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۹:۳۸
به نام خدا

سلام

اگر رسانه ها به جای استفاده از "ماجرای فیش های حقوقی؟" مثلاً میگفتند "زیاده‌خواهی مدیران از بیت‌المال" آنگاه کسی نمی‌گفت که موضوع شخصی است و رسانه‌اش نکنید!

واقعاً چطور ممکنه که دهها نفر از مدیران هر کدام دهها میلیون تومان اضافه بردارند و فقط به خودشان ربط داشته باشد ولاغیر! (3775933) (alef-13)
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۹:۰۸:۳۶
فقط ميدونم با مكتب اسلام ، بستن دهان فاش كننده ، همخواني ندارد (3774868) (alef-1)
 
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۹:۵۷:۱۳
بر طرف کردن این مشکل بسیار راحت است:
باید قانونی تصویب شود که کلیه پرداختهای دولتی تحت هر عنوان به هر شخصی بصورت کاملا شفاف اعلام و یک سایت ویژه برای آن هم باشد.
انجام این کار فقط یک قانون ساده و یک اراده ملی خواهد.
حل کردن مشکلات پیچیده کشور در بسیاری موارد بسیار راحت هست ولی مشکل آنجاست که اراده جدی و لایقی برای حل آنها وجود ندارد. (3774937) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۳:۰۵:۵۷
در آمد طلافروش هم باید منتشر بشه (3775398) (alef-3)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۰:۲۱:۲۰
فرار به جلو و وقاحت.

باید با الف از طرف سازمان های داخلی و بین المللی جایزه بزرگی داده بشه هم به دکتر توکلی هم به کارکنانش. یک رسانه باعرضه و به درد بخور در داخل کشور داریم اونم الفه. به افشاکننده های فیش های حقوقی هم باید ترفیع بدن و مدیران هم باید از مقامشون عزل بشن. (3774974) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۰:۲۷:۱۱
افشای اطلاعات خصوصی افراد، که فیش حقوقی رو هم شامل میشه ميتونه با داشتن شاکی خصوصی در دادگاه مطرح و رسیدگی بشه. متأسفانه مجلس که اصلی ترین وظیفه اش نظارت بر ارگانهای دولتی و شبه دولتی است به وظیفه اصلی خودش عمل نکرده که کار به اینجا رسیده وگرنه چرا بايد تعدادی کارمند معمولی یا مدیر میانی به خطر می افتادند؟
البته یک نکته که در این هیاهو کمرنگ شده و اطلاع رسانی روشنی هم در اون باره صورت نگرفته اینه که اساسا در پرداختهای بالا امری غیرقانونی صورت گرفته؟ مثلا قانون سقفی برای پرداختها درنظر گرفته؟ اگر گرفته، بانکها و بیمه ها رو هم شمال می شه؟ (3774985) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۵:۳۶:۱۲
سلام دوست عزیز. فیش حقوقی شرکت های دولتی کاملا خصوصی نیست و متعلق به امور مالی شرکت دولتی است. در ضمن اسناد طبقه بندی شده نیز به حساب نمی آید. (4476365) (alef-11)
 
خسرو گار س چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۰:۴۸:۴۱
با سلام و احترام

اگر واقعا قرار است با انتشار دهنگان فیش های حقوقی ( اعم از افراد و رسانه ها ) برخورد شود پس مسوولان بفرمایند :

1- اگر قانون و افراد اینقدر سریع در خصوص یک مساله ای تصمیم اتخاذ می کنند و آن را نیز احیانا عملیات یم یکنند پس چه زمانی با همان کسانی به ناحق مبالغی را اخذ کرده اند برخورد می شود ؟؟؟

2- لطفا توجه بفرمایید : وزیر محترم اطلاعات : ...با تشکر از رسانه‌ها که موضوع حقوق‌های نجومی برخی مدیران دولتی را افشا کردند،...

3- حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌‌اژه‌ای، سخنگوی دستگاه قضا ۳۰ خرداد در نشست خبری به صراحت در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا انتشار فیش‌های حقوقی جرم است، گفت: انتشار فیش‌های حقوقی جرم نیست، اما اگر به حیثیت افراد و خانواده‌شان لطمه وارد کند صحیح نیست....
- از سخنان آقا یاژه ای استنبا ط می شود انتشار فیش ها "" جرم نیست "" و از سوی دیگر تنها ایراد آن "" صحیح نبودن آن می باشد ... یعنی اخراج ندارد ....

نتیجه : اگر قرار است صحت داشته باشد که می خواهند با افراد و رسانه ها منتشر کننده فیش های حقوقی برخورد نماین """ با سخنان وزیر اطلاعات و سخنگوی قوه قضاییه چه جایگاهی دارد ؟؟ این تناقض ها چگونه تحلیل می شود ؟؟ ...
با تشکر - گار س چی (3775018) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۱:۴۳:۰۰
افشاگران باید مدال بگیرند و رسوایان هاراگیری (3775078) (alef-13)
 
K
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۲:۳۹:۴۳
دست درازی به اموال بیتالمال مدیر و غیر مدیر ،بایست مجازات بشوند (3775156) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۳:۲۵:۰۹
من این مطلب را از بین کامنتهای متعد مخالف دولت پسندیدم چون عاقلانه ومنطقی است امیدوارم الف یکبار دیگر در همین صفحه آن را منتشر کند !:


سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۲:۴۳:۳۱
انتشار فیش های حقوقی چند مدیر که درآمد قابل توجهی داشته اند، بازی جدید دلواپسان علیه دولت روحانی است و شایعات در لابلای اخبار مربوط به این موضوع زمینه به دست گرفتن بازی با افکار عمومی را فراهم آورد.
هر چند در ابتدا احساس می شد این اتفاق خبری از سر دلسوزی برای مردم باشد اما پس از سناریو سازی برخی رسانه های جهت دار و هماهنگ در این باره مشخص شد که ماجرا نه فقط برای دلسوزی بلکه بیشتر یک نبرد سیاسی بوده است.
در زمینه فیش های حقوقی چندی تن از مدیران ذکر چند نکته برای تنویر افکار عمومی لازم و ضروری است:
فیش های حقوقی متعلق به دولت های قبل هم هست
۱ – دریافت مبالغ کلان برای هیچ مدیری قابل توجیه نیست و یقینا باید نظام پرداخت ها اصلاح شود اما باید پرسید این دریافتی ها از چه زمانی شروع شده است و آیا مختص به دولت یازدهم است!؟
پاسخ به این سوال قطعا «نه» خواهد بود چرا که فیش های حقوقی برخی دولتمردان دهم و نهم نشان می دهد مبالغ دریافتی آنها بسیار بیش از این بوده است و نمونه آن حقوق ۴۸۵ میلیونی جهرمی مدیرعامل وقت بانک صادرات در دولت احمدی‌نژاد است که مبلغ آن در سال ۸۹برابر با ۴میلیارد الان است.
این موضوع نشان می دهد نظام پرداختی ها از دولت های قبل مشکل داشته و اگر ایرادی بر آن وارد است نه تنها به دولت یازدهم بلکه به دولت های قبل نیز باز می گردد.
ضمن تاکید مجدد بر اینکه باید فیش های حقوقی اصلاح شود و پرداخت های نجومی در هیچ دولتی پذیرفته نیست، اما کاش اکنون که سخنگوی قوه قضائیه گفته است انتشار فیش های حقوقی جرم نیست، دولتمردان فیش های حقوقی مدیران قبل از خود در دولت قبل را منتشر کنند تا مردم سره را از ناسره بهتر بشناسند.
عذرخواهی روحانی، «خط قرمز» احمدی نژاد
۲ – واکنش رئیس جمهور و رئیس دولت قبل در چنین موضوعاتی بهترین ملاک قضاوت برای مردم است. ضمن اینکه سخنگوی دولت در این باره عذرخواهی کرد و قول اصلاح داد، رئیس جمهور روحانی در پی دستور خود برای اصلاح این روند گفت: « اگر چه ممکن است با مقررات به جا مانده از دوره های قبل توجیه پذیر باشد ولی با موازین عدالت و تعهد در قبال بیت المال و منشور اخلاقی دولت ناسازگار و غیر قابل قبول است و حتی در برخی موارد سوء استفاده از اعتماد دولت به شمار می رود».
اما یادمان نرفته است که احمدی نژاد رئیس دولت قبل وقتی با تخلفات صریح نزدیکان خود مواجه می شد نه تنها عذرخواهی نمی کرد و قول پیگیری نمی داد؛ بلکه از آنها به عنوان «خط قرمز» یاد می کرد و اینگونه شد که اکنون بسیاری از نزدیکان رئیس جمهور سابق و دولتمردان قبل در زندان بسر می برند و یا با محکومیت قضایی روبرو شدند.
تخصص هزینه دارد
۳ – هزینه حضور برخی افراد در مشاغل مهم قطعا بالاست و نمی شود یک پزشک متخصص که روزانه چند عمل مهم را انجام می دهد و با یک کارمند دولتی مقایسه کرد و از طرفی سپردن مشاغل حساس اقتصادی به مدیران دولتی اگر با صرف هزینه در قبال خدمات و تخصص آنها صورت نگیرد، ممکن است زمینه اختلاس را فراهم آورد.
سخنگوی وزارت بهداشت در این باره می گوید: « پزشک ما که در یکی از محروم‌ترین مناطق فعالیت می‌کند متخصص زنان است و در شبانه روز ۱۵ زایمان انجام داده است. اگر این فرد دریافتی بالای ۱۰۰ میلیون تومان داشته باشد از شیر مادر برایش حلال‌تر است، اگر چنین فردی نباشد وضعیت مادران و نوزادان ما چه می‌شود؟ از این جوّی که ساخته شده را چه کسی نفع می‌برد؟
حقوق پزشک متخصص ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است، چند نفر با این حقوق حاضرند در منطقه محروم کار کنند؟ استدلال ما جبران کمبود نیروی انسانی بوده است.»
فیش های غیرقابل توجیح اصلاح شود

۴ – اینکه دریافتی برخی مدیران بانکی واقعا غیرقابل توجیح است هیچ شکی نیست اما اگر جرمی اتفاق افتاده مربوط به دولت یازدهم نیست چرا که همانگونه که گفته شد، در دولت قبل نیز چنین بوده است و از طرفی در این موضوع دیوان محاسبات که زیرنظر مجلس شورای اسلامی است و سایر دستگاههای نظارتی نیز مقصر هستند.
یقینا باید نام فیش های حقوقی نامتعارف برخی بانکی ها را سوء استفاده شخصی دانست و همانگونه که رئیس جمهور تاکید کرد: «اگر هم با مقررات به جا مانده از دوره قبل توجیه پذیر باشد با موازین عدالت و تعهد در قبال بیت المال و منشور اخلاقی دولت ناسازگار و غیر قابل قبول و در مواردی مصداق سوء استفاده از اعتماد دولت است.»
این موج اخیر یک دستاورد برای دولت تدبیر و امید می تواند باشد اگر در سریعترین زمان نسبت به اصلاح آن اقدام صورت گیرد.
پشت پرده موج سازی ها از فیش های حقوقی و یک نکته اساسی
۵ – مهمترین نکته ای که باید یادآور شد اینکه چرا در گذشته صدای فیش های حقوقی درنیامد مگر روال پرداختی ها همین نبود!؟ اگر واقعا هدف شفاف سازی و اصلاح بود چرا تر و خشک با هم می سوزند و راست و دروغ باهم به خورد مردم داده می شود!
رسانه هایی که اکنون دلسوز مردم شده اند باید پاسخگو باشند در زمان اختلاس ۳٬۰۰۰ هزار میلیاردی، ماجرای بابک زنجانی، دکل نفتی ۸۰ میلیون دلاری، تخلفات معاونان احمدی نژاد، پرونده تامین اجتماعی، چندهزار مورد بورسیه غیرقانونی، فساد ۴۰۰ میلیون دلاری در واردات لوازم هواپیما، تخلف ۱۳ هزار میلیارد تومانی در منطقه آزاد قشم، تخلفات بنیاد شهید، تخلفات سازمان میراث فرهنگی، عدم بازگشت پول نفت و هزار و یک مورد تخلف دیگر در دولت دهم کجا بودند!؟
پاسخ این سوال ساده است و آنهم اینست که در یکسال مانده به انتخابات، انحصارگرایان وقتی نتوانستند خرده ای قابل قبول بر دولت یازدهم بگیرند، برای مقابله با دولت روحانی دست به چنین اقداماتی زدند تا زمینه بازگشت به قدرت را پیدا کنند. (3775234) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۴:۳۳:۰۲
دوست عزیز
چرا وقتی یک اتفاقی می افته که یک امید کوچکی برای اصلاح مملکت و اوضاع مردم بیچاره درش هست، باید با نگاه تنگ و تاریک سیاسی بازی به آن بنگریم؟ چرا؟ (3775446) (alef-13)
 
seyed jazayeri
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۳:۳۸:۵۷
فقط اجرای قاقنونی که در کشور به تصویب رسیده است مثل قانون شفافیت اطلاعات مشکل را حل میکند یعنی قانون را قوه مجریه و قضاییه اجرا کند هیچ وقت هیچوقت این مسائل پیش نمی اید
و نخواهد امد (3775255) (alef-13)
 
ناشناس
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۳:۴۲:۴۶
یهنی هیچ کس در این حکومت تا زمان انتشار این فیش ها خبری از آن نداشته مگر میشه مگه داریم! (3775262) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۱:۰۵:۱۷
و مالیات بر اساس میزان دارایی و موجودی حساب بانکی باشد
در این حالت با همین خلق اله ادعای حریم خصوصی می کنند چون پای خودشون گیره (3775333) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۱:۴۹:۳۲
یادتونه یکی از خبرنگاران چند سال پیش فیش حقوقی نمایندگان مجلس هفتم را
منتشر کرده بود چه قشقرقی راه انداخته بودند ! حالا همفکران همان نمایندگان همین کار را می کنند و دفاع هم می کنند از قدیم گفتن مرگ خوبه ولی برای همسایه (3775363) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۳:۱۴:۰۳
آقای حقوقدان می‌خواهد هر چه زودتر بجای حل مسئله صورت مسئله را پاک کند. (3775409) (alef-3)
 
مریم
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۳:۵۱:۳۳
مجازات چنین مدیرانی در چین اعدامه ولی در ایران ... (3775427) (alef-3)
 
عالی نژاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۴:۳۸:۴۶
این بازی سیاسی توسط دلواپسان برای
ضربه زدن به دولت راه افتاده است و بس (3775449) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۷:۰۹:۵۱
روحانی مچکر نیستییییییییم (3775489) (alef-3)
 
رسولی
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۵:۰۲
آیا تک رقمی شدن تورم را باید قبول کرد
آقای نوبخت گفتند حقوق زیر 1500000 تومان هیچ کس دریافت نمی کند آقای نوبت نیروهای خدماتی با مدرک دیپلم و بالی ده سال در حکم 1395 مبلغ 1360000 تومان قید شده است آقای نوبخت گفتند افزایش حقوق 12 درصدی برای کارکنان دولت اعمال می شود افزایش کمتر از هشت درصد برای نیروهای خدماتی در حکم آنان اعمال شده است (3776170) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۳:۲۲:۵۵
تو بانک ما وقتی انتقادی بصورت مکتوب و ناشناس می شود مسئولین بجای بررسی موارد مطرح شده در انتقاد تمام وقتشان و نیرویشان را بسیج میکنند تا نویسنده نامه را پیدا کنند و به مجازات برسانند یعنی اینقدر منعت می برند که تحت هیچ شرائطی نمی توانند مخالفان خودشان را تحمل کنند!!!! (3776285) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۴:۱۳:۳۱
من فقط به انهایی که افشا گری میکنند تبریک میگم وازشون میخوام به مردم با این کار کمک کننئ بی تاثیر هم برای ملت وهم برای دولت نیست این کمکه نه چیز دیگهای اقایون (3776423) (alef-3)
 
میری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۴:۱۷:۵۷
لطفا حقوق و مزایای نجومی مدیران ارشد شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی را نیز بررسی نمایید (3776444) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۰۰:۵۳:۴۸
ای بابا این چه وضعیه (3777587) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.